Sari la conținut

IJ, an 1961


gratian201
 Share

Postări Recomandate

s-au gasit 2 care ia nascut mamica lor pe r1 si nu stiu ce e o motocicleta care dupa 52 de ani inca merge.bravo ba.asa e romanu ce sa'i faci.la ce va bagati nu inteleg.sa aveti activitate pe forum.precis voi sunteti aia in slapi cu ochelari de soare si tobe goale care pt voi motoru e doar sa agatati gagice.hai ca mi'a sarit mustaru.

un pret corect .spor la vanzare

uite eu sunt cu japoneza comentati careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RzVan, nu c-aș împărtăși părerea lui fesu', dar omul a trecut prin fiarele astea, mult mai mult decît ai tu impresia dintr-o postare pe forum. Zic și eu, nu dau cu parul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cicloburu nu am inteles ce ai vrut sa zici.probabil ca sunt la a 5-a bere :friends: d'aia.dar urasc cand cineva se baga in felu asta intr'un anunt de vanzare.noi sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi place și nici nu sînt de acord cu fesu', doar am spus că ai sărit repede și ți-ai și făcut o părere (greșită) despre el. La cît îl știu eu pe om, acum a fost elegant, mic copil :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RzVan, nu c-aș împărtăși părerea lui fesu', dar omul a trecut prin fiarele astea, mult mai mult decît ai tu impresia dintr-o postare pe forum. Zic și eu, nu dau cu parul!

 

merci, dau o bere! :cheers:

 

@cicloburu nu am inteles ce ai vrut sa zici.probabil ca sunt la a 5-a bere :friends: d'aia.dar urasc cand cineva se baga in felu asta intr'un anunt de vanzare.noi sa fim sanatosi

 

a vrut sa spuna ca am avut tot ce inseamna fier comunist si ca mi-am batut capul cu ele de nici nu-ti poti inchipui. aprinderi electronice, am fost primul din romania care a testat aprinderea lui gotronic pe o motocicleta (jupiter4) si i-a descoperit si punctele slabe, tot primul din romania care a pus o aprindere programabila pe o jawa 350 ts, singurul de pe forum care si-a mai batut capul cu calculul ferestrelor si a tobelor la motoarele 2t, printre (extrem) de putinii care si-au batut capul cu imbunatatirea chiulaselor la 4t, nu mai vorbim de echilibrari statice si dinamice tot la comuniste, chestie pe care (din cate stiu eu, nu bag mana-n foc ca am si 100% dreptate) iarasi n-a mai vrut nimeni de pe forum s-o faca. am foarte multe amintiri cu motoarele astea, si placute si neplacute dar sunt ce sunt: niste fiare vechi, bune pentru tavaleala si invatat pe ele, nu trebuie ridicate la rang de mari obiecte de colectie. trebuie sa ramana ceea ce sunt, jucarii pentru incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3-4 ani le luai cu 2 milioane. acum s-a trezit careva sa zica "sunt de colectie" cand de fapt ele sunt niste fieratanii sinistre...

 

 

blasfemie,e de colectie doar pt cunoscatori(ne) trebuia sa ceara macar 2000 de euro nediscutabil,asa ceva nu se mai gaseste decat pe okazii unde o aripa de la un ij de colectie e 99 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni buni voi vreti o motocicleta cu 200 euro cu acte in regula ? Vizitati sub-forumul scuterelor. Credeti ca , daca e de 350 cc , in 2T si se numeste IJ , nu are pret ? Aveti idee cam cati bani "papa" un IJ 56 pana sa arate in mintile lui si sa ai baza pe el la un drum de cel putin 200 km ? Eu zic sa lasati laudele de-o parte si sa fiti subiectivi. .....si nu mai poluati topicul omului cu tot felul de postari aiurea.

 

Spor la vanzare ! (daca aveam IJ-ul din imagini ceream 1500 euro ca sa nu mai aiba ce comenta carcotasii - nu ca nu ar face banii astia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, instalatia este pe 6V, in afara de becul de incarcare si stopul, totul este original si functional, asa a iesit din fabrica.

 

Pretul este chiar super cerut de tine,te sfatuesc sa o mai aranjezi oleaca si so dai afara.

Este un model de motocicleta care daca e pus la punct faci km.fara numar ;)

 

Eu pe un ij56 solo perfect frunctional am avut oferta de 700 de euro si nu il vind la bani astia nevar.(numai sai scoti nr.noi te ajunge 150-200 de euro lejer)

O voi revopsi si eventual ceva crom,un atas si afara pleaca la 1500 lejer

 

Uitasem ca fratelo a avut 1100 de euro pe jucaria lui(cea verde cu alb)

 

Spor la vinzare :cheers:

post-20619-0-50708200-1340442073_thumb.jpg

post-20619-0-10740600-1340442077_thumb.jpg

post-20619-0-50131000-1340442080_thumb.jpg

post-20619-0-72203400-1340442637_thumb.jpg

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni buni voi vreti o motocicleta cu 200 euro cu acte in regula ? Vizitati sub-forumul scuterelor

Lolo_ ce ai ma cu scuterele? sa inteleg ca nu le digeri? :blink: ? unde gasesti tu scuter cu 200 e ,nu vb de chinezarii, alea sant un fel de biciclete, la un scuter(al meu) numai ambreaju il cumperi cu 200.

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai certati omul, poate nu stie preturile la comuniste, a scris ca pretul este negociabil, faceti o oferta daca sunteti interesati. Cat despre 700 e pret mare, mic stiu cam 12 Ij-56 de vanzare cu atas , cu acte fara acte intre care si ij-56 cu atas duna la 16 mil nr noi .Au fost si mai ieftine.

1500 de euro pentru un ij-56 chiar restaurat nu se obtine in romania si sa vinzi afara nu este intotdeauna asa de simplu trebuie sa ai si ceva relatii pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au mai avut si altii fiare la vanzare p'acilea,cu organe de pe la donatoare de alt neam,si ca pret.. no coment,parca ar fi avut extasy in rezervor. de 'mnealor nu v-ati luat,v-a picat insa cu tronc iju asta.

 

@fesu - au mai fost si altii care au mai modificat transefere si la cartere inainte de 2000,mai am si acum cateva pistoane 'ciuntite' ce le tin model.

dealtfel ce pot sa spun - bravo,esti bun. :bigstar: dar se observa insa in fundal cel putin o frustrare cat de mica cu privire la dumneata,ori nu prea ti-au reusit mereu upgrade-urile la motorete, si d'aia refulezi astfel cand vezi un amarat de fier rusesc,care pentru unii nu inseamna nimic altceva decat un morman fier vechi,deoarce neamtu nu prea-i da vreo importanta.

 

nothing personal - da' ai cam dat intentionat cu mucii prin fasole

 

hai,bafta si numai bine! :cheers:

 

 

am io scuter cu 200 de evro de vanzare ;)

peugeot rapido - ciquantina,con documenti,funzionale, trattabile :cheers:

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat unul in cutii cu 350 deci cu atas nu cred ca e un pret aberant 700 mai ales ca e si negociabil

eu stiu ca toata lumea ar vrea sa cumpere dkv sau zundap cu 2 milioane la fel cum unii vreau sa vanda o mobra cu 2000euro asa ceva nu mai este posibil

cine cauta asa ceva cauta pt satisfacia proprie nu pentru profit si ar da lejer banii astia

si afara nu ar lua cu mult mai mult pentru ca nu sunt cunoscute si colectionarii au alte orientari

daca cauti cu atentie cumperi un nipru, ural ,ij,mai ieftin de afara decat de aici pentu ca acolo oamenii sunt constienti de valoarea lor

spor la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...