Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Porcaiti topicul omului cu cearta care nu duce la nimic. N-aveti inima-n voi daca nu va dati o intalnire undeva in oras si-o dati parte-n parte.

S-au mai intamplat intalniri d-astea si s-au terminat cu multe beri impreuna...

» Post actualizat in 03 Jul 2015 10:37

Pune, mai radem și noi :)

 

 

Daca pune , cred ca trebuie mutata la categoria ....FUN

 

Adica...pana acum voi nu v-ati amuzat?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, autoturismele sunt categ A dpdv al rovinietei!

ok, nu stiam.

insa ramane problema ca omul nu a mai fost prin zona aia de cativa ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu mopedul nu am nevoie sa ies pe autostrada (nici nu imi trebuie). Motociclistul are voie.

Eu cu mopedul am voie sa folosesc pistele de biciclisti (cateodata e nevoie). Motociclistul n-are voie.

 

Hopa ca s-a egalat balanta.

Cu moped ești obligat sa folosești pista, dacă ea exista. Îți doresc succes cu asta, având in vedere ca multe sunt desenate pe trotuar :P

» Post actualizat in 08 Jul 2015 06:15

@ Alex, tu crezi ca noi stam in coloana daca trotuarul este liber? :D

Adica, mergi pe trotuar? :nono:

» Post actualizat in 08 Jul 2015 07:17

Vazut dimineata o motoreta cu roata fata stramba in furca, parcata in zona statia metrou 1Mai. A patit cineva ceva? Need help?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cosmetizat si eu una mai devreme... dar nimic grav, doar data peste cap, nu s-a spart :)) Un idiot care s-a gandit ca poate sa treaca de banda 1 pe banda 2 direct, in timp ce eram in paralel cu el. Initial doar m-am luat de el, dar a inceput sa ma injure din spatele geamului inchis. 5 minute mai tarziu, o baba (cu un alt passat, ca si primul) intorcea pe linie dubla continua la Eroilor, in fata mea. A dat din umeri cand i-am zis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E dimineata surprizelor: Rond Cosbuc, mercedes alb de constanta, intrat in intersectie tare ignorand "cedeaza", urcat pe frane, oprit in paralel, injurat 1 minut (pierdut semafor verde cu ocazia asta, il declar nul), ignorat fata boului care-si tot cerea scuze, injurat inca 30 de secunde, lasat oglinzi in pace.

Bai ce cald e, sa-mi foot una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in drum spre lucru azi a intrat unu cu dubita peste mine, nu stiu cum draqu am reusit sa evit sa ma atinga...de pe banda doi pe banda unu.

la limita, ala din spate era extrem de aproape, a franat brutal ca de nu se suia el pe mine... brrr

il iau la descantec pe sofer la care fata lui a spus tot! era perplex ca ce am cu el... nici idee nu a avut de ce s-a intamplat in spatele lui...

camera era pe pauza, am apasat odata in plus pe buton cred... fuck.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in drum spre lucru azi a intrat unu cu dubita peste mine, nu stiu cum draqu am reusit sa evit sa ma atinga...de pe banda doi pe banda unu.

la limita, ala din spate era extrem de aproape, a franat brutal ca de nu se suia el pe mine... brrr

il iau la descantec pe sofer la care fata lui a spus tot! era perplex ca ce am cu el... nici idee nu a avut de ce s-a intamplat in spatele lui...

camera era pe pauza, am apasat odata in plus pe buton cred... fuck.

Cum adica? Erai in unghiul mort?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 08 Jul 2015 07:17

 

Vazut dimineata o motoreta cu roata fata stramba in furca, parcata in zona statia metrou 1Mai. A patit cineva ceva? Need help?

 

E de cel putin cateva zile acolo ca o vazusem si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la semafor la Cotroceni, se face verde , dau sa plec, franez brusc ca un nene s-a gandit ca are timp sa treaca pe rosu. Bine ca masina avea sticker cu "atentie la motociclisti", ca asa l-am putut injura mai suav... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a tampit caldura pe toti. Cand ploua si cand da caldura mare, in Bucuresti e dezastru. Ies cu masinile toti aia care n-au mai condus de n-shpe luni si bineinteles conduc ca niste cizme.

 

Cu dedicatie pentru toti soferii de wichend, mosii cu dacie care merg cu 40 prin pasaje, soferii de dacii papuc, taxiuri, dube si pixde cu pejo:

https://www.youtube.com/watch?v=4PAc5mgymbc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sapt trecute am avut si eu o "disputa" cu un baietas cu o fiesta ce vroia sa para sau avea impresia ca e smecher. Prima de cand am motorul (vreo 2 luni si 1000 km). Eram pe la orele 18 la semaforul Iancu de Hunedoara x Caderea Bastiliei. O aglomeratie incredibila inspre Perla. Cei care veneau de pe Caderea Bastiliei au intrat pe verde, dar pana s-a eliberat banda spre Perla s-a pus rosu pentru ei si verde pentru noi ce veneam dinspre Victoriei. Primul la semafor plec spre Perla si baiatul cu fiesta era prea ocupat cu telefon si inainta debraiat. I-am dat un claxon scurt si anemic (deeeee asa e ala din dotare). S-a uitat inspre mine urat si dadea marunt din buze... Am ridicat viziera si i-am zis ca sa fie atent la drum ca s-a pus rosu... Deschide geamu cateva degeta si ma injura de mama ... Ce i-a facut nush .... I-am facut semn ca n-are obraz si eu doar i am atras atentia ca are rosu si a devenit mai agitat... M-am enervat am inceput sa tip si eu si apoi a inchis geamu nu inainte sa ma ameninte ca daca mai comentez mult coboara la mine si ca ma mai dau si motociclist... N-am inteles ce vroia sa spuna cu asta... Daca citeste pe aici il rog sa lase facebookul la volan...

 

 

Si am mai observat ca nu prea dau atentie la biciclisti si motociclisti baietii cu Mercedesuri, BMW...

 

Preventiv am folosit claxonul (trebuie neaparat sa-l schimb - pot pune unu de camion ? :)) in astea 2 luni mai mult decat in 10 ani de B :)

Editat de cosmin tudor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima de cand am motorul (vreo 2 luni si 1000 km).

 

Preventiv am folosit claxonul (trebuie neaparat sa-l schimb - pot pune unu de camion ? :)) in astea 2 luni mai mult decat in 10 ani de B :)

 

In primele cateva mii de km o sa descoperi si tu roata si mersul pe motor prin Bucuresti. O sa scrii pe aici plin de uimire/indignare, o sa-ti bagi toate cele. Si, dupa ce capeti mai multa experienta, nu o sa ti se mai para "asa chestie"... o sa conduci fara sa claxonezi (sau aproape) si o sa te astepti la orice. Welcome! ;)

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sapt trecute am avut si eu o "disputa" cu un baietas cu o fiesta ce vroia sa para sau avea impresia ca e smecher. Prima de cand am motorul (vreo 2 luni si 1000 km). Eram pe la orele 18 la semaforul Iancu de Hunedoara x Caderea Bastiliei. O aglomeratie incredibila inspre Perla. Cei care veneau de pe Caderea Bastiliei au intrat pe verde, dar pana s-a eliberat banda spre Perla s-a pus rosu pentru ei si verde pentru noi ce veneam dinspre Victoriei. Primul la semafor plec spre Perla si baiatul cu fiesta era prea ocupat cu telefon si inainta debraiat. I-am dat un claxon scurt si anemic (deeeee asa e ala din dotare). S-a uitat inspre mine urat si dadea marunt din buze... Am ridicat viziera si i-am zis ca sa fie atent la drum ca s-a pus rosu... Deschide geamu cateva degeta si ma injura de mama ... Ce i-a facut nush .... I-am facut semn ca n-are obraz si eu doar i am atras atentia ca are rosu si a devenit mai agitat... M-am enervat am inceput sa tip si eu si apoi a inchis geamu nu inainte sa ma ameninte ca daca mai comentez mult coboara la mine si ca ma mai dau si motociclist... N-am inteles ce vroia sa spuna cu asta... Daca citeste pe aici il rog sa lase facebookul la volan...

 

 

Si am mai observat ca nu prea dau atentie la biciclisti si motociclisti baietii cu Mercedesuri, BMW...

 

Preventiv am folosit claxonul (trebuie neaparat sa-l schimb - pot pune unu de camion ? :)) in astea 2 luni mai mult decat in 10 ani de B :)

pai si de ce nu i-ai dat sa behaie ?!?

trebuia sa ii arati ca esti motociclist :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima patanie si foarte aproape de a face cunostinta cu asfaltul. Ma intorceam spre casa, eram pe banda 2 undeva pe la 40-50 km/h, gazul inchis pt ca ma apropiam de o intersectie, ma uitam stanga/dreapta dupa pietoni si eventuale masini si cand cobor privirea un drac de pisoi/pisica sau ce o fi dormea incolacit la "un metru" de roata mea fata. Evident m-am speriat am blocat roata spate si am dat peste el, dupa care m-am dezechilibrat, picioarele jos si restul nu mai stiu ce am facut. Cred ca am avut noroc ca nu am folosit deloc frana fata sau a fost doar noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum faceti voi , dar eu nu folosesc deloc frana spate.

iar in oras cand merg ( rar , spre foarte rar ) am in permanenta doo dejte pe levierul de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, m-am gandit si io la asta , dar mi-e teama ca la vreo groapa sau ceva denivelari sa nu-mi intre mai adanc. Iar daca sunt si singur ce dreaq fac ?

Si mai am o problema. Care dejt sa-l bag si de la care mana?

Uite cate probleme pe capul meu acu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...