Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

http://vimeo.com/54860841 Aici e un filmulet in care se vede diferenta dintre hero 3 black, contour+2, sony action cam si drift ghost.

Iar aici e intregul review http://gizmodo.com/5965732/the-best-action-camera

Dupa ce termin si eu de cumparat tot echipamentul GoPro Black va fi primul pe lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://vimeo.com/54860841 Aici e un filmulet in care se vede diferenta dintre hero 3 black, contour+2, sony action cam si drift ghost.

Iar aici e intregul review http://gizmodo.com/5965732/the-best-action-camera

Dupa ce termin si eu de cumparat tot echipamentul GoPro Black va fi primul pe lista.

Drift HD cel mai ok ... pacat de sunet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o reclama, am vazut anuntul si pretul care mi s-a parut bun (1/4 reducere fata de pretul normal). Nu il cunosc pe cel care o vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am un gopro hero2 hd motorsport edition, a venit cu un card de 8 gb, vreau unul de 32 gb

 

trebuie sa`i cumpar un anumit tip de card? inteleg ca trebuie SD, dar nu inteleg care e treaba cu HC si 10-le de langa

trebuie sa caut un SD HC clasa 10? un SD normal nu merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HC - High Capacity - 32G = High Capacity.

 

2,4,6,10 - clasa de viteza in MB/s r/w. De la 6 in sus n-ar trebui sa ai probleme. Cred ca merge bine si cu 4 dar n-am testat, doar estimat asa ochiometric pe dimensiuni de fisiere. Oricum diferentele de pret sunt minore asa ca ia un class 10 si beneficiezi de descarcare mai rapida a filmuletelor.

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HC - High Capacity - 32G = High Capacity.

 

2,4,6,10 - clasa de viteza in MB/s r/w. De la 6 in sus n-ar trebui sa ai probleme. Cred ca merge bine si cu 4 dar n-am testat, doar estimat asa ochiometric pe dimensiuni de fisiere. Oricum diferentele de pret sunt minore asa ca ia un class 10 si beneficiezi de descarcare mai rapida a filmuletelor.

ms mult de lamurire...acum trebuie doar sa cumpar unul

apropo, unde gasesc suport curbat pt casca? mai am doar cele 3 bucati drepte, imi trebuie macar unul curbat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, unde gasesc suport curbat pt casca? mai am doar cele 3 bucati drepte, imi trebuie macar unul curbat

 

Depinzand de casca poate merge si cu suport drept. Daca nu, gasesti cam pe la oricine vinde camera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut H2 cu card de 32GB clasa 10. Iti incap pe el in functie de cum filmezi minim 1,5 ore (in protune). Un card bun/rapid este util daca vrei sa nu iti apara filmarea sacadata chiar si atunci cand tragi la calitate maxima.

Despre partea cu prinderile, nu stiu cat de usor o sa gasesti; cine vinde camera ar fi inconstinent sa vanda prinderile separat. In schimb, prinderile sunt cam aceleasi la toate camerele Hero si poate te lipesti de unele de la o camera mai veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vinde camera ar fi inconstinent sa vanda prinderile separat.

 

pp ca e legat de ce am zis eu mai sus. eu ma refeream la vanzatori care vand camere si accesorii adica magazine online sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ma tenteaza si pe mine o camera pentru moto, dar am nevoie de niste sfaturi.

 

Ce vreau:

- rezistenta la praf, vibratii si umezeala (nu am de gand sa filmez pe ploaie, dar macar asa de forma)

- prindere casca

- 720p @ 30 fps

- unghi de vizualizare suficient (nu imi dau seama cat de mult e suficient)

- ceva stabilizare imagine; nu vreau sa obtin video "tremurat"

- sa pot filma si noaptea (cat de cat)

- fiabilitate; m-as feri de chinezarii / no-name-uri

- acumulator dedicat (adica nu baterii detasabile)

- autonomie de ~3h

 

Ce nu imi trebuie:

- 1080p

- iesire HDMI si alte chestii de genul

- inregistrare sunet

- claritate / calitate la peste 100kmh

- prinderi aditionale

- sa fac fotografii

- sa o folosesc detasata de casca

 

Buget:

Nu e fixat. Vad ca SH-urile nu sunt sesizabil mai ieftine decat cele noi, cel putin in cazul Gopro. Deci nu stiu daca merita sa iau SH. Totusi, parca nu as da mai mult de 1000 lei.

 

Am incercat sa studiez eu de unu singur, dar cand am vazut cate versiuni si pachete de Gopro sunt m-a luat cu durerea de cap. Oricum, nu sunt chitit pe Gopro.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenteaza si pe mine o camera pentru moto, dar am nevoie de niste sfaturi.

 

Ce vreau:

- rezistenta la praf, vibratii si umezeala (nu am de gand sa filmez pe ploaie, dar macar asa de forma)

- prindere casca

- 720p @ 30 fps

- unghi de vizualizare suficient (nu imi dau seama cat de mult e suficient)

- ceva stabilizare imagine; nu vreau sa obtin video "tremurat"

- sa pot filma si noaptea (cat de cat)

- fiabilitate; m-as feri de chinezarii / no-name-uri

- acumulator dedicat (adica nu baterii detasabile)

- autonomie de ~3h

 

Ce nu imi trebuie:

- 1080p

- iesire HDMI si alte chestii de genul

- inregistrare sunet

- claritate / calitate la peste 100kmh

- prinderi aditionale

- sa fac fotografii

- sa o folosesc detasata de casca

 

Buget:

Nu e fixat. Vad ca SH-urile nu sunt sesizabil mai ieftine decat cele noi, cel putin in cazul Gopro. Deci nu stiu daca merita sa iau SH. Totusi, parca nu as da mai mult de 1000 lei.

 

Am incercat sa studiez eu de unu singur, dar cand am vazut cate versiuni si pachete de Gopro sunt m-a luat cu durerea de cap. Oricum, nu sunt chitit pe Gopro.

salut.pana in 1000 ron sigur gasesti un gopro 2 bun si cu multe accesorii de regula este modelul motorsports, restul ofera cateva cum ar fi modelul Naked, Outdoor etc.

te mai poti uita si la midland xtc-200 sau 300(pe emag) sau modelul Contour Roam (pe louis e la 180 E-dar ofera putine accesorii) sau modelul drift hd 720(pe louis e 150 E la reducere)

Stiu aici pe forum un user din Mures Hosszu Toll avea un gopro2 hero motorsports cu o multe accesorii la 900 ron sau 800 doar camera si carcasa-parerea mea e ca s-ar merita chiar daca nu vrei accesorii aditionale,nu stii cand iti vor trebui :)

spor la cumparat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Cu exceptia autonomiei cred ca asta ti-ar fi ok:

http://www.go4all.ro/cumpara/camera-sport-dv-eagle-eye-hd-1080p-5291918

N-am cumparat niciodata de pe site-ul respectiv, deci nu stiu cat de seriosi sunt; camera e bunicica; e ceva chinezism care apare sub diverse marci. Poti cauta filmulete pe youtube EAGLE EYE HD pt a te edifica in privinta calitatii.

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenteaza si pe mine o camera pentru moto, dar am nevoie de niste sfaturi.

 

Ce vreau:

- rezistenta la praf, vibratii si umezeala (nu am de gand sa filmez pe ploaie, dar macar asa de forma)

- prindere casca

- 720p @ 30 fps

- unghi de vizualizare suficient (nu imi dau seama cat de mult e suficient)

- ceva stabilizare imagine; nu vreau sa obtin video "tremurat"

- sa pot filma si noaptea (cat de cat)

- fiabilitate; m-as feri de chinezarii / no-name-uri

- acumulator dedicat (adica nu baterii detasabile)

- autonomie de ~3h

 

Ce nu imi trebuie:

- 1080p

- iesire HDMI si alte chestii de genul

- inregistrare sunet

- claritate / calitate la peste 100kmh

- prinderi aditionale

- sa fac fotografii

- sa o folosesc detasata de casca

 

Buget:

Nu e fixat. Vad ca SH-urile nu sunt sesizabil mai ieftine decat cele noi, cel putin in cazul Gopro. Deci nu stiu daca merita sa iau SH. Totusi, parca nu as da mai mult de 1000 lei.

 

Am incercat sa studiez eu de unu singur, dar cand am vazut cate versiuni si pachete de Gopro sunt m-a luat cu durerea de cap. Oricum, nu sunt chitit pe Gopro.

eu am fix asa ceva...midland xtc 200..si am cumparat/o la o super reducere...daca te intereseaza pot sa faci o proba...sau sa vezi niste filmari cu ea...sau daca oferi un pret bun, cine stie!

are acumulator dedicat, dureaza fix trei ore, mai mult nu , mai putin a fost 2.40 pe timp de noapte, 720 p, unghi mare (asta inseamna mai mare decat la camerele obisnuite, si un usor efect de ochi de peste), eu am folosit/o si pe praf, nisip, si pe zapada, chiar legata de placa si nu a avut nicio problema, mai multe tipuri de prinderi> casca, ghidon, arici, slot pt card max 32gb (eu am de 16 si incap fix trei ore/ baterie-card)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

Ma intereseaza (pentru la toamna) un dvr pentru moto. Exact cum e cel pentru auto, numai ca izolat impotriva apei.

ineinteles cu mini sd card pe care sa inregistreze continuu (in ciclu) si alimentat direct de la baterie.

A vazut careva asa ceva in comert? Sau trebuie sa improvizez eu o carcasa pentru adaptarea unui dvr auto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa si tu niste gaurele in parbriz :D Sau mai inalta camera ;)

 

Cand merg cu ea e pe casca in 90% din cazuri. Am pus-o si eu cu ventuza pe rezervor. O sa renunt sa o pun pe casca ca m-am saturat sa fiu intrebat la aproape fiecare stop ca ce am pe casca. Le zic ca e radar si ca sunt de la politie, dar tot enervant e. :crack: Am vreo 200 GB de filme din toata Romania de anul trecut, dar imi e lene sa le editez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...