Sari la conținut

Leduri pentru moto


Maxym
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor motociclistilor si nu numai :D As vrea sa imi montez leduri pe carene la motorul meu.. intrebarea e daca vreunul e cunoscator si stie sa ma ajute .... Ledurile care le montez pe carene vreau sa se aprinda treptat o data cu accelerarea motorului .. si nu stiu ce aparatura am nevoie sa montez la el sau cat de costisitor e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Motocicleta aia a ajuns pe mana unui cocalar...

S-a trezit si bogdan sa comenteze topicul si el habar nu are despre ce e vorba

 

 

 

 

 

In alta ordine de idei motoru care vreau sa il fac e un underbone 125 cm deci nu ajunge la 200 km / ora ... daca nu putetzi ajuta abtzinetziva :D

Editat de Maxym
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai postat pe un forum public,in care fiecare posteaza ce crede.Ai incercat la un electrician?

bine bine dar nu am numit pe nimeni cocalar chiar daca isi pune aripi de avion sau stiu eu ce .. am postat in sperantza k vreunu e electrician si imi da vreo indicatzie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e destul de simplu. iti trebuie o schema pentru un turometru pe leduri. de acolo impreuna cu un electronist poti face ce ti-ai propus. scheme de genul gasesti sa-ti pui si-n cap pe net. sunt curios cum va arata motoreta

ms mult tot caut de ceva vreme pe google :D o sa postez knd o termin ca ii fac mai multe revizii prin februarie motorul e Honda Innova i si tuning tare am vazut in grecia de akolo m am inspirat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda-i honda, nu ai de ce să-i faci mai multe revizii. cât despre leduri, mai bine îţi tragi o staţie, boxe şi un mp3 player, le legi la baterie, după care dai blană. ledurile le poţi pune pe vizieră, pe interior, să se aprindă după muzică. aş recomanda să pui o baterie mai mare, minim de dacie (o poţi lega cu sârmă pe locul pasagerului). dacă nu găseşti, merge şi un generator de ală autogen, îl legi în spate şi poţi da şi concerte cu aşa ceva.



ps. îţi zic din experienţă. şi eu am avut leduri pe cărucioru de butelii, dar le-am scos, că mi-a luat poliţia talonul, nu erau omologate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune omule multe leduri ca sa fii vizibil in trafic :D

nu atzi intzeles nimik si v ati strans toti cu comentarii ... hai sa facem misto nu vreau sa o fac statie spatiala incerc sa fac ceva de genu

 

honda-i honda, nu ai de ce să-i faci mai multe revizii. cât despre leduri, mai bine îţi tragi o staţie, boxe şi un mp3 player, le legi la baterie, după care dai blană. ledurile le poţi pune pe vizieră, pe interior, să se aprindă după muzică. aş recomanda să pui o baterie mai mare, minim de dacie (o poţi lega cu sârmă pe locul pasagerului). dacă nu găseşti, merge şi un generator de ală autogen, îl legi în spate şi poţi da şi concerte cu aşa ceva.

 

ps. îţi zic din experienţă. şi eu am avut leduri pe cărucioru de butelii, dar le-am scos, că mi-a luat poliţia talonul, nu erau omologate.

revizii ma refeream ca trebuie sa schimb consumabile disc placute ssmd dar na deasta e democratie sa zika fiecare ce vrea bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta aia a ajuns pe mana unui cocalar...

BINGOOO!!!

 

Pune omule multe leduri ca sa fii vizibil in trafic :D

cred ca vrea sa fie vizibil din spatiu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bn ce sa facem tre' sa ne suportam .. sa va dau si voua cateva exemple http://www.ledunderbody.com/led-motorcycle-light-kits.aspx http://www.plasmaled.com/motorcycle_LED_lights.html Ceva de genu dar mult mai cu gust incercam sa fac eu dar cu cine sa discut taranii de la noi din ro nu stiu decat sa faca misto in loc sa ajute.. daca pot daca nu ciocul mic ...................................

 

 

 

 

Poti inchide topicul am gasit ce aveam nevoie

ms Performance Solutions pt raspunsul la subiect care mi-l ai oferit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bn ce sa facem tre' sa ne suportam .. sa va dau si voua cateva exemple http://www.ledunderbody.com/led-motorcycle-light-kits.aspx http://www.plasmaled.com/motorcycle_LED_lights.html Ceva de genu dar mult mai cu gust incercam sa fac eu dar cu cine sa discut taranii de la noi din ro nu stiu decat sa faca misto in loc sa ajute.. daca pot daca nu ciocul mic ...................................

 

 

 

 

Poti inchide topicul am gasit ce aveam nevoie

ms Performance Solutions pt raspunsul la subiect care mi-l ai oferit

nu ti-ar strica sa mai treci si pe la scoala. poate inveti sa scrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m am grabit cand am scris mesajul dar daca vrei tu trec si pe acolo ;))

 

Sa grabit, gandea schema.

Sti ce nu inteleg eu ? Tu ne-ai aratat un filmulet cu acele ceasurii de bord de la o MASINA nu motocicleta, apoi ne dai acele siteuri in care apar acele motoare cu 309475743 de leduri pe ele. Eu cred ca nici tu nu sti ce vrei sa iti faci la motocicleta. Dar sigur cred ca o sa iti bati joc de ea.

 

SI uite asa se duce pe p**a si motociclismu, apar tot mai multi "pasionatii de moto" X-(

Editat de Since1688
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie neaparat sa iti explic si tie domn profesor ... Sa incepem cu prima problema v am pus un filmulet cu un turometru pe leduri si am mentionat ca asa ceva as vrea sa fac si eu dar ledurile nu le vreau in interiorul unui turometru ci undeva pe carene sa imi indice turatiile adica nu cu manose ci cu ledurii daca intelegi ... apoi am trimis pozele pentru a va arata ca unii si au facut motoarele ca ozn si nu sunt un cocalar care vrea sa le faca sa straluceasca pe strada .. acum daca nu ai inteles ceva intreaba ma si iti voi raspunde cu placere

Editat de Maxym
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na cineva care a inteles pana la urma din 30 de persoane care au postat 2 au inteles restu au dat cu toporul baaa ne faci motociclismul de rusine aaaaaa... in fine e o ideie buna si asta dar cam scumpa si greu de gasit pentru moto al meu ms oricum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...