Sari la conținut

Bisnitarul de la Ducati


ccalugaru_mihai
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca raportam la pret, posibil sa ruleze fin VTR ul....

tu ai o problema grava cu pretul. de la asta a inceput taraboiul oriunde.

 

ce caterinca... :friends:

acu e liniste, nu mai e asa grav.

 

 

ma raport calitate pret, consum mic, mobilitate, si altele uite asta v-o recomand.

 

11_tun.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau epuizat ma disputele. adica intre capii de aici, atata timp cat sa ajuns la jigniri personale sau familiale. doar daca se mai gaseste inca un subiect, or sa revina.

adica daca eu mai "rezistam" si nu dadeam :excl:Report, poate ca si acuma mai era taraboiul. dar nu mai avea niciun farmec pt ca nu mai era Ducati vs giapan baic.

concluzia sa tras. Ducati isi iau doar fitzosii,cocalarii, aia care au bani si is spalati pe creier, si cei care isi permit o platforma dupa ei pana mai incolo de coltul strazii. daca vrei fiabilitate 'Onda e 'Onda, iar Jamacha e cea mai tare, indiferent daca e ier seis sau ier uan. Kawasaki si Suzuki nu a fost bagate in ecuatie. aaa era sa uit Bembeu le bate pe toate.

 

baiatu ala care a fost nemultumit de Bisnitaru de la Ducati sau Purtatorul de "giaca" de la Ducati, sa scotocit bine si a calculat banii constatand ca dupa vanzarea fezereului din 90 si cu banii stransi nu poate decat sa iti ia un moped de la un vanzator colorat din talcioc, stikerit cu a(b)tipilde Ducati Panigale "Cinque"(pt cine stie) ca Panigale S nu mai este. fara sa mai plateasca plastice chinezesti de proasta calitate si fara a avea dea face cu bisnitarul de la ducati care i-a intors spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) Tu esti maestrul cocalar, eu sunt inca invatacel, peste vreun an maxim doi ma gandesc la un 749 sau un Monster. :crack:

aia era. daca ai nevoie de informatii cautama. Predau cursuri in arta cocalariei. ma gandesc sa scot si o carte sau mai multe doar pt fanii mei: Viata de Cocalar, Cum sa devii Cocalar, va fi cat un roman. cu multe capitole.

 

 

PS. daca vrei si 749 e misto, dar incerca sa gasesti 999 daca vrei sa simti o motoreta sub C.U.R sau si Monsterul, dar ala S4 cu motor de 916 (motorul care e me a mea) ai cu ce te juca......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau un Ducati cu ambreiaj uscat, daca tot e Ducati macar sa fie oala cu shuruburi...monsterul cu motor de 916 nu este S4R? E un motor superb dar si 999 si S4R se invart la niste preturi astronomice pentru bugetul meu. Parca Sinner vindea un 749 cu 3500 eur si arata destul de bine. S4R sub 5000 nu am vazut. In planurile de viitor intrevad ori un GSX-R 600/750 k6+ sau un Ducati Monster (sa fie injectie si de preferat sa aibe ambreiaj uscat) sau un 749...mi se pare compromisul perfect intre design, putere, consum. Daca Sv-ul ma arhi-multumeste un 749 mi se pare arhisuficient. Dar asta e mintea de acum, vom vedea ce va fi peste 1 an sau 2. :friends:

stii tu ce stii

 

S4 e ala de 916, S4R este cu motor de 996. care tot o debila e.

 

749 are destula putere sa te satisfaca, depinde pt ce o vrei. 999 e putin mai aeronava. adica putere destula.

S4 il gasesti de pe la 3500euro. si da, sinner o vindea pe a lui.

 

ambreiaj uscat au toate cele mentionate. si 999 il gasesti de pe la 5000euro dar nu la noi.

 

cat de GSX-R is naspa ma, is polizoare, nu faci nimic :crack: lasand mistoul un K6 750 mi-ar place. am vazut prima data acu vreo 4ani. era un bibelou. anu trecut am mers pe unu de 600. parca eram cu scuterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si eu cu un 4l anul trecut si eram wtf??? No nothing? (vibratii, sunet, cuplu)...proprietarul: " Ba, de ce schimbi in 4000? " :crack:

stai ca nu te-am inteles. sa inteleg ca te-ai dat cu un S4?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, referitor la ce ai zis tu ca te erai ca pe scuter cu GSX-R-ul. Eu m-am dat cu un CBR F4i Sport...4l (inline four). In oras sunt mult mai practice si mai amuzante v2-urile.

cu F4 cand m-am dat era si mai rau. parca mi se parea scuter electric. traceam de ea, iar cand era le la 7000RPM parca ma impingea cineva sa imi iau zvant. in oras is ok, si la drum lung pt consum. intradevar nu is vitezane, is turing sport. dar is ok.

 

as vrea sa mai incerc un 929 sau/si un 954 pt ca le stiu ca is barbatoase. am mers cu 919 dar nu mult, iar pt cat am mers mi-a facut o impresie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoodKat zi mersi lui Cocalaru ca te-a educat cu putin copy & paste de pe wikipedia fanboy-ilor Ducati.

 

Ba Crazy-Cocalar,zi tu asa drept,daca-ti bune unu sub poponeata un motor de 916 sau unu de 996, tu ca un connaisseur, o sa sesizezi ,realmente,diferenta in mers? Presupun ca ai corpul plin de senzori care detecteaza daca motoru prinde suta in 3.8 secunde sau un 3.74342424 nu?

 

Se vede clar din poezia ta trista ca esti doar un fanboy Ducati care pe deasupra mai si desconsidera restu marcilor :)

 

Datorita TIE n-o sa moara topicu' asta asa cum ii este destinat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama cat de limitat psihic poti sa fii. ce e asa greu ma sa picepi/inveti detaliile principale la niste motoare.

omu a sia exprimat o opinie, care de care nu era sigur pe ea, putea sa caute si el sa dea coppy/paste. dar l-am ajutat eu cu cateva informatii fara copy/paste pt ca ii puneam link daca era.

si cat de orgolios pe mrca asta poti fi. ba daca in noiembrie am schimbat motorul pe ea, si mi se parea ca nu e suficient de puternic fata de cum eram invatat cu celalalt, in aprilie cand vin, schimb bujiile si o vad altfel. cati cai ma au aparut in plus. cum sa nu faci ma diferenta intre un motoare. ca e diferenta de vreo 15-20cai intre ele.

deci nu pot decat sa ii dau dreptate lui Gixu. cat de sigur pe tine si cat de experimentat esti daca ai avut 2 motoare, acelasi model aceiasi culoare. si pe amandoua le-ai farmat.

 

a fost liniste pana ai aparut tu, acu iar o sa incepi sa ataci.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu ai o viata privata a ta? trebuie sa cauti sa te iei de cineva aici. tu nu te poti impaca cu o ideie, cand vecinu are 2 capre, pt tine nu dau lapte amandoua cat da a ta singura.

 

si incearca sa te abtii de la jigniri.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, dai de mine. dar de ce te bagi in seama? nu cred ca ma bag pe orice topic si vorbesc aiurea luandu-ma de oameni. tu in schimb cand intri in urma mea incepi sa ataci. esti ca o femeie isterica. aici ajunsesei sa ma ataci luandute de cum am fost conceput eu sau altele cu tenta familiala. ti-am dat Report si te-ai linistit. disparusei si se lasase linistea. apoi am purtat o discutie civilizata cu cei ce au scris. ai aparut tu din nou si ai inceput sa ma ataci iar. trage tu concluzia cine e ala fara creier. asa ai facut si pe topicul de la iasi, cand incercam sa ii ofer niste sfaturi unui incepator. ai intrat si ai inceput sa arunci cu kacat, jignindu-ma in toate felurile si luandu-te de Ducati pe motivele sua mai bine zis, conceptiile tale bine intemeiate de care nu scapi. ca is scumpe si nu justifica banii(pt tine) si multe altele. unde intrun tarziu ai inceput si acolo sa ataci. ai primit cateva replici de la oameni care ti-au inchis gura, dar ai luat o pauza si ai inceput iar sa ataci. tu aveai ceva cu mine si uneori cu marca Ducati.

 

daca m-ai ai nelamuriri, te astept poate reusesc sa te scot la suprafata.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, dai de mine. dar de ce te bagi in seama? nu cred ca ma bag pe orice topic si vorbesc aiurea luandu-ma de oameni. tu in schimb cand intri in urma mea incepi sa ataci. esti ca o femeie isterica. aici ajunsesei sa ma ataci luandute de cum am fost conceput eu sau altele cu tenta familiala. ti-am dat Report si te-ai linistit. disparusei si se lasase linistea. apoi am purtat o discutie civilizata cu cei ce au scris. ai aparut tu din nou si ai inceput sa ma ataci iar. trage tu concluzia cine e ala fara creier. asa ai facut si pe topicul de la iasi, cand incercam sa ii ofer niste sfaturi unui incepator. ai intrat si ai inceput sa arunci cu kacat, jignindu-ma in toate felurile si luandu-te de Ducati pe motivele sua mai bine zis, conceptiile tale bine intemeiate de care nu scapi. ca is scumpe si nu justifica banii(pt tine) si multe altele. unde intrun tarziu ai inceput si acolo sa ataci. ai primit cateva replici de la oameni care ti-au inchis gura, dar ai luat o pauza si ai inceput iar sa ataci. tu aveai ceva cu mine si uneori cu marca Ducati.

 

daca m-ai ai nelamuriri, te astept poate reusesc sa te scot la suprafata.

lasa ma nu te mai agita asa ca nu are rost(am citit si pe paginile anterioare)omu nu stie ces alea motociclete el cauta barfa si scandal ca un manelar ce e data viitoare informeazal tu ca moto are 2 roti ...daca tot continua gradinita :)))pacat ca unii sunt inca la grupa mica mai au pana sa se joace cu aia de grupa mare bafta

PS @ Adrian B:sa nu iti iei ducati niciodata sar putea sa ramai cu sechele

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma nu te mai agita asa ca nu are rost(am citit si pe paginile anterioare)omu nu stie ces alea motociclete el cauta barfa si scandal ca un manelar ce e data viitoare informeazal tu ca moto are 2 roti ...daca tot continua gradinita :)))pacat ca unii sunt inca la grupa mica mai au pana sa se joace cu aia de grupa mare bafta

PS @ Adrian B:sa nu iti iei ducati niciodata sar putea sa ramai cu sechele

ma ai vazut cat de calm si frumos am vorbit cu GoodKat, mi-a cerut niste informatii, si-a spus parerea si dorinta iar eu l-am ajutat si corectat in ceea ce nu intelegea sau unde era nedumerit.

 

el vine si ataca, jigneste, si starneste barfa si scandal. sincer nu il inteleg. cand imi da impresia ca nu are nimic cu Ducati si are ceva personal cu mine, cand imi da impresia ca are ce are cu Ducati si nu are nimic cu mine. dar de fiecare data imi da de inteles ca are ceva cu mine si cu Ducati. e o frustrare a celor ce nu pot sa obtina ceva.

 

Gixule, cand am ocazia sa te cunosc, o sa iti strang mana si fac cinste cu o bere pt: the best reply post ever vor fi astea:

 

Da ce le face Andu asta sau Cristi? le spala creierii ?:))

 

Cine se duce sa-si ia o Yamaha si pleaca pe un Ducati,cu siguranta NU stia ce vrea cu-adevarat....si era doar la 'cumparat de motociclete'....

brainwash ul asta ieftin tine la cei nesiguri pe ei,la indecisi, etc.....

D-aia ti-ai luat de 2 ori aceiasi mobra , aceiasi culoare, nu? Ca sa-ti demonstrezi cat de sigur esti pe tine. Banuiesc ca tot din acelasi motiv le-ai facut pe amandoua praf, nu? :cheers: Esti o stanca, nu altceva. :crack:

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand imi da impresia ca nu are nimic cu Ducati si are ceva personal cu mine, cand imi da impresia ca are ce are cu Ducati si nu are nimic cu mine. dar de fiecare data imi da de inteles ca are ceva cu mine si cu Ducati. e o frustrare a celor ce nu pot sa obtina ceva.

 

 

Pai daca e asa, ce ar avea cu tine ca persoana? E ceva ce nu vrei sa ne spui? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e asa, ce ar avea cu tine ca persoana? E ceva ce nu vrei sa ne spui? :))

ba da, is cocalar. :crack: si asta il deranjeaza pe el. ca el a fost primul care mi-a spus asta doar prin simplul fapt ca am Ducati dupa ce a vazut el pozele pe facebook. si mai avea cateva argumente parca, dar il las pe el daca e sa le zica, pt ca eu nu le-am dat importanta.

deci si tu esti cocalar pt ca ai ducati, aaaaa si inca esti mai cu mot ca ai si MV :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaa... credeam ca e ceva in legatura cu ceea ce nu poate sa obtina, altceva decat Ducati.

nu pare altceva. adica cel putin asa cred eu. pana acum el este campionu la frustrati. au mai fost inca 2parca dar ei nu au avut nimic cu marca, ci cu mine. alea pot zice ca sunt chestii personale, ce nu implica ceea ce detin, ci implica ceea ce fac. adica profesia, mai exact faptul ca lucrez intro ferma pt ei era asemanator cu vacar(cum a considerat si el) confundand ferma cu un grajd(probabil alea de CAP ce se darama) ulterior i-am facut sa inteleaga faptul ca nu am venit sa ranesc la vaci sau sa stau pe camp cu ele. in rest.... Am Ducati si e cea mai tare si ma laud :crack: ntz ntz problema e ca nu pot justifica pretul ei prea ridicat.

 

mai rau e de tine ca ai MV care e ceva mai scumpa si la fel nu stiu cum justifici si tu pretul asta exorbitant. cred ca cineva ne-a facut brain wash de ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...