Sari la conținut

garnitura carburator


pintea_eddy
 Share

Postări Recomandate

Iti spun eu o parere,te costa 180$ trasportul si 33% din valoare parca,vama, care ti-o ia din momentul care faci plata pe card.

 

Garnituri noi ,cea mai buna solutie,le comanzi la cineva care aduce piese ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stie pe cineva in State le poate aduce si mai ieftin, dar oricum si eu votez varianta garnituri noi.

Asa cum ti s-a mai spus, daca vrei sa o "restaurezi", atunci trebuie sa o aduci cat mai aproape de starea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stie pe cineva in State le poate aduce si mai ieftin, dar oricum si eu votez varianta garnituri noi.

Asa cum ti s-a mai spus, daca vrei sa o "restaurezi", atunci trebuie sa o aduci cat mai aproape de starea originala.

Daca are pe cineva da, dar asa oficial se pare ca Romania ca tara nu mai exista la ei.

Am intrat acum pe contul meu si numai livreza catre Romania,nu ca ar fi o mare durere,mai ales la ce preturi aveau la transport,dar asa ca idee...

Mai ales ca nu am fost client problema,si ca pe anul 2008 mi-a vandut de vre-o 7/8000$ pe putin! :scratch:

Dar poate ca nu am mai cumparat in ultimi 2 ani au zis ca nu mai merita trimis in Romania :bounce:

post-15340-0-11358600-1329641847_thumb.jpg

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am inceput restaurarea unei yamaha xj 600 din ´88; cand am desfacut unul din carburatoare ,s.a rupt garnitura de jos ( partea cu plutitorul) aveti idee din ce material pot sa o fac ? sau ce solutii mai am?

 

Mersi.

carton de caiet stundentesc daca nu gasesti pe motomike.eu sau louis, dar vezi ca pe louis unele sunt ff proaste, inutile chiar... dincolo de sentimente investitia trebuie corelata cu valoarea mobrei

http://www.romimoto-piese.ro/category/10400000000/vehicle/21177/article/89384?show=gallery

http://www.romimoto-piese.ro/category/10400000000/vehicle/21177/article/89498?show=gallery

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa te ajut si cu ceva preturi

500_bild2_7245145.jpg

cod 7245145 pret 40 ron termen livrare cam o saptamana

500_bild2_7241128.jpg

cod 7241128 pret 63 ron termen de livrare o saptamana

 

daca le vrei .. eu ti le pot aduce .

 

Succes in restaurare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa cauti la un prieten instalator un oring sigur gasesti ..... am o galeata de oringuri

 

 

au spus impropriu "o-ring". asta una la mana, este de fapt o garnitura mai mult sau mai putin patrata, de obicei rotunda in sectiune cu destul de multe "curbe" pe langa forma generala. doi la mana o-ringurile folosite de instalatori nu rezista la benzina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au spus impropriu "o-ring". asta una la mana, este de fapt o garnitura mai mult sau mai putin patrata, de obicei rotunda in sectiune cu destul de multe "curbe" pe langa forma generala. doi la mana o-ringurile folosite de instalatori nu rezista la benzina...

 

ok .... ai dreptate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi , am desfacut toate carburatoarele si nu mi.a placut deloc ce am gasit,la unul dintre ele,butoiasul acela care se ridica si da drumu la benzina era complet blocat, starea e cam jalnica , e statuta de multi ani afara si m.am gandit initial ca ar merita dar m.am razgandit.

 

mersi pt ajutor ;)

post-58827-0-65632000-1329729262_thumb.jpg

post-58827-0-34387900-1329729382_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...