Sari la conținut

VECINII BULGARI


Postări Recomandate

asteptam din iarna sa gust iar din bucataria vecinilor si iata ca vremea de azi ne a lasat sa ne bucuram de drum si gastronomie

 

plecari "fura multe insa nu a reusit sa ma tenteze nici una asa ca am incropit gasca" proprie si dai bataie

 

axol si vali pe caluti de 650 au dat TONUL pe care am "dansat 500 km

 

pe drum ne am intersectat cu gasca OAMENILOR SERIOSI pe care i am salutat din fuga caci foamea era prea mare sa stam la povesti

 

in veliko vream sa ajung la tempo insa vali si a amintit de un restaurant rustic asezat perfect pentru a te bucura de bucate si priveliste

 

cum comanda se lasa asteptat am gustat un raki local cu bere si muraturi

o nebunie

insa mancarea a fost de a dreptul extra gustoasa si nu i am putut face fata la volum decat ajutati de o pisica mai hamesita decat noi

povestile moto le am depanat pe terasa la o cafea bucurandu ne de vreme si priveliste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uneori gandim o destinatie legati de anumite "instincte

azi fu" cel papilar"

insa niciodata nu ne vine sa ne intoarcem pe acelasi drum

asa ca daca pusesem burtile "la cale mai trebuia sa ne bucuram un pic de drum

 

si dupa cum se pare ca bogdan trecuse inaintea noastra pe acolo si a modificat indicatoarele sa nu pot eu sa scot un consum mai mic, iata ca ne am ratacit" iar

incercand" sa ajungem la ruse ne am trezit" la silistra

ideea lui axol a fost mareata

drumul intre veliko si shumen este o nebunie

iar campurile bulgarilor lucrate si ingrijite pana la ultima parcela iti incanta privirea

copaci infloriti miroseau naucitor, curbele si asfaltul ma faceau din cand in cand sa uit de companie asa ca mai evadam cati a km in ritmul meu

am prins bacu la mare arta, noroc cu vali care nu a lasat gs ul sub 130 ..... cateodata e bine sa t doara FUNDUL....

 

era sa uit...

nenorocitii" astia 2 erau sa ma vanda pe o portie de mancare si o bere ZAGORKA .... chelnerul GAY mi a cerut MANA.... sa mi o scaneze

 

cand l am intrebat daca au si camere .... imediat s a aratat dornic sa mi o arate .... CAMERA

 

A FOST singurul loc unde nu am folosit baia....

macar stiu o treaba ... daca nu mai am succes la femei .... pot sa ma recalific fara probleme...

 

VA TIN MINTE ...... baieti!!!!!!

 

pe unde ati trecut pe la giurgiu sau unde? privelistea pare frumoasa, posteaza si tu un traseu ca as vrea si eu sa ma duc pe drumul ala. felicitari, azi a fost foarte frumos de drum cu moto.

bucuresti giurgiu ruse veliko shumen silistra bac calarasi lehliu gara buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

super! in tara vecinilor nostri parca motociclstii sunt mai bine primiti...

 

pan` la urma-urmei, sa inteleg ca te-ai logodit? :-))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa fi fost faina tura...mai ales copacii infloriti, drumurile intinse, peisajele de tot felul... e ale noastre la munte inca sunt monotone dar si pe aici au fost 15-18-20 gr...

PS: :peace: ai avut bunul simt sa pui doar poza cu muraturile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

chelnerul GAY mi a cerut MANA.... sa mi o scaneze

 

cand l am intrebat daca au si camere .... imediat s a aratat dornic sa mi o arate .... CAMERA

 

A FOST singurul loc unde nu am folosit baia....

macar stiu o treaba ... daca nu mai am succes la femei .... pot sa ma recalific fara probleme...

 

VA TIN MINTE ...... baieti!!!!!!

Ce sa-ti fac mancati-as, daca-l ai pe vino-n coa'..:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca puneam poza cu PLATOURILE cu siguranta ca ne ati fi injurat

 

Eu te injur ca nu le-ai pus !

... ne iei fata, asa, cu o strachina de muraturi ... nu e' frumos ! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteptam din iarna sa gust iar din bucataria vecinilor si iata ca vremea de azi ne a lasat sa ne bucuram de drum si gastronomie

 

plecari "fura multe insa nu a reusit sa ma tenteze nici una asa ca am incropit gasca" proprie si dai bataie

 

axol si vali pe caluti de 650 au dat TONUL pe care am "dansat 500 km

 

pe drum ne am intersectat cu gasca OAMENILOR SERIOSI pe care i am salutat din fuga caci foamea era prea mare sa stam la povesti

 

in veliko vream sa ajung la tempo insa vali si a amintit de un restaurant rustic asezat perfect pentru a te bucura de bucate si priveliste

 

cum comanda se lasa asteptat am gustat un raki local cu bere si muraturi

o nebunie

insa mancarea a fost de a dreptul extra gustoasa si nu i am putut face fata la volum decat ajutati de o pisica mai hamesita decat noi

povestile moto le am depanat pe terasa la o cafea bucurandu ne de vreme si priveliste

Sunt cam desumflat de Bulgaria. Dupa cativa ani de plimbari si festinuri gastronomice se pare ca sarbatoarea s-a terminat. La Arbanasi intr-un local renumit pt bucataria traditionala, duminica am luat gusa. Daca mai intalniti zone sau localuri inca nespurcate de turistii in exces si cu bucatari adevarati mai informatii si pe cei flamanzi.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru traseul ala e nevoie de vigneta pentru motocicleta?

 

nu, n-ai nevoie de vigneta nici in bg nici in gr. doar unele autostrazi din gr se platesc dar la statii de taxare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

uneori gandim o destinatie legati de anumite "instincte

azi fu" cel papilar"

insa niciodata nu ne vine sa ne intoarcem pe acelasi drum

asa ca daca pusesem burtile "la cale mai trebuia sa ne bucuram un pic de drum

 

si dupa cum se pare ca bogdan trecuse inaintea noastra pe acolo si a modificat indicatoarele sa nu pot eu sa scot un consum mai mic, iata ca ne am ratacit" iar

incercand" sa ajungem la ruse ne am trezit" la silistra

ideea lui axol a fost mareata

drumul intre veliko si shumen este o nebunie

iar campurile bulgarilor lucrate si ingrijite pana la ultima parcela iti incanta privirea

copaci infloriti miroseau naucitor, curbele si asfaltul ma faceau din cand in cand sa uit de companie asa ca mai evadam cati a km in ritmul meu

am prins bacu la mare arta, noroc cu vali care nu a lasat gs ul sub 130 ..... cateodata e bine sa t doara FUNDUL....

 

era sa uit...

nenorocitii" astia 2 erau sa ma vanda pe o portie de mancare si o bere ZAGORKA .... chelnerul GAY mi a cerut MANA.... sa mi o scaneze

 

cand l am intrebat daca au si camere .... imediat s a aratat dornic sa mi o arate .... CAMERA

 

A FOST singurul loc unde nu am folosit baia....

macar stiu o treaba ... daca nu mai am succes la femei .... pot sa ma recalific fara probleme...

 

VA TIN MINTE ...... baieti!!!!!!

 

 

bucuresti giurgiu ruse veliko shumen silistra bac calarasi lehliu gara buc

 

Misto :)

 

Cread ca duminica o sa iti urmez exemplul si o sa fac acelasi traseu ca si tine. Ziceai ca ai mancat undeva bun, cu o priveliste frumoasa. Cum ajung acolo? N-am mai fost la Veliko pana acum. E ceva ce ar tebui sa stiu ? tips & tricks ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...