Sari la conținut

Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100


Postări Recomandate

Romania :))

 

Cum decurg lucrurile in mod normal :

 

Primesti un termen de livrare

 

Esti invitat la un birou

 

Iti sunt prezentate si inmanate cheile si actele

 

De obicei primesti cadou din partea vanzatorului si o atentie, de obicei o sticla de vin.

 

Impreuna cu reprezentantul te deplasezi catre locul unde e motocicleta

 

Ti se prezinta in detaliu toate functiile ei si obligatiile tale pe perioada garantiei.

 

Esti felicitat inca o data, primesti jucaria(100% ready ) :)

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Romania :))

 

Cum decurg lucrurile in mod normal :

 

Primesti un termen de livrare

 

Esti invitat la un birou

 

Iti sunt prezentate si inmanate cheile si actele

 

De obicei primesti cadou din partea vanzatorului si o atentie, de obicei o sticla de vin.

 

Impreuna cu reprezentantul te deplasezi catre locul unde e motocicleta

 

Ti se prezinta in detaliu toate functiile ei si obligatiile tale pe perioada garantiei.

 

Esti felicitat inca o data, primesti jucaria(100% ready ) :)

nu cred. De la Honda Timisoara o primesc tocmai. Sa zic sarutmana pentru transport ca nu ma costa nimic , nu ? dar ma bucur degeaba, ca o trimit ca pe LEGO la cutie.

Astept pe cei care si-au cumparat de noi motociclete sa ma lumineze si pe mine cum e cu chestia asa. Pe tot forumul asta n-am gasit nimic despre cum procedezi cand cumperi o motocicleta de noua, acte , chestii , una alta.

» Post actualizat in 12 Mar 2017 22:44

Vorba colegului de mai sus, nu cumva trebuie să montez eu și injectoarele?

pai d-asta zic. mi se pare ciudata faza asta. Asa e si cand cumpar o masina ? imi vine demontata si eu o montez acasa, motorul, rotile, capota , instalatia electrica, etc. Pai ce am facut ? Am cumparat puzzle sau motocicleta ?

Pe bune, ca-i tare ciudat. Mi se pare normal sa o primesc gata ansamblata, eu decat sa incalec si sa-i dau prima cheie, nu sa stau sa surubaresc la ea.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred. De la Honda Timisoara o primesc tocmai. Sa zic sarutmana pentru transport ca nu ma costa nimic , nu ? dar ma bucur degeaba, ca o trimit ca pe LEGO la cutie.

Astept pe cei care si-au cumparat de noi motociclete sa ma lumineze si pe mine cum e cu chestia asa. Pe tot forumul asta n-am gasit nimic despre cum procedezi cand cumperi o motocicleta de noua, acte , chestii , una alta.

» Post actualizat in 12 Mar 2017 22:44

pai d-asta zic. mi se pare ciudata faza asta. Asa e si cand cumpar o masina ? imi vine demontata si eu o montez acasa, motorul, rotile, capota , instalatia electrica, etc. Pai ce am facut ? Am cumparat puzzle sau motocicleta ?

Pe bune, ca-i tare ciudat. Mi se pare normal sa o primesc gata ansamblata, eu decat sa incalec si sa-i dau prima cheie, nu sa stau sa surubaresc la ea.

 

Tinand cont ca o primesti tocmai din Timisoara, nu cred sa fie alta varianta de livrare (ca sa-ti ajunga si intreaga, fara zgarieturi sau lovituri). Si daca ai cumparat-o din Timisoara, alt vanzator de Honda nu cred ca are obligatia sa ti-o monteze, dar cu ceva stimulent material cred ca se poate rezolva.

Pe de alta parte, nu e atat de departe si daca nu vrei cu remorca poti zbura la Timisoara si sa te intorci calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o pe a mea tot noua de la Timisoara, nu stiu daca e aceeasi firma, eu am luat-o de la Paul moto care este dealer Honda. Pretul a fost bun, mi-a dat si o reducere si a adus-o repede comparativ cu promisiunile celorlalti dealeri. Culoarea si modelul dorit. Am vrut sa o iau personal de la ei asa ca am luat trenul (vagon de dormit - 120 lei) si m-am intors pe ea. Totul a decurs normal, cand am ajuns acolo era deja montata si cu accesoriile pe ea. Am mai cumparat ceva de la ei si am plecat acasa. Singura chestie putin ciudata a fost faptul ca mi-am luat numere rosii de acasa, nu mi s-a dat inmatriculata provizoriu. Inmatricularea a durat foarte putin, eu fiind de langa Pitesti, la RAR am stat maxim o ora iar la Politie cam 10 minute, am avut numarul in aceeasi zi in care m-am apucat de inmatricularea ei.

Editat de TheHuskyCrobats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discuta cu Paul sa ti-o dea cu cartea de identitate facuta si cu numere rosii altfel la ce-i in ziua de astazi cu programarea RAR te apuca toamna ... :( :( :( Exagerez un pic dar e jale-n tara cu programarile la RAR ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no offence,

dar daca nu sti sa montezi roata fata la mobra si cateva accessori nu te poti numi biker adevarat.

ca sa nu zic ca nu esti barbat adevarat daca nu stii sa asamblezi un amarat de dulap de la Ikea

plin de lumbersexuali, metrosexuali samd. o cheie nu stiu sa tina in mana

post-43689-0-90508200-1489408508_thumb.jpg

ps: sa stapanesti sanatos mobra, te afli in febra de dinaintea cadoului, iti pui probleme existentiale inexistente

pps: heavyduties au crashbaruri faine si solide

ppps: sa nu uiti de casco

pppps: fa poze la toate subansamblele, au fost ceva probleme la Honda din cauza cutremurelor si calitatea lasa de dorit, doar in caz ca e nevoie de garantie

ppppps: vreau si eu una, dar inca ma intreb ce caut cu babuta din 91 care nu coopereaza cu viata mea

 


» Post actualizat in 13 Mar 2017 12:49

parca la masini-moto noi nu e nevoie de RAR, in ideea in care nu trebuie sa te duci cu masina acolo. trimiti actele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cu chef de mișto, recunosc, dar nu era mai simplu sa îl suni pe Paul și sa lămurești... :)))?

No offence :)

Sa o stăpânești cu placere;)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vrei sa imi faci in ambitie s-o fac eu din setul Lego , sa iti arat ca stiu sa pun o roata, etc etc, dar daca nu intra in sarcina mea asta , de ce sa imi bat capul aiurea ?

Acum 8 ani tin minte ca eram cu un drz 400 pe la Campina pe Muscel si am luat un cui si am fost nevoit sa imi remediez problema singur. Noroc ca aveam la purtator set de 2 petice prin trusa de scule, ca altfel, nu mai reuseam sa captusesc camera. Toate cele bune.

» Post actualizat in 13 Mar 2017 13:03

Cu chef de mișto, recunosc, dar nu era mai simplu sa îl suni pe Paul și sa lămurești... :)))?

No offence :)

Sa o stăpânești cu placere;)!

L-am sunat azi dimineata. O sa ma duc eu dupa ea pana la urma, imi va trimite documentele pt numere rosii , ii iau tabla , ma urc in tren si vin cu ea pe roti. A ramas ca ma suna cum vine la ei motocicleta, sa stabilim ulterior pe ce varianta merg.

Baiat de nota 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Îți recomand avionul de la București la Tm. În funcție de nr de pasageri/aeronava zborul durează 55 sau 70 de minute. Zborurile de we nu sunt anulate mai niciodată din lipsa de pasageri. Altele, în timpul săptămânii, mai sunt dar îți dau variante înlocuitoare.

Numai sa mergi cu timp la controlul de securitate fiindcă băieții aia de la servicii sunt foarte pătrunși de misiunea lor în slujba noastră și atâta mângâie toate bagajele de cala de parca ar fi vreo firma de terapie.

Ajungi seara, scoți nasoalele de prim Tm la un suc, dacă sunt în tara te scot eu bătrâneste la un restaurant (ca între colegi :) ;)), dormi ca omul și a doua zi te pui la drum, liniștit și fără stres.

Părerea mea.

Eu am făcut drumul invers, cu trenul. Bineînțeles că nu am dormit deloc de nerăbdare, am plecat obosit la drum, etc, etc. Ca sa inchid, eu unul nu recomand trenul. De gustibus.

» Post actualizat in 13 Mar 2017 14:10

Bagajele de cabina am vrut sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare. Astazi , dupa lungi discutii telefonice pe ici pe colo , am decis sa sun la Honda (aproape toti dealerii din Bucuresti) sa comand modelul 2017 negru mat , iar cei mai rapizi au fost cei de la Honda Timisoara.

Maine voi achita avansul si imi va veni in 12-14 zile .(la toti ceilalti, trebuia sa astept pentru modelul ales minim sf aprilie-inceput de mai sau la Honda Nord 6-7 luni (raspunsul lor oficial pe mail) .

12.990 euro echivalent in lei la cursul BNR, ceea ce fata de alti dealeri e mult mai convenabil pentru ca nu pierd atat de mult la bani (ii aveam in euro la inceput) si sa stau sa ii schimb din euro in lei la un anumit curs si apoi din lei echivalentul in euro la cursul bancilor prin care ei lucreaza , cam pierdeam dublu.

 

Revin cu poze cand imi va veni cutia acasa cu surpriza ! Pana atunci , numai bine , va salut !

 

Salutare! Ti-am vazut motorul in show room la Honda TM la Paul! Arata foarte fain pe negru, sa-l folosesti sanatos! Te asteptam pe facebook pe pagina dedicata posesorilor romani - CRF1000L Africa Twin Romania.

Editat de mircealeschian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...