Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

asta care ai ducati, te consideri o specie rara, pun pariu ca seara te inchini si faci matanii la sigla cu ducati care o ai sus pe perete pt ca nu poti lua motorul cu tine . DUCATI OBSEDAT mai bine zis, peste tot pe forum unde ma uit nu citesc altceva decat DUCATI ! Pana si discutiile despre politica duc intr-un final la DUCATI ! Bolnav mintal.. :puke: Esti dus cu pluta rau...pardon, cu DUCATI !!!

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta care ai ducati, te consideri o specie rara, pun pariu ca seara te inchini si faci matanii la sigla cu ducati care o ai sus pe perete pt ca nu poti lua motorul cu tine . DUCATI OBSEDAT mai bine zis, peste tot pe forum unde ma uit nu citesc altceva decat DUCATI ! Pana si discutiile despre politica duc intr-un final la DUCATI ! Bolnav mintal.. :puke: Esti dus cu pluta rau...pardon, cu DUCATI !!!

teai trezit fix tu, care erai aproape sa mi te inchini ca sa iti dau motoru o tura, fix tu care era ass-kisser, care ma sunai daca ies ca iti place cu se aude, care offff . de ce nu teai trezit sa vorbesti cand am venit cu motoru. atunci era puf, acu...tastatura. taci, macar taci.

 

GoodKat si Daan,

 

e pe viata dedicat CBR-ului. cand sa urcat pe a mea, era asa de bucuros ca la intoarcere arata la fata ca si cum s-ar urca un sofer de Saviem pe asa ceva 800px-American_truck.JPG

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

japonezari vs ducatisti.

eu zic sa rafinam lucrurile mai mult, de exemplu, de ce nu, suzukisti vs hondisti. vad cumva o paralela intre crestini si musulmani, statistic sint religiile/marcile dominante.

plus sectutele (mormoni, scientologi, amish etc): benelisti, katemisti, augustisti, aprilisti, laverdisti, gasgasisti, motogutisti etc.

din South Park am aflat ca singura religie corecta e cea mormona, cum aflam care sint singurii motociclisti adevarati? sa fie katemistii?

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul pt motorul tau moshnegutzule, eu doar incercam sa-ti spun sa nu mai mananci atat rahat despre el ca pute, tot forumul pute a ducati, vroiam doar sa-ti atrag atentia ca ai deveinit plictisitor rau de tot, o sa inceapa lumea sa-ti spuna asta, mai diversifica si tu discutiile daca tot te bagi in ele

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite o faza.

 

Daca tu ai o moto X ... cu toate ca ti-ai fi dorit una Y ... nu inseamna ca trebe sa o pupi pe X si sa o ridici in slavi ... in defavoarea altor mobre.

 

Daca am fi cu totii milionari in euro ... dupa multe japoneze ... ne-am orienta spre italiene .. MV, Ducati .. nu ?

 

La fel ca si posesorii de masini ... apogeul sta tot intr-o italiana.

 

Mai sunt unii ... care isi iau acel brand italian .. model mai vechi .. si isi indeplineste o parte din "pofta" pe care o are.

 

Eu ... dupa japoneza care o am .. as urmari tot o japoneza ... un VFR .. hihihi.

 

Dar peste ani ... tot la un Ducati as poposi.

 

Un Ducati nu il iei sa mergi 2 ani cu el si gata .. de vanzare ... Ducati il iei sa il tii .. sa te atasezi de el .. devine si regina garajului .. deh.

 

Cliseul cu ambreajul ... e doar un cliseu. Fiecare mobra are un punct "-" .. special proiectat ca sa mai dai bani si in service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul pt motorul tau moshnegutzule, eu doar incercam sa-ti spun sa nu mai mananci atat rahat despre el ca pute, tot forumul pute a ducati, vroiam doar sa-ti atrag atentia ca ai deveinit plictisitor rau de tot, o sa inceapa lumea sa-ti spuna asta, mai diversifica si tu discutiile daca tot te bagi in ele

daca ai fi urmarit topicu de la inceput, ai fi vazut ca nu e decat caterinca, pt ca un asa zis motociclist posesor de fezere din ohohoho, i sa parut lui. pardon nu i sa parut, ci a vazut el din vasta lui experienta cu motoare, ca panigale are plastice ieftine si altele, iar astea pe langa faptul ca purtatorul de geaca de la ducati, nu la bagat in seama ca vezi doame daca se uita el in buget si-o permitea/lua (cu riscul de a muri de foame probabil) in alta parte despre Ducati nu prea vorbesc decat daca is provocat. este un Forum/topic al motociclistilor. despre ce ai vrea sa vorbim?

 

ma care iti place sa crosetezi? ce folosesti mohair, lanita? e buna intrebarea.

 

japonezari vs ducatisti.

eu zic sa rafinam lucrurile mai mult, de exemplu, de ce nu, suzukisti vs hondisti.

sincer as vrea sa vad asta, dar.... nu poti compara 2 motoare identice. :crack: e ca si cum ar fi ungurii, tiganii, si romanii.

 

Uite o faza.

 

Daca tu ai o moto X ... cu toate ca ti-ai fi dorit una Y ... nu inseamna ca trebe sa o pupi pe X si sa o ridici in slavi ... in defavoarea altor mobre.

 

Daca am fi cu totii milionari in euro ... dupa multe japoneze ... ne-am orienta spre italiene .. MV, Ducati .. nu ?

 

La fel ca si posesorii de masini ... apogeul sta tot intr-o italiana.

 

Mai sunt unii ... care isi iau acel brand italian .. model mai vechi .. si isi indeplineste o parte din "pofta" pe care o are.

 

Eu ... dupa japoneza care o am .. as urmari tot o japoneza ... un VFR .. hihihi.

 

Dar peste ani ... tot la un Ducati as poposi.

 

Un Ducati nu il iei sa mergi 2 ani cu el si gata .. de vanzare ... Ducati il iei sa il tii .. sa te atasezi de el .. devine si regina garajului .. deh.

 

Cliseul cu ambreajul ... e doar un cliseu. Fiecare mobra are un punct "-" .. special proiectat ca sa mai dai bani si in service.

uite cazul tau, nu ai nicio frustrare, iti place, esti constient ca inca nu e momentul sa o ai, dar speri ca pe viitor. nu intri sa ataci, nu te lauzi ca ai nush ce sau ca nu ai da bani in plus pe ceva nejustificat(cum au facuto mai sus doar ca nu stiau de ce)

PS. VFR 1000(banuiesc) dar sa fie SP ca e mai cu OO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-nteleg ca daca nu-mi place ducati, am frustrari? :laugh:

Daca dai cu "barosul" de el ... da.

 

Poate nu iti place Ducati ... dar nu iti bati joc de el.

 

 

uite cazul tau, nu ai nicio frustrare, iti place, esti constient ca inca nu e momentul sa o ai, dar speri ca pe viitor. nu intri sa ataci, nu te lauzi ca ai nush ce sau ca nu ai da bani in plus pe ceva nejustificat(cum au facuto mai sus doar ca nu stiau de ce)

PS. VFR 1000(banuiesc) dar sa fie SP ca e mai cu OO

VFR 1000 ... pff ... daca are doar OO si nu are _l_ ... degeaba . :laugh:

 

Oricum ma gandeam la ceva model mai vechi/carburatie .... nu injectie si 1000 de senzori pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-nteleg ca daca nu-mi place ducati, am frustrari? :laugh:

nu, doamne fereste. nu intelege gresit. ma refer la ala care e frustrat si nu are ce face. cu tine nu am nimic, ai fost sincer, nu ai atacat ci mi-a placut de tine.

 

BQGDAN a dat mai bun raspunsul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ma gandeam la ceva model mai vechi/carburatie .... nu injectie si 1000 de senzori pe moto.

pfff, de la honda vitezana cu motor V nu ai fara senzori, si as spune ca VTR e mai mult decat motocicleta. si designul e ...... senzorii nu au nicio treaba, ei is pusi cu scop acolo si nu ai asa multi.

 

motoreta cu OO e pt a face ceva cu ea, ai OO mari, cica ai parte de multa.....putere, aia cu _l_ e mai asa poza alea alea. :D

 

carburatie daca vrei ai 919 cu care ai siOO si _l_ ca dupa aia.... au pus dat de injectie.

 

Stai ca acum sar "japonejii" la gat. :hurt:

ai belit matzul. or sa zica ca esti spion turnator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o metafora ca sunt identice. glumeam.

 

cat de NR.... mda, frumoasa pt vremea aia. daca te uiti putin asa, si ai tiparit in minte Desmosedici RR zici ca seamana. saua cum pleaca fata de far. aerodinamica....

ce nu imi place la ea, e ram air-ul mi se pare ca ar face puti incontrolabila sau deranjant mai bine zis la ghidon. parca ar trebui sa il ocolesti cumva. dar sa nu uitam ca nu e un motor pt strada ci o piesa de colectie

 

hai ca incet incet incep spiritele si se ajunge la Suzuki vs honda........ da doamneeeeeee

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba idiotilor (ca mi-am propus sa nu mai postez aici, dar cand vad ce cacao.turi debitati, nu ma pot abtine).

 

Ma refer la crazy sh|t si la BQGDAN. Nu exista VFR 1000 mai copaci idioti, in cel mai fericit caz VFR 750/800 si mai noul VFR 1200. Cu siguranta voi cred ca ati incurcat VFR cu VTR, pana la urma, ce dracu e o Litera? face diferenta doar intre 4 cilindri in V si 2 clindri in V.

 

Eu inteleg ca fiind obsedat de o marca, nu ai cum sa retii si alte modele, ca fiind indoctrinat, ar fi in efort prea mare...>Dar sunt sigur ca daca ar veni un 'japonezar' si ar incurca 900SS cu Multistrada sau etc.....ati lua foc...

 

Se vede de la o posta ma crazy sh|t ca esti un lingau care da limbi la OUA celor care -i canta in struna si-i dau apa la moara...

L-ai gasit pe fratele tau japonezar BQGDAN care declara ca motoru' lui de "suflet" o sa fie u Ducati (probabil la 60 de ani)....

 

Iti dai tu cu parerea mai crazy sh|t cu privire la NR? mai labar obosit, iti dai tu cu parerea despre o mobra conceputa cand tu nu erai nici macar in pu.la la tac-tu......mai agramat de C.A.P. , auzi al el, INCONTROLABILA datorita RAM air-ului.......bai desteptu lu' mama care faci cat toti inginerii de la Honda adunati gramada..............Mai obosit trist care pomenesti de Ducati si singuru' lucru care-ti vine in cap is furcile USD si bascula monobrat, de parca ar fi patentat ducati asa ceva.........du-te ba si plimba-te cu troaca aia de 916 pe care o tot ridici in slavi......si nu mai fa valuri aiurea........

 

Unii dintre voi sunteti niste lobotomizati !!!

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pomenesti de Ducati si singuru' lucru care-ti vine in cap is furcile USD si bascula monobrat, de parca ar fi patentat ducati asa ceva

furca USD a aparut prin anii '60-'70 prima data si nu a fost in nici un caz creatie Ducati :D

 

pacat ca nu gasesc pe youtube faza cu din South Park in care dumnezeul-hipopotam ne spune care e religia corecta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff, de la honda vitezana cu motor V nu ai fara senzori, si as spune ca VTR e mai mult decat motocicleta. si designul e ...... senzorii nu au nicio treaba, ei is pusi cu scop acolo si nu ai asa multi.

 

motoreta cu OO e pt a face ceva cu ea, ai OO mari, cica ai parte de multa.....putere, aia cu _l_ e mai asa poza alea alea. :D

 

carburatie daca vrei ai 919 cu care ai siOO si _l_ ca dupa aia.... au pus dat de injectie.

 

 

ai belit matzul. or sa zica ca esti spion turnator.

Da ...

 

Cand am spus fara senzori .. stiu.. toate au senzori .. dar ceva mai vechi .. mai "old school" ...

 

Una sa o iau si sa o tin muult. Ca au inceput sa apara moto din ce ince mai usoare ... mici ca dimensiuni .. pff.

 

Cand am uaizt ca scot Aprilia rs 125 cu motor 2T(asta era ultimul "mohican" in 2T .. Cagiva Mito care seamana cu Ducatili tau de mult nu se mai fabrica) din fabricatie ... m-a bufnit plansul. Se tehnologizeaza omenirea prea repede.

 

O motocicleta ... mmm ...

 

Pendulam intre gsxr 1100 1991 sau un Vfr ...

 

Sunt si inalt ... nu e problema de inaltimea seii.

 

Vedem ce pica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prostane, stateam in dubii sa-ti dau report sau sa ma cach in gura ta. dar prefer varianta a doua. esti prost de bubui. intradevar nu am fost atent si am scris VFR in loc de VTR. ma cat de prost oare sa fiu eu cu asta, daca tu de destept ce esti tiai luat 2 motoare si pe ambele leai farmat. ai stat sa te gandesti? limbi la oua ai fi dat tu si nu recunosti, labar... pai asta tie meseria prostane. tiam zis, e doar o parere de a mea, vad ca incepi sa plangi repede cand e ceva de honda. honda e o marca buna, dar tu esti prost ca ai distrus doua motoare identice. oare sa fi fost motoarele blestemate, rele, sau tu prost incat sa nu stii sa mergi pe ele, si nu erau sportive (cuvant jignitor) ca sa zici ca ai scapat mana in gaz. ciudat, esti prost si te lauzi. daca stau sa ma gandesc, prin 92 eram destul de marisor,problema e in cazul tau care erai si mai marisor, dar tot prost, si cu mintea aia ai ramas. si ti-am mai zis, cand pomenesc de Ducati, nu e numai furca USD si bascula monobrat, de amortizor de ghidon ai auzit? probabil daca aveai nu te mai dadeai ca prostu de pamant, de injectie in 95 ai auzit? mai sunt, dar nu ti le zic, pt ca nu te duce mintea sa intelegi. esti prost si asa ai sa mori. iati o pedaleta ca aia nu ai sa o mai dai de pamant. acuma fugi la nana si mai intri maine pe net de la servici.

 

frumusete rara ce esti.

 

ce ai mai avut cu BQGDAN? vad ca u esti alergic la Ducati, si cand vezi pe cineva ca apreciaza, faci crize de gelozie.

stai jos, esti prost si incepi sa ataci cu jicniri. nimic din ce vei zice, nu te va scoate in evidenta.

 

Cagiva Mito care seamana cu Ducatili tau de mult nu se mai fabrica) din fabricatie ... m-a bufnit plansul.

 

daca ai fost la smaeb era la MV Agusta una. 2011 parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crazy sh|t, zi drept acu (da sa nu ne minti), tu esti facut din laba in graba?

 

o sa-mi fac un tricou cuaie, pe care o sa scriu: " am farmat 2 VTR uri", ca sa poti dormi linistit :)))

 

baaaaaaaa jenantilor:)) acu 3 pagini in urma vorbeam de un fraier care avea ca singura replica, asta cu vtr-urile accidentate.....vad ca tu nici macar stadiul LUI nu l-ai depasit si ai ramas blocat la vtr-urile busite.

 

Bai eu sa fiu sanatos (ca tu oricum esti prost by default,de la nastere), multumesc lui Dumnezeu c-am scapat dupa 2 accidente si ca pot sa ma contrazic cu fraieri pe forum care fac misto din niste accidente moto :)

 

Eu zic voi astia,labarii de pe forum care tot reiterati accidentele mele,sa faceti un fan club pt mine, ca simt totusi ca sunt o vedeta pe forumul asta, nu doar asa din vorbe......

 

Spre deosebire de tine,mai lindicule:) eu nu sunt fanboy o marca. Am avut Honda, am Suzuki si poate o sa am si Ducati fraiere (cand o sa consider ca merita banii ). Nu motorul face pe om.Ia si invata asta fraiere......

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput al 3 lea razboi mondial ....

 

Eu nu pup pe nimeni ... si nici nu ne labarim aici.

 

Am o parere ...

 

Eu spre exemplu ... nu suport Buel si Harley ... ca da .. sunt americane si FUCK usa!!!

 

Dar nu arunc in ele cu noroi ... ca nu au inovat nimic stim cu totii.

 

Haide-ti sa fim "baietzashi" si sa ne intelegem.

 

Macarde ar fi o discutie in contradictoriu ... dar sa spunem chestii interesante .. monobratul in anul de .. de catre .. Honda NR ... are pistoanele ovale ptr ca ....

 

Ceva constructiv.

 

Dar limbaj asa turbat pff. :banpls:

 

 

 

daca ai fost la smaeb era la MV Agusta una. 2011 parca

O vazusi .... dar nu se mai fabrica.

 

2T la SS nu mai e nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BQGDAN fiecare are dreptu la o parere si la o opinie personala. Nu-ti place Buell si Harley (apropos,au aceleasi motorizari), pt ca-s americane si ca-i detesti pe americani. Ok. e dreptul tau. Asta nu inseamna ca-s niste motociclete de k.kt.

 

 

Mie personal imi place Buell, mai alez XB 9/12R ,chiar si XBS ul...... pacat ca la noi sunt rare,e nasol cu piesele, etc etc....

 

Fiecare are dreptul la idei preconcepute. Unii si le exercita prea mult (gen crazy sh|t).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic voi astia,labarii de pe forum care tot reiterati accidentele mele,sa faceti un fan club pt mine, ca simt totusi ca sunt o vedeta pe forumul asta, nu doar asa din vorbe......

 

Spre deosebire de tine,mai lindicule:) eu nu sunt fanboy o marca. Am avut Honda, am Suzuki si poate o sa am si Ducati fraiere (cand o sa consider ca merita banii ). Nu motorul face pe om.Ia si invata asta fraiere......

poate nu e musai sa ne pizdim in halul asta, da' totusi nu pot nu sa remarc si eu stalkerii astia de forum, care bintuie cite-un user, disecindu-i si rasanalizindu-i fiecare post, ca poate vine ziua cind pot sa-i scoata pe nas vreo greseala de acum 15 ani. miine-poimiine poate ma trezesc si eu ca vreunul imi recomanda sa beau mai putina bere.

 

Mie personal imi place Buell, mai alez XB 9/12R ,chiar si XBS ul...... pacat ca la noi sunt rare,e nasol cu piesele, etc etc....

BTW, mai demult cineva scria ca Buell ar fi inventat rezervorul de benzina in cadru. nici aia nu e inventia lor :D si nici discul de frina prins de circumferinta jantei :D departamentele de marketing ale multor firme fac ore suplimentare pt. ca gasi metode de a convinge publicul ca apa calda e inventia companiei care le plateste team-buildingurile.

oricum, is interesante ele ca motoare, nu m-ar deranja unu'.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

japonezari vs ducatisti.

eu zic sa rafinam lucrurile mai mult, de exemplu, de ce nu, suzukisti vs hondisti. vad cumva o paralela intre crestini si musulmani, statistic sint religiile/marcile dominante.

plus sectutele (mormoni, scientologi, amish etc): benelisti, katemisti, augustisti, aprilisti, laverdisti, gasgasisti, motogutisti etc.

 

AGUSTISTI!!! Fara U intre A si G.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...