Sari la conținut

Postări Recomandate

fain consumul. ai uitat sa specifici dak ai fost singur sau au fost 2 persoane pe motocicleta. la 120km/h mai cerea sau ti s-a parut ca te apropii de limita superioara? 10x pentru raspunsuri

 

Am fost singur. La 120 nu am simtit-o ca s-ar apropia de limita...mai avea inca putere si zvac. Oricum, ma batea vantu destul de tare, sunt destul de inalt eu si nu ma puteam ascunde prea bine dupa parbriz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

K100 Mk2, banuiesc 89-91 ca an de fabricatie.

In talon scrie K100RS pentru ca la noi la RAR sunt facute omologari de tip doar pentru doua modele de K-uri vechi: K100RS si K1. Am un prieten care are K1 si un prieten care are K100RT: la ambii in talon scrie "K1 1000".

 

Sa-l stapanesti sanatos, e o bijuterie si nu o sa iti faca probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat de curand R 1200 C Independent si vreau sa va spun ca e o placere sa-l conduci, fff manevrabil, stabil, super frane, intr-un cuvant perfectiune.

M-am gandit ca un boxer o sa fie dificil de condus, dar nu este deloc asa. Toti cunoscutii imi spuneau ca este ciudat un boxer, dar nu aveau deloc dreptate.

L-am cumparat dupa mobile.de din Berlin, 3 ani vechime, 8787 km si 11 000 euro, de la un maniac de proprietar, in sensul ca motorul este super super intretinut. Dealerul BMW de la care l-am ridicat mi-a spus ca proprietarul a lucrat in fabrica unde se faceau C- urile :)

Pun si poza care era pe mobile pentru ca recunosc ca nu am nici o alta poza cu el, spre rusinea mea, dar mai bine ca m-am plimbat cu el decat sa-l pozez, o sa am timp toata iarna pt poze :lol:

 

Are protectii si nu arata deloc ca un vapor !!

post-15436-1190100004_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut cu drag!

 

de astazi, un nou k1200r a aparut in Bucuresti. e varianta cu galben.

 

proprietarul va roaga sa-i dati pe PM un manual de k1200r sau k1200r sport in engleza, caci n'a avut sansa sa'nvete si el germana.

 

va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Vad ca nu e nimeni cu F 650! Eu am manuale , DVD-urile de service de pe www.f650.com si programul de la BMW, pentru toate tipurile de motoare, in care puteti identifica codul pieselor!

Bafta si asfalt uscat!

salut ! am si eu unbmw f 650 fab 96 poti sa imi dai si mie manulae pe dvd sai cd ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind o marca rara si cu personalitate m-am gandit ca ar trebuii sa deschid un topic posesorilor de BMW. Aici pot posta proprietarii acestei marca indiferent ca este modelul R, K, sau F.

Cred ca nu suntem multi in Romania si astfel macar ne cunoastem, ne putem ajuta unul pe celalat, si putem discuta despre marca moto noastra preferata.

:finger:

 

AM PRELUAT PRIMUL MESAJ AL CELUI CARE A INITIAT ACEST TOPIC PT POSESORII BMW I MAI 2006 .

 

INTRE TIMP AM AFLAT CA SUNTEM MULTI POSESORI DE BMW ...NU CUNOASTEM NUMARUL , DAR SUNTEM ...

 

AM AFLAT CA SUNTEM ATAT DE <DISTINSI> SI DE <DIFERITI> FATA DE ALTI POSESORI DE ALTE BRAND-URI DE MOTO ...

 

 

NU NE BAGAM IN SEAMA UNII PE ALTII DIN ALTA CATEGORIE DE BMW . NU NE PUTEM RIDICA LA NIVELUL UNEI <PRESTANTE> ASIGURATE DE O 1200 DACA POSTEZI MESAJE CU O 650 ...

 

SUNTEM O GRUPA<ELITISTA> DAR CARE NU ARE SPIRIT DE ECHIPA , ACTIUNI COMUNE, LEADER DE GRUP ...

 

AM POSTAT IN ULTIMA LUNA 2 MESAJE , IDENTICE , LA CARE NU AM PRIMIT NICI UN RASPUNS

 

IMI CER SCUZE DACA REVIN CU AL TREILEA MESAJ : CA SA NU FIE PREA LUNG FAC O SELECTIE , SI PUN 3 INTREBARI :

- cati sunteti in acest grup ?

- va intalniti pe undeva ?

- aveti actiuni comune ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM PRELUAT PRIMUL MESAJ AL CELUI CARE A INITIAT ACEST TOPIC PT POSESORII BMW I MAI 2006 .

 

INTRE TIMP AM AFLAT CA SUNTEM MULTI POSESORI DE BMW ...NU CUNOASTEM NUMARUL , DAR SUNTEM ...

 

AM AFLAT CA SUNTEM ATAT DE <DISTINSI> SI DE <DIFERITI> FATA DE ALTI POSESORI DE ALTE BRAND-URI DE MOTO ...

NU NE BAGAM IN SEAMA UNII PE ALTII DIN ALTA CATEGORIE DE BMW . NU NE PUTEM RIDICA LA NIVELUL UNEI <PRESTANTE> ASIGURATE DE O 1200 DACA POSTEZI MESAJE CU O 650 ...

 

SUNTEM O GRUPA<ELITISTA> DAR CARE NU ARE SPIRIT DE ECHIPA , ACTIUNI COMUNE, LEADER DE GRUP ...

 

AM POSTAT IN ULTIMA LUNA 2 MESAJE , IDENTICE , LA CARE NU AM PRIMIT NICI UN RASPUNS

 

IMI CER SCUZE DACA REVIN CU AL TREILEA MESAJ : CA SA NU FIE PREA LUNG FAC O SELECTIE , SI PUN 3 INTREBARI :

- cati sunteti in acest grup ?

- va intalniti pe undeva ?

- aveti actiuni comune ?

 

 

Ai o motoreta minunata si iti urez sa o stapanesti sanatos :finger: Deja am ales F 800 ST ca urmatoarea motoreta, la anu :moron:.

Eu sunt motoretist si posesor de BMW de prea putin timp ca sa-ti spun exact daca se fac actiuni comune si intalniri. Nu am auzit sa se faca ceva in acest sens...

Daca te pasioneaza sa faci iesiri in weekend in general, nu foarte lungi si in general pe vreme buna :lol: , da-mi un pm si poate stabilim ceva. Eu mai am cativa colegi de munca, iesim impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

CLiviu, eu singura ma plimb. Am cativa prieteni motorizati dar ei merg tare si departe si mi-e frica sa ma tin dupa ei, ba chiar i-as incurca...

Ma bag si eu la o iesire de sambata ....la pranz....am catel care trebuie sa manance si sa se joace... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa fie suficient de frumos si nu-mi cresc alte task-uri intre timp, as cam face o plimbare pana la Cheia, pe sambata. Doritori, ceva?

 

Ar fi o treaba sa o punem de o iesire mica. Eu asa cum am zis am doi colegi de munca...poate reusim sa ne strangem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahhhaaaaaaaaaaa!

 

Deci traiti ...si sunteti activi ...si vreti sa iesiti la o plimabare in grup BMW !

Asta DA grup <exclusivist> in care nu vor intra dect cei care care au intre picioare aceasta sigla :finger:

 

Am motoul de numai 3 luni , fac parte dintr-un grup de 32 motociclisti , foarte activi si uniti in zona Berceni (avem si sigla de curand + site + forum + intalniri in fiecare joi la ora 19 la Mc Donalds Brancoveanu) Clubul BERCENARILOR ...detalii www.bercenarii.ro

 

Dar de ce nu un club BMW...

Imi place ideea de a face un drum sambata , dar nu sunt in tara ... insa nu stati dupa mine , daca sunteti 2 : plecati!!!!!!!

 

Propun insa sa ne intalnim mai multi , sa ne vedem motoarele la fata . Pt ca nu am alta idee mai rapida , mai usor de executat , va propun o prima intalnire in str Oltenitei 105 A, Centrul de Afaceri Bucuresti Sud . Este parcare pazita peste noapte pt 30-40 motoare . Nu va invit la o plimbare , va dau un motiv sa iesiti din casa si sa beti o bere ,incepand cu ora 19 (dau de fapt la un butoi daca ne simtim bine si va este sete ). Este si o terasa aici , acoperita pt cateva 4-5 mese ; sper sa nu ploua .

 

Intrati cu BMW ( este legitimatia voastra de intarare ! ) . Daca beti mai mult de o bere :moron: o lasati in parcare pana dimineata , ok ?

 

data : 03-10-2007

ora : 19...23

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahhhaaaaaaaaaaa!

 

Deci traiti ...si sunteti activi ...si vreti sa iesiti la o plimabare in grup BMW !

Asta DA grup <exclusivist> in care nu vor intra dect cei care care au intre picioare aceasta sigla :finger:

 

Am motoul de numai 3 luni , fac parte dintr-un grup de 32 motociclisti , foarte activi si uniti in zona Berceni (avem si sigla de curand + site + forum + intalniri in fiecare joi la ora 19 la Mc Donalds Brancoveanu) Clubul BERCENARILOR ...detalii www.bercenarii.ro

 

Dar de ce nu un club BMW...

Imi place ideea de a face un drum sambata , dar nu sunt in tara ... insa nu stati dupa mine , daca sunteti 2 : plecati!!!!!!!

 

Propun insa sa ne intalnim mai multi , sa ne vedem motoarele la fata . Pt ca nu am alta idee mai rapida , mai usor de executat , va propun o prima intalnire in str Oltenitei 105 A, Centrul de Afaceri Bucuresti Sud . Este parcare pazita peste noapte pt 30-40 motoare . Nu va invit la o plimbare , va dau un motiv sa iesiti din casa si sa beti o bere ,incepand cu ora 19 (dau de fapt la un butoi daca ne simtim bine si va este sete ). Este si o terasa aici , acoperita pt cateva 4-5 mese ; sper sa nu ploua .

 

Intrati cu BMW ( este legitimatia voastra de intarare ! ) . Daca beti mai mult de o bere :moron: o lasati in parcare pana dimineata , ok ?

 

data : 03-10-2007

ora : 19...23

 

Ne vedem in 03.10.2007, in oltenitei 105 A

numai de bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, in cursul saptamanii mi-e cam greu sa ajung seara pe undeva, dar apreciez invitatia si chemarea la lupta :finger: Poate mai prindem un weekend frumos, si ne vedem pe drum.

 

@Trumansky: pastram atingerea :moron:

 

@mimimi: n-au intrat zilele in sac :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 3 persoane care au raspuns dupa mesajul meu in 24 de ore.Foarte putine.

 

Cred ca acest forum nu este prea citit si utilizat de catre posesorii BMW... este "adormit" sau are ca specific un schimb de informatii tehnice

 

Incerc si o alta eplicatie : daca iti cumperi un BMW il iei in primul rand pt ca e cel mai bun Touring din lume , si din acest motiv pleci la drum mai multe zile /saptamani prin tara sau peste hotare ... deci , colegii nostri motociclisti pasionati si dedicati Brand-ului nu stau la calculator , ei calaresc ... :finger:

 

Este deci nevoie , de un pic de actiune pt a ne reinforma colegii sa intre pe acest forum

 

Eu plec maine din tara si nu mai am timp . Va intreb ,daca se ofera cineva sa intre pe forum la toate adresele de contact de la infintarea acestu grup (cred ca sunt peste 100) si sa trimita personal un mesaj de atentionare , de genul < te invitam sa citesti pe pagina www.motociclism.ro..... la "grupul posesorilor de BMW" unde vei gasi o invitatie pt o intrunire a posesorilor de BMW pe data de 3-10 ,ora 19 , Big Berceni in Bucuresti .Berea este gratuita:) >

 

Este numai o idee despre continutul acestui posibil mesaj ...se poate trimite direct si URL-ul ...sau ce mai credeti voi ca va prinde ca mesaj

 

Daca se ofera 2-3 voluntari , atunci baza de date se poate imparti pe luni de zile, pt ca timpul individual de munca sa fie mai mic ..

 

Ce parare aveti ?

Ii vom convinge sa citeasca sau nu invitatia si sa raspunda ?

Mesajele e-mail se citesc SIGUR mai des decat accesezi un forum <adormit>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule CLiviu, eu cred ca multa lume citeste si prea putina lume are vreun interes sa raspunda. Sezonul e pe sfarsite, cine mai calareste e pe motor si cauta drumuri, iar cine nu oricum nu se va deranja sa vina la o intrunire organizata ad-hoc pe un topic oarecare.

 

Se doreste o intalnire monomarca? Nu cred ca am ajuns chiar pana acolo. Eu ma intalnesc cu prietenii mei BMW-isti in grup restrans, cativa oameni, 2-3-4. Daca vreau intalnire monomarca ma duc la Garmisch si ma intalnesc cu 35000 de BMW-isti odata. Sincer nu cred ca o adunare de 100 de oameni care nu au in comun decat marca motorului pe care merg ar avea vreun succes la momentul actual. Si asa comunitatea este destul de scindata, mai trebuie sa mai evoluam mult.

 

Numai bine!

 

 

Sunt 3 persoane care au raspuns dupa mesajul meu in 24 de ore.Foarte putine.

 

Cred ca acest forum nu este prea citit si utilizat de catre posesorii BMW... este "adormit" sau are ca specific un schimb de informatii tehnice

 

Incerc si o alta eplicatie : daca iti cumperi un BMW il iei in primul rand pt ca e cel mai bun Touring din lume , si din acest motiv pleci la drum mai multe zile /saptamani prin tara sau peste hotare ... deci , colegii nostri motociclisti pasionati si dedicati Brand-ului nu stau la calculator , ei calaresc ... :finger:

 

Este deci nevoie , de un pic de actiune pt a ne reinforma colegii sa intre pe acest forum

 

Eu plec maine din tara si nu mai am timp . Va intreb ,daca se ofera cineva sa intre pe forum la toate adresele de contact de la infintarea acestu grup (cred ca sunt peste 100) si sa trimita personal un mesaj de atentionare , de genul < te invitam sa citesti pe pagina www.motociclism.ro..... la "grupul posesorilor de BMW" unde vei gasi o invitatie pt o intrunire a posesorilor de BMW pe data de 3-10 ,ora 19 , Big Berceni in Bucuresti .Berea este gratuita:) >

 

Este numai o idee despre continutul acestui posibil mesaj ...se poate trimite direct si URL-ul ...sau ce mai credeti voi ca va prinde ca mesaj

 

Daca se ofera 2-3 voluntari , atunci baza de date se poate imparti pe luni de zile, pt ca timpul individual de munca sa fie mai mic ..

 

Ce parare aveti ?

Ii vom convinge sa citeasca sau nu invitatia si sa raspunda ?

Mesajele e-mail se citesc SIGUR mai des decat accesezi un forum <adormit>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...