Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Merci pt raspuns. Se pare ca si a mea are probleme, insa nu atat de mari cum au altele. Oricum, trebuie reparata/schimbata. M-am gandit si eu la faptul ca un acumulator nu isi atinge performantele maxime la primele incarcari, asa ca l-am incarcat si golit de cateva ori, lasand camera sa inregistreze. Cel mai mult a inregistrat 75 min cu wi-fi oprit, asta intamplandu-se in casa, in niciun caz afara.

 

Pun mai jos un copy/paste al comunicatului pus pe Facebook pe 16 ianuarie de presedintele Gopro:

"Dear GoPro Community,



All of us at GoPro apologize that many of you have been frustrated by software bugs in early production HERO3 cameras. This is not OK and we feel very badly about it. We believe all known bugs have been fixed with a software update that was published on December 15th at https://gopro.zendesk.com/home. Most GoPros currently on sale in stores have the most up to date software.

Some of you are experiencing problems updating your cameras but are having a very difficult time getting a hold of us via customer support. There's no excuse for this. We simply were not prepared for the demand for the HERO3 camera nor the resulting customer service requests associated with the software bugs found in early production units. We are as frustrated as you are. This should be a time of celebration and stoke over how awesome the HERO3 camera is… not a frustrating experience that bums people out.

We are aggressively expanding our Customer Support efforts in order to respond to your questions as quickly as possible and our goal is to quickly improve GoPro Customer Support to be world class. We're sorry we're not there yet, but we're busting tail to get there as quickly as we can. We promise we will get to you as fast as possible. In the meantime, many of your questions can be answered at: www.gopro.com/support

GoPro has succeeded thanks to the passion we all share for capturing and sharing amazing life experiences with our GoPros. We're so much further along this journey than we ever imagined possible thanks to the incredible support from you, our customers. When I started GoPro I thought it would be just a small surf company making wrist cameras for surfers. But thanks to all of you...it's now, well...GoPro, the world's bestselling and most versatile camera company. But that means it should also have the world's best customer service. I and the rest of the GoPro team are totally focused on this and we deeply appreciate your patience and understanding as we make this happen.


Much love and appreciation, everyone. It takes a village and we're grateful for you...our tribe.



Nicholas Woodman
GoPro Founder & CEO


PS - Please watch the attached video for step by step help with the software update process."

 

Il poti gasi pe pagina lor de Facebook, daca ai curiozitatea sa citesti si multe alte nemultumiri:

https://www.facebook.com/gopro?fref=ts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca precizare, pe care am uitat sa o fac mai sus - la Silver parca m-a tinut o idee mai mult bateria, cam cu 10-15% (cam 2 ore jumate de filmare+poze)
Probabil Black-ul consuma ceva mai mult din cauza specificatiilor mai high :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu ai facut acel update? Si eu vreau sa-mi iau un silver dar nu-mi permit sa dau atatia bani pe el si mai apoi sa ma trezesc ca e cu probleme.

pai silverul este gopro2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia cu ' echivalentul " e bun de marketing :)



Nu e chiar go pro 2, e mai mica deci implicit sunt ceva schimbari hardware in ea.

in mod cert dar ideea este ca "3"ul este ( dincolo de marketing ) doar " black"ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aşa este deşi prin review-uri video am observat că sunt situaţii în care imaginea lui Silver este mai clară sau cu o sensibilitate mai mare în zone întunecate decât Hero2.
Repet, doar din ce-am văzut pe YouTube ( 30 fps :P ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

Hero are stabilizator de imagine. Daca da, cum isi face treaba?

Intreb pentru ca asta ar fi singurul motiv pentru care as cumpara o camera de genul asta si nu as folosi un smartphone waterproof.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia cu ' echivalentul " e bun de marketing :)

 

in mod cert dar ideea este ca "3"ul este ( dincolo de marketing ) doar " black"ul

Nu prea are treaba H2 cu H3 Silver, poate doar pe hartie ;) Pe langa faptul ca e mai mica si are wifi, calitatea imaginii, dinamyc range-ul si modul in care expune sunt de asemenea mai bune (atat video cat si foto).

 

Hero are stabilizator de imagine. Daca da, cum isi face treaba?

Intreb pentru ca asta ar fi singurul motiv pentru care as cumpara o camera de genul asta si nu as folosi un smartphone waterproof.

Au un fel de stabilizator electronic de imagine, care inlatura micile vibratii (cele cauzate de exemplu de mersul motorului sau denivelarile din asfalt). Dar oricum, daca ai nevoie doar sa filmezi in ploaie, n-ai nevoie de hero si te descurci f bine cu smartphone-ul. Daca vrei sa il pui pe motor, pe bicla, pe skiuri, sa faci scufundari, sa sari cu parasuta, sa faci bungee sau mai stiu eu ce, atunci... :)

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capone, n am spus ca e mai "proasta", bazandu ne pe posturuile anterioare se pare ca si ei au intrat cu glorie in epoca consumerismului ( produse lansate netestate, durata de viata mai mica ( baterie.etc)

in mod cert noua versiune trebuie sa aiba ceva imbuntatiri ( eu de ex am cumparat go pro care a fost o caruta de bani din puctul meu de vedere atras de calitatea buildului + spec-uri + teste) , ce incercam sa spun este ca asa cum era emisiunea aia" Rusiniicaaaaa" au inceput sa dea si ei ' chiftele".

 

daca n as avea deja gopro2 in mod cert ma orientam catre silver( ma rog, cand ajungea la un pret ok ) , daca astia n-ar duce "Steagul" mai deprate pesemne ca marele popor chinez ar fi filmat dakarul cu smartphoane :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta clar, s-au grabit nitel sa ii dea drumul sa prinda si ei vanzarile de sarbatori si normal ca le-au mai scapat niste chiftelute :)

Din cate stiu au avut probleme si cu livrarile, nereusind sa faca fata cu productia la nr foarte mare de cereri venite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hero are stabilizator de imagine. Daca da, cum isi face treaba?

Intreb pentru ca asta ar fi singurul motiv pentru care as cumpara o camera de genul asta si nu as folosi un smartphone waterproof.

 

Ca sa iti faci o idee, uite o filmare cu Hero 1. Precizez ca am prins camera cu ventuza din pachetul motorsport de usa masinii. Ventuza respectiva are un brat cam de 10 cm care i-a dat ceva balans camerei. Filmare ea facuta pe partea de nord a Transfagarasanului, rezolutia a fost de 1080 cu 30 fps dar fiind pe youtube filmul nu prea mai e relevant.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mistocuta aia cu harta si viteza :)

 

 

Hero3 Silver vs Black in low light (la interior si noaptea). Un improvement major zic eu

 

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca update, filmat azi cu Blackul unui prieten - 1h15min la 1080/60fps, wifi off.

Probabil filmat la 30fps va scoate undeva pe la 1h30-45m



Update2, cu aceeasi camera, la a 2a incarcare full a acumulatorului - 1h22m de filmare continua 1080/30 fps + update soft (5-7 minute) + vreo 6 poze + alte 3 filme mai mici de test de aprox 2-3min fiecare + setari prin meniu. Wifi on vreo 3 min.

Foarte decent zic eu pt ce poate. Cu un bacpac deja ajungi la peste 3h de filmare



Hero3 Silver (si hero2) vs Black in low light. Mi se pare un improvement major din toate punctele de vedere (culori, zgomot, dynamic range, modul de redare fara flicker etc)

 

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba va luati 60fps 120fps 300fps 900fps pentru youtube cand el suporta si le va converta automat in 30fps

pe desupra nici ochiul uman nu percepe mai mult de 30 fps...deci camerele care filmeaza peste 30fps sunt degeaba nu?

Editat de Z3US
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe desupra nici ochiul uman nu percepe mai mult de 30 fps...deci camerele care filmeaza peste 30fps sunt degeaba nu?

Daca erau degeaba nu le mai faceau... Te ajuta o data cand filmezi chestii "rapide", viteza mare etc. Apoi, cum zicea si colegu mai sus, poti face slow motion daca ai fps-uri multe.

De ex daca pozezi un glont sa zicem, la 30 fps nici nu apare in filmare. La 500 de fps apare in filmare si il si poti urmari in slowmo.

Alt exemplu, pe mototcicleta, filmarea va fi mai fluida si placuta ochiului la viteza mare daca folosesti 60 fps in loc de standardul 30.

 

Nu-ti mai tii bicla in curte? :P

Hehe, lesson learned :D E in casa la caldurica.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

pe desupra nici ochiul uman nu percepe mai mult de 30 fps...deci camerele care filmeaza peste 30fps sunt degeaba nu?

 

 

sunt atat de degeaba,incat astia de la Phantom au una cu 600.000 cadre pe secunda.

 

http://www.visionresearch.com/Products/High-Speed-Cameras/v1610/

 

 

filmeaza asta cu go pro ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu fps-urile e in functie de ce vrei. daca vrei sa vezi multe detalii cu incetinitorul atunci cu cat sunt mai multe cu atat mai bine., daca vrei sa vezi un filmulet normal, in timp real este overkill tot ce este peste 30 fps. la tv erau 24 de fps de exemplu, nu stiu daca acum sunt mai multe! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

Da, asta e logica de baza....

 

un nr MARE de fps pe o camera poate avea aplicatii in multe domenii (bine,nu pt noi motociclistii de rand)

 

Un GoPro e arhisuficient :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...