Sari la conținut

Cursa moto


morpheus
 Share

Postări Recomandate

Ploaia nu ne sperie ca suntem veterani. Recunosc ca si pentru mine va fi fix o plimbare daca ploua pentru ca am cauciucuri vechi de sapte ani si sunt ca pe gheata cu ele.

Am bagat un ochi la vreme si se anunta cer noros cu temperatura de maxim 20grade. Which is good. Urmarim cu atentie desfasurarea actiunii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

na belea ca s-a schimbat făţăul la forum...

 

îţi dai seama ca după ST2 acuma ştie numai whellie şi stoppie să facă... ea să ne arăţi băi nene!

 

genial!. în mod editare ştie unicode, în mod vizualizare, nu ştie...

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu bag niste floricele in rucsacel si ma plantez pe magura sa ma uit la cursa.. :transport-040: putina atentie la capcanele de pe magura si siriu nu strica.. ulei, denivelari.. drum in lucru.

... oricum sunteti roco toti care va bagati in nebunia asta.. :rock: stiu cum merge Bart si imi este de ajuns, nici macar nu este cald sa fie aderenta mai bunicica la gumele (bocancii) de pe choopere.. dar stiti voi..

 

Oricum va intrece Bart pe toti :motosmiley:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea e ok in Brasov. Merge de o tura. Sper maine sa fie la fel! In Buzau se anunta 13-14 grade, acceptabil.

Gata, ne vedem maine la 11 in benzinaria Petrom!

 

Va pupa tata!

 

Asa, asa dom'le!

Ne vedem acolo!

 

Deci, ca sa zic asa, cei din Bucuresti ne intalnim la 9.30 la Agip-ul ColentinaXFundeni? Asa am convenit telefonic cu Morphul zilele trecute. Protesteaza cineva?

 

Prea corect! Ne vedem acolo.

 

Eu bag niste floricele in rucsacel si ma plantez pe magura sa ma uit la cursa.. putina atentie la capcanele de pe magura si siriu nu strica.. ulei, denivelari.. drum in lucru.

... oricum sunteti roco toti care va bagati in nebunia asta.. :rock: stiu cum merge Bart si imi este de ajuns, nici macar nu este cald sa fie aderenta mai bunicica la gumele (bocancii) de pe choopere.. dar stiti voi..

 

Oricum va intrece Bart pe toti :motosmiley:

 

Multumim de informatii din traseu!

 

Sa castige dom'le! Sa castige! Nu se supara dom'le nimeni!

 

Imi inchei si eu operatiunea curatat/spalat/uns filtrul de aer si ne vedem maine la Petrom ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu crezi ca te dai cam mult pe-o roata?

:crack: FOARTE FOARTE TARE REPLICA TA!

 

Vremea e ok in Brasov. Merge de o tura. Sper maine sa fie la fel! In Buzau se anunta 13-14 grade, acceptabil.

La Buzau de asemenea-i vreme buna, nu demult am venit de la o tura. Maine se pare ca mai problematic va fi in munti, unde cred ca va fi ceva ploaie slaba/burnita, dar ne descurcam noi cumva. :06Biker:

 

Eu bag niste floricele in rucsacel si ma plantez pe magura sa ma uit la cursa.. putina atentie la capcanele de pe magura si siriu nu strica.. ulei, denivelari.. drum in lucru.

Oricum va intrece Bart pe toti !

Prietenul meu Dan da dovada de patriotism local, ii multumesc pt. incredere, dar m-as multumi si cu o mentiune, locul 1 e un doar o himera pt. mine...

Dar sfaturile lui sunt binevenite, fiind, in afara de-un foarte bun rider, si un bun cunoscator al traseului.

Va astept maine pe meleaguri buzoiene, 0766621379 e nr meu, daca se ivesc ceva probleme pe drum si nu puteti ajunge la timp, sau pt. orice alta problema, ceea ce sper sa nu se-ntample, nu ezitati sa ma sunati, direct sau cu taxa inversa(adice beep). :peace:

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca este timp ca cei nehotarati sa cedeze :eek: , la Buzau ploua de rupe.. asa ca nu este loc de barbatie la 15 grade pe ploaie.. eu prefer sa stau in pat sub paturica la caldurica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi asteptam sa treaca ploaia si poate tragem o plimbare pana la Bz, poate si mai incolo (Vulcanii?). No way cursa sau trecut muntii.

STIE CINEVA CEVA DE GEO? Dati un semn cand dati de el.

 

Consolare: si Bernie Eclestone opreste F1 cand ploua prea tare. Si aia merg pe 4 roti, iar sumele puse in joc sunt mult mai mari decat 30 ron de caciula.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca este timp ca cei nehotarati sa cedeze :eek: , la Buzau ploua de rupe.. asa ca nu este loc de barbatie la 15 grade pe ploaie.. eu prefer sa stau in pat sub paturica la caldurica.

 

Intr-adevar. Nu e loc de cursa azi...

 

Noi asteptam sa treaca ploaia si poate tragem o plimbare pana la Bz, poate si mai incolo (Vulcanii?). No way cursa sau trecut muntii.

STIE CINEVA CEVA DE GEO? Dati un semn cand dati de el.

 

Consolare: si Bernie Eclestone opreste F1 cand ploua prea tare. Si aia merg pe 4 roti, iar sumele puse in joc sunt mult mai mari decat 30 ron de caciula.

 

Cred ca asteptam ziua de maine si poate va fi vremea mai buna. Pentru moment ploua cu bulbuci si nu da semne sa ii treaca.

Poate acum la pranz se imbunataseste si putem veni si noi asa cum am promis.

 

ALO GEO? Pe unde umbli tata?

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleapta decizie :peace: aparent putem judeca omul dupa motocicleta,,zici power cruiser si ai impresia ca are mai multa minte.. dar de unde? Tot motociclisti satanisti care lasa femeile gravide si le parasesc sunt :crack: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* si eu sufar, asa ca va inteleg. eu nu am voie out decat luni. si nu conteaza ce vreme e :(

 

da' asteptam episodul urmator. eu cred ca o sa fie un western pe cinste!

Geo, unde esti mama? da un semn, ca ne-apuca emotiile p-aici... hai, ai grija cu vaca!

 

:ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boon. Ne-am intors! Cursa nu s-a mai tinut, a plouat toata dimineata peste tot, GEO a indurat drumul pe ploaie si nu i-a fost usor si la intalnirea din Buzau ne-am sfatuit toti si am amanat evenimentul pentru primavara anului urmator. Asa ca lume, lume sa te pregatesti pentru la anul. Dar detaliile atunci.

 

In alta ordine de idei, am cunoscut lume de nota 10+. Brava baieti! Sa n-o faceti lata de tot in seara asta, sau daca o faceti sa puneti poze. Sa vedem ce-am pierdut :P ca noi ne-am retras.

 

Va saluta tata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de vreme, ieri m-am intors si eu de la cluj, si cam tot drumul a fost ploaie/burnita/ceata. Noroc ca am fost cu masina. Si temperatura esterioara toata ziua nu a sarit de 13,5 grade, decat cand m-am apropiat de Bucuresti.

Acestea fiind spuse, ma bucur ca nu ati facut prima cursa fara mine :P

si propun sa incepem sa discutem detalii pentru cea din primavara, sa avem o organizare cat mai buna si sa stim din timp pe cat posibil data :)

daca aveti ceva poze de la intalneala, puteti la le puneti p-aici, sa le vedem si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Propun dezgroparea topicului pentru a incepe programarea celei de-a 2-a editii de plescoi (pentru cine a participat la prima) si prima editie de cursa...

Zic sa incepem propuneri pentru data, sa putem sa ne planificam din timp ziua (cel putin la mine este necesara planificarea);

traseul ramana acelasi, organizarea la fel in principiu;

eu as propune primul we cu vreme faina din a 2-a jumatate a lunii martie.

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mori de plictis, ai?

Sunt de acord, doar ca martie mi se pare prea devreme. Luna mai mi s-ar parea mai potrivita. In martie sa nu ne prinda vreo nenorocire de ploaie/zloata/mazga pe jos sa ne strice tot cheful.

Dar pana atunci, hai cu propunerile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...