Sari la conținut

REAMENAJARE COCLAU


Postări Recomandate

Circuitul de la coclau a fost construit cu cativa ani in urma de o mana de enduristi/motocrosisti din Bucuresti prin cheta colectiva. In timp acest loc de antrenament s-a bucurat de o popularitate din ce in ce mai mare. Asupra circuitului nu s-a mai intervenit in ultima vreme decat cu sape, lopeti si alte mijlooace destul de slab eficiente.

In weekendul urmator Giani s-a oferit sa puna la dispozitie un utilaj cu care sa putem reface trambulinele si turnantele ce s-au deteriorat dealungul vremii.

 

Pentru cine doreste sa contribuie la aceasta actiune se accepta donatii in bani sau motorina. :burnout:

post-1864-0-70925300-1332179591_thumb.jpg

post-1864-0-34589500-1332179653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare. N-am mai fost de vreo 2 ani pe acolo. Bravo pentru spirit de initiativa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tuburi avem chiar acolo, bustenii nu cred ca renteaza ca ii fura papuasii pentru foc :bounce: daca sunteti de acord am sa dau contul meu personal cu rugamintea de a se specifica la depunere ca banutii sunt pentru coclau.

astept comfirmari pana deseara iar daca sunt destui doritori fac public si nr de cont :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Soso sa sti ca da :))) am deja 80 de litri de motorina donati si vreo 100ron stransi din cheta.incerc sa dau de Giani sa stabilesc cu el detalii.

 

cu stima Jumba Ewing

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma spiritualule, si cand o fi zapada de doi metri ce facem? ce facem cu cei ce ies doar de fun, sau cu motocrosistii din sudul capitalei care vin sa se dezmorteasca acolo...

 

votati-ma, votati-ma, vreau sa fiu presedinte :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul acela multi si-au facut ucenicia, dezmorteala de primavara, una mica toamna cand era urat la munte...si inca serveste ca teren de antrenament pentru destui.

la munte e fun dar costa ceva chischirei ;) si mai ales acu cand mai gasesti gheata pe sub frunze prin padure e minunat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am prins-o pe asta cu "doar de fun"...am devenit profesionisti cumva si am uitat sa ma duc la bancomat pentru banii de la curse?

In alta ordine de idei, 200 km cu remorca ca sa ajungi pana spre munte inseamna 80 lei la un consum de 8% si 5 lei/litru. Gazul la motor oricum il pui indiferent unde te dai, la fel si mancare, bere/apa etc. Utilitatea pentru coclau o vad strict daca vrei sa o arzi "light" 1-2 ore pentru ca nu ai bani/timp. Totusi, de bani e discutabil pentru ca stim toti ca nu este un sport ieftin.

Daca vorbim de motocross, ciolpaniul e la 20 minute si parca mai era un circuit spre Giurgiu iar pentru antrenament de enduro cred ca e mai ok in orice padure din jurul Bucurestiului.

La multe am dat cu roata sa curat frunzele, insa tot pamant am gasit dedesupt :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu va inteleg. Omu vrea sa mai aranjeze oleaca un loc de joaca. Cine vrea sa ajute si poate, bine. Cine nu vrea sau/si nu poate, iarasi bine. Ce atatea discutii? Eu daca as putea as ajuta. Doar ca nu prea pot. Am fost in weekend p-acolo doar sa dau mobra o tura cuiva fara permis. Dar am dat si doua ture de circuit. Usor, cum imi permite vaca. A fost amuzant. Si stiind cui trebuie sa multumesc pentru ca exista locul ala, am facut-o. In gand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am prins-o pe asta cu "doar de fun"...am devenit profesionisti cumva si am uitat sa ma duc la bancomat pentru banii de la curse?

In alta ordine de idei, 200 km cu remorca ca sa ajungi pana spre munte inseamna 80 lei la un consum de 8% si 5 lei/litru. Gazul la motor oricum il pui indiferent unde te dai, la fel si mancare, bere/apa etc. Utilitatea pentru coclau o vad strict daca vrei sa o arzi "light" 1-2 ore pentru ca nu ai bani/timp. Totusi, de bani e discutabil pentru ca stim toti ca nu este un sport ieftin.

Daca vorbim de motocross, ciolpaniul e la 20 minute si parca mai era un circuit spre Giurgiu iar pentru antrenament de enduro cred ca e mai ok in orice padure din jurul Bucurestiului.

La multe am dat cu roata sa curat frunzele, insa tot pamant am gasit dedesupt :ok:

 

 

aia e bre, o ard light si in timpul saptamanii, adica am iesit de vreo 3 ori saptamana asta... pac-pac de la 4 la 6 si gata frate... e mai bine decat deloc :friends:

 

nu sunt singurul care utilizeaza acel teren, e la liber, cine vrea vine si se da cine nu... treaba lui.

 

in alta ordine de idei ciolpaniul e la 2 ore cum vrei s-o iei deci 2dus cu 2 intors=4... incarca, leaga, alimenteaza etc. acum daca eu am ateleru' la 5 km de coclau de ce sa ma duc la ciolpani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incarcarea/descarcarea nu dureaza mult, 7-10 minute... de inmultit cu 4= inseamna ina 30-40 minute. si uite asa, daca le pui pe toate la socoteala te iei cu mainie de par :)))

 

in alta ordine de idei am trimis motorina lui Geani si s-ar putea sa facem treaba zilele astea. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...