Sari la conținut

Accident iesire Corbeanca spre Otopeni in dreptul Bilancia


figg
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie imi pare rau ca intr-o luna citesc despre 2 accidente in care pasagerele mor si las in urma multa durere si cate un copil.

Ovidiu...condoleante. Ne pare sincer rau la toti cei care citim si nu simtim durerea ta....dar ne putem doar imagina.

Multa putere de a trece peste durere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc in cunostinta de cauza nu ca sa ma bag in seama. Imi doresc din tot sufletu ca omul asta sa sufere la fel de mult cat suferi tu Ovidiu, familia Alexandrei si familia lui Ionut. Cel mai drept ar fi ca si el sa piarda pe cineva exact la fel.

 

Vitezele de care am zis sunt in momentu impactului dupa cum am si specificat si sunt vitezele nu la care am visat eu peste noapte ci cele din ancheta politiei.

 

Dar hai sa zicem ca gresesc si ca aberez. Hai sa nu fie 80 sa fie 100 sau chiar si 110 intr-o zona de 100. Viteza este legala.

 

Am sunat familia si mi-am exprimat regretele imi pare rau ca nu am putut sa te contactez Ovidiu.

 

Acest incredibil accident nu s-a petrecut din cauza lipsei de experienta sau teribilism.

 

Parerile despre accident sunt perosale si cat se poate de realiste iar faptele si informatiile care le-am scris nu sunt din imaginatia mea sunt in mare parte din acheta politiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oviudiu...condoleante si sa-ti dea Dumnezeu putere si tarie sa poti sa treci peste asa ceva. Cine nu a perdut pe cineva drag, nu poate intelege...

 

@ milenium ti-as rupe dintii in secunda 3 daca te-as vedea, pt ca nu stiu ccine esti, iti faci cont aici pe forum, arunci 3 cuvinte aiurea fara a dezvolta sau a argumenta cele spuse. Din toti participantii la discutie, numai ovidiu ar avea dreptul sa spuna ca motociclistul "era vinovat", cu toate ca aici n-a fost vorba de nici o vina.Sunt ferm convins ca Ionut nu si-ar fi dorit ca pasagera sa cada nici macar daca motorul era pe cric, dar sa se intample tragedia asta? Tu , milenium , fiul ploii..esti motociclist?Esti expert in a calcula viteza? Nu ai luat niciodata pe nimeni pe motor cu tine? Dar sofer esti ? Si daca da, in primul an ai mers singur la volan? Dar daca intra un tir in tine cand erai sofer si aveai in dreapta ta pe cineva si se intampla o tragedie....erai vinovat , nu? NU???

E greu de acceptat asa ceva, e greu de crezut ....dar fiecare avem un destin. Din nefericire, acel POLITIST CRIMINAL CU MULT ALCOOL IN SANGE, i-a grabit destinul, plecarea ... Alexandrei Ioana . Imi doresc sa moara in chinuri el si cei ca el , care OMOARA cu buna stiinta.

 

Dumnezeu s-o odihneasca pe Alexandra. Iar ionut vei avea de dus o cruce mare in spate, din nefericire... Offff. :( Sanatate si tie si multa putere sa depasesti momentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oviudiu...condoleante si sa-ti dea Dumnezeu putere si tarie sa poti sa treci peste asa ceva. Cine nu a perdut pe cineva drag, nu poate intelege...

 

@ milenium ti-as rupe dintii in secunda 3 daca te-as vedea, pt ca nu stiu ccine esti, iti faci cont aici pe forum, arunci 3 cuvinte aiurea fara a dezvolta sau a argumenta cele spuse. Din toti participantii la discutie, numai ovidiu ar avea dreptul sa spuna ca motociclistul "era vinovat", cu toate ca aici n-a fost vorba de nici o vina.Sunt ferm convins ca Ionut nu si-ar fi dorit ca pasagera sa cada nici macar daca motorul era pe cric, dar sa se intample tragedia asta? Tu , milenium , fiul ploii..esti motociclist?Esti expert in a calcula viteza? Nu ai luat niciodata pe nimeni pe motor cu tine? Dar sofer esti ? Si daca da, in primul an ai mers singur la volan? Dar daca intra un tir in tine cand erai sofer si aveai in dreapta ta pe cineva si se intampla o tragedie....erai vinovat , nu? NU???

E greu de acceptat asa ceva, e greu de crezut ....dar fiecare avem un destin. Din nefericire, acel POLITIST CRIMINAL CU MULT ALCOOL IN SANGE, i-a grabit destinul, plecarea ... Alexandrei Ioana . Imi doresc sa moara in chinuri el si cei ca el , care OMOARA cu buna stiinta.

 

Dumnezeu s-o odihneasca pe Alexandra. Iar ionut vei avea de dus o cruce mare in spate, din nefericire... Offff. :( Sanatate si tie si multa putere sa depasesti momentul.

ai cea mai mare dreptate, ovidiu condoleante si din partea mea , sunt accidente in care tu, ca viitoare victima chiar nu mai ai ce sa faci , iar daca asta a fost unul dintre ele, Ionut fie el incepator, fie cu zeci de mii de km la bord si ani de experienta, nu mai avea ce sa faca, daca nu...se intalege de la sine...Condoleante inca o data si sper ca vinovatu sa primeasca tot ceea ce merita!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vitezele care le ai mentionat sunt oki 90 100 avea ionut.am aflat so eu asta.o s primeasca ce merita vinovatul.dumnezeu este cel care ne judeca nu noi.despre ionut nu ii port pica restu vom vedea ce se decida v a fi o lupta grea

 

Eu vorbesc in cunostinta de cauza nu ca sa ma bag in seama. Imi doresc din tot sufletu ca omul asta sa sufere la fel de mult cat suferi tu Ovidiu, familia Alexandrei si familia lui Ionut. Cel mai drept ar fi ca si el sa piarda pe cineva exact la fel.

Am rugsmintea sa imi dai un pm c nrr tauu de tel daca se poate

Vitezele de care am zis sunt in momentu impactului dupa cum am si specificat si sunt vitezele nu la care am visat eu peste noapte ci cele din ancheta politiei.

 

Dar hai sa zicem ca gresesc si ca aberez. Hai sa nu fie 80 sa fie 100 sau chiar si 110 intr-o zona de 100. Viteza este legala.

 

Am sunat familia si mi-am exprimat regretele imi pare rau ca nu am putut sa te contactez Ovidiu.

 

Acest incredibil accident nu s-a petrecut din cauza lipsei de experienta sau teribilism.

 

Parerile despre accident sunt perosale si cat se poate de realiste iar faptele si informatiile care le-am scris nu sunt din imaginatia mea sunt in mare parte din acheta politiei.

 

kidzoo lasa mi un pm c nr tau daca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu stiu viteza care au avuto cei doi,dar cand s-au facut masuratorile am fost de fata,iar bordul moto era blocat la 6k ture ... si am inteles ca politistul mergea pe contrasens,pt ca probabil nu a vrut sa intoarca la intersectie pt ca acolo sunt mereu politisti si ia fost teama ca o sa il traga pe dreapta...se pare ca a luat decizia sa taie linia dublu continua.. Si din ce am mai auzit,nu stiu cat de adevarat este,se pare ca politistul ar fi prieten cu familia lui ionut si cu cea a fetei..probabil sunt doar zvonuri...Cum am mai zis...moto a fost aruncata pe camp,destul de departe de la locul impactului,iar fata(daca stiti zona) a fost aruncata cam pana la primu stejar de la bilancia...adica au fost cativa zeci de m buni...Saua pasagerului a fost gasita cam la 10m de moto,rezervorul a zburat si el,planetara si alte piese de la masina au zburat si ele cam 5 m...adica a fost un impact destul de urat. Adevarul il stie politistul si ionut,dar daca ei nu isi aduc aminte...degeaba ne dam noi cu parerea... Acum speram sa isi revina,chiar daca va ramane traumatizat:) .

 

Si filmarile nu cred ca se vor face publice pt ca patronul firmei de abia a fost de acord sa le dea politiei si sa nu mai zic ca anumiti paznici au vazut totul,dar au mintit ca au fost la depozit si nu au vazut nimic:) . Trist ca unii nu au curaj sa ajute ca sa se faca lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu, condoleante si sa-ti dea Dumnezeu puterea si nervii de care o sa ai nevoie pentru a trece peste acest eveniment!

 

Din pacate, la motocicleta, cifrele la care se blocheaza turometrul sau kilometrajul nu au nici cea mai mica importanta la un impact. Ca sunt 6000 rpm, ca acul se opreste la 280 km/h - sunt cifre absolut nefolositoare. Brodul unei motociclete este foarte sensibil iar in cazul unui impact, sansele ca sa se rupa ceva in interior si apoi sa inceapa sa indice aiurea, sunt foarte mari.

 

Uite aici un accident oarecum asemanator cu cel in cauza - tot politist pe DN1 intrat pe contrasens si omorat motociclist ce mergea regulamentar.

LINK ACCIDENT

Daca mai ai puterea, uita-te peste topicul ala si ia legatura cu familia celui de acolo, poate reusesc sa te ajute cu demersurile si procedurile necesare - deschis proces, daune samd...

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intamplat o chestie foarte tragica datorita unor factori care unii nu le inteleg : ALCOLUL,NEATENTIA,VITEZA,OBOSEALA s.a. duc la accidente rutiere in care unii se duc de langa noi sau raman cu traume toata viata.

fratilor fierul nu iarta fierul te omoara si luati aminte VITEZA,ALCOLUL,OBOSEALA,NEATENTIA,TERIBILISMUL,GRABA sant factori care duc la tragedii pe sosea sfatul meu pt toti participantii la trafic fie motociclisti fie soferi CONDUCETI PREVENTIV asa se vor mai rari accidentele rutiere.

 

un sfat de la cineva care in fiecare zi e pe sosea (nu e o lauda ci asta imi este meseria)

 

Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Alexandra

lui Ionut ii doresc insanatosire grabnica

iar lui politistului sa nu ne intalnim vre-o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

a trecut ceva timp de la accident....se pare ca nimeni din ce a scris aici nu a avut dreptate si va inteleg.acum aman2 sunt cercetati penal si banuiesc ca ati aflat si voi.o sa mai va tin la curent cu una alta nu chiar tot dar ce este mai import legat de ceea ce ati scris voi la rubrica aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante ptr pasagera .

 

nu inteleg de ce ambii sunt cercetati penal! politistul nu avea dreptul sa taie linia continua + beat la volan! PUNCT! daca nu intelegeti nu aveti ce cauta pe sosele...

 

ionut de cat timp avea permis?

 

daca pasagera s a urcat din bunavointa pe motocicleta, atunci si a asumat acel risc! era majora! doar nu a fost obligata..

 

culmea acidentului? Ionut intra in puscarie si este obligat sa cumpere politzaiului masina noua+ daune morale de 1 miliard + 2 saptamani vacanta de recuperare...halal..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt accident soldat cu victime se deschide dosar de urmarire penala..chiar si tu, daca ai picat singur cu motorul si ajungi la spital, vei avea un dosar ...pasagera, care cu siguranta nu a stiut la ce riscuri se expune, oricum nu a avut nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt accident soldat cu victime se deschide dosar de urmarire penala..chiar si tu, daca ai picat singur cu motorul si ajungi la spital, vei avea un dosar ...pasagera, care cu siguranta nu a stiut la ce riscuri se expune, oricum nu a avut nici o vina.

 

 

ai dreptate!

 

in orice caz, huidu care a omorat 3 persoane dintr o bucata nu a vazut puscaria nici macar din afara....a luat cu suspendare! ce ciudat, am un amic care nici macar nu a mers cu moto, doar statea pe motocicelta, beat...dormea pe ea. i au facut dosar penal cu 3 ani suspendare! in fine....

 

ar fi culmea sa i dea lui ionut cu suspendare....serios acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

zztop pai ionut nu avea permis.ca sa intelegi si tu.

.

Si atunci ce plm agiti apele pe aici?? Ca-i bati, ca-i freci pe toti..

 

Stii ce.. sa imparta amandoi cusca pentru pasagerul care a decedat, ca merita din plin.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu nu avea permis si se dadea cu pasager pe DN1?

da avea tal3nt asta e mai bun decat permisu. de fapt sunteti invidiosi pt ca el era cel mai bun ju era jm3k3r si era cu mult mai bun motociclist decat multi de aici. railor

daca ala nu o comitea nici nu styiati ca nu are permis si nu ati fi vazut nicio diferenta. de asta era el cel mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...