Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Va salut pe toti veteranii!

Eu nu prea intervin pe site, dar de aceasta data ma simt obligat sa le dau dreptate atat lui Nicu, cat si lui Dan, care nu au facut decat sa uneasca aceasta comunitate, cu totul dezinteresat, cu mult bun simt si modestie, si, de ce nu prin implicarea in organizarea diferitelor intruniri, si chiar gazduirea in propria locatie, a tuturor veteranilor care au dorit sa I treaca pragul.

Nicu este un om cu mult bun simt, deosebit de generos, care merita pe deplin functia pe care unii care vorbesc pe la colturi, il contesta nejustificat.

De aceea subscriu intrutotul celor exprimate de Dan, si il sustin pe Nicu, care merita pe deplin din toate punctele de vedere functia sa.

Hai sa dam dovada de mai multa maturitate, si sa incercam sa ne exprimam parerea, nu pe site, ci in cadrul organizat.

Editat de daniel1954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 336
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand s-a pus problema Senior Riders, am crezut ca este un titlu onorific si nimic mai mult, acordat unui motoveteran care a depasit o anumita varsta (respectiv 55 ani).

Dupa cum s-a vazut in 2013 si se vede si din proiectul de intalniri pe 2014, seniorii s-au axat si se axeaza in continuare pe stilul enduro, stil care nu-mi place si nici nu mi-a placut vreodata.

Eu nu sunt de acord ca acesti "titrati" sa fie condusi de un comitet director, cu presedinte s.a.m.d. si deocamdata prefer sa raman alaturi de Clubul Motoveteranilor = un grup de cunostinte (printre care si prieteni), cu aceeasi pasiune, respectiv mersul pe motocicleta, stilul touring.

Daca si in cadrul CM se va pune problema inscaunarii unei conduceri, oricare ar fi, sau introducerii unor obligatii gen MC, voi fi primul care voi spune "piua" si ma voi retrage si de aici.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan Nastase, on 23 Jan 2014 - 11:29, said:

Cei care ignora adevarul, vehiculeaza speculatii si vor sa impuna aberatii nascute din ambitie sau orgolii

pe tema moto dovedesc lipsa de caracter si nu fac decat sa pateze frumoasa imagine a Motociclistilor Seniori:

Oameni cu peste 55 de ani de viata, cu dragoste pentru motociclete, indiferent de vechimea carnetului

sau oameni cu o experienta de 30 de ani de motociclism.

A-i marginaliza sau omite pe acestia din urma ar fi o aberatie de genul...

seniorii se considera doar dupa varsta, nu si dupa "cartea de munca"...

 

Senior Riders nu este in competitie cu alti motociclisti

si nu obliga pe nimeni decat la un comportament decent,

indiferent de etnie, grup, club sau asociatie face parte.

 

Senior Riders va fi intotdeauna calauzit de Comitetul Director

alcatuit din seniori membrii fondatori sub actuala presedintie a seniorului Nicon.

 

Seniorii nu vor avantaje materiale, politice sau de alta natura, ei reflecta simpla realitate din viata:

Un grup de oameni de peste 55 de ani, pasionati de motoare,

motociclisti indiferent de modelul si cilindreea motocicletei sau vechime a carnetului.

 

Ar fi minunat, drept si logic sa fie cuprinsi aici si motociclistii ai carei pasiune pentru motociclism

au 30 de ani si peste. Propun punerea la vot democratic.

 

Principiul realitatii este cel mai simplu si corect.

 

daniel1954, on 23 Jan 2014 - 20:38, said:

Va salut pe toti veteranii!

 

Eu nu prea intervin pe site, dar de aceasta data ma simt obligat sa le dau dreptate atat lui Nicu, cat si lui Dan, care nu au facut decat sa uneasca aceasta comunitate, cu totul dezinteresat, cu mult bun simt si modestie, si, de ce nu prin implicarea in organizarea diferitelor intruniri, si chiar gazduirea in propria locatie, a tuturor veteranilor care au dorit sa I treaca pragul.

 

Nicu este un om cu mult bun simt, deosebit de generos,

care merita pe deplin functia pe care unii care vorbesc pe la colturi, il contesta nejustificat.

 

De aceea subscriu intrutotul celor exprimate de Dan, si il sustin pe Nicu,

care merita pe deplin din toate punctele de vedere functia sa.

Hai sa dam dovada de mai multa maturitate, si sa incercam sa ne exprimam parerea, nu pe site, ci in cadrul organizat.

 

Felicitari daniel1955 pentru obiectivitate si sinceritate!

 

Oricat s-ar strofoca unii... nimeni nu are exclusivitatea pentru veteran sau senior moto.

Prin urmare, volens nolens, realitatea din viata este urmatoarea:

Daca ai 55 de ani de viata sau peste

sau daca ai 30 de ani de experienta moto sau peste si comportament decent

esti SENIOR MOTO !

 

Cu cine vrei sa faci o miuta sau sa dansezi can-can este treaba ta personela !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand s-a pus problema Senior Riders, am crezut ca este un titlu onorific si nimic mai mult, acordat unui motoveteran care a depasit o anumita varsta (respectiv 55 ani).

Dupa cum s-a vazut in 2013 si se vede si din proiectul de intalniri pe 2014, seniorii s-au axat si se axeaza in continuare pe stilul enduro, stil care nu-mi place si nici nu mi-a placut vreodata.

Eu nu sunt de acord ca acesti "titrati" sa fie condusi de un comitet director, cu presedinte s.a.m.d. si deocamdata prefer sa raman alaturi de Clubul Motoveteranilor = un grup de cunostinte (printre care si prieteni), cu aceeasi pasiune, respectiv mersul pe motocicleta, stilul touring.

Daca si in cadrul CM se va pune problema inscaunarii unei conduceri, oricare ar fi, sau introducerii unor obligatii gen MC, voi fi primul care voi spune "piua" si ma voi retrage si de aici.

 

Asfalt uscat!

Un raspuns dezinteresat si de bunsimt.Mult bunsimt.Bravo Sorine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand s-a pus problema Senior Riders, am crezut ca este un titlu onorific si nimic mai mult,

acordat unui motoveteran care a depasit o anumita varsta (respectiv 55 ani).

 

Volens nolens, realitatea din viata de bun-simt este urmatoarea:

Daca ai 55 de ani de viata sau peste

sau daca ai 30 de ani de experienta moto sau peste si comportament decent

esti SENIOR MOTO !

 

Cu cine vrei sa faci o miuta sau sa dansezi can-can este treaba ta personela !

 

...Si daca tot am intrat in istorie ca cei mai drepti dintre... Seniori...

Cati ani aveai Sorine cand ai cerut si primit onorific acest titlu?!... :rusinica:

 

Iar tu, senior Mircea... cu ce te deranjeaza eventualitatea a 2-3 colegi si pretini...

cu o experienta de 30 de ani si peste de motociclat?... :crack:

 

Vai de poporul care nu isi recunoaste valorile...

Obisnuiti-va sa construiti, oameni buni, nu sa demolati!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez sinceritatea ta .

Faptul ca ai fost dual de la inceputuri nu ne-a impiedicat sa te consideram un apropiat . Cred ca este timpul ca si ceilalti duali sa ia o decizie ori intr-o parte ori in cealalta printr-o simpla interventie pe acest forum

Trebuie sa completez faptul ca la intrunirea de la Arges unde ai participat , a fost ales un Presedinte si este stipulat in actul de constituire nu a aparut pe parcurs . Faptul ca pe mine nu m-a interesat prea mult aceasta responsabilitate este dovada .

 

Sa ne vedem cu bine oriunde in drumurile noastre .

Din cate il cunosc pe SORIN nu cred ca poate fi acuzat de "dualitate" ci mai degraba de "credulitate". Este un om integru cu o moralitate si un bun simt de nota 10. Nu o spun numai eu. E pacat sa lasam" pete" pe obrazul unor oameni pe care nu ii cunoastem suficient. Si e bine sa si demonstram ce afirmam . Nu i asa Doru 1900 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicul meu din partea mamei zicea ca orgoliul creste odata cu varsta pana la un moment. Odata ce individul se impaca in dreptul sau cu Dumnezeu orgoliul scade vertiginos la nivelul necesar si suficient. Nu vreau sa supar pe nimeni cu asta insa... bunicul a trait 102 ani fericiti. Pentru mine este model de viata, pacat ca eram prea mic sa-l fi cunoscut mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de poporul care nu isi recunoaste valorile...

Obisnuiti-va sa construiti, oameni buni, nu sa demolati!

 

Tinere Bavarez, Senior Olaru:

Realitatea bate orice inchipuire!

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Realitatea bate orice inchipuire!

 

Dragi domni, de cateva zile citesc o sumedenie de replici intre domniile voastre ce nu cred ca sunt oportune. Ma asteptam ca noul an sa aduca un pic de temperare, de cumpanire a celor scrise in public ce declanseaza alte si alte animozitati intre domniile voastre.

 

E nevoie, indraznesc sa zic eu, de mai mult echilibru si mai multe iesiri cu moto ...

 

Am citit si un program ambitios de iesiri pe doua roti, propuse de "aripa" seniorilor. Va felicit pentru iesirile de anul trecut si am sa urmaresc cu placere povestile voastre de drum si in 2014. Insa in ce priveste interactiunea in scris, sunt sigur ca e nevoie de mai mult echilibru.

 

Domnule Nastase, permiteti sa va rog sa fiti dvs. unul dintre acesti factori de echilibru. Spre bunastarea motociclistica a tuturor : fie seniori, motoveterani ... ! E pacat ca si anul acesta topicurile de acest gen sa fie iarasi impanate cu lucruri scrise la nervi. Toate bune, tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Vom vedea ce ne mai rezerva viityorul apropiat

 

Viitorul apropiat ar trebui sa va rezerve amandorura (si tuturor) iesiri savuroase impreuna, fie la un drink fie pe roti. Precum bine stii, cu totii (in calitate de omuleti obisnuiti) suntem intocmiti de Cel de Sus din tonuri de gri si nu in alb/negru. ...

 

Iertare pentru interventia mea dar cum am placerea sa cunosc o parte dintre domniile voastre (in cazul pomenit de tine, pe amandoi) mi-am facut opinia generala ca sunteti oameni rezonabili, e pacat sa va hartzuiti pe forumuri, spre deliciul (sau profitul) catorva neica-nimeni. Chiar daca, sa zicem, opiniile voastre nu sunt deloc convergente, desi m-ar mira asta. E pacat.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi domni, domnule Nastase, permiteti sa va rog sa fiti dvs. unul dintre acesti factori de echilibru. Spre bunastarea motociclistica a tuturor : fie seniori, motoveterani ... ! E pacat ca si anul acesta topicurile de acest gen sa fie iarasi impanate cu lucruri scrise la nervi. Toate bune, tuturor!

 

Domnule Rares, pe mine ma deranjeaza minciuna servita cu apa rece...

Nu o suport si o desfiintez oricand si cu orice risc!

 

La mine problema nu este factorul de echilibru...

La varsta mea, din cauza si datorita multiplelor intamplari si rele si bune

din vata de motociclist pe care am dus-o timp de 46 de ani...

am mai ramas doar cu un singur neuron inteligent

care vrea cu tot dinadinsul sa fie in echilibru cu mine insumi...

 

Problema este la romanii... care mint, fura sau tulbura apele cu supozitii de kakao...

pentru simplul motiv ca mai au doi neuroni sau patru... si aia vai de mama lor...

si astfel tulbura viata corecta a motociclistilor cu dezechilibrele lor.

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si daca tot am intrat in istorie ca cei mai drepti dintre... Seniori...

Cati ani aveai Sorine cand ai cerut si primit onorific acest titlu?!... :rusinica:

 

Domnule Dan Nastase, la intalnirea de la Nicon la Curtea de Arges, nimeni nu a cerut si deci nici eu, titlul de senior. A fost o propunere (nu stiu a cui) care deja era imbratisata de majoritatea cand am ajuns eu, pusa si pe hartie, pe care am semnat-o din inertie.

Referitor la varsta mea, nickname-ul meu spune tot... '56 fiind leatul (1956), iar 2001 anul cand mi-am facut prima casuta e-mail pe Internet.

Aritmetica sper ca nu este o bariera de netrecut pentru singurul neuron inteligent care ti-a mai ramas, dupa cum singur declari mai sus.

Fara suparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sorin:

"Domnule Dan Nastase, la intalnirea de la Nicon la Curtea de Arges, nimeni nu a cerut si deci nici eu, titlul de senior. A fost o propunere (nu stiu a cui) care deja era imbratisata de majoritatea cand am ajuns eu, pusa si pe hartie, pe care am semnat-o din inertie."

 

Domnule Sorin Gruesc,

 

Inteleg din ceea ce zici... ca te-ai nimerit acolo...

si ai votat/semnat fara sa stii ca este vorba despre constituirea unei comunitati de Seniori Moto?!...

Nici chear neuronul meu motociclist nu poate crede asta!

Sau poate ca da... asa s-au votat fonctii si guverne pe meleagurile noastre!!!

 

Desi esti om de baza la caile ferate... si bine vazut de oamenii din popor...

vezi-bine ca nu promovezi testul la rezistenta materialelor...

 

Este adevarat ca nici exemmplul meu nu a iesit prea ortodox

avand in vedere intrebarea pusa la care se cerea un raspuns ca exemplu pozitiv de la dta

la care, din pacate, la final, din viteza s-a infiltrat un... emoticon de rahat in loc de banana saltareata!...

Regret sincer!

Eu nu am de ce sa ma supar, domnia ta sa nu se ofusce, asa cum vaz ca ai tendinta,

motiv pentru care neuronul meu cere scuze neuronilor tai.

 

Oricum, lumea te percepe ca pe un baiat fain, ceea ce si esti...

mai putin faza in care te faci ca ploua in privinta listei celor 13 seniori fondatori

prezenti in Arges cu drept de vot...

si chiar a votului care a decis tot atunci ca presedinte Senior Riders sa fie Seniorul Nicon.

 

Cred ca ne-am mai limpezit putin, motiv pentru care sper ca nu vei fi de acord

cu cel care este impotriva termenului motociclist din pasiune care trebuie musai adaugat statutului nostru

si nu esti impotriva motociclistilor cu o experienta de peste 30 de ani la pupitru!

 

La multi kilometri frumosi! :mexicanwave:



Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un aspect care poate constitui tema de lucru: "membru simpatizant al grupului". Asa cum au MC-urile, stratificate din 5 in 5 ani (de exemplu) pana la varsta necesara de membru. Cred ca m-as inscrie la asa ceva decat la un MC local, prin prisma faptului ca as sustine fenomenul in sine de motocicleala decat apartenenta geografica. Zic si eu, dvs. judecati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru!

 

Colegii motociclisti din pasiune... Cuvioase Nicon, aveti legatura!

 

:peace:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane ai fondat alaturi de cativa dintre noi clubul motoveteranilor! apoi sau dupa ceva timp au aparut schimbari in perceptia ta asupra acestuii fapt. inpacarea cu ivan e un pas inainte! clubul motoveteranilor inceputul .....gandestete ce sa intamplat in acest timp stiu ca numai tu intelegi ce spun acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doru Motoru,

O idee exprimata in societate nu are nicio relevanta in timp
daca principiul exprimat nu este viabil pentru ca nu respecta adevarul bunului-simt.

Aduti aminte ca, in urma cu zeci de ani,
desi unii dintre noi erau chiar securisi sau erau rude de nomenclaturisi...
iar altii erau ostracizati, nimeni nu a reusit vreodata sa ne desparta de pasiunea noastra motocicleta,
si, niciodata nimeni nu a reusit sa ne oblige la ceva impotriva convingerilor noastre curate.

Nici acum, nicio idee absurda si niciun regulament stufos
nu va avea puterea de a ne ingradi libertatea fiecaruia de motociclist.

Pentru ideea de veteran sau senior moto, chiar daca nu as fi fost eu s-ar fi gasit altul!

Prin urmare, pasiunea adevarata pentru motociclete,
indiferent ce sau pe cine ar injura unii sau vor aclama altii...
realitatea din viata va pastra in timp numai adevarul !

Pana acum s-au sedimentat doua idei de baza:
veteranii moto, sau motoveteranii cum va place voua sa spuneti,
posesorii de carnet cu o vechime de peste doua decenii,
si seniorii moto, oameni in varsta de 55 de ani de viata sau peste, fara nicio obligatie impusa
in afara de bunul-simt si decenta datorata varstei.

Chiar daca nu au fuzionat inca din cauza a 2 - 3 indoctrinati,
in mintea oamenilor normali acesta unire este fireasca si este deja facuta.

Veteranii moto,
odata cu trecerea inexorabila a timpului, volens nolens vor deveni SENIORI MOTO !

La multi kilometri frumosi!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum zburda pe aici motociclistii de miriste...

sunt si indivizi care se ezprima inca pe aici sau au bantuit uitandu-si propile clone si mancand kakao

numai cu scopul de a baga pumnul in gura realitatii.

A existat si un pseudonim sau clona care nu ajuta decat la aflarea adevarului !

 

In principiu, el argumenta ca nu poti sa te autointitulezi veteran al spatiului cosmic...

cand la data lasarii primului sputnic... nu figurai nici macar in actele de nastere ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu citesti acest forum, posibil inca sa mai mergi pe motocicleta!

 

Iar s-a alunecat spre miriste

 

:10: Bravo Rdule.Oameni deosebiti.Atat tu cat si onorabilul tau tatic.

 

Sa trecem la oile noastre,pardon ,la berbecii nostri.

Bai Nicusoare,tu esti barbat?Esti motociclist sau carlig de rufe?E e o zicala romaneasca,ca p-orma iar urla Nicusor ca l-am jignit.Nu te mai vaita ca o baba introienita ,ca nu te-a jignit nimeni.A te critica cineva nu insemna ca te-a jignit.Sau poate cuvintele "onoare" ,"respect",inseamna pt.tine o jignire.Promit sa nu le mai folosesc atunci cand e vorba de tine personal.Dar eu nu am treaba cu tine ,PF.Nu ma interesezi.Am treaba cu tine ca si investit de catre Membrii Fondatori ai Senior Riders 55,cu sarcina de a te ocupa si a organiza fundamentul acestui Club.Lucru pe care nu l-ai facut.Este firesc sa nu fi facut nimic pentru ca nu te pricepi.Nu este o jignire,este o realitate.Nu numai tu nu te pricepi.99 % din oameni nu se pricep,daca nu au trecut prin operatiune de fundamentare a unui ONG sau club.Corect.Nu ai de unde sti.Si aici cred ca trebuie sa-mi recunosc vina de a nu te fi informat si indrumat in aceasta chestie care nu este simpla.O sa o luam de la capat.Iata ce trebuia facut si inca se mai poate face si tu nu ai facut.

 

1.Prima chestie si ,zic eu,cea mai importanta,era stabilirea unui canal de comunicatie ,privat,in care toti cei 13 Membri Fondatori sa poata comunica si sa-si poata spune parerea si chiar sa poata vota anumite hotarari.Pe mail,pe fesbuci,pe orice.Nu pe Motociclism.ro.Aici s-ar fi publicat hotararile adoptate.Am dat un exemplu.Nu incerc saq impun nimic.

2.Tu Nicusoare,in loc sa te crezi Presedinte,Sef Suprem,D-zeu pe Pamant,trebuia sa-ti intelegi bine rolul cu care ai fost investit de catre Membrii Fondatori ai Senior Riders 55.Mai sus am definit rolul ce ti-a fost incredintat.Pot fi si alte pareri,cum e normal in democratie.Ai vina de a nu fi consultat pe nimeni in privinta asta.

 

3.Aveai obligatia de a alcatui si a supune dezbaterii celorlalti 12 Membri Fondatori ai Senior Riders 55,a unei forme simplificate de STATUT.Acest Statut de functionare a Senior Riders 55,avea menire sa puna reguli in toate ,ca sa nu mai existe interpretari si confuzii.El ar fi trbuit sa contina urmatoarele:

a.Cine suntem si ce vrem.

b.Denumire si durata existentei sau perioada de functionare,etc.

c.Ce vrem sa facem sau scopul infiintarii.

d.Membrii.Un capitool foarte important.Pun pariu Nicusoare ca dac te pun sa spui cati membri are Senior Riders 55,habar nu ai.Si nu ai fi singurul.E o chestie de nuanta ,de multa subtilitate si daca nu ai mai avut deaface cu asa ceva,nu ai de unde sti.Te anunt si pe tine si pe ceilalti colegi ,ca nu avem niciun membru.Avem numai 13 Membri fondatori.Acestia sunt o categorie aparte.Deci aceste lucruri trebuiau scrise,delimitate clar,ca sa nu mai existe confuzii si "pescuitori in ape tulburi".

Tot aici mergea scris ceva de drepturi,indatoriri,organ de conducere (bineinteles daca se hotaraste ca este nevoie),coordonare.De obicei Adunarea Generala,in cazul SRn 55,adunarea anuala a Membrilor Fondatori si a celorlalti membri ,este cea care hotaraste ce se va face in anul urmator si ia decizii in consecinta.Si un eventual Consiliu Director,am spus eventual pentru ca eu cred ca nu este cazul la noi,va duce practic la indeplinire aceste hotarari.

Este un capitol foarte important.Acesta fiind bine formulat,nu vor mai fi niciun fel de probleme .

e.Modalitatile de desfiintare,daca este cazul.

 

Orice Statut de ONG poate fi luat ca model,adaptat nevoilor SR 55,fara nicio rusine sau jena.

4.Nicusoare draga,mai aveai obligatia sa gasesti si sa propui o EMBLEMA si un LOGO,care sa defineasca si sa reprezinte SR 55.

 

Nu ai facut nimic din toate astea.Aceasta nu este o jignire ci este o critica obiectiva.Am facut sublinierea ca vad ca habar n-ai ce inseamna o jignire, da tipi cu orce ocazie ca esti jignit.

Acum te rog sa incetezi atacurile la persoana mea,nefondate si ne la locul lor.Pentru ca eu uite,sunt baiat amabil si-ti multumesc pentru ca ai fost alaturi de mine cand am organizat pentru prima oara in Romania,o expozitie de motociclete clasice la Muzeul de Istorie al Romaniei.Ba ai fost cu mine si la la cea de a doua expozitie ,ai fost alaturi de mine prin toata Europa,de la marea Egge la Oceanul Atlantic, cu motocicletele.Iti multumesc,ca m-ai ajutat sa organizez marsuri moto prin Bucuresti .Si prin tara.Iti multumesc ,ca ai fost cu mine si am fost primiti de catre Majestatea Sa Regele Mihai I al Romaniei si stateam impreuna in fata a 20 televiziuni si dadeam impreuna interviuri.Iti mai aduci aminte cand am fost invitati impreuna de ziua Regelui?Ce vremuri !Ce mai alergam amandoi ca prostii ca sa facem mareata Asociatie a Motociclistilor din Romania.Mi-ai fost alaturi in atatea furtuni si mari obstacole si greutati si tu ,prietene,nu mai vrei sa ne tragem de bracinari?

 

Nicusoare,sa-mi fie iertata curiozitatea,dea lungul lungilor mele peregrinari prin tara cu cele 5 motociclete pe care le detin si in prezent,am intalnit foarte multi motociclisti,din Curtea de Arges.Si se bagau in vorba,ca le placea cu ce mergeam eu.Si cutare si cutare,io ca de unde esti?El ,din Curtea de Arges.Bravo ,zic ,am si io un prieten acolo.Motociclist.Unu Nicu,Nicon,are caini,sta aproape de padure.Nimic.Dupa 15 minute de explicatii,motociclistul declara senin ca nu te cunoaste.Si nu unu,mai multi.Cred ca trebuie sa lucrezi la treaba asta.

 

Trecand peste aceasta amicala punere la punct,Nicusoare draga,incearca sa pui lucrurile pe fagasul lor normal si apucate de treaba,in interesul acestui club si al MF ai lui.Nu trebuie sa-mi raspunzi,trebuie numai sa te pui pe treaba si sa faci o ordine in sensul celor pe care ti le-am expus.Asta daca te intereseaza binele Clubului Senior Riders 55 si nu numai egoul tau marunt.

 

PS.

Membrii Fondatori ai oricarei forme organizate,asociatie,fundatie,club,adunatura,sunt vesnici,prin definitie.Asta impotriva oricarui idiot ce s-ar gandi la magarii.Orice asemanare cu vreo realitate oarecare , este intamplatoare.

 

Te pup Nicusoare.Si eu te iubesc. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...