Sari la conținut

TL 1000S


valitaz
 Share

Postări Recomandate

salut ! pacientul Suzuki tl 1000s din 1997 injectie electronica . problema :baldy: ; indiferent de regimul de functionare consuma 12-13 l la 100 km ! azi am schimbat in 3500-4000 de rotatii , mers inafara localitatii , viteza maxima 130 km/h , consum 12.5 :yikes: . orice sfat e binevenit !! multumesc !! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@valitaz : scuza-ma ca ma bag peste topicul tau

@cunoscatori : am un RF600 din '96 care prezinta de asemenea un apetit monstru.ce-as putea sa-i fac sa nu mai consume atat?

raspunsurile de mai sus ar fi valabile si pentru mine?

p.s: sper ca nu v-am enervat cu intrebarile mele.le-am pus doar ca sa nu fac eu ceva inainte si doamne fereste,sa stric motoreta :nono:

Editat de Ciprian_B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtru de aer inundat, injectie nesincronizata? Astea la prima vedere.

La asta adaug si posibilitatea de a avea un senzor busit si as verifica senzorii ce intervin in procesul de injectie (sonda lambda, senzorul de temperatura aerului) dupa ce am curatat filtrul si inainte de a sincrniza injectia.

Manual service aici: http://service.tanga-moteurs.ro/data/Suzuki_TL_1000_S%2C_manual.pdf

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain pentru indrumari !! cred ca ma programez la TNG ca eu nu ma prea pricep la electronica- electrica ! :scratch: multumesc marcone pt manual ! asfalt uscat tuturor ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@valitaz : scuza-ma ca ma bag peste topicul tau

@cunoscatori : am un RF600 din '96 care prezinta de asemenea un apetit monstru.ce-as putea sa-i fac sa nu mai consume atat?

raspunsurile de mai sus ar fi valabile si pentru mine?

p.s: sper ca nu v-am enervat cu intrebarile mele.le-am pus doar ca sa nu fac eu ceva inainte si doamne fereste,sa stric motoreta :nono:

 

 

schimba tuburile emulsoare si cuiele... e boala lor, se ovalizeaza destul de repede. recomand factorypro ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi , care mai are TLS sau TLR p-aici ?? :cheers:

 

Din cate stiu cam atat consuma TL-ul,am avut un prieten cu un TL.Orice i-ai face,nu ai sa reduci cu mult consumul.

nu mult !! dar totusi un 10 mixt cred ca se poate !! + mi se opreste in mers + ca sta de 3 ani si ar trebui verificata !!oricum , ms. pt. incurajari :scratch:

Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare !!

 

io clasic ! :grinbandit:

 

si acum rezultatul dupa ce am fost la TNG !(cca 260 km dus intors)!consum afara 7 -7,5 L 100 km !! de la Predeal cu 40/h pe ploaie cu vit 1-3 ! acum , ce-a facut, nu mi-e f clar ca nu ma pricep dar scurt a facut cam astea ; desfacut ,curatat , uns ,reglat ,suflat , pus la loc , calculator ,proba iar calculator ! cert este ca dupa 3-4 ore mobra merge beton !! trage de rupe si consuma decent !! MULTUMESC TNG !! :banana:

Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-au pus baietii pe multumiri , trebuie sa o fac si eu pentru sfaturile ce mi le-ai dat prin PM .

Multumesc frumos .

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

rezultatul dupa ce am fost la TNG !(cca 260 km dus intors)!consum afara 7 -7,5 L 100 km !! de la Predeal cu 40/h pe ploaie cu vit 1-3 !

trage de rupe si consuma decent

Poate nu inteleg eu, dar tie ti-a consumat afara 7-7.5% in conditiile in care o buna parte din drum ai mers si cu 40 km/ora?

Asta inseamna consum decent?

Ce inseamna atunci consum mare? :scratch:

PS:Nu are legatura cu Georgica, un mecnic si baiat de exceptie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu inteleg eu, dar tie ti-a consumat afara 7-7.5% in conditiile in care o buna parte din drum ai mers si cu 40 km/ora?

Asta inseamna consum decent?

Ce inseamna atunci consum mare? :scratch:

PS:Nu are legatura cu Georgica, un mecnic si baiat de exceptie..

"viteza maxima 130 km/h , consum 12.5 :yikes: . orice sfat e binevenit !! multumesc "

primul post. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si aia, cu 12.5.. :rolleyes: , nu inteleg de ce n-o vinde, daca la 40 ora cu treapta a treia max consuma 7.5%.. :disappointed:

de ce n-o vand ?? ia-ti v2 clasic si o sa intelegi si tu :D cat despre consum am vrut unul decent si aia am acum ! inainte lua 12 indiferent cum mergeam !!astept vreme frumoasa si va spun si consumul ! ps. pana-n Campina a mers si muuuuult mai tare! asa ca ..... :banana: . :moto: cat despre TNG intradevar este magician !

Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

V2 clasic am avut demult, prima me mobra,un chopper, VN1500 :rolleyes:

Casc ochii cand aud de consumuri de-astea, avand in veder ca tancul meu, cu bagaje si pasager, 600kg cu totul, consuma la drum intins, cu 120/130 intre 5.6-5.8%.

Bine, una-i una, alta-i alta.

Drumuri bune si sa te bucuri de consumul redus, atunci.. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V2 clasic am avut demult, prima me mobra,un chopper, VN1500 :rolleyes:

Casc ochii cand aud de consumuri de-astea, avand in veder ca tancul meu, cu bagaje si pasager, 600kg cu totul, consuma la drum intins, cu 120/130 intre 5.6-5.8%.

Bine, una-i una, alta-i alta.

Drumuri bune si sa te bucuri de consumul redus, atunci.. :grinbandit:

asta e consumul per cilindru,nu?? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Stiu ca pare greu de crezut, nici eu nu am crezut cind intrebam propietarii de LT, inainte sa-l cumpar pe asta..

Nu rade prea tare..atata consuma TOT mastodontul..nu pune pariu ca pierzi..nu sare niciodata de 6% si aia rar, media este pe la 5.3-5.6%..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca pare greu de crezut, nici eu nu am crezut cind intrebam propietarii de LT, inainte sa-l cumpar pe asta..

Nu rade prea tare..atata consuma TOT mastodontul..nu pune pariu ca pierzi..nu sare niciodata de 6% si aia rar, media este pe la 5.3-5.6%..

glumeam....chill... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...