Jump to content

Transport moto si marfa in RO,IT,UE, cu asigurare de marfa CMR

Recommended Posts

@Motologistic, la fel se transporta si motocicletele de curse, motociclete de zeci de mii de euro, cu suspensii de mii de euro.

• Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cu telescopul spate, comprimat 20 cm? 

Cunoști ER-6? Știi cât e de înalt? 

Uită-te puțin la anvelopa spate. 

Ei bine, imaginează-ți ca noi doi ne urcam pe acel ER și spune-mi părerea ta sinceră : crezi ca se lasă asa mult, la cele, teoretic, 2.2-2.4 ATM? 

Și acum, gândește-te ca în mare parte, forța aplicata e pe mânerul pasager. 

Întreb, mi-ai mai plăti transportul sau ar trebui sa îți mai dau eu vreo 200 de euro, sa-ți remediez pagubele? 

Cât despre modul în care își duc unii motoarele de curse, promit ca am să-ți fac niște poze din preajma Brno'ului sau Hungaroring'ului, caci oricum trec săptămânal prin zonă. 

Nu caut polemici, dar e enervant sa te gândești, ca bietul începător, care habar nu are de ce înseamnă un motor, sa își și ducă la service motorul, pt alte cauze decât consumabile... 

Cuiva i se pare ca duc lipsa de clienți și "bag bota prin gard"? 

Sau, cele de mai sus, ar trebui sa fie scrise de pe un alt cont, sa nu para subiectiva recomandarea? 

Nu mi s-ar părea corect... 

Ceea ce ii recomand, e prin prisma a celor 20 de ani plus, de motociclism. 

Cele bune! 

P. S strict ca părere subiectiva, de data asta, dar din ce vad... concluzionez ca eu lucrez prea ieftin🤔

Pentru prostia ta generala, ca de cultură nu se pune problema si nici nu imi bat eu capul sa ma ocup, te-ai gândim macar o secundă ca aceea motocicleta era pe pana, cu cauciucul facut praf si ca tocmai acesta a fost motivul ancorarii ????Pentru faptul că nu avea in ce cauciuc sa amortizeze....😀😀😀 Hai, joac-o pe asta...

Te plictisești rau daca te ocupi de "Procesul etapei" pe acest forum...Da,halatu, halatul era scump????

Tu treci pe la Brno doar o dată cu turistii....Cand ies transportatorii pe strada,aia cu acte, firme si asigurări tu o arzi pe carantină si te dai lovit ca mori de grija Guvidului...Nu bre, tu stai acasa pentru ca esti un agarici de manglitor, cu prosteala de 2 lei la cine tine si cu vrajeala pe buzunarul clientului...Dacă nu da el, ciordesti tu la cântar...Asta esti!!

Asa ca,repet ptr final: "arși la tine in curte si sa nu te mai prind pe aici ca rup sapa pe spinarea ta!!! E chiar asa greu de inteles??? Nu poti trai pe lumea asta de grija mea????Se pare ca nu....

Saptamana trecuta am facut schimbul de generatii......de la negru....la negru....doar, fara leduri :) :)   In rest, tot Mercedes, tot motor V6 de 3000 cm si 190 cp.....Multumesc Mercedes !!

20200524_120408.jpg

20200524_120100.jpg

20200524_085843.jpg

20200524_085806.jpg

20200523_153019.jpg

20200524_071459.jpg

20200524_120421.jpg

20200524_143243.jpg

• 2 weeks later...
  • 3 months later...

Salutare,

Ma numesc Craciun Paul, as vrea sa intreb pe domnul Cristi Nazarov, daca cumva aduceti motociclete si din Spania (zona Castellon)? Eu stau in Targoviste.

Daca se poate si un pret,este vorba despre un CBR 600 F3 sau F4, nu stiu inca sigur.

Multumesc anticipat.

• 3 weeks later...
  • 7 months later...

Salutare ..

Pe data de 14.06.2021 plec din Germania,zona de sud, D-89520 , spre România.Am posibilitatea sa transport o motocicleta și eventual colete dacă aveți nevoie, spre România. Ajung în București și apoi Galați.Traseu orientativ:Heidenheim, München,Linz,Viena,Budapesta,Arad,Sibiu,Vâlcea,Pitești,București. 

La sfârșitul săptămânii, vineri pe 18.06 plec înapoi spre Germania și am jumătate de duba goala.

Transportul se face în aceleași condiții ca și pana acum cu asigurare de transport, Cmr, factura cu sau fără TVA în funcție de cum aveți nevoie!

Pentru întrebări,relații sau programări va aștept la același nr de tel 0040 722525 076, sau wats app.

Stima.