Sari la conținut

Dezmortire Buc-Calarasi-Chiciu-Oltenita-Buc sambata 09.03


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Maine ora 11.00, plecare de la benzinaria OMV Iancului- Electroaparataj pe traseu Buc-Calarasi-Chiciu-Oltenita-Buc, cu oprire la un restaurant la Chiciu pe malul Dunarii.

 

Se vrea o dezmortire pentru cei mai cu experienta si care pot tine un ritm mai sustinut de deplasare, mai putin pentru incepatori de data asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oltenita - Daia - Bucuresti sau direct Oltenita - Bucuresti (prin mijlocul populatiei de culoare)?

E mai frumos traseul din Oltenita-Daia si apoi Bucuresti. Nu ai probleme cu populatia conlocuitoare doar cu balega de pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

E mai frumos traseul din Oltenita-Daia si apoi Bucuresti. Nu ai probleme cu populatia conlocuitoare doar cu balega de pe drum.

 

Nu si in perioada asta a anului. Daca nu aveam deja planuri ma bagam. Data viitoare anuntati-le mai din timp, macar cu o zi inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucata Oltenita-Daia are cateva curbe, dar apoi trebuie mers drept pe Giurgiu. Bucata aia o fac de fiecare data cand merg la Veliko, deci sunt mega-satul de ea.

 

Asa ca acum mergem pe traseul ales. Vin si baieti de pe SBZ si traseul a ramas cam batut in cuie.

 

P.S. Dl Constantin,sunteti binevenit. Ne orientam la fata locului si ne stabilim puncte de intalnire daca mai vin si rideri care prefera un ritm mai putin alert.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

.

Data viitoare anuntati-le mai din timp, macar cu o zi inainte!!!(sic)

Evident, o sa anuntam in presa centrala:))

Cu o zi inainte de ce?..de marea mahmureala?

Excursia s-a anuntat ieri, tu postezi azi.!?

Schimba bateriile la ceasul biologic.. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm.pestele a fost delicios. :)

m-am apucat sa ma intersectez cu toata gasca intrucat unii au intarziat :P

noi am plecat 3 din bucuresti fara sa stim de gasca voastra ( noi eram dl1000 , cbf600 si un bandit600 albastru). pe drum ne-au depasit cativa si ne-am grupat din nou la bariera cand a trecut trenul

am ajuns la restaurant la Chiciu unde am stat inauntru cu domnul profesor si cu tipul cu V-stromul de 650 (+ cei doi prieteni cu care plecasem de acasa). noi deja facusem comanda si ne aduceau deja papica si n-am mai avut cum sa mai iesim pe terasa cu voi dar ne vedem data viitoare...pe alte drumuri :) .

acum lipeam filmuletele facute pe drum.

drumul a fost super , fara incidente ...mers normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e

 

Da,cred ca ne intoarcem de la Oltenita direct spre Bucuresti,nu prin Giurgiu. Si da,se merge mai tare de 130 pe alocuri!:D

cand am vazut cu cat vreti sa va dati m am speriat si am plecat cu foxul

 

chiar ca de data asta ti a facut concurenta

da la el erau mai multi km de mers.....

 

next time

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bucur ca pe unii v-am revazut si am facut si cunostinte noi. Pestele a fost intr-adevar bun. Ciorba de peste la fel, ciorba de burta asa si asa.

 

Aveti dreptate, Oltenita -Bucuresti nu merita deloc, e si prost si f aglomerat, de tinut minte pe viitor.

 

Denis ne-a dat o lectie de cum se merge in stil SBZ! :D Excelent!

 

Si niste poze:



e


cand am vazut cu cat vreti sa va dati m am speriat si am plecat cu foxul

chiar ca de data asta ti a facut concurenta
da la el erau mai multi km de mers.....

next time

Ne-am dat ceva, dar a venit multa lume asa ca au fost mai multe grupulete cu diverse viteze.

Next time!

post-7144-0-76241600-1362865138_thumb.jpg

post-7144-0-20561600-1362865143_thumb.jpg

post-7144-0-90103300-1362865147_thumb.jpg

post-7144-0-50953600-1362865152_thumb.jpg

post-7144-0-24266000-1362865158_thumb.jpg

post-7144-0-32654200-1362865163_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...