Sari la conținut

Dnepr Solo MT19 come back


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, este vorba de al doilea fost Nipru al lui Lupu (se pare ca toate Niprele mele ajung la Aleko, ca sa incline balanta cu ce ajunge la mine :crack: :crack:)

Eh continuarea de la povestioara o am scrisa o parte buna dar mi-o fo lene sa o termin, n-are legatura cu Niprescu :lol:.

Nu stiam ca a mai continuat si Adrian, o sa cetesc ca-s curios.

 

Nana zi-le ma la baieti ca - tobe originale / neoriginale cum or fi - asta e cel mai rapid Nipru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule km453 torc de placere :wave: poate vin si eu la dany sa ne imbatam si apoi mergem la intrunire :grinbandit:

 

Update:

trebuie sa vina taloane de la posta cu piese mai mari si mai mici.

Intre timp am dus o aripa spate si un rezervor de le-aveam in plus la vopsire.

Acum sunt "stripate" si decapate si azi primesc grundul.

Ce e de preferat:

1. vopsire cu alb apoi dupa uscare mascare cu banda adeziva de hartie si trasarea dungilor negre

sau

2. vopsire cu negru local, dupa uscare mascare cu banda adeziva in forma de dungi si vopsire cu alb

dupa 1 sau 2 vine lacuire.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu dar, din pacate vopsitorul este un betiv penal si nu ma inteleg cu el. Asa ca fac cumva varianta 1 si ma apropii de tehnologia originala. Acum sunt vopsite alb si astepata sa se usuce.

Au ajuns furca, roata, aripa multumesc domnule magic4ce. Maine montez primele 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: <object width="400" height="300" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/10150615217737669" /><embed src="http://www.facebook.com/v/10150615217737669" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="400" inlocuire furcaheight="300"></embed></object> Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PLM nu merge asa usor sa dau embed, las ca vad mai incolo.

Pana atunci o veche poza de la fabrica constructoare

post-4291-0-41269000-1330801624_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mdeci videoclipul cu Dnepr e la mine pe FB pe perete, cautati Baity Pera. Nu trebuie sa ne imprietenim sa-l vizionati :rolleyes:

 

Dnepr dupa un weekend de reparat instalatia electrica, montat claxon si tablaria vopsita. Multumesc prietenilor de mi-au fost alaturi.

Maine daca nu ploua ma duc sa-i sudez bucsile superioare port-crashbar (facute la strung).

post-4291-0-35166200-1331505764_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdeci videoclipul cu Dnepr e la mine pe FB pe perete, cautati Baity Pera. Nu trebuie sa ne imprietenim sa-l vizionati :rolleyes:

 

Dnepr dupa un weekend de reparat instalatia electrica, montat claxon si tablaria vopsita. Multumesc prietenilor de mi-au fost alaturi.

Maine daca nu ploua ma duc sa-i sudez bucsile superioare port-crashbar (facute la strung).

frumoasa treaba alecule imi place felicitari.acu hai sa iti bag si un pic de vina : roata spate de ce nu ai vopsito?nu vezi cum arata parca ii schioapa.nu o lua in nume de rau dar asta ii adevarul.las ca le faci tu ca doar esti mester.bafta sa auzim de bine :cheers:

 

frumoasa treaba alecule imi place felicitari.acu hai sa iti bag si un pic de vina : roata spate de ce nu ai vopsito?nu vezi cum arata parca ii schioapa.nu o lua in nume de rau dar asta ii adevarul.las ca le faci tu ca doar esti mester.bafta sa auzim de bine :cheers:

 

hopa lipsesc plsticutzele.ce sa intamplat cu ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa treaba alecule imi place felicitari.acu hai sa iti bag si un pic de vina : roata spate de ce nu ai vopsito?nu vezi cum arata parca ii schioapa.nu o lua in nume de rau dar asta ii adevarul.las ca le faci tu ca doar esti mester.bafta sa auzim de bine :cheers:

Multumesc, mai am de lucru la ea, oricum la o motocicleta ai intotdeauna ce mesteri. Defapt poza nu e chiar de la sfarsit - e inainte de spalare. Roata spate are,inca in stare satisfacatoare, crom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdeci videoclipul cu Dnepr e la mine pe FB pe perete, cautati Baity Pera. Nu trebuie sa ne imprietenim sa-l vizionati :rolleyes:

 

Dnepr dupa un weekend de reparat instalatia electrica, montat claxon si tablaria vopsita. Multumesc prietenilor de mi-au fost alaturi.

Maine daca nu ploua ma duc sa-i sudez bucsile superioare port-crashbar (facute la strung).

Frumos utilaju' coane Alekule da' atashu' unde-i atashu...? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa sa fie Lantz! Multumesc micriganel, suficiente 2 atase, Niprul asta o sa ramana solo.

 

Asta e o poza mai nouapost-4291-0-01940800-1332181753_thumb.jpg

 

Cumpar 2 catadioptri (ochi de pisica/elemente reflectorizante) originali de Dnepr.

post-4291-0-93000200-1332181295_thumb.jpg

post-4291-0-51409800-1332181310_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aia e o chestie relativa...

Calin din Cluj tot asa o zis de nipra lui, ba chiar o vrut sa ne demonstreze... iar rezultatul se vede in poza de pe topicul cu poze de nipre (poza aia cu supapa trecuta prin piston) :rusinica:

 

Iar anul trecut eu am vrut sa le demonstrez celor de la intrunirea din Ungaria ca la concursul de galagie (masurata cu aparat special de catre RAR-ul din Ungaria) motorul meu suna cel mai tare dintre 3000 de motoare prezente la intrunire. Aproape am reusit. Am luat locul 3 (parca) :banana: . Mi-au dat si cupa si diploma in sensul asta. Am scos cu nipra 121 decibeli :unsure: . Numai ca... dupa acordarea cupei si returul acasa am constatat ca trebuie sa schimb un set motor si ambele chilase... :bigstar:

 

 

 

PS: On topic: Alecule, se pare ca am facut eu rost de plasticele alea pt tine. Te anunt imediat ce am noutati !

banuiam eu ca nu tobele urlau , ci bataile in motor :bounce: .dar eu zic ca merita pt cupa.nu toata lumea are. si eu am participat la concurs cu IFA BK350,si am auzit cum suna segmentii in blana.dar din fericire nu a patit nimic motoru.din potriva...parca sau curatat tobele si trage mai bine.de atunci am mai fost o data cu ifa la unguri si merge perfect.eu am scos 115 db.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alekule, ochi de pisica pe original inca n-am gasit, in schimb au ajuns capacele promise:

 

post-4915-0-20252100-1333274620_thumb.jpg

 

Te sun sa ne intelegem cum intri in posesia lor !

multumesc frumos Silviu, le-am si montat ;) o sa bag eu poze in curand.

Ochi de pisica o sa imi trimita ucrainenii de la arbalet (dnepr-kiev.com).

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram dubiosul care s-a uitat vreme de zece minute la Niprele tale pe la 3 dimineața. Te anunț ca să nu te bage-n sperieți vecinii :). E cazul să oferi test-drive-uri! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zii bre Mihai, scoate-te scoate-te.

AdrianS era husa pe Niprul alb, daca te-ai uitat sub ea, ai ridicat-o incetisor cu grija sa nu iei vopseaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e defapt comeback

Azi ii trag buletin de bucuresti la fier.

Merge bine, gratie raportului "lung" 10 cu nustiucat la grup o pot tine constant la 100 km/h in regim nedaunator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu se transforme in payback.

 

multumesc frumos Silviu, le-am si montat ;) o sa bag eu poze in curand.

Ochi de pisica o sa imi trimita ucrainenii de la arbalet (dnepr-kiev.com).

 

 

 

 

Si poate il onorezi si tu pe Silviu cu niste poze.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...