Sari la conținut

Primul Meu acident Banu Manta-Gral Barbu Vladoianu


Robert Rmh
 Share

Postări Recomandate

numai aberatii pe aici! daca a venit salvarea si a controlat "victima" si aceasta spune ca nu are nimic => a disaprut victima. doi daca politaiul a spus ca pot face constat amiabil si cei doi sunt de acord cu constatul => ei fac constat amiabil. DACA victima scrie pe constat vatamarile corporale atunci e problema. DACA NU atunci se pot duce linistiti la constatare cu amiabilul in mana!!

 

Greseala riderului ca nu s-a dat victima pana la capat si o sa-l doara piciorul pe banii lui nu ai lu vinovata. greseala riderului ca nu a scos-o pe d-na din trafic macar pana se termina sezonul(PV politie)si cam atat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a rezolvat azi la asigurari,nu a fost nici un fel de problema,m-a intrebat inspectorul ce am le picior si i-am zis ca mi-a scapat un coleg la sala o gantera pe el...,nu va mai certati atat,pe ea o lasam fara permis si scuterul cine il repara? eu din banii mei? nici gand!! o sa il repare asigurarea acum,iar de doamna nu ma mai intereseaza deloc,nu m-am dus la spital pentru ca nu aveam nimic rupt si inca un motiv avea un copil mic in spate,de care mi-a fost foarte mila,ii cumparase rechizite pentru scoala,pentru ala mic nu m-am dus la spital,dar daca piciorul il aveam rupt nu ma mai interesa de nimic,cei din ambulanta mi-au zis sa tin gheata pe el si sa sa imi treaca peste cateva zile bune!!

 

Ca sufar eu un pic acum ca sunt mai milos aia e,daca era mai grav sigur nu procedam asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai rezolvat cu asigurarea. Am totusi sa iti spun un lucru vizavi de cum ai procedat. Acum te-ai vazut scapat si zici ca asa esti tu milos si asa mai departe. Ia gandeste-te un pic cum ar fi aratat postarea ta daca astazi aia de la asigurari stergeau pe jos cu amiabila.

 

Oricum, conteaza pana la urma ca ai rezolvat. Weekend frumos si recuperare rapida la picior!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai aberatii pe aici! daca a venit salvarea si a controlat "victima" si aceasta spune ca nu are nimic => a disaprut victima. doi daca politaiul a spus ca pot face constat amiabil si cei doi sunt de acord cu constatul => ei fac constat amiabil. DACA victima scrie pe constat vatamarile corporale atunci e problema. DACA NU atunci se pot duce linistiti la constatare cu amiabilul in mana!!

 

Greseala riderului ca nu s-a dat victima pana la capat si o sa-l doara piciorul pe banii lui nu ai lu vinovata. greseala riderului ca nu a scos-o pe d-na din trafic macar pana se termina sezonul(PV politie)si cam atat !

Corect ! In alta ordine si ce spune colegul de mai sus este la fel de corect...

P.S. : Madama facea parte din etnia conlocuitoare sau ma inseala pe mine ochiul?

As face un studiu referitor la frecventa accidentelor cauzate de apartinatorii diverselor etnii...

Astfel ar rezulta carei etnii apartin cei mai bine pegatiti soferi sau cei mai slab pregatiti si miseirupisti.Am eu o impresie asa...ca de regula am astia (unii) o fac lata, motociclisti sau nu.De regula cam cu aceste specimene am probleme in trafic, cu bronzatii natural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de incurajari baieti,piciorul se reface mai greu dar se reface,smart2cry ai dreptate,oricum ,daca va mai fi o alta data voi sti cum sa procedez mai corect,desi sper sa nu se intample prea curand asta,nu doresc la nimeni sa aibe parte de nici macar cel mai mic eveniment de genu asta,nu pot descrie cum m-am simtit cand am intrat in masina :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care nu stiu ce sa faca in caz de accident, pentru cei ce cred ca stiu ce sa faca in caz de accident si pentru cei ce stiu ce sa faca in caz de accident (in toate 3 cazurile daca mai sunt constienti) exista consilieri de daune. dar din nestiinta, vanitate etc. nu apelam la ei ca ne costa o informatie, un sfat, o consiliere. si apoi aflii ceea ce ar fi trebuit sa faci si ce drepturi ai pierdut. si pe langa toate astea bani si sanatatea noastra. succes pe mai departe partilor vatamate!

 

 

cu parere de rau,

 

 

al dvs. consilier de daune :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai iertat-o pentru ala mic din masina cu rechizitele, ca EA (balena esuata) nu merita nicio atentie. Eu am patit cu un taxi, franat la limita (scuzele lui de rigoare si dat la pace) ca deh "nu te-am vazut frate".

Bafta la refacere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...