Sari la conținut

Caut suruburi "ingropate"


ChaosBorn
 Share

Postări Recomandate

Caut suruburi ca cele din poza, am nevoie de inca 4 bucati pentru un amortizor de ghidon. Tehnic ar merge si cu cap normal dar arata sinistru. Daca nu sunt intr-atat de norocos sa si aiba careva pe aici si sa le si "vanda" dar ati vazut in vreun magazin sau poate in vreun cine stie ce alt angrenaj, da-ti-mi de veste rogu-va! Efectiv nu imi imaginez de unde as putea cumpara asa ceva!!!

 

 

post-28501-0-35093300-1360259027_thumb.jpg

post-28501-0-84699100-1360259045_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu imi dau seama ce marime au surubele dar..gasesti la magazinele specializate surube cu cap imbus la dimensiunea da si daca dimensiunea capului e mai mare decat cea a gaurilor tale ,ar merge sanfrenata gaura ( largita cat sa intre capul ! )

Da, e o idee buna insa corpul este din aluminiu si nu as vrea sa ii micsorez distanta de filetare. E adevarat, as putea sa micsorez gaura pentru capul surubului facandu-i capatana conica........merita studiata treaba!

 

 

Mergi cu piesa aici au tot ceea ce inseamna suruburi si alte repere din inox.

 

Au si nu vand decat la persoane juridice.

Mergi degeaba la Fabory, been there, done that.

Multam!

 

 

Editat de ChaosBorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci si la intersectia strazilor ferentari cu pieptanari....acolo e un magazin specializat care vinde orice felbde surub si de piulitza....eu acolo am gasit orice fel de surubel cand am desfacut motoreta mea toata bucati....si dau si la bucata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://suruburi-unelte.ro/Organe%20de%20asamblare/Organe%20asamblare%20otel/Stifturi%20din%20otel/Stift%20filetat%20cu%20locas%20inbus%20si%20cap%20plat%20DIN913%20otel

 

se numesc "stift filetat cu cap inbus", alea par m5 sau m6, scoate unul si vezi ce lungime are.. gasesti la fabory,rocast si probabil hornbach

 

daca gasesti, cumpara de inox

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu care da indicatii bune de sters la poponet.

Fabory, Rocast nu vand decat la persoane juridice. La Rocast comanda minima de suruburi este de 200 de lei.Hornbach or avea suruburi pentru constructii dar suruburi de care vrem noi nu au.

Been there done that.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabory... Am fost eu si am luat pe firma unui prieten ...

Totul e sa vrei :peace:

 

PS. La ROCAST au facut un pic de figuri daca am vrut cate 3 suruburi din fiecare dimensiune de care am avut nevoie .... a trebuit sa iau cate 10 buc/dimensiune... dar am luat si de la Rocast... chiar si fara sa le dau firma pentru facturare. Oi fi avut noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

 

Fabory... Am fost eu si am luat pe firma unui prieten ...

Totul e sa vrei :peace:

Evident, este la mintea cocosului, incercati sa va descurcati, ce Dumnezeu!

Mama, mama..vorbim de Fabory de parca este Nasa!

Du-te la Fabory si spune-i baiatului care vinde de ce ai nevoie.

Daca nu vrea sa te serveasca spune-i ca te-a trimis un prieten

care este clientul lor, ma suni de acolo si vorbesc eu cu seful lor, sa-ti faca factura pe firma mea.

Ai numarul meu in profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu care da indicatii bune de sters la poponet.

Fabory, Rocast nu vand decat la persoane juridice. La Rocast comanda minima de suruburi este de 200 de lei.Hornbach or avea suruburi pentru constructii dar suruburi de care vrem noi nu au.

Been there done that.

Tare umblaret esti. ROCAST vinde si la persoane fizice. Interesatul gaseste cataloage online, buba e programul scurt, avantajul e gama vasta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un astfel de surub la nevoie(cand nu se gaseste de cumparat) se poate improviza destul de simplu, se taie capul unui surub iar apoi se taie cu bomfaierul un sant cat sa poata fi actionat cu surubelnita dreapta. (ceva in genul suruburilor de purjare a carburatoarelor). Evident procedeul nu poate fi efectuat la suruburi cu diametrul prea mic si in afara de bomfaier mai e nevoie si de o menghina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...