Sari la conținut

Gs 500 Sau Gsx 600 F


Theo Biker
 Share

Postări Recomandate

hello.vreau k in iarna asta sau in orice caz pana la primavara sa mi iau un motor adevarat si nu ma pot hotara intre cele 2 modele. am 182 si 96 kg,sincer imi place gs ul,dar nu am stat pe nici unul si pare cam mik...de asemenea nu styu kum stau ku konsumul si ku kosturile pieselor.daca a avut cineva ambele modele, i as multumi pt o parere serioasa.. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa te gandesti la ce o folosesti...si care iti place...pana la urma GS-ul e superb in oras...micut, manevrabil...etc.Dar odata iesit din oras...lipsa de putere te penalizeaza.

 

Si eu cred ca GSX-ul merge mai bine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catzy any ay? asha se skrie acuma pryn skoly? :cheers:

 

ontopic: daca mersul in oras va fi predominant => GS.

daca afara => GSX.

dar sa ai in vedere ca GSX are carene si ca incepator sigur iti va scapa pe jos din varii erori. chiar si de pe cric pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa te gandesti la ce o folosesti...si care iti place...pana la urma GS-ul e superb in oras...micut, manevrabil...etc.Dar odata iesit din oras...lipsa de putere te penalizeaza.

 

Si eu cred ca GSX-ul merge mai bine.....

 

 

 

Eu am GS. E superba in oras.....dar pe serpentine e nemaipomenita.

Intr-adevar depinde ce iti doresti......daca vrei sa mergi cu 200 atunci nu-ti lua GS , altfel ....daca vrei sa te bucuri de drum la o viteza de croaziera o idee mai mica atunci GS-ul nu te va dezamagi .

Succes in alegerea motocicletei

Editat de monitz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce inveti sa scrii poti sa-ti iei si motor. Atentie ca unele semne de circulatie au si text!

 

On-topic: eu zic Gsxf dar cum bine zicea un antevorbitor Gs-ul nu are carene, deci nu ai ce sparge. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce inveti sa scrii poti sa-ti iei si motor. Atentie ca unele semne de circulatie au si text!

 

On-topic: eu zic Gsxf dar cum bine zicea un antevorbitor Gs-ul nu are carene, deci nu ai ce sparge. Bafta!

styu sa scriu,din moment ce ai inteles ce am vrut sa spun.eu nu prea am inteles ce ai zis tu,nu ai argumentat ku nimik,traba ku karenele nu ma intereseaza.eu am cerut o parere,nu misto uri ieftine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catzy any ay? asha se skrie acuma pryn skoly? :cheers:

 

ontopic: daca mersul in oras va fi predominant => GS.

daca afara => GSX.

dar sa ai in vedere ca GSX are carene si ca incepator sigur iti va scapa pe jos din varii erori. chiar si de pe cric pe loc.

:)

Si cu serpentinele a zis'o bine "monitz"

Editat de AlexLau_81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult...dar pe care dintre ele e pozitia mai konfortabila?

 

Pt inceput cel putin recomand GS 500. GSX F e mult mai greu, mai puternic si mai putin manevrabil. Am mers cu ambele si GS mi se pare mult mai comod/confortabil in afara, evident, de protectia la vant la viteze mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a nu deschide o tema noua folosesc si eu topicul omului pt o nelamurire. daca isi ia omul GSX si isi scoate carenele, poate monta bari de protectie un timp oarecare. arata nasol probabil dar nu strica plasticul ala.

 

no offence da gsxf ul 600 vechi oricum nu e o frumusete, daca ii mai si scoti carenele arata ca iuda. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal,

 

Exista mai nou si modelul GS500F, care are carena. Nou costa cam 5700 E, parca, cu vreo 4-500 mai mult decat GS500 (naked).

 

Eu am GS500F, si ca incepator pot sa-ti zic ca e super. Bine, sunt ceva mai scund, 176 cm. Cantareste 180 kg.

 

Carena e destul de maleabila, si formata din vreo 3-4 bucati. De asemenea, am inteles ca exista si posibilitatea sa montezi carena pe modelul GS500, cam pe la 500E.

 

Totusi, pt traficul din bucuresti, daca vrei sa te strecori, s-ar putea sa fie mai indicat un alt model, ceva mai subtirel :lol:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...