Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi cat pe ce sa o festelesc , culmea cu ajutorul unui cap de creta care a cedat nervos.....

Stateam la semafor....aveam rosu. Garcea ii opreste pe aia care veneau din dreapta ( in speta un taximetrist care a oprit cu scartait de roti ) si ne face noua semn sa plecam. Apoi inexplicabil, le da drumul si alora care ia oprit....aia din dreapta. Eu bucuros, plec oleaca mai vanjos, taximetristul bucuros, pleaca cu scartait de roti. Amu' ....daca am auzit scartait de roti evident ca nu ma mai uitam la garcea ci pe frana ma uitam la taxi si cautam o cale de scapare.Franez eu oarecum ok, franeaza si taximetristul, se opresc `si aia din spate ....toti cu mana in claxoane.... si de o parte si de alta.

Si ce sa vezi ....vine garcea la mine furios nevoie mare ca de ce nu ma uit la el. Nu m-am mai putut abtine si am inceput sa urlu' si eu : pai in pm vrei sa ma omori ????de ce pm sa ma uit la tine....... Apoi, inexplicabil....garcea cedeaza nervos....probabil ca realizeaza ce a facut , lasa ambele maini jos si pleaca din intersectie mormaind ceva pe limba lui....in secunda 2 ....haos total : toata intersectia blocata. Norocul meu ca fiind primul , m-am strecurat repede si am fugit la munca... :)

Am vazut deseori cand se cearta intr ei in intersectii, cand unul opreste, altul le da drumul... Naspa rau, nu mai sunt profesionistii de alta data... si paremi-se ca nu toti sunt de rutiera, chiar de au facut un curs rapid pe genunchi...pe unii nu ii duce capul, nu au drag de meserie...e doar un accident in viata lor...

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri seara in decurs de 2-3 secunde intr-un giratoriu unu' nu a semnalizat ca sa stiu si eu ce vrea sa faca, nu de alta da eram curios daca merge inainte sau face stanga sau dreapta...

si la 2-3 sec dupa o duduie cu lamaie in geam a intrat in girator peste mine...

2 dintr-un foc.

sa-mi trag ceva in esofagurile lor de nenorociti. nici o taina. eu trebuie sa-i feresc ca-s mai fraer?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata in drum spre munca , aglomeratie ploaie ..deja imi pierdusem rabdarea ..trec de lacul tei si se mai rareste traficul prind linie dreapta urc la 80-90 (ca tampitu pe ploaie ...nu ma zorea nimeni doar ca imi pierdusem rabdarea ) eram pe Petricani si se apuca un Logan sa se bage in traffic de pe o strada latularnica ...ma las pe banda din dreapta cu gandul sa il depasesc pe dreapta ...in ultima instanta ma gandesc ca boul a intrat prea tare si ca nu se va incadra pe o singura banda si franez(eram inca departe si am franat in siguranta ) . Am luat o decizie perfecta fiindca cioara bineinteles a intrat direct pe banda din dreapta direct in fata mea . La prima gatuire a traficului trag langa el si prin geamul intredeschis (cioara fuma la greu) Il intreb: Prietene am vazut ca m-ai observat, ai facut-o intentionat (cand era masina perpendicular pe directia mea de mers am observat ca s-a uitat direct la mine ) ?...raspunsul a fost fulminant "Fu** m**...asa iti trebuie , asta nu e drum de motociclete , de aia nu stau eu acum sa va urmaresc pe voi "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta in Paris? :))

 

Mi-aminteste de momentul cind un coleg sustinea foarte sigur pe el ca motocicletele trebuie sa circule doar pe marginea drumului. Am crezut ca ma trola, nope.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi trag ceva in esofagurile lor de nenorociti.

esofage, jerry, esofage!

 

Te văd mereu foarte dur în exprimare, veşnic nemulțumit şi amenințător. Crezi că există o corelație între felul tău de a fi şi lipsa educației?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esofage, jerry, esofage!

 

Te văd mereu foarte dur în exprimare, veşnic nemulțumit şi amenințător. Crezi că există o corelație între felul tău de a fi şi lipsa educației?

lipsa de educatie a alora pe care-i descant?

carora li se falfaie de cei din jur?

de ce sa fiu eu fraer intre smecheri?

a fi educat inseamna sa fi prostutz?

 

oricum ce inseamna educatie?

sa te comporti ca omul in societate? asta e bifat, o fac.

sau sa fi educat inseamna sa lasi de la tine, sa te lasi calcat in piciore, sa-ti stergi flegma din ochi si sa-l rogi sa te mai blagosloveasca inca odata?

 

poate educat inseamna la mine una, la tine alta.

poti fi educat sa fi un bun crestin de ex. eu nu-s.

sunt om cu oamenii fiara cu fiarele.

» Post actualizat in 17 Jun 2015 09:44

Ieri un logan mi-a INTORS in fata , la vreo 3-400 m , pe autostrada....gresise omul sensul....si culmea ...mergeam amandoi pe banda 2 ....

bun asa, sa nu cumva sa-i fi zis ceva, trebuia sa-l rogi sa mai intoarca odata poate reusea sa te omoare sau sa te lase olog...

mama lor de incompetenti / nesimtiti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri un logan mi-a INTORS in fata , la vreo 3-400 m , pe autostrada....gresise omul sensul....si culmea ...mergeam amandoi pe banda 2 ....

Pe autostrada intre sensuri nu sunt parapeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu ce spun ....pe sensul de bucuresti el a intors si mergea spre ploiesti ....ne-am oprit bot in bot pe banda 2( eu intentionat nu l-am ocolit ) .Era nemultumit ca l-am oprit. :crack:

Nu-mi vine sa cred.

Banda 2, cea de langa parapetul de pe mijlocul autostrazii? Adica banda de viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lipsa de educatie a alora pe care-i descant?

carora li se falfaie de cei din jur?

de ce sa fiu eu fraer intre smecheri?

a fi educat inseamna sa fi prostutz?

 

oricum ce inseamna educatie?

sa te comporti ca omul in societate? asta e bifat, o fac.

sau sa fi educat inseamna sa lasi de la tine, sa te lasi calcat in piciore, sa-ti stergi flegma din ochi si sa-l rogi sa te mai blagosloveasca inca odata?

 

poate educat inseamna la mine una, la tine alta.

poti fi educat sa fi un bun crestin de ex. eu nu-s.

sunt om cu oamenii fiara cu fiarele.

 

Eu cred ca a fi educat inseamna sa fii educat.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virtutii cu Splaiul Independentei, semafor rosu, incerc sa ma bag cu DS-ul printre un Passat (lovit in dreapta) si o masina de gunoi. Babatia (femeie) de 55-60 de ani da in fata si trage dreapta, de era sa ma dea in mecanismul ala din spate al masinii de gunoi. 1m, doar cat sa nu pot trece.

PLM, pana si ramolitii au ajuns sa se dea cocosi pe strada, la adapostul conservei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg eu frumos pe la piata presei pe unul dintre sensurile din parcare si cand dau sa intorc un gagiu venea pe interzis. Eu, om bun la inima ii zic crezand ca nu e de prin zona (pe un ton normal, nu agresiv) "esti pe interzis" la care el fara sa respire "du-te-n p00la mea" .... Am inceput sa rad in mijlocul drumului la cat de idioti pot fi unii.

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...tu crezi ca semnele alea sunt invizibile? Le vezi si le ignori da-le-n kilu meu...cine nu e din zona nu comite d-astea urate. Omu a fost impertinent...dar pana la urma, de ce te chinui sa-ti racesti gura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm, ghiolbanii astia mereu injura cand gresesc...

Azi, curba la dreapta 90 grade, eu pe banda 2 din 3... de pe banda 3 un destept cu un Logan ia curba peste mine. Ma inclin mai mult, ma duc spre banda 1... la iesirea din curba imi permit sa ma iau de el si sa-i zic, chiar frumos, ca sa-si tina banda. El, evident, incepe sa ma injure. M-am abtinut, din nou... si l-am lasat in urma.

Acum vreo 3 zile, pe ploaia aia nasoala, ma strecuram murat la picioare printre benzi (2). La cativa metri in fata mea un suv, avand atasat de volan cocalarul vorbitor la telefon si cu ceafa groasa, trage de volan blocand spatiul dintre benzi. Toate masinile stateau, el s-a miscat 1m in stanga, atat, suficient cat sa nu mai pot sa trec. L-am ocolit bombanind si cu apa curgand pe fata... el deschide geamul si incepe sa ma injure. Nici acum nu stiu de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...tu crezi ca semnele alea sunt invizibile? Le vezi si le ignori da-le-n kilu meu...cine nu e din zona nu comite d-astea urate. Omu a fost impertinent...dar pana la urma, de ce te chinui sa-ti racesti gura?

Nici intentia nici tonul nu au fost de repros si nici n-a fost un efort. Am gandit cu voce tare in timp ce ma uitam la el, el avea geamul jos. Nu inteleg reactia, la scuze nu ma astept de la ciobani de gen nici macar la recunoasterea greselii insa sa sari direct la "da-te-n (cuvant urat) mea" indica grave carente in logica elementara.

Inteleg de ce se merge pe interzis in parcarile alea de acolo ( se parcheaza FOARTE haotic) , si eu o fac mai mereu insa daca sunt "prins" ori ma dau urgent la o parte ori bag in marche-arierre daca-s cu masina, fara sa comentez. E o manevra pe riscul meu.

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau la semafor, urma sa virez stinga. In mijlocul curbei ma trezesc cu o duba cum intra pe banda peste mine. Nici nu stiu de unde a aparut. Am luat curba pe contrasens. Apuc sa arunc o privire cind trec de el. Anglea. Dupa cum l-am vazut, era "clueless", aprecia si el distanta laterala cum putea.<br />

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...