Sari la conținut

Un Pic De Distractie Nu Strica...


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu cum sa va zic, da' domnu Ranga a avut chef de sport extrem aseara.

 

Adica: la plecare, si-a pus o pereche de role in picioare, si a luat-o pe role pana acasa...in Militari!

Chestia si mai faina: cred ca era a doua oara cand mergea pe role! :peace: Eu am intrebat daca omu chiar stie sa mearga pe role pt ca am vazut ca se balanganea sanatos pe ele.

Era sa-l pasca o cazatura cand sa iasa din curte :wave:

 

Oricum, din auzite am aflat cum ca a ajuns cu bine acasa. Aplauze , va rog! :ok:

 

D-le Ranga, treci la microfon! :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, super party, super plescoii, super sarmalutele, super petrecaretii. Pe cand un reloaded?

 

In al doilea rand: Au, capu'! Ma doare tareeee.... Ai dracu Ursi, ma doborara si pe mine...

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-a durut capul. :wave: Dar nici n-am beut asa mult ca voi. :peace:

 

@ray: mda, motociclistii satanisti nu au stiut unde sa se opreasca cu gluma aia stupida. In fine, conteaza ca per total, petrecerea a iesit bine. Pacat de karaoke. Aveam balonul cu heliu special pregatit. :P

 

Mercic de poze. :D

 

 

PS: partea proasta a fost ca am dormit pana (PREA) tarziu si nu m-am trezit la timp pentru o "sesiune" de patinoar. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AOLEO, acu mi-am adus aminte:

A fotografiat cineva mormanu de jucarii care s-a strans?

 

Daca nu, Kali, te rugam frumos, vrem sa vedem cat s-a strans pana la urma :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, nu-i nici un capat de tara... crezi ca eu am mai prins mare lucru, ajungand acolo pe la 12:30 noaptea? :wave: Ceva prezenta de motoare a fost necesara, ce naiba :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri: plescoi, legionaru, red_devil, purghy&grupul de la ora 8, pentru felul in care v-ati implicat in organizarea petrecerii :D

 

Multumim, Mihai (Ursu), daca citesti forumul, pentru sprijinirea actiunii (prin asigurarea locatiei) si rabdarea cu care ne-ai suportat :D

 

 

 

Pt ca ne-am recuperat monitorul din bar destul de tarziu, oricat de destepti am fi, nu prea putem posta poze pe forum fara sa vedem pe monitor pe cine - doamne, iarta-ma - facem de ras/compromitem :)

 

Sa purcedem, asadar:

 

1. Subsemnata, la umbra lui plescoi. Avea un sombrero atat de maaaaare, incat orice tentativa de a face o poza cu el stand in picioare a esuat lamentabil.

 

post-2978-1165080079_thumb.jpg

 

2. Mielu si mutulica, in costume traditionale romanesti din zona Baraganului

 

post-2978-1165080092_thumb.jpg

 

3. Legionaru - care s/a prezentat la petrecere costumat in "conservarul lui peste" :P Pentru a se legitima, folosea o conserva de peste :D

 

post-2978-1165080198_thumb.jpg

 

4. Nasa lu' nasa (Carmella) si nasa (mutulica):

 

post-2978-1165080242_thumb.jpg

 

5. siminoiaka (colega mea de la ziar), echipata in costum traditional romanes si sotul ei, echipat in Tariceanu. Mergea foarte bine pentru unul proaspat operat la genunchi :P

 

post-2978-1165080335_thumb.jpg

 

6. Dosarele X: episodul "Bogdan, fiul noptii"

 

post-2978-1165080460_thumb.jpg

 

7. inghesuiala mare de pirato, asa ca l-am lasat pe stimpy sa fie jack sparrow si eu am devenit musul cel gras si alcoolist :)

 

post-2978-1165080522_thumb.jpg

 

8. proba de divort: mutulica si Nino. :)

 

post-2978-1165080639_thumb.jpg

 

9. Carmella si Adi (B_50 GS)

 

post-2978-1165080734_thumb.jpg

 

10. Nicu (profesoru') si Suzuki, colegul sau de apartament, care a stat foaaaarte relaxat si a fost cel mai mangaiat barbat din bar:

 

post-2978-1165080972_thumb.jpg

 

11. Leoncio si Leoncita :) (decupati cu Photoshopu')

 

post-2978-1165081106_thumb.jpg

 

12. Sotiorul meu, in chip de shogor

 

post-2978-1165081377_thumb.jpg

 

Inca imi mai zdrangane cioburile de la whisky-ul de azi-dimineata, asa ca pun pozele si comentez mai tarziu. Vorba lu' dabix: "Care ai o aspirina?"

 

post-2978-1165081287_thumb.jpg post-2978-1165081296_thumb.jpg post-2978-1165081303_thumb.jpg post-2978-1165081441_thumb.jpg post-2978-1165081447_thumb.jpg post-2978-1165081456_thumb.jpg post-2978-1165081464_thumb.jpg post-2978-1165081472_thumb.jpg post-2978-1165081481_thumb.jpg

 

 

Jucariile se vad mai bine in ultima poza. Aparatul meu a cam migrat si n-am apucat sa fac poze cu toate jucariile. Nu acolo, in bar. Am cerut gazduire alor mei, care au casa mai mare, si va aduc poze de acolo (activitatea de "punguire" si sortare dupa categoria de varsta se va petrece la ai mei, pt ca la noi in casa nu ai loc sa arunci un ac :peace: ).

 

Noi ne-am simtit extraordinar de bine. Mai ales, datorita faptului ca voi v-ati simtit bine.

 

 

Am editat acest post ca sa va spun ce am aflat azi...

 

Dis-de-dimineata, pe la 10.00 (ca, dupa uischi, si 12.00 pm e prea devreme), suna tilifonu'... La celalalt capat al undelor - directorul scolii din Miluta. :D Parca a simtit. Voiam sa-i facem o surpriza. pana la urma, surpriza ne-a facut-o dumnealui.

 

Dupa o discutie legata de acte de donatie/sponsorizare pt niste echipamente, isi cere scuze ca nu ma aude foarte bine, pentru ca avea niste muncitori in scoala. Ce credeti ca s-a intamplat?

 

I-a venit "comisie" de la Bucuresti, care, printre altele, a verificat obiectele duse de noi in vara... Directorul a echipat 2 sali de clasa cu bancile, scaunele si blaturile din primul transport (asta ca o paranteza). L-au rasplatit pentru acest parteneriat cu comunitatea si alte scoli si gradinite, dand scolii 300 de milioane ROL pentru reabilitarea cladirii :ok: :D :wave: Asta, in traducere, inseamna o scoala salvata.

 

Salvata datorita voua!

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bou am fost. am venit cu motoru si nu am reusit sa tzin pasul cu lumea voastra. totzi erau betzi , io zici k eram parintele care avea grija . ce urat

 

Si eu tot cu motorul am fost. Asa ca nu ai fost singurul care nu a baut :peace:.

 

Super petrecere. Felicitari organizatorilor (se stiu ei :wave:).

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, a iesit mai bine decat ma asteptam, intr-adevar s-a vazut ca cineva a avut grija de multe amanunte....si s-a sacrificat un picut intreband mereu pe toata lumea cum se simte si daca e destul de bagata in sema. Tanti Kali m-a mirosit ca dau din coada si m-a bagat urgent pe tzeava la lume...iar restul a venit de la sine. Ma bucur sa aud ca si scopul a fost atins cu succes...si la mai multe actiuni cu strangere de orice pentru copii care nu au posibilitati.

 

VIVA LA REVOLUCION!

www.revolutia.plescoi.ro

www.plescoi.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uff, la naiba.. ce'am pierdut... :peace: io am nimerit cam tarziu, pe la 12 cred daca nu mai tarziu... am prins'o pe mama kali la momentul deochiului, i'am baut berea lu' booboo saraca si imi faceam cruci cand a plecat ranga pe patine... a fost prea tare =))... si am uitat si ca vaca de jucaria pe care o adusesem... :wave:

noaah.. clar, a fost iuresh total, executat ca la carte :D pacat ca n'am putut sa stau.. :ok:

next time... razbunarea pe sticlele de bere va fi a mea.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uff, la naiba.. ce'am pierdut... :peace: io am nimerit cam tarziu, pe la 12 cred daca nu mai tarziu... am prins'o pe mama kali la momentul deochiului, i'am baut berea lu' booboo saraca si imi faceam cruci cand a plecat ranga pe patine... a fost prea tare =))... si am uitat si ca vaca de jucaria pe care o adusesem... :wave:

noaah.. clar, a fost iuresh total, executat ca la carte :D pacat ca n'am putut sa stau.. :ok:

next time... razbunarea pe sticlele de bere va fi a mea.. :P

am ajund cu bine! de la eroilor am luat taxiul :P ... ptr ca rolele erau mai mici cu 2 numere...

oricum... am cazut ieri cu ele si ... am o manutza stanga cat un pepenas!

Petrecerea a fost foarte reusita!

Daca imi aduc bine aminte omul asta ma sarutat:

post-10187-1165222244_thumb.jpg

|

|

|

|

\/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: Super petrecere!!!!!!!!!!!

 

A fost prima petrecere a motociclistilor la care particip. Mi-a placut super mult si mi-a facut placere sa va cunosc! M-am bucurat mult sa fiu printre voi!

Ce de costume frumoase!!! Ce de jucarii!!!!! Ce plescoi buni.....chiar daca super picanti! De aia sunt plescoi de fapt, nuuuu?!! :ok:

De abia o astept pe urmatoarea!!!!!!! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai a fost politistul care te-a oprit sa-ti dea un fluturash :peace: apoi a fost sarutul. Astept cu interes sa vad ce va urma. :wave:

poate voi castiga un concurs de miss la fo intrunire... Aparent nu prea apar in poze (decat in doua... cotul stang intr-una si ceafa in alta) pentru ca se voaleaza in prezenta imaginii mele pe pelicula (fie ea si digitala) ... deci sanse am destule!

 

eu nu mai postez aici ca imi iau corectional!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tortul a fost castigat de cei care au ramas, pentru ca, pe la 3.30, plecasera mai toti, mai erau doar fo 20-30 de persoane.

 

Mie, dupa cum stiti, mi-a fost foarte rau, deja nu ma mai tineam pe picioare si varianta de a drege durerea insuportabila de cap cu uischi s-a dovedit neinspirata :P

 

Tortul, pricomigdalele si restul dulciurilor au fost aranjate de moa pe masa, dupa care m-am retras strategic. Numele vechiculate pentru premiere: Leoncio si Placebo.

 

Pana la urma, nu i-am mai prins nici pe unul, nici pe altul. :ok: Cred ca tortul ar fi trebuit sa ajunga la Placebo (desi nu era tocmai de post), fiindca Leoncio - pentru The Full Monty Reloaded - merita o intreaqa cofetarie :peace: :wave:

 

 

Just kiddin' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...