Sari la conținut

Accident moto intersectie Unirii dinspre Tribunal


Xeqtor
 Share

Postări Recomandate

al draqu conservarul ala care a fugit de la fata locului! N-a stat macar sa afle ca nu a fost deloc implicat in accident.

 

Sanatate maxima calaretului si la urmatoarea urcare pe murg sa fie mai la ceas tarziu si loc linistit, pana va obijnuiti unul cu altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La unirii sunt multe camere si multe masini, e imposibil sa nu fi retinut cineva numarul masinii.

Discutia despre numarul motociclistului mi se pare total irelevanta.

 

Da...si camerele ajuta din parti. Asta iarna l-am "deranjat" pe un taximetrist ca mergeam prea incet (50 la ora) si a coborat la stop si mi-a spart geamu. In intersectie erau camere. Sti ce a facut politia? Iti dau 3 incercari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este internat la Municipal,are femurul rupt,urmeaza sa-l opereze peste trei zile.

Motorul l-a luat ieri si,din pacate,nu a reusit sa-l stapaneasca prea mult.S-a intamplat cam la o ora dupa ce si-a luat motorul,care a fost al unui prieten.

Nu a fost nici o masina implicata,pur si simplu a voblat,a lovit bordura si dupa aceea un copac.

Pacat.

 

bun asa si ca n-a fost implicata vreo masina...la 0 zero experienta moto rezultatul putea fi mult mai urat. nene, daca iei utilaj si esti o (zero)...du-te maica da-te pe terenuri sau zone parasite, neaglomerate etc. fix in jungla asta de trafic de bucuresti isi gasesc unii sa-si faca ''ucenicia'' headscratch.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa radeam de astia ca mine care au inceput pe 125....ce terminati...

 

 

Eu am inceput pe CBR F3 ucenicia si n-am avut nici o problema, mi-era frica teribila de motor si asta m-a tinut calm si departe de experiente neplacute.

Exista oameni care incep pe Yamaha F1 si cad cu scuterul de 50cc sau care incep pe bicicleta si mor pe 50cc.

 

Singura solutie la final este sa te intorci intreg acasa(a se citi sa mergi responsabil) indiferent ce calaresti - bicicleta, 50cc, 125cc, 600, 1000 sau Hayabusa.

 

Bafta multa persoanei implicate in accidet si daca va avea curajul sa se suie inapoi pe capra garantat va fi un motociclist model.

 

Toate bune tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu era vorba de motor, nici macar de Yamaha F1 :bounce: ci de "poligonul" ales pentru testarea mobrei. omul a scos-o direct pe strasse, la Unirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza pe ce esti la momentul ala. Vazut caz cu conserva facand dreapta direct in parcare de pe banda 2 in fata cuiva.

Viteza o conta ca ai sau nu timp sa te infigi in el. Apoi sa-i rupi oglinzile si capul daca ai manusi cu ceva insertii metalice. Asta e solutia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...