Sari la conținut

One day trip


Sei
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Ma tot gandesc cam de 2 luni sa fac un drum mai lung. Ma gandeam la un traseu de o zi gen: Bucuresti-Cheia-Bucuresti.

 

Singur nu cred ca ma duc, e cam monoton. Deci cine vrea sa mearga in o excursie, sa posteze aici.

 

Astept si alte trasee.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am R125. Despre ce grup este vorba? Eu nu il gasesc.. Daca poti sa imi dai numele sau un link ar fi super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata viitoare adica pe 18? daca da, e ok.

 

Vad ca ai Hornet.. esti dispus sa astepti un 125? Daca te duci 120+ nu cred ca are rost sa vin pentru e ca si cand as merge tot singur...

 

Daca mergem cu viteza ~legala + 20km/h max zic ca e ok.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te baga la plimbari cu motoare mai mari decat a ta . La inceput or sa mearga impreuna cu tine din politete dar pe masura ce trece timpul ai apuca nervii si incep sa mearga din ce in ce mai tare pina cand la un moment dat isi baga picioarele si dispare in ceata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te baga la plimbari cu motoare mai mari decat a ta . La inceput or sa mearga impreuna cu tine din politete dar pe masura ce trece timpul ai apuca nervii si incep sa mearga din ce in ce mai tare pina cand la un moment dat isi baga picioarele si dispare in ceata .

 

tind sa-ti dau dreptate.

 

eventual asigura-te ca mai e cineva cu moto similara cu a ta, sa fii sigur ca nu se-ntampla ce-a zis colegul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa o iei mai usurel... Daca n-ai mai iesit pana acum la ture lungi, poti incerca un Bucuresti-Oltenita-Giurgiu-Bucuresti. Nu e solicitant, mergi relaxat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ies eu cu niste amici weekendu asta pe un traseu asemanator cu al tau.Diferenta este ca noi cam vrem sa campam peste noapte pe undeva cu cortu.In cazul in care ei vor sa mearga mai tare eu o sa raman in spate cu tine ca si eu sunt inceptor plus ca avand naked dupa 120 incepe sa bata vantu tare si nu mai e fun.Daca e si ne hotaram te anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.. vedem ce o fi.

 

@ RuR am gasit ''Grupul detinatorilor de Yamaha R125'' pe Facebook. Am dat cerere, acu sa o confirme. Daca fac ei un traseu ma duc si eu pt ca toti au de motor de 125.

 

Mai astept sa ved ce se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa mergi linistit pe cheia si singur sau eventual cu prietena/nevasta. te opresti/faci poze/te pisi/etc unde si cand vrei tu, nu tre sa incurci si nu te incurca nimeni ;)

 

n-am inteles niciodata nevoia asta de a aduna cat mai multi - pe care nici nu-i cunosti - la un drum de juma de zi. in grup, daca tii neaparat, e bine sa aiba toti cam acelasi stil de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Fallen Angel o sa mergem vreo 6 motociclisti toti cu R125 pe 22 aug !

 

Ritmul de mers o sa fie relativ incet... Daca zici ca mergi incet putem sa ne intalnim pe drum...

 

Traseul o sa fie Bucuresti- ploiesti-cheia- sacele-predeal-siaia-ploiesti- bucuresti.

 

 

@ cnairda nu e prea bine sa te duci singur la o excursie mai mare pe motor. Multe probleme pot aparea... ( de la pana pana la probleme de motor ), macar sa nu fii singur in caz ca se intampla. Si e mai fun cand sunt mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa mergi linistit pe cheia si singur sau eventual cu prietena/nevasta. te opresti/faci poze/te pisi/etc unde si cand vrei tu, nu tre sa incurci si nu te incurca nimeni ;)

 

n-am inteles niciodata nevoia asta de a aduna cat mai multi - pe care nici nu-i cunosti - la un drum de juma de zi. in grup, daca tii neaparat, e bine sa aiba toti cam acelasi stil de mers.

 

 

mosule

muncisi" la MILITIE???

 

iti par suspecte grupurile mari???

numai pe timpul lui ceasca nu aveam voie sa ne vedem in grupuri mai mari de 5 oameni

 

la inceput e fun in grup

pe urma cand fiecare isi "capata' stilul de mers o sa.i vezi ca o taie fiecare de capul lui

aici ma refer la experianta si vechime"in campul muncii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule

muncisi" la MILITIE???

 

iti par suspecte grupurile mari???

numai pe timpul lui ceasca nu aveam voie sa ne vedem in grupuri mai mari de 5 oameni

 

la inceput e fun in grup

pe urma cand fiecare isi "capata' stilul de mers o sa.i vezi ca o taie fiecare de capul lui

aici ma refer la experianta si vechime"in campul muncii"

Din ce am citit eu, ptr initiatorul topicului o excursie pe cheia e ceva gen capatul lumii. In cazul asta, cred ca e bine sa evite grupurile de necunoscuti. Cred ca e bine sa nu mearga singur, dar de preferat insotit de un amic (nu ma refer la prieteni de fb sau motociclsm.ro)mai experimentat, care sa-l ajute cu sfaturi ...nu sa-l fugareasca. altfel exista pericolul unui ritm impus de ceilalti (care pot fi mai experimentati, mai teribilisti...sau ....sau sau) pe care el nu-l poate tine...si iaca asa buba. Si cu putin ghinion il mai lasa si pe acolo, ca am mai auzit de faze din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit eu, ptr initiatorul topicului o excursie pe cheia e ceva gen capatul lumii. In cazul asta, cred ca e bine sa evite grupurile de necunoscuti. Cred ca e bine sa nu mearga singur, dar de preferat insotit de un amic (nu ma refer la prieteni de fb sau motociclsm.ro)mai experimentat, care sa-l ajute cu sfaturi ...nu sa-l fugareasca. altfel exista pericolul unui ritm impus de ceilalti (care pot fi mai experimentati, mai teribilisti...sau ....sau sau) pe care el nu-l poate tine...si iaca asa buba. Si cu putin ghinion il mai lasa si pe acolo, ca am mai auzit de faze din astea.

 

Nu este ceva capatul lumii.. e doar prima excursie mai lunga.

 

Nu are nimeni cum sa fugareasca pe cineva, pentru ca mergem 5-6 motociclisti toti cu R125.

 

Nu sunt eu mare experimentat dar am aproape 10.000 km pe motoru asta, si nimeni din cei care merg nu sunt cu zeci de mii de km in spate.

 

Singur am fost in excursii la ~100 km departare. Tot cred ca e mai fun in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este ceva capatul lumii.. e doar prima excursie mai lunga.

 

Nu are nimeni cum sa fugareasca pe cineva, pentru ca mergem 5-6 motociclisti toti cu R125.

 

Nu sunt eu mare experimentat dar am aproape 10.000 km pe motoru asta, si nimeni din cei care merg nu sunt cu zeci de mii de km in spate.

 

Singur am fost in excursii la ~100 km departare. Tot cred ca e mai fun in grup.

mi-am spus o parere....si nu e treaba mea daca tii cont sau nu de ea. bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...