Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Ca "imagine" SS-ul este compromis din start. Si sper ca asa va ramane pe vecie!

In orice caz, nu o va resuscita niciunul dintre actualii partizani amr cu idei gen MentoSan...

 

AMR macar a avut un start bun pe vremea lui Filip Pitaru...

Apropo, ai macar o vaga idee cine v-a desenat sigla?!

 

.................................................moto.gif

Pai, in afara de start.., a mai fost ceva dupa?! Chiar, ce o mai face Filip.., a disparut de tot din fenomen.., pe undeva il inteleg. Au aparut o gramada de neaveniti in breasla asta si isi aroga atata importanta..invers proportionala cu bunul lor simt.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 449
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Apropos de provocari.Saracie.Este o stare ce caracterizeaza o anume lipsa de educatie (familii destramate,mediu rural ,etc) ,o anumita lipsa de inteligenta (ochii amandoi langa nas) ,o anumita lipsa de perspective in viata,samd.Bai saracie!Firar sa fie de viata si de saracie.Si dupa ce ca am amandoi ochii la nas,mai sunt si fudul.

Este un mic panseu despre "prostul care nu-i fudul ,nu-i prost destul".Ganduri,ganduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, stiu ca sunt prost.., dar cand ma uit 'mai sus', ma simt mai bine.., te rog sa incetezi cu mizeriile asupra mea. Daca te ai simtit provocat cu privire la postarea mea, este strict problemaq ta. Sau tu esti AMR ul?!. Daca da, te rog sa argumentezi cu fapte activitatea AMR ului, nu cu jigniri, ok?. Sau mai bine hai sa lasam topicul oamenilor in pace.., nu crezi?. Multumesc. Iar gandurile tale te privesc doar pe tine.,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de provocari.Saracie.Este o stare ce caracterizeaza o anume lipsa de educatie (familii destramate,mediu rural ,etc) ,o anumita lipsa de inteligenta (ochii amandoi langa nas) ,o anumita lipsa de perspective in viata,samd.Bai saracie!Firar sa fie de viata si de saracie.Si dupa ce ca am amandoi ochii la nas,mai sunt si fudul.

Este un mic panseu despre "prostul care nu-i fudul ,nu-i prost destul".Ganduri,ganduri.

 

 

Bunule, stiu ca sunt prost.., dar cand ma uit 'mai sus', ma simt mai bine.., te rog sa incetezi cu mizeriile asupra mea. Daca te ai simtit provocat cu privire la postarea mea, este strict problemaq ta. Sau tu esti AMR ul?!. Daca da, te rog sa argumentezi cu fapte activitatea AMR ului, nu cu jigniri, ok?. Sau mai bine hai sa lasam topicul oamenilor in pace.., nu crezi?. Multumesc. Iar gandurile tale te privesc doar pe tine.,

 

 

Pentru faptul ca va stimez (si in mod special pe signor Mircea), va rog , încercați sa depasiti momentul . Mai ales ca a-ti fost dintotdeauna buni prieteni si niste prostioare spuse cumva fara sa va dati seama poate strica o buna prietenie .

 

Daca incercati ce v-am rugat , la prima întâlnire fac cinste .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicon, iti dau dreptate.., cinstea e ca si facuta.., nu voi mai da curs niciunei provocari din partea lui Bunu. Deja devine penibila situatia. Si ma socot pe deplin vinovat pt 'conflict'.., m am lasat dominat de orgoliu. Numai bine tuturor.., sunt curios sa vad cum o sa va iasa sigla .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Si daca printul Cantacuzino... pilot celebru si motociclist pasionat nu este demn sa ne reprezinte...

macar sa fie... habarnist ca noi... cu dragoste de patrie, adica... mișto!

 

post-882-0-21546600-1372056568.jpg

 

http://www.romlit.ro...enda_bastonului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Si daca printul Cantacuzino... pilot celebru si motociclist pasionat nu este demn sa ne reprezinte...

macar sa fie... habarnist ca noi... cu dragoste de patrie, adica... mișto!

 

Prefer "Mit Stock" ca de tigani sunt satul ... Asa cum natia asta nu merita un rege nu vad de ce un Cantacuzin ar fi meritat de noi ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare populatie isi are conducatorii si reprezentantii pe care ii merita!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jeane stai linistit si noi am trecut prin asta. bun venit in club! daca vrei amanunte luam legatura pe pm! poti afla niste chesti interesante! care de obicei nu se spun pe aici de actorii principali! care sant in prim plan pe aici! dupa postarea asta intra hienele! cu vreo doua exceptii sau voi fi sters,cu ce am apus acum! ms!



spus . de batranetea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare populatie isi are conducatorii si reprezentantii pe care ii merita!

Normal, ca doar nu sunt niste alesi veniti de pe Marte.,sunt dintre noi, alesi de catre noi!In fapt, ei oglindesc perfect nivelul mentalitatii noastre. Mai discutam peste cateva decenii o eventuala, utopica primenire a mentalitatii.

jeane stai linistit si noi am trecut prin asta. bun venit in club! daca vrei amanunte luam legatura pe pm! poti afla niste chesti interesante! care de obicei nu se spun pe aici de actorii principali! care sant in prim plan pe aici! dupa postarea asta intra hienele! cu vreo doua exceptii sau voi fi sters,cu ce am apus acum! ms!

 

 

spus . de batranetea!

Doru,.., mai bine sa nu stiu.., asa cum e si cu nevasta, daca nu afli ca te a inselat e gospodina cinstita! Spor!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant, ce exemplu minunat pentru colegii mai noi in bransa!

Dupa ce deschideti post dupa post, in care nu am vazut nimic interesant, cu care s-a ocupat jumatate de pagina, va contrati ca niste copii.

Credeam ca aici se stabilesc programe, se discuta si pregatesc actiuni, se incearca coagularea motoveteranilor intr-o miscare de educare si un mod de viata si comportament adecvat virstei si experintei.

Pacat de atitea orgolii fara suport si finalitate.

Apropos, care a fost ultima actiune comuna pe care a-ti initiat-o cu atita patima in ultima luna? ca nu am apucat sa citesc totul,

Sa aveti idei si ginduri bune si sa ne intilnim la MAN, daca va pasa de motociclism!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

post-882-0-09693100-1373381205_thumb.jpg

...post-882-0-46191000-1373381244.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este doar un crochiu... o idee pentru un grafician computerizat.

 

Multumesc, Senior Nicu!

 

chevalsoleil.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas siderat cand am vazut stirea Antena 1 in care beizadeaua Sida era ridicata in slavi de faptul ca a avut grija de "batranul" scuterist lovit din prostie.(prostia elementului sida)Am scris special cu litera mica. Adica Dl PROFESOR TURCANU, cu 48 de ani de cat "A" este pentru vita aia un "batran cu scuter". Initiatorii Seniors Riders au si obligatia de a avea un P.R.ist care sa nu permita tuturor comentatorilor "SH" sa spuna aberatii la ora de maxima audienta si sa dezinformeze mitocanu' caruia ii scapa berea din mana pe linoleul din sufragerie.Nu de alta dar sunt un impatimit iubitor de valori, intolerant cu dezinformarea, mediocritatea si prostia."Bunu"imi pare rau, dar e randul Dv sashootingsmilie.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas siderat cand am vazut stirea Antena 1 in care beizadeaua Sida era ridicata in slavi de faptul ca a avut grija de "batranul" scuterist lovit din prostie.(prostia elementului sida)Am scris special cu litera mica. Adica Dl PROFESOR TURCANU, cu 48 de ani de cat "A" este pentru vita aia un "batran cu scuter". Initiatorii Seniors Riders au si obligatia de a avea un P.R.ist care sa nu permita tuturor comentatorilor "SH" sa spuna aberatii la ora de maxima audienta si sa dezinformeze mitocanu' caruia ii scapa berea din mana pe linoleul din sufragerie.Nu de alta dar sunt un impatimit iubitor de valori, intolerant cu dezinformarea, mediocritatea si prostia."Bunu"imi pare rau, dar e randul Dv sashootingsmilie.gif

Din cauza asta am renuntat cu buna stiinta la prezenta televizoarelor in spatiul vital al vietii personale. Pentru ca nu am nimic de pierdut!

Recomand aceeasi atitudine din experienta a 7-8 ani de liniste si claritate a informatiilor!

@ off topic: am fost prins grav de treburi de nu am aparut pe nicaieri in ultima luna, nici macar la MAN (...futu-i!) Altfel sunt bine sanatos si toate este rotund. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Seniori!

 

Cu cinste va saluta colegul nostru Strajeru Gheorghe de la Fundu Moldovei! Acum in varsta de 81 de ani, postez in numele lui...

 

Din spusele dumnealui, mai duce 475 km-zi, ca exemplu duminica trecuta a depanat Fundu Moldovei-Dej-BaiaMare-Sighetul Marmatiei-Negresti Oas-Satu Mare- si inapoi spre Baia Mare unde a innoptat.

Bineinteles retur a doua zi, total cca. 750km. A recumparat fostul motor, Virago 535.

 

"Multa Sanatate motociclistilor din tara romaneasca, sa ne intalnim la un pahar de bere!" -salutul dumnealui si o buna revedere la intalnirea de la Vatra Dornei de pe 17 August, daca nu ma insel cu data...

post-57095-0-57406500-1375434604_thumb.jpg

post-57095-0-43217600-1375434655_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seniori!

 

Cu cinste va saluta colegul nostru Strajeru Gheorghe de la Fundu Moldovei! Acum in varsta de 81 de ani, postez in numele lui...

 

Din spusele dumnealui, mai duce 475 km-zi, ca exemplu duminica trecuta a depanat Fundu Moldovei-Dej-BaiaMare-Sighetul Marmatiei-Negresti Oas-Satu Mare- si inapoi spre Baia Mare unde a innoptat.

Bineinteles retur a doua zi, total cca. 750km. A recumparat fostul motor, Virago 535.

 

"Multa Sanatate motociclistilor din tara romaneasca, sa ne intalnim la un pahar de bere!" -salutul dumnealui si o buna revedere la intalnirea de la Vatra Dornei de pe 17 August, daca nu ma insel cu data...

si anul trecut a fost la noi la Dorna...sper ca vine si anul acesta...ce zici de poza?

 

si data e corecta....16-18 august Vatra Dornei.

Editat de ricomuerte1981
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zic de poza?

 

o fotografie=1000 de cuvinte.

O declansare=o clipa de istorie

si sa dea bunul Dumnezeu sa fim la fel de temperati ca Bunicul, sa ne bucuram de ani frumosi ca si el !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu sanatate!

La multi kilometri frumosi!

 

chevalsoleil.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Exista in Romania motociclisti care nu au atins inca 55 de ani de varsta...

dar care conduc motociclete de 30 de ani si peste...

Exemplu concret: Seniorul de la Cluj... si la propriu si la figurat:

Marcel Petrisor.

Ultima lui isprava: un periplu de 22.000 km in saua splendidei sale Supertenere 1200.

 

Propun Comitetului Director al Clubului Seniorilor

sa intregeasca lista noastra cu astfel de oameni pasionati de motociclete si motociclism.

 

La multi kilometri frumosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ne si noua cunostinta cu domnia sa .

 

Trebuie sa regandim putin statutul si sa implementam functia derogarii .

In aceasi situatie este si Galen . Din cate a-ti observat a participat la trei din actiunile organizate de grupul nostru :Gura Botii , Delta , Curtea de Arges -Bradulet si nu poate fi inclus in randurile noastre cu drepturi depline cu toate ca mai are nevoie de doi ani .

La fel sunt si prietenii nostri de la Semenic : Tavi si Sven.

 

Cu rabdare si buinavointa vom reusi sa continuam in noul an ceea ce am inceput in 2013 , beneficiind de o noua experienta , experienta unui an plin de evenimente si satisfactii avand alaturi de noi o multime de motociclisti mai tineri decat noi , oameni de toata isprava .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In situatia motociclistilor Galen si Marcel Petrisor

sigur mai sunt si alti pasionati de moto in Romania.

Suntem onorati si obligati sa imbunatatim regulamentul

si sa avem in randurile Senorilor asa cum este firesc si normal

in afara de oameni in varsta de 55 de ani si peste... si pasionati cu 30 de ani si peste de motociclism.

 

Sa auzim numai de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boala tipic romaneasca.Sa faca reguli si sa nu le respecte.Toata stima si tot respectul pentru Galen si Petrisor dar sunt sigur ca nu le-ar placea aceasta derogare.Cum ar suna sa ai 53 ani si sa fii membru la Seniori Rders 55?In plus lasa un semnal ,fals zic eu,de disperare de a avea membri in plus,avand in vedere faptul ca nu prea se inghesuie lumea pe la noi.Aceasta calcare a regulilor autoimpuse ,da o nota de mare neseriozitate.Personal nu cred ca este cazul sa devenim obiect de inspiratie pentru Budaideleanu.

 

PS.

Dane iar ti-a venit aia cu comitetul director?Stii bine ca nu exista.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...