Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ca nu aveti nimic .....

Ieri era sa ma tavale unu cu meganu intr-un mare fel :

Mergeam pe banda 1 pe Colentina , pe banda 2 un Maseratti de toata frumusetea , reduc si merg pret de cateva secunde in rand cu el ( avea un interior bestial ) , in fata Maseratti-ului un un Megan . Coloana(din fata Meganului) se opreste la semaforul de la Teiul Domnei numai ca tembelul cu Megan-ul nu opreste ,nu franeaza ci ...... trage puternic dreapta de volan(de pe banda 2 pe 1 ) sare bordura ,loveste puternic alt Megan parcat (radiatoare, faruri ,bara fata,roata stanga stramba ) ,coboara de pe trotuar si intr-un final opreste ....daca nu ma uitam la masina omului eram eu pe banda 1 in dreptul meganului ....dupa ce s-a oprit a coborat si IN CONTINUARE VORBEA LA TELEFON ....m-au temperat cativa trecatori sa nu ii fac cunostiinta cu metalul de pe manusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, aseara am patit si eu o nasoala.

...

 

Esti frustrat si te plangi! :crack: Am mai asistat si eu la o discutie intre 2 pustani care se laudau ca au 'puscat' cardanul la o troaca din asta si au umplu o intersectie de ulei... Bine ca ai scapat usor, parca vara asta e o nebunie in trafic, mai rau ca in alti ani... Si sa ma laud si eu, un cunoscut a 'agatat' pe unul cu o motoreta... gen pe ala cu RSV-ul, din fericire motoretistul a sarit peste capota si a ajuns la spital doar cu rani superficiale. Niste norocosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-au temperat cativa trecatori sa nu ii fac cunostiinta cu metalul de pe manusi...

man, trebuia sa-l pocnesti.

s-a lovit de volan / bord in accident, nu ai avut tu nici o legatura cu maxilarul lui sarit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe stirbei voda a tras un taxiu spre mine, el banda 2, eu banda 1. Am claxonat insistent, a revenit in banda lui, apoi cand am ajuns langa el a zis ca il am speriat :) si ca nu m-a vazut.

Nici nu avea cum, avea oglinda reglata prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi dimineata am plecat pe la 8 jumate de acasa si mergand cumintel sa o las pe sefa la birou m-a izbit..... m-a izbit traficul lejer si am zis in gand... ah perioada de concedii, vineri, aproape gol, destul de liber la 9 si 5 minute eram si eu la birou.

Un iz de orasel linistit cu putine masini. Sa tot fie asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intoarcere in Bucuresti, pe dn1... Mercedes pe banda 2, vin cu 140 din spate, reduc usor si ma trezesc cu o frana brusca pana pe la 60...nimic in fata lui. Claxonez, flash...omul sta in fata mea si cu greu accelereaza pana pe la 90...nimic, nu se da la o parte. Pana la urma depasesc pe dreapta, pe coborarea de pe un pod. Pe drum, alti dobitoci care nu stiu ca au oglinzi sau semnale...sau adorm pe banda 2 cu 70 la ora si nu s-ar da nici morti pe 1.

La piata presei libere, la mustata am ratat sa iau la bord un burtos infect, cu chipiu alb. Mergea agale pe banda 1, chiar in giratoriu, spre banda 2... Claxon, dau sa evit spre stanga, el face pas inainte...trag repede si evit prin spatele lui, cu claxonul blocat si injuraturi despre rude decedate. Grasul imi da o privire tampa si plictisita...pe moment imi venea sa intorc si sa-i dau o palma dupa ceafa

» Post actualizat in 09 Aug 2015 17:06

A, da...si un tauras care s-a suparat pe vaca mea si a venit sarjand spre mine :)) pe valea doftanei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am plecat spre valea doftanei cu inca 2 prieteni,si la tancabesti surpriza fac pana pe spate(moto un ktm 525 supermoto cu roti spitate)ajungem noi la o vulcanizare ,era inchis dar propietarul statea in aceiasi curte,am dat roata jos de pe spate si surpriza ,camera avea 3 gauri.Se pune nenea si vulcanizeaza,toate bune si frumoase,am facut aproape 500 de km ,si la intoarcere in otopeni iar pana,am zis ca imi bag ceva in ea si am venit din otopeni pana in militari pe janta saptamana viitoare cumpar camera noua ca asta care era pe motoavea cam 10 petice plus inca 3 puse la vulcanizare.Intre otopeni si militari m-au claxonat 100 de oameni sa imi zica de pana.Surprinzator azi nu mi-a luat nimeni fata si nici nu mi-a intors in fata,chiar am fost mirat


» Post actualizat in 09 Aug 2015 19:18

La kawasaki am kit de pana cu jnur si butelii de co2,deh roti tubles ,dar aici cred ca imi iau cand plec la drum lung 2 leviere ,unul si cu cjeie pentru ,o camera si o pompa mica de bicicleta, si sunt acoperit,desi uite ca se intampla ,2 pene intr-o zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-o mai incet :)

140 pe dn1 duminică după amiază e cam mult, no offence. Mai ales duminica, cand toti handicapații scot mașinile la plimbare.

Este,nu neg... nu prinsesem aglomeratia inca si se mergea ok. Imi mai faceau loc, am prins viteza asta in reprize scurte. Redusesem deja de la 140 pana pe la 110, cu cat se circula pe banda 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oleaca de road rage astazi, la unul dintre semafoarele de sub podul Basarab, din partea unui frustrat intr-un SUV. Asa, de dimineata, sa nu mai am nevoie de cafea la birou.

 

Coloana oprita la semafor, ma bag printre masini, cativa imi fac loc (chiar ma uitam la un tip cu un ML argintiu care a facut vreo 3 manevre + pliat oglinda sa imi faca loc si ma gandeam "uite ba, ce de treaba e lumea prin bucurestiul asta") si ajung la masinile din fata, de care nu puteam trece. In stanga... nici nu stiu ce masina era, sa zicem ca era un Logan, in dreapta SUV-ul cu pricina. Cum nu-s taranete d-ala de tureaza motorul sau claxoneaza sa i se faca loc, ma opresc cu ghidonul la vreo 5-10 cm de oglinzi si raman linistit, asteptand ori sa se faca verde ori sa imi faca un pic de loc unul dintre cei de langa mine.

 

Cel din SUV coboara geamul, ma uit inspre el, iar jițelu' incepe sa urle la mine ca de ce merg asa, ca nu-s pe banda mea, ca ii dau peste oglinda, ca are camera, ma filmeaza si ma da la politie (cam pe aici indreapta camera de pe bord spre mine) si imi spune ceva de genul (nu mai tin minte exact, ceva in spiritul asta, oricum) "ia, daca as da cu masina peste tine, cum ar fi? Ia sa dau cu masina peste tine! Hai ca dau cu masina peste tine, sa vezi!" (la care trage de volan si indreapta rotile in stanga, spre mine).

 

Io ii spun ca e un bou si sa dea cu masina peste mine, daca vrea, el spune ca uite are camera, ma filmeaza si ma da pe internet (lol, nu era la politie?), eu ii spun in continuu "hai, da cu masina peste mine", la care el se enerveaza si mai tare si impinge cu mana in topcase, sa ma dea jos. Tin motorul, pun cricul, ma dau jos si ii spun sa coboare daca vrea sa ma mai impinga o data.

 

Cam pe aici s-a facut verde la semafor, lumea s-a plictisit de circul din fata si a inceput sa claxoneze, asa ca ne-am dus fiecare in drumul nostru. Din pacate, nu stiu nici ce numar avea, nici ce masina. Da, stiu, trebuia sa il ignor si sa il las in plata lui, cine stie de unde frustrarea aia maxima, poate nu l-a f**ut nevasta, poate a pleacat amanta in concediu fara el, poate nu i-a iesit un contract la munca, mama masii, toata lumea are rahaturi in viata si isi varsa nervii pe cine apuca, dar de regula nu-mi prea iese treaba asta cu ignoratul, mai ales cand agresivitatea asta e total gratuita si nefondata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] la care el se enerveaza si mai tare si impinge cu mana in topcase, sa ma dea jos.

 

Mare, mare carnat. Uita-te pe trafictube, la cate specimene isi fac veacul pe acolo s-ar putea sa ai "norocul" sa te regasesti intr-un video.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xtx cred ca nici nu ma uitam la el :)) eu de obicei opresc in spatele lor daca aproximez ca nu am loc printre oglinzi, irelevant oricum. ma distreaza un pic cand le crapa venele pe cap :))

 

am si eu una de ieri, doar ca eram in masina, pe grant banda 2 cu 80 la ora, pe banda 1, putin mai incet, si din senin a trecut un coleg printre noi cu o captura in spate mai mult dezbracata decat imbracata, nu stiu ce viteza a avut dar a trecut glont printre noi.

io mai ma joc pe banda mea, mai ales daca sunt gropi.

ma gandesc ca se grabea ca sa nu se usuce pasarica, probabil era uda de la strand sau ceva, si ii dadea cu viteza, dar serios, 5 secunde si avea banda libera, nu era trafic, eram cateva masini rasfirate si doar eu cu ala in paralel.

simt nevoia unui nou mars de constientizare, avioanele circula printre noi

 

da, eram invidios pe el, ca eu eram cu masina si el cu moto (poate)

nu, nu eram invidos pe el ca avea captura in spate, ca eu am captura mea

da, eram invidios pe el ca "era mai tare, se dadea mai extrem" (ironic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il salut pe gigelul care se dadea ieri pe Lacul Tei cu Hayabusa, cu gagica in costum de baie in spate. Pot spune ca bucile ei se vedeau chiar interesant cocotate acolo sus pe coada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il salut pe gigelul care se dadea ieri pe Lacul Tei cu Hayabusa, cu gagica in costum de baie in spate. Pot spune ca bucile ei se vedeau chiar interesant cocotate acolo sus pe coada.

 

Acu' vre-o 3 ani eram in 41. Caldura mare, monsher, da' mare... Trece unu' cu o gagica in spate, tot in costum de baie, pe langa o masina cu muncitori ce stateau cu usa deschisa ca sa nu se sufoce. Atunci m-am convins ca ne tragem din maimute :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il salut pe gigelul care se dadea ieri pe Lacul Tei cu Hayabusa, cu gagica in costum de baie in spate. Pot spune ca bucile ei se vedeau chiar interesant cocotate acolo sus pe coada.

Photos, or didn't happen :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, deci tot la GoPro prins de casca ajungem.

 

PLM, numai cand ma uit la moto-youtuberii ce posteaza peste cate chestii dau zilnic... In frunte cu RoyalJordanian (god damn Husqvarna Nuda!)


------------------------------------------------------

» Post actualizat in 10 Aug 2015 10:29


 

:lol: :lol:

nicely played, dude!

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Redusesem deja de la 140 pana pe la 110, cu cat se circula pe banda 2.

 

Eu cred ca tu confunzi DN-ul cu Autostrada. O arzi cu 140, reducand din cand in cand la 110 doar pentru cate un p r o s t care te incurca. Ca sa zic asa, cam cauti patzaniile cu lumanarea.

» Post actualizat in 10 Aug 2015 10:48

La intoarcere in Bucuresti, pe dn1... Mercedes pe banda 2, vin cu 140 din spate, reduc usor si ma trezesc cu o frana brusca pana pe la 60...nimic in fata lui. Claxonez, flash...omul sta in fata mea si cu greu accelereaza pana pe la 90...nimic, nu se da la o parte. Pana la urma depasesc pe dreapta, pe coborarea de pe un pod. Pe drum, alti dobitoci care nu stiu ca au oglinzi sau semnale...sau adorm pe banda 2 cu 70 la ora si nu s-ar da nici morti pe 1.

 

Pai nu era nimic in fata lui, dar a redus viteza pentru ca a intrat in localitate. Tu cu ce viteza mergi prin localitatile de pe DN1? Cu 140? A, pardon, mergi cu 110, pentru ca aia este viteza legala pe banda 2, dupa mintea ta.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu confunzi DN-ul cu Autostrada. O arzi cu 140, reducand din cand in cand la 110 doar pentru cate un p r o s t care te incurca. Ca sa zic asa, cam cauti patzaniile cu lumanarea.

» Post actualizat in 10 Aug 2015 10:48

 

Pai nu era nimic in fata lui, dar a redus viteza pentru ca a intrat in localitate. Tu cu ce viteza mergi prin localitatile de pe DN1? Cu 140? A, pardon, mergi cu 110, pentru ca aia este viteza legala pe banda 2, dupa mintea ta.

 

Am uitat ca motociclistii de tastatura merg cu 50 km/h, chiar si cand au limita de 100 km/h (+/- 10 km/h) IN AFARA LOCALITATII. Nu vad unde am scris ca eram in localitate, dn1 se intinde mult si bine, nu doar pana la Snagov, cum cred unii reisari de bulivard. Si tocmai tu imi faci morala, rebelul care merge la peptul gol, fara echipament, ca nu-i trebuie? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-aveti ce face dati o fuga pana la Kauflandu' de pe Valea Oltului sect 6 Bucuresti.

Acolo e o intersectie semaforizata .

Cand o sa vedeti cati soferi trec pe culoarea rosie a semaforului o sa va cruciti.

Daca as fi politist acolo as sta.

Mi-as face planul de amenzi in mai putin de o ora. Pe un an intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Esti frustrat si te plangi! :crack: Am mai asistat si eu la o discutie intre 2 pustani care se laudau ca au 'puscat' cardanul la o troaca din asta si au umplu o intersectie de ulei... Bine ca ai scapat usor, parca vara asta e o nebunie in trafic, mai rau ca in alti ani... Si sa ma laud si eu, un cunoscut a 'agatat' pe unul cu o motoreta... gen pe ala cu RSV-ul, din fericire motoretistul a sarit peste capota si a ajuns la spital doar cu rani superficiale. Niste norocosi...

din pacate cel cu RSV a murit..:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...