Sari la conținut

propunere weekend 12/14 10/2012


vik55
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O propunere pt sap viitoare [12 /14 ] un drum in Bulgaria , Dalboka la 50km de Vama Veche ..........?

Vik .

 

 

Salut Victor.........

Suma interesant propunerea ta.....sper sa fie vreme frumoasa si ne stringem cit mai multi.

Va fi de 2 zile cu cazare acolo ?

 

Salut Victor.........

Suna interesant propunerea ta.....sper sa fie vreme frumoasa si ne stringem cit mai multi.

Va fi de 2 zile cu cazare acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Nu prea am eu calitatii de organizator dar uite cum as face eu acest traseu :

1. In primul rand factorul determinant este vremea aici urmarim prognoza meteo daca sunt estimate ploi cred ca nu este cazul sa fortam ,amanam pt sap viitoare .

2.Eu unul nu am mai fost deci la cap cazare nu pot spune nimic,poate a mai fost cineva ...sa vina cu propunerii .

3.De plecat de vineri cred ca este mai greu ,mai trebuie sa mai dam si cu sapa ,sa mai facem un ban excursile astea cam costa ,deci cred ca cel mai rezonabil ar fii sa plecam sambata dimineata .

3.In ideea ca este ok pt cei care vor merge ma gandeam sa ne intalnim ,grupam la prima benzinarie O M V cea de la km 40 si ceva unde este loc destul si eventual sa si alimentem ,o cafea si o vb doua .

4.Intalniea si gruparea zic eu sa fie intre 8:30 > 9:00 ,la 9 sa plecam .

5.Distanta teoretic ar fii de 400km ,mergand pe cat posibil cu vitezele legale [ cred ca a cam vazut toata lumea in ultima perioada se cam dau si la noi cu radarele si este pacat sa cadem in plasele lor] deci pe A2 putem rula fara probleme cu 140 [ cine vrea sa mai desfunde injectoarele are posibilitatea ] facand inca o oprire de 30min la o benzinarie poate la petromul din Mangalia sa iesim cu rezervoarele pline eu cred ca in jur de ora 14 /14:30 teoretic ar trebui sa ajungem la DALBOKA .

6.Aici cred eu ca primul lucru este sa ne gasim cazare pt o noapte ,fiind sambata am auzit ca vin fffoarte multii compatrioti

din aceia cu ceafa groasa si lanturii de put la gat sa bage in ei pana plesnesc scoicute deci cred eu ca cel mai important este sa gasim cazare si dupa aceia ne dam si noi la o bauta.

7.Duminica dupa revenirea la conditile apte de a conduce putem da o fuga la BALCIC la castel ,ne intoacem prin DALBOKA mai infulecam niste scoicute si apoi intoarcerea acasa ,cam asa o vad eu .

Orce sugestie este bine venita .

Toate cele bune Victor .

* Scuze pt eventuoalele greseli de ortografie am postat in foarte mare graba [ problemele cu sapa ]

**Sper sa ne ajute DUMNEZEU sa o facem .

 

Sal.

Nu prea am eu calitatii de organizator dar uite cum as face eu acest traseu :

1. In primul rand factorul determinant este vremea aici urmarim prognoza meteo daca sunt estimate ploi cred ca nu este cazul sa fortam ,amanam pt sap viitoare .

2.Eu unul nu am mai fost deci la cap cazare nu pot spune nimic,poate a mai fost cineva ...sa vina cu propunerii .

3.De plecat de vineri cred ca este mai greu ,mai trebuie sa mai dam si cu sapa ,sa mai facem un ban excursile astea cam costa ,deci cred ca cel mai rezonabil ar fii sa plecam sambata dimineata .

3.In ideea ca este ok pt cei care vor merge ma gandeam sa ne intalnim ,grupam la prima benzinarie O M V cea de la km 40 si ceva unde este loc destul si eventual sa si alimentem ,o cafea si o vb doua .

4.Intalniea si gruparea zic eu sa fie intre 8:30 > 9:00 ,la 9 sa plecam .

5.Distanta teoretic ar fii de 400km ,mergand pe cat posibil cu vitezele legale [ cred ca a cam vazut toata lumea in ultima perioada se cam dau si la noi cu radarele si este pacat sa cadem in plasele lor] deci pe A2 putem rula fara probleme cu 140 [ cine vrea sa mai desfunde injectoarele are posibilitatea ] facand inca o oprire de 30min la o benzinarie poate la petromul din Mangalia sa iesim cu rezervoarele pline eu cred ca in jur de ora 14 /14:30 teoretic ar trebui sa ajungem la DALBOKA .

6.Aici cred eu ca primul lucru este sa ne gasim cazare pt o noapte ,fiind sambata am auzit ca vin fffoarte multii compatrioti

din aceia cu ceafa groasa si lanturii de put la gat sa bage in ei pana plesnesc scoicute deci cred eu ca cel mai important este sa gasim cazare si dupa aceia ne dam si noi la o bauta.

7.Duminica dupa revenirea la conditile apte de a conduce putem da o fuga la BALCIC la castel ,ne intoacem prin DALBOKA mai infulecam niste scoicute si apoi intoarcerea acasa ,cam asa o vad eu .

Orce sugestie este bine venita .

Toate cele bune Victor .

* Scuze pt eventuoalele greseli de ortografie am postat in foarte mare graba [ problemele cu sapa ]

**Sper sa ne ajute DUMNEZEU sa o facem .

 

*** Temperatura prognozata pt vineri /sambata zona Albena ce am gasit eu 10 /15 grade fara ploaie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..

 

Am fost la Dalboka, nu am vazut si nu stiu sa existe ceva cazare fix acolo. In Kavarna cred ca se poate si parca am vazut ceva indicatoare cu un complex (ceva resort) intre Kavarna si Dalboka.

Ca si drum dus / intors eu recomand Bucuresti-Calarasi-Ostrov-(bac)-Silistra-Dobrich-Kavarna-Dalboka.. aveti parte de mai putina autostrada, dar drumurile din Bulgaria pe aceasta ruta sunt foarte bune, frumoase si libere.

 

PS. Incercati scoicile cu orez (parere strict personala)

 

Numai bine,

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti domnilor ca mi-am facut temele pe care mi le-ati dat data trecuta, dar n-am vrut sa fac topic pana nu gaseam ceva sigur. :bounce:

 

Eu ma uitasem si am vazut ca putem gasi cazare 'eftina la Balcic, plus de asta, as vrea sa vad si eu orasul... :P

Intr-adevar, weekend-ul asta e de mers, pentru ca pe 20.10, cica s-ar anunta ploi.

 

Pana la urma cine mai vrea sa vina?

 

Eu ma gandisem la ceva de genu' : Harta autostrada sau, cine vrea, pe drumul vechi catre mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Beatrice ..............

Eu cu fimiu sigur ,ma gandeam ca la ducere sa folosim A2 [buc > Mamgalia ] iar la intoarcere daca om merge sa venim pe ruta celalta .

O zi buna .

Victor .

 

Sorry Mangalia .

 

De la Cosmin ,nu stiu ce sa zic nu stiu daca ma pot descurca pt ziua de vineri in rest nu ar fii probleme ,vom vedea .

 

/index.php?app=members&module=messaging&section=view&do=showConversation&topicID=356398#msg452552

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem merge si pe la Veliko si sa dormim la o pensiune moto in Idilevo (MotoSapiens): harta.

Cum doriti...

 

Eu am facut deja o intrebare la pensiunea asta moto si a ramas sa ii dau un numar de oameni, in cazul ne hotaram sa mergem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E interesant, stiu de motocamp asta dar nu am fost pana acum. Eu unul nu pot 2 zile, deci organizati-va cum vreti, daca ajungeti in Veliko duminica poate ne intoarcem impreuna.

O sa pun eu un topic de o plimbare de o zi, duminica, pana la Veliko, pe joi asa cand o sa ma hotarasc.:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu.

 

SV+Thunder planuiam de multa vreme un Veliko pt vinerea asta(vineri-sambata-duminica). Am vorbit cu niste baieti care se duc vreo 30 de oameni la Constantin si Elena(lg Varna), dar sunt vreo 500 km dus si cred ca e cam mult.

 

Daca mergeti spre Veliko/moto sapiens, ne vedem acolo pentru ca noi vom pleca de vineri, doar sa ne comunicam bine locatia ca sa fim la gramada frumos.. ca pe siriu :grinbandit:

 

:friends:

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Deci fratilor dupa cum vad eu toata lumea vrea sa facem un traseu la bulgarii in weekend , foarte bine caci nu se stie ce vreme va urma ,s-au conturat doua trasee ,variante : unul mai scurt cu plecare de sambata dimineata si cel mai lung cu plecare de vineri ...corect?

Nu vreti sa incercam o adunare in seara asta pe la 8 pm la P V ....? si sa tabilim care cu care vrea sa plece , iar daca ne o ajuta Dumnezeu poate ne si intalnim prin Bg.

Eu am trimis azi dimineata un sms lui Beatrice rugand-o sa dea ea alarma pt diseara la 8 la Victoriei .

Sa speram ca ne vedem diseara si sa o lamurim .

O zi buna .

Victor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, trimit mesaje intr-o ora...

 

Am vorbit la pensiunea moto, mi-au raspuns ca ar mai avea 11 paturi pentru sambata.

 

Deci hotarati-va asupra traseului, ca sa stiu daca fac rezervarea sau nu.

Daca ramanem aici peste noapte vizitam si Veliko, asta inseamna ca de la Dalboka trebuie sa ajungem la pensiune in aceeasi zi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la victoriei nu pot merge azi, dar de plecat, 100% vineri spre BG. Ne ajung 11 paturi? eu sunt cu +3 pers..deci presupun ca e cam tight la motosapiens...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

Eu cred ca cine chiar vrea sa mearga ne adunam diseara ,aducem o harta ,facem traseul impreuna stabilim plecarea si gata .

Este bine asa ?

Dupa ce cadem la o varianta in seara asta postam aici HOTARAREA luata ,iar cei care nu pot veni la 8 vor vedea aici ce s a hotarat si vor putea decide ......... ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai frate pana diseara ,sa ajungem odata la un traseu si abia dupa aceia sa vedem pe unde dormim hai ca azi este miercuri si pe la 10,10:30 cel tarziu punem aici traseul si unde este mai bine de ramas peste noapte ............

Am sa aduc si eu o harta, dar nu este doar Bg , daca reusim sa ajungem la un traseu eu am pe motor GP-esul original al BMW-ului .

Tinem legatura pe diseara .

 

Cine aduce?

Printez eu la munca acum 2-3 trasee?

 

Daca poti ar fii excelent am sa aduc si eu o harta dar este pe Europa nu doar Bg.

 

Sal.

Plecare sambata dimineata ,intalnire la OMV autostrada A2 [km 40] intre 8 > 8:30 Am .

1. Buc - Mangalia - Vama Veche - intram Bg si incercam direct Dalboka unde oprim pt masa ,in cazul in care gasim cazare in Dalboka ramanem acolo ,ne cazam si dupa aceia la masa sa putem gusta si noi o palincuta inainte de scoicute ,daca nu gasim cazare in Dalboka ,mancam si o taiem la Balcic acolo sigur gasim cazare .Daca mai avem timp incercam sa vizitam castelul daca nu vizitam orasul iar castelul il vizitam duminica .

2.In functie de vreme ,de ce vom mai discuta acolo hotaram traseul de intoacere sau daca mai inghitim niste km pana la Veliko Tarnovo si de acolo intoarcerea in tara [ se supune la vot :cheers: ] totul depinde de vreme si de craitarii de prin buzunare.

3.Acest cap este pt parerii si sugestii ......................

Seara buna .

Victor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ca si drum dus / intors eu recomand Bucuresti-Calarasi-Ostrov-(bac)-Silistra-Dobrich-Kavarna-Dalboka.. aveti parte de mai putina autostrada, dar drumurile din Bulgaria pe aceasta ruta sunt foarte bune, frumoase si libere.

PS. Incercati scoicile cu orez (parere strict personala)

Asta este cel mai frumos drum si dupa parerea mea..ce v-o place autostrada sa patratiti cauciucurile..nu va inteleg?

Si da, scoici cu orez pot manca o galeata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Mai aveti loc pentru un lone rider? ricky.gif

Suna foarte interesant propunerea ... si promit sa fiu cuminte biggrinbandit.gif

Imi pare rau ca nu am vazut ieri topicul, ca veneau si eu la Victoriei :(

 

Merci

Editat de Mr.Sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...