Sari la conținut

Soft Enduro


zigzag
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 789
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Plimbare ultra-pensionareasca pana cu putin sub varful Papusa din Iezer.

 

Maine mergem si noi pe urmele tale, asa, ca pensionarii.

Pana acum suntem un xchallenge, un dakar si posibil un xt 600.

Intalnire la Targoviste, ora 10, OMV-ul de pe centura. Dupa ce se intra in oras dinspre Buc se face stanga la sensul giratoriu spre Campulung. La 500m pe dreapta e OMV.

Daca mai vrea careva, dati de stire. Sa aveti la voi apa, scule si camere de rezerva sau kit reparatie pana. Fiecare e pe barba lui.

 

 

Rectificare. Tura se face duminica.

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleo....pai si daca fac pana ma lasi prada ursului?!

 

ba chiar am sa-ti torn niste miere pe cap ca sa te adulmece si haleasca mai repede

ti-am zis ca vreau colectie de exchallenge-uri :grinbandit:

 

 

ps- vine si Dan (enduristu') cu drz-ul

cica la 80 e blana.........sa vezi rasu' dracu' :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rucar - Papusa. Traseu usor dar frumos.

Am bagat nasu' si pe coborarea dinspre Voina/Rausor dar ne-am dat foarte repede seama ca nu-i de noi.

Una peste alta, o plimbare reusita.

 

Sa ne vedem cu bine :friends:

post-3463-0-46953400-1376856147_thumb.jpg

post-3463-0-53158100-1376856161_thumb.jpg

post-3463-0-94419100-1376856185_thumb.jpg

post-3463-0-01967200-1376856215_thumb.jpg

post-3463-0-01893900-1376856234_thumb.jpg

post-3463-0-65018400-1376856251_thumb.jpg

post-3463-0-45396900-1376856261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite-l si pe enduristu'... se pare ca a avut curaj sa scoata DRZ-ul la munte intr-un final :) Cum s-a descurcat??? Frumoase poze ;)

Editat de Alex_450EXC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!

 

In weekend suntem 2 care o sa mergem pe Strategica cu motoarele :), mai doreste cineva sa ne onoreze cu prezenta lui? :D...

 

P.S. Mergem cu cortu sa innoptam acolo, foc de tabara , bere, glume despre blonde... :)).

Editat de Irina Tisu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=45.385973&lon=24.006200&z=15&m=o

Aici e un capat...celalalt e in Transalpina! Parca nu as urca de aici pe Strategica...ci din Ciungetu! E mai usor :) ! Oricum...nu suntem hotarati unde campam(poate campam in capatul celalalt)....ceva idei?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai precis, venind dinspre Brezoi, exact unde e borna kilometrica pe care scrie "Voineasa 7 Km", in stanga se face o urcare pe forestier. Aia e strategica.

Si atentie cand iesi din padure si ai ajuns pe creasta, ca la un moment dat e o stana prin apropiere, si multi caini ciobanesti care sar sa te rupa. Acolo nu ai voie sa incetinesti, sa cazi, acolo gonesti si atat.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu drumul, noi l-am facut acum vreo 5 ani cu transalp-urile. Si cainii ne-au intors din drum cand eram gata-gata sa-l terminam (venind dinspre Transalpina), asa ca am coborat pe la Ciunget. Anul asta, m-am pierdut de grup, si cainii erau tot acolo, chiar se inmultisera . Doar eu eram mai mobil, cu un EXC, asa ca am reusit sa bag mana-n gaz si sa trec.

Editat de mircea.cazachevici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam toata vara am fost somer si m-am uitat pe National Geographic si suita de posturi asemanatoare.

Printre alte documentare erau si niste cazuri de atacuri ale coiotilor, lupilor asupra oamenilor. Concluzia de fiecare data era aceeasi. Victima a fugit la vederea animalelor. Si cainii sunt vanatori. Ei "ataca" instinctiv cand prada incepe sa alerge. Daca stai pe loc sau mergi usor n-ai nicio treaba. Eu am trecut cu un amic printr-o stana ingradita. Eram cu bicicletele coborand de pe vf Leaota pe o ruta mai neumblata. Nu se vedea nimic prin imprejurimi, am sarit barnele si cand am ajuns pe la jumatate au aparut si vreo 8-10 caini. Am mers usor inainte. Latrau dar nu atacau. Pana la urma s-au plictisit si au ramas pe loc. Fuga dauneaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ultima propozitie... numai in acest context! Oricum...astia care v-om fi sambata pe Strategica stim cum sa ne purtam cu animalele! Sac! Problema noastra nu e cu animalele! Pe noi ne intereseaza care/cine vrea sa mai vina!?

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ultima propozitie... numai in acest context! Oricum...astia care v-om fi sambata pe Strategica stim cum sa ne purtam cu animalele! Sac! Problema noastra nu e cu animalele! Pe noi ne intereseaza care/cine vrea sa mai vina!?

 

E? si cum a fost in cort pe Strategica? frigutza?! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh nu...n-a fost cine stie ce! Mai ales ca nu am campat pe Strategica...ci la Obarsia Lotrului! Care apropo....e in depresiune! Ce sa mai in sus si-n jos :eek: .....n-am facut in viata mea frig ca in noaptea aia de-am stat-o la cort la Obarsia Lotrului! Nu vrei sa stii mai multe.....caci nici macar nu are rost sa te gandesti sa campezi la Obarsia Lotrului dupa 1 Septembrie! Data viitoare stiu si eu....acuma ne-am luat-o rau de tot!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...