Sari la conținut

Caut mecanic bun in Bucuresti !


Postări Recomandate

(Silviu) Ma gasesti in sect 5 , pe strada Veseliei nr 10,colt cu Trafic Greu. Nr mele apar mai jos. Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io stiam ca supapele hidraulice nu se regleaza!Eventual se schimba tachetul hidraulic cu totul!

Sau e intrebare la misto?

 

nu e la misto

se regleaza si alea

e sistem cu pastile .. care normal ca se uzeaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e la misto

se regleaza si alea

e sistem cu pastile .. care normal ca se uzeaza

Deci se regleaza prin inlocuire :))

Man, nu se regleaza, ca si supapele mecanice care se regleza cu lere la un anumit interval de numar de km parcursi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

Caut mecanic bun cu experienta in reglaj supape hidraulice si sincronizare clapete de injectie in Bucuresti

Lasa-ti recomandare aici sau pe PM

Multumesc

 

Despre ce motocicleta e vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci se regleaza prin inlocuire :))

Man, nu se regleaza, ca si supapele mecanice care se regleza cu lere la un anumit interval de numar de km parcursi.

 

man, io nu inteleg de ce iti dai cu parerea daca nu stii despre ce e vorba ..

la motoru meu am supare hidraulice cu pastile si cu reglaj

crezi ca eu discut aici doar ca sa ma aflu in treaba ?

stiu ce trebuie facut, am manualu de reparatie in fata, nu am scule si nici experienta si de aia imi tre mecanic

motor cu 2 cilindri in V, 2 perechi de valve per cilindru din care 2 sunt reglabile si 2 nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi dau cu parerea, doar te-am atentionat ca supapele hidraulice nu se regleaza (titlul topicului e gresit, intentionat sau nu).Se inlocuiesc (tachetii hidraulici)!

Si ca sa-ti raspund la topic, nu sunt suficient de bun sa-ti reglez motorul! Sunt doar un mecanic wannabe!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt si supape hidraulice care se regleaza. cine stie ce motor o avea omul de unele se regleaza si unele nu? eu banuiesc ca se regleaza cele de evacuare gandind un pic logic. chiar sunt curios despre ce motor e vorba. poate vezi ca o fi vorba de vreun S&S sau ceva de gen...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic : alex_en, omu intreaba de mecanic, nu ce stii tu, ii faci o recomandare, ok, nu ii faci, taci din gura! Jur ca nu e un topic in care sa pot sa.l citesc in liniste, pace, zenuiala samd fara sa vad ce aberezi tu, nu te suporta nimeni, iti dau eu bani de benzina sa te poti plimba cu motorul, iti dau si un streang, iti dau ce vrei, doar lasa.ne in.pace!!!

On topic: florin v sau tng, vb cu ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...