Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum am mai zis cam asta e nivelul unora si din cauza asta nu e de mirare ca suntem in halu in care suntem plus ca multi vb si ei asa ca sa vb fara sa aibe un argument stabil...va dati seama ca omul a vrut sa cumpere panigale si cand "bisnitarul"a auzit asta ia intors spatele :))))...dar sa continue distractia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Sarbatori fericite bisnitarului de la Ducati! Si la multe manarii! Mai, hai hai!

sa-ti fie rusine. trebuia si celor de la ducati, cu urarea: spor la plastice ieftine si chinezesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveti 3 luni si ii spuneti omului off-urile in fata.

 

DAca nu le tineti minte, puteti printa topicul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveti 3 luni si ii spuneti omului off-urile in fata.

 

DAca nu le tineti minte, puteti printa topicul ;)

da ma, dar daca bisnitarul nu mai vine?

 

asta ma ingrijoreaza pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clientul nostru, STAPANUL nostru.

Mergeti la ceva specializari si o sa vedeti ce inseamna marketing de calitate.

1 client nemultumit poate alunga la randul lui alti "n" clienti.

 

sa stii!

eu vroiam pani... stii tu, dar acum nu mai imi iau!

bisnitari bulangii! :D

 

Mai aveti 3 luni si ii spuneti omului off-urile in fata.

 

DAca nu le tineti minte, puteti printa topicul ;)

corect, hai ca nu mai e mult, il cautam poate facem o bisnita

 

daca nu cu vreo moto, poate cu un telefon furat gasit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, fara sa tin partea, dar cand vezi ca vine un guracasca, dar se da expert in gadget-uri, si se trezeste el sa comenteze de calitatea unor omponente pretinzand ca sunt plastice ieftine chinezesti, mi se pare si normal ca sa ti sa se intoarca spatele. asta e sora cu aia cand e scris: nu va urcati pe ele, iar ghiolbanu o incaleca sa-si faca poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era prea plictisit de acel Ducati, oricum poate citeste cine trebuie si distrusul ala nu mai ajunge in viata lui sa prezinte ceva. Sa nu aud comentari de genu: da domne da era parerea lui si na....bla bla bla. Ca nu este asa, era platit sa prezinte acel produs cat mai bine pt a atrage clienti, nu sa vina cu parera lui personala. de ce dracu a mai ajuns acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

E un mare bataus cumva? Te bate daca ii pui anumite intrebari?

 

N-are mah nicio treaba cu sportul asta, in realitate nici nu cred ca mai lucreaza la Ducati. Adevarul despre toata povestea asta de xx pagini este ca userul ce a deschis acest topic n-avea un chior pe el, dar facea pe desteptul in fata lui dandu-se important pe nimic. De aici frustrarile au explodat pana s-a ajuns la concluzia ca acest model e facut cu bucati de la Glina si vopsit cu spray-ul.

 

 

 

 

@ baietii posesori de Ducati, imi sunteti simpatici, pe bune, imi plac motocicletele voastre, dar fara sa vreti, probabil pasiunea pentru marca Ducati va da in mod involuntar drept de critica doar pentru celelalte tabere.

 

 

Aici gresesti grav de tot!! Cand vei da peste o gramada de frustrati Hayabusisti care se uita la tine pe loc ca la un nimeni ce detine un tractor si numai dupa ce-in invarti casca pe cap poate te vei alege cu un "drum bun", vei intelege de ce sunt toti asa.

 

Pana la urma DOAR in Romania exista mitul acesta cum ca aceste motociclete se strica, nu merg, trebuie sa le faci servisul din 500 in 500 de km, si asta din vina tuturor cunoscatorilor care-si dau cu parerea cat de proaste sunt. Sunt atat de cunoscatori incat nu fac altceva decat sa se ocupe reparatii facute doar din dezmembrari, si sunt atat de buni pe acest segment pentru ca romanu se uita numai dupa chilipiruri.

 

 

 

 

 

Daca in locul baiatului era un ducatist care intreba la un alt stand de un model anume, iar reprezentantul facea cum a facut si tipul de la Ducati, sigur iesea carne de mici din discutiile de pe forum. Sa fim onesti si sa gandim just, nici unuia dintre noi nu i-ar placea sa fie tratat in modul asta de catre nimeni. Sa imi zica mie cine ar vrea sa fie tratat asa, hai, astept!

 

 

 

Asta s-a si intamplat, numai ca in locul unui "ducatist" era un coate goale descris mai sus de altii. ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai patit-o cu posesorii de Hayabusa? Pai, cocalari sunt in toate categoriile, in general sunt posesorii de motoare scumpe, care vor sa isi etaleze potenta...financiara, ca altceva nu au ce sa etaleze. Acum exista si categoria de slapari dar pe aia nu-i bag in seama. Nu merita.

 

Da am patit-o cu unu pe Cheia posesor de Busa, in conditiile in care eu aveam in spate(pe sa) un incepator caruia ii era frica de motorete. Iti pov la o bere ;)

Singurul slapar de pana acum ce merita bagat in seama il gasesti aici. :D

PS: Zair, mai zi-ne cu furcile alea USD de pe Ducati :-j

Omule, ti-am spus-o si in topicul respectiv, dar observ ca la acest subiect vrei sa auzi DOAR ca ai dreptate.

Uite-te la TOATE furcile montate de Ducati dupa 94 si vezi care e diferenta. Apoi sa mi zici daca am sau nu dreptate, daca n-am.. dau o bere, daca nu.. dai un capac de bere Fulger produs in 94?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ti-am spus-o si in topicul respectiv, dar observ ca la acest subiect vrei sa auzi DOAR ca ai dreptate.

Uite-te la TOATE furcile montate de Ducati dupa 94 si vezi care e diferenta. Apoi sa mi zici daca am sau nu dreptate, daca n-am.. dau o bere, daca nu.. dai un capac de bere Fulger produs in 94?

 

 

"Omule", era doar o gluma, te tachinam....Da' tu vad ca te ambalezi rau si o dai in psihologie cu mania dreptatii etc:)))

 

Oricum tu ai spus altceva in acel topic, si n-are sens sa incepem o batalie de copy & paste :)

 

Noi sa fim sanatosi :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

"Omule", era doar o gluma, te tachinam....Da' tu vad ca te ambalezi rau si o dai in psihologie cu mania dreptatii etc:)))

 

:)

 

Noi sa fim sanatosi :*

M-ai innebunit.. in loc sa-i lasam pe oamenii astia sa-i rupe anusul bisnitarului, ma iei cu furcile si topoarele puse pe Ducati.

 

Sa te prezinti cu capacul la Bucuresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceau si poate fac si acum, dar din fabrica ca sa traga pretul in jos nu vor pune niciodata ce este mai bun.

Oricum, nu stiu cati romani pot explica diferenta intre furca normala si cea USD, cu ce-i ajuta pe Cheia sau in Vama Veche este deja subiect tabu..

 

Hai sa nu troluim topicul, da-ti frau liber frustrarilor ca sa atinga cote alarmante. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair: am impresia ca si Suzuki avea pe gixxerele de 750 , furca USD si etrieri cu 6 pistonase inainte de '96

 

Si oricum, mai bine o furca normala ,reglabila si setata bine ,decat una USD, fara reglaje, care-i barca...


E aceeasi discutie ca si cu jantele din magneziu vs celelalte normale..



Oricum, nu stiu cati romani pot explica diferenta intre furca normala si cea USD, cu ce-i ajuta pe Cheia sau in Vama Veche este deja subiect tabu..

 

Oricum eu am simtit din plin diferenta dintre furca normala (stock) de pe vechiul SV 650 (2004) si furca Showa USD de pe RSV (2002)..

Diferenta mare sesizabila pe viraje (mai ales daca intampinam denivelari) si pe franare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...