Sari la conținut

Tunele Sub Bucuresti


lil debul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

man io nu am putut sa vin , i-am dat sms lu rogo sa itzi spuna k nu vin da mi-a zis k nu are nr tau . imi pare rau . da vin sigur maine la 12 . vezi k are lanterna ta ceva daca sa ars. fa rost de o frontala .

ps: pe unde ai intrat? pe unde am spart io?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io sugerez sa luati cu voi si vreo 2 lumanari din alea rotunde.in caz de urgenta.

sa nu scrieti pe unde intrati, nu de alta, dar sa nu aveti surprize neplacute.toate

detaliile cu privire la urmatoarele intrari sa le discutati doar voi.noua sa ni le prezentati

dupa. succes maxim maine.aveti grija.ar fi bine sa va luati si masti din alea din hartie.in caz

de mucegai si umezeala mare.cat de cat va ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe unde era spart , aproape de cladirea operei , cum te uiti la cladire , in stinga. Interesant , trebuie sa mai fie intrari , pt. ca dupa ce mergi pe un coridor lung , in stinga sint citeva trepte care urca , acolo e uscat si e si un hotel de boschetari , cind am fost eu nu era nimeni acasa. In dreapta insa nu e nimeni , doar apa si usi blindate , sigur ala e adapost antiaerian. Am gasit si centrala lor telefonica , de aia veche , de zici ca-i un pian si are multe gauri , sa bagi firele , ca pe vremuri. E misto ca piesa de muzeu, asa putrezeste in apa aia , ca are carcasa de lemn.

Miine , cu Rogo si cu toata lumea trecem la partea a-2-a a problemei si chiar ca filmez , lumina sa am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma sa dovedit a fi doar un bunker antiaerian si pt alte calamitatzi , care se pare k a fost incercat sa fie renovat dovada ceva usi termopan la baie si niste panouri de curent noi pe langa centralele de telefonie din al 2-lea razboi. ce-i drept a existat o usa pe care nu am deschiso . ori au fost astupate tunelele ori mai tre sa fie o alta intrare . mai vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe unde era spart , aproape de cladirea operei , cum te uiti la cladire , in stinga. Interesant , trebuie sa mai fie intrari , pt. ca dupa ce mergi pe un coridor lung , in stinga sint citeva trepte care urca , acolo e uscat si e si un hotel de boschetari , cind am fost eu nu era nimeni acasa. In dreapta insa nu e nimeni , doar apa si usi blindate , sigur ala e adapost antiaerian. Am gasit si centrala lor telefonica , de aia veche , de zici ca-i un pian si are multe gauri , sa bagi firele , ca pe vremuri. E misto ca piesa de muzeu, asa putrezeste in apa aia , ca are carcasa de lemn.

Miine , cu Rogo si cu toata lumea trecem la partea a-2-a a problemei si chiar ca filmez , lumina sa am.

 

nebuneeeee....da tata un semn de viata sa stim daca sunteti bine sa venim dupa voi :crack: centrala aia pare a fi daia din vremea pentaconta, adica veche si scoasa din uz...as vrea sa vin sa o vad si eu(ca doar sunt mare admirator de tehnologie :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si salut pe toata lumea. A fost interesanta excursia , dar si putin dezamagitoare , asteptarile erau mai mari si noi nu am gasit nimic , spatiul vizitat a fost " restaurat " . Totusi nu mi-a pierit cheful de aventuri , deci acum astept propuneri de trasee mai promitatoare. Stie cineva incotro s-o apuc ? Ceva cit mai vechi ? Hai , ca se termina concediul. :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit noaptea trecuta tot ce s-a scris pe subiectul asta. Urez succes celor din Bucuresti si ii rog pe cei din TM care doresc ceva asemanator sa ma contacteze ca si in zona noastra exista o gramada de legende cu privire la tuneluri si poate facem o iesire (sau o intrare) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

gata ne-am lasat?

Sper ca nu...Acum sunt pentru o luna la Iasi dar pana acum nu am primit niciun mesaj de la cineva din TM care sa fie interesat. Mai sper sa nu ne oprim aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea.

 

Tunelele nefolosite sunt prea degradate ca sa le explorezi(inundate,nesigure,pline de diverse obstacole etc.),iar cele in stare buna probabil ca sunt in folosinta si deci nu se poate intra in ele pt. ca sunt pazite sau inchise bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici alea degradade nu sunt o probleme, nu ma astept sa merg ca pe bulaverd si nici nu ma feresc sa imi murdaresc pantofii de loc :rose: . din partea mea poa sa fie si apa si noroi si copii ciuperca. numai sa le gasesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...