Sari la conținut

Reportaj ANTENA 1 - "Motociclistii sunt ignorati in trafic"


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

reportaj observator:

"Baietii de la Chopper Academy spun ca sunt o banda de motociclisti, dar nu de tip "Hells' Angels" sau "Mongols", ci un grup de oameni pe care chiar te poti baza." :crack: :crack:

 

adica astia sunt buni , nu ca aia care sunt rai hahahhhaaaaaaaa

 

mai e un grup de alti choperisti prin rusia Night Wolves si mai penibili decat hell angels, mongol, chopper academy. aia sunt cu dumnezeu, biserica ortodoxa si Putin

 

 

concluzia complet tampita cum ca chopperisti sunt buni iar ailalti satane este trasa pt ca noi mergem mai incet. bineinteles, se moare cam tot la fel, dar voi cu vitezanele parca mai mult putin.

mergeti si voi mai incet si se vor mai schimba perceptiie. desigur, daca va intereseaza de parerea lumii dspre voi.

eu sugerez sa va doara fix in poola

Editat de gringo 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci fatuca initiala a pierdut in fata concurentei, Carmina Nu-stiu-cum... Carmina e o proasta. Un mobrist povesteste ca si-a facut nunta pe mobre si ea nu gaseste nimic mai bun de intrebat decat "De ce?"... Cam cat de prost sa fii?!

Reportajul este in nota obisnuita a televiziunilor din Romanica. Nimic mai mult, nimic mai putin. Fara treaba cu Basescu, Sida sau altele.

Oricum, asa cum spuneam, e bine ca a fost difuzat, indiferent de calitatea lui. E un reminder binevenit la ceea ce pentru multi reprezinta inceputul de sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un reportaj de toata jena, vorbesc serios.

 

penibil e putin spus.

 

poate unuia care nu are moto i s-o parea mai rasarit?!

 

expresii idiotice..etc etc.

 

praf. nici nu ma asteptam la altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat.

 

Foarte subtirel articolul, documentare aproape 0, one-sided, facut cu ochelari de cal. Ar fi fost potrivita o abordare gen "Romania te iubesc" - mai multe feluri de motociclisti sau cluburi intervievate, interviuri si cu soferi (RATB, taxi - sunt convins ca multi dintre ei ar fi avut ce povesti), poate 2-3 pareri de politisti motociclisti.

 

Rusine realizatorului, un exemplu de neprofesionalism. Cras.

 

Toate cele bune,

Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

un reportaj de toata jena, vorbesc serios.

 

penibil e putin spus.

 

poate unuia care nu are moto i s-o parea mai rasarit?!

 

expresii idiotice..etc etc.

 

praf. nici nu ma asteptam la altceva.

 

 

Pacat.

 

Foarte subtirel articolul, documentare aproape 0, one-sided, facut cu ochelari de cal. Ar fi fost potrivita o abordare gen "Romania te iubesc" - mai multe feluri de motociclisti sau cluburi intervievate, interviuri si cu soferi (RATB, taxi - sunt convins ca multi dintre ei ar fi avut ce povesti), poate 2-3 pareri de politisti motociclisti.

 

Rusine realizatorului, un exemplu de neprofesionalism. Cras.

 

Toate cele bune,

Mihai.

 

PENIBIL

ma asteptam sa se prezinte accidente strigatoare la cer, nu sa se puna intrebari de gradinita

 

Niko, Kollar, pe voi v-a contactat cineva? ca parca si voi ii scriseserati donsoarei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, ma asteptam la mai rau... mult mai rau!

 

Din pacate n-am ramas cu nimic din urma reportajului; clar nu a avut menirea sa schimbe atitudini...

Un reportaj credibil si profi necesita ca jurnalistii sa presare printre declaratiile motociclistilor intervievati si imagini elocvente care sustin clar spusele lor.

Vorba aia, avem "material" cat ptr. cateva zile bune de stiri....

 

Televiziunea are capacitatea uluitoare de a comunica atat auditiv cat si vizual... nu insa si in "reportajul" de fata. Cred ca nu s-a dorit impact ci mai degraba o listare... un fel de "drept la replica"...

 

Mie mi-a creeat impresia de "antrenament", adica ceva asa, de incalzit atmosfera prin studio... acel prim lucru care-l faci dimineata inainte sa te apuci de lucrurile cu adevarat importante.

 

Still, i'm happy si cu-atat... se putea mult, mult mai rau!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat.

 

Foarte subtirel articolul, documentare aproape 0, one-sided, facut cu ochelari de cal. Ar fi fost potrivita o abordare gen "Romania te iubesc" - mai multe feluri de motociclisti sau cluburi intervievate, interviuri si cu soferi (RATB, taxi - sunt convins ca multi dintre ei ar fi avut ce povesti), poate 2-3 pareri de politisti motociclisti.

 

Rusine realizatorului, un exemplu de neprofesionalism. Cras.

 

Toate cele bune,

Mihai.

Bine zis, mai ales cu povesti din partea soferilor care merg mult in buc - ratb si taxi.

 

Astia nici crime si violuri nu sunt in stare sa prezinte cum trebuie, nu inteleg de ce esti asa surprins de calitatea reportajului, stiu si ei 2-3 expresii jenibile asociate cu motociclismul de care fac abuz.

 

Pentru a o mia oara: nici un reportaj/film/documentar facut ca la carte nu o sa educe pe nimeni.

 

omul il 'modelezi' cand e mic, dupa o anumita varsta e 'irecuperabil'. (aici intervine educatia - cea primita la scoala si acasa)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari baietilor de la Chopper Academy ca si-au rupt din timp pentru promovarea comunitatii.

 

Foarte subtirel articolul, documentare aproape 0, one-sided, facut cu ochelari de cal. Ar fi fost potrivita o abordare gen "Romania te iubesc" - mai multe feluri de motociclisti sau cluburi intervievate, interviuri si cu soferi (RATB, taxi - sunt convins ca multi dintre ei ar fi avut ce povesti), poate 2-3 pareri de politisti motociclisti.


Pai daca jurnalista a cerut ajutorul aici, iar forumistii au dat-o ca-i uzeaza Felix, cum sa faca ceva mai amplu?

Pana si presedintele Asociatiei Motociclistilor din Romania, teoretic reprezentantul comunitatii moto din Romania ( :rusinica: ) , uite ce declara in comentariile articolului:

 

Dan Popescu · Bucharest, Romania
dupa accidentul in care ginerele lui Basescu a accidentat un motociclist (pe dl. profesor Constantin), antenele umblau disperate sa faca un reportaj see you si despre motociclisti. Zile si zile, zeci de motociclisti s-au ferit sa dea interviuri acestor manipulatori de presa. dar pana la urma a cazut cineva "la microfon". Si ce a iesit> Un asa zis razboi intre automobilisti si motociclisti, razboi care nu exista. 95% dintre motociclisti sunt si automobilisti! Avem o alta intoxicare de presa. Motociclisti, treziti-va si nu mai dati ocazie presei tabloide sa-si gaseasca subiecte gratuite sau sa-si plateasca vendete politice pe seama noastra!

 

Adica articolul asta e vendeta politica, si probabil orice articol viitor scos de Antene despre motociclisti, pentru ca ginerele presedintelui a lovit un motociclist taind benzile. Dar cand s-a profitat de cancerul unui om si s-a facut mars de sustinere a lui Blaga, imbracati in portocaliu, atunci n-a fost politica, ci act pur caritabil.

 

 

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............Dar cand s-a profitat de cancerul unui om si s-a facut mars de sustinere a lui Blaga, imbracati in portocaliu, atunci n-a fost politica, ci act pur caritabil.

S-a profitat de unii motociclisti care inca credeau in solidaritate si intr-o "comunitate" moto care au plimbat niste tricouri de la Piata Constitutiei pana la Arc si au rezolvat o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti s-o iei cum vrei, Blaga, presedinte actual al PDL, partidul socrului lui Syda, ala de s-a suit cu Mertanul peste un motociclist, v-a platit cu 20 de lei ca sa va imbracati cu tricourile lui electorale. La 20 de lei castigati nu vad cancerul decat drept o scuza de a sustine activ PDL. Cine vroia cu adevarat sa-l ajute pe Gabone, scotea banii pe un pachet de tigari plus benzina arsa la mars, si nu se mai prostitua politic. Si threadul asta demonstreaza ca dragostea lor portocalie e oarba.

In urma discutiei din aceasta seara cu domnu' sef de campanie! Notati asa![..]

Conform unui calcul, la 60 milioane / 300 bikeri, vine 20 roni de persoana, care vor fi platiti de catre autorii campaniei![..]

Daca miting-ul are loc sambata, vom purta numai tricourile portocalii, fara insemne PLD, pentru ca nu au voie campanii cu 24 de ore inainte de votare. [..]

Daca ne plimbam sambata, NU REPREZENTAM NICI UN PARTID, TINETI MINTE ASTA, NE-AM INTALNIT CA SA IESIM LA O PLIMBARE! AM VRUT SI NOI SA VEDEM CATI NE PUTEM STRANGE LA O PLIMBARE PRIN BUCURESTI! IAR TRICOURILE SUNT CA SA NU NE PIERDEM UNII DE ALTII!

 

Iar astazi forumistii sar din nou ca arsi sa-i apere pe portocalii, refuzand participarea la un reportaj de sustinere a lor. Si apoi se vaita ca reportajul a fost "subtire".

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti s-o iei cum vrei, Blaga, presedinte actual al PDL, partidul socrului lui Syda, ala de s-a suit cu Mertanul peste un motociclist, v-a platit cu 20 de lei ca sa va imbracati cu tricourile lui electorale.

 

 

Iar astazi forumistii sar din nou ca arsi sa-i apere pe portocalii, refuzand participarea la un reportaj de sustinere a lor. Si apoi se vaita ca reportajul a fost "subtire".

Nu mai da quote aiurea cum vrei tu acolo, s-au dat 5000de Euro, s-au strans bani si de la motociclisti in urna la Arc, numai DoruBMW a dat din buzunarul propriu 70 de milioane, deci termina cu porcariile despre acel mars, sau du-te acolo pe topic si hai sa vorbim. Aici e vorba despre altceva.

 

Personal nu pot sa-i sufar pe portocalii si cine ma stie si mai citeste pe aici pe forum a vazut cat mi-e de drag Basescu si clica lui. Dar am mult mai mari pretentii de la mine, nu as fi profitat de un astfel de accident pentru a da intr-unul pe care nu pot sa-l sufar. E e problema de etica si de morala pe care unii nu o pot intelege,dar asa sunt eu mai de moda veche.

 

 

Si daca vrei sa fiu si eu acid un pic, atunci pentru mine a fost un reportaj de reclama al clubului Chopper Academy si atat. E foarte bine ca au fost la televizor, mesajul a fost decent, n-a fost nici o legatura cu Basescu si Sida, daca nu ar fi existat discutia de aici toata lumea ar fi fost multumita ca au ajuns iar reportaje cu motociclisti la televizor si problemele lor in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai da quote aiurea cum vrei tu acolo, s-au dat 5000de Euro, s-au strans bani si de la motociclisti in urna la Arc, numai DoruBMW a dat din buzunarul propriu 70 de milioane

 

Corect, diferenta dintre prostitutie si act de caritate e data de suma primita.

 

Si daca vrei sa fiu si eu acid un pic, atunci pentru mine a fost un reportaj de reclama al clubului Chopper Academy si atat. E foarte bine ca au fost la televizor, mesajul a fost decent, n-a fost nici o legatura cu Basescu si Sida, daca nu ar fi existat discutia de aici toata lumea ar fi fost multumita ca au ajuns iar reportaje cu motociclisti la televizor si problemele lor in trafic.

 

S-a oferit si altcineva in afara de ei si a fost refuzat? Nu ti se pare normal sa fie mentionati daca au fost singurii care s-au oferit sa ajute la realizarea reportajului? Daca nu le mentionau clubul punem pariu ca portocalii se vaitau iar ca "uite ai drecu antenisti, au profitat de baietii de la Chopper Academy si nici macar nu le-au mentionat numele!!!". :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad de ce va certati atata.Pana la urma a fost un reportaj mai mult sau mai putin bine facut despre motociclisti.Cat timp nu a fost CONTRA-motociclistilor e ok.Unii spuneau ca ar fi trebuit facut gen "Romania te iubesc".NOI am sta o ora sa ne uitam la o emisiune de genul,dar pe 98% din tara ii doare fix in partea dorsala de motociclisti si de pasiunea noastra ,s-ar uita 2 minute si apoi ar schimba canalul din plictiseala.

 

Nu laud reportajul,da,si eu sunt de parere ca se putea mult mai bine dar pana la urma nu am platit pentru el ca sa am pretentii.Oricum mass media din ziua de azi este asa cum este.

 

Daca vreti reportaj faceti cheta (i'm in!) de cateva mii de euro (cel putin),platim cameramani,regizori ,ne adunam,strangem povesti,montam si apoi platim un post tv sa-l difuzeze.Si facem reportajul perfect.Asa va convine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GRESIT TOTAL!!!!

 

Reportajul a fost facut intr-adevar cu lipsa de profesionalism numai ca au fost taiate la montaj episoadele povestite iesind in evidenta accidentul lui OZ pe care l-a povestit personal,si s-a trunchiat cred voit accidentul lui RADUCU .FEROCE ,QUAZ pe care le-am expus...

S-a pus accent pe problemele care se ivesc in trafic si ceva povesti referitor la sicanele cu care ne confruntam pe strada... din pacate nu poti multumi pe toata lumea asa ca mai bine decat sa comentati aiurea la adresa clubului mestecati o bomboana ,ceva ca-ci cu gura plina poatr vedeti altfel lucrurile...un pic mai constructiv!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


.

Pai daca jurnalista a cerut ajutorul aici, iar forumistii au dat-o ca-i uzeaza Felix, cum sa faca ceva mai amplu?

 

Atunci sa plece de la Felix securistu si vor avea parte de sustinerea mai multor oameni pentru viitoare reportaje mai ample de 5 min.




Pana si presedintele Asociatiei Motociclistilor din Romania, teoretic reprezentantul comunitatii moto din Romania ( :rusinica: ) , uite ce declara in comentariile articolului:

 

 

Adica articolul asta e vendeta politica, si probabil orice articol viitor scos de Antene despre motociclisti, pentru ca ginerele presedintelui a lovit un motociclist taind benzile. Dar cand s-a profitat de cancerul unui om si s-a facut mars de sustinere a lui Blaga, imbracati in portocaliu, atunci n-a fost politica, ci act pur caritabil.

 

attachicon.gif_DSC8517.JPG

Nu exista asa ceva!! Declaratiile astuia nu fac altceva decat sa-ti provoace un numar mai mare de postari impotriva unui regim politic pe un forum moto.

 

 

Poti s-o iei cum vrei, Blaga, presedinte actual al PDL, partidul socrului lui Syda, ala de s-a suit cu Mertanul peste un motociclist, v-a platit cu 20 de lei ca sa va imbracati cu tricourile lui electorale. La 20 de lei castigati nu vad cancerul decat drept o scuza de a sustine activ PDL. Cine vroia cu adevarat sa-l ajute pe Gabone, scotea banii pe un pachet de tigari plus benzina arsa la mars, si nu se mai prostitua politic. Si threadul asta demonstreaza ca dragostea lor portocalie e oarba.

 

Iar astazi forumistii sar din nou ca arsi sa-i apere pe portocalii, refuzand participarea la un reportaj de sustinere a lor. Si apoi se vaita ca reportajul a fost "subtire".

 


Ti se mai spune si badea, mircea badea??

 

Nu mai da quote aiurea cum vrei tu acolo, s-au dat 5000de Euro, s-au strans bani si de la motociclisti in urna la Arc, numai DoruBMW a dat din buzunarul propriu 70 de milioane, deci termina cu porcariile despre acel mars, sau du-te acolo pe topic si hai sa vorbim. Aici e vorba despre altceva.

 


Te pui si tu la mintea unuia care nu pare sa fi donat o picatura de sange pentru cineva si nu-i stau pe cap decat bordurile lui videanu.

Pentru sanatatea unora accept sa inchid ochii chiar si la un tricou cu iliescu (bine ca nu mai am aceasta sansa) si nu o consider prostitutie in niciun fel, din contra acela este un act de caritate etica.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GRESIT TOTAL!!!!

 

Reportajul a fost facut intr-adevar cu lipsa de profesionalism numai ca au fost taiate la montaj episoadele povestite iesind in evidenta accidentul lui OZ pe care l-a povestit personal,si s-a trunchiat cred voit accidentul lui RADUCU .FEROCE ,QUAZ pe care le-am expus...

S-a pus accent pe problemele care se ivesc in trafic si ceva povesti referitor la sicanele cu care ne confruntam pe strada... din pacate nu poti multumi pe toata lumea asa ca mai bine decat sa comentati aiurea la adresa clubului mestecati o bomboana ,ceva ca-ci cu gura plina poatr vedeti altfel lucrurile...un pic mai constructiv!!!

Pai...stai asa, oamenii aia din clubul ala sunt si ei raspunzatori pentru ce a iesit. Am mai zis pe la inceputul topicului ce si cum trebuie facut ca sa nu dea aia pe post NUMAI ce vor ei. S-a gresit in punerea conditiilor. Si aia de la Antena au facut cu materialul ce au vrut. Asta e, data viitoare sa fie invatatura de minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti reportaj faceti cheta (i'm in!) de cateva mii de euro (cel putin),platim cameramani,regizori ,ne adunam,strangem povesti,montam si apoi platim un post tv sa-l difuzeze.Si facem reportajul perfect.Asa va convine?

daca ar fi facut un reportaj / documentar despre realitatile traficului din RO cred ca nu ar costa chiar asa de mult. sunt nenumarati oameni calificati sa filmeze iar pentru montaj sigur se gasesc 2 care sa stie ce fac... se pot face si chestii pro bono, iar in comunitate sigur ar fi cativa care sa ajute cu know how si cu material filmat, etc..

problema ar aparea in momentul in care ai incerca sa-l plasezi in media oficiala. nu cred ca ai reusi sa-l difuzezi. ar contraveni cu ideile si convingerile majoritatii, ori in media mainstream nu "incape" asa ceva...

 

ar fi o idee buna un film documentar al comunitatii moto chiar si plasat pe internet. youtube, vimeo... etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi facut un reportaj / documentar despre realitatile traficului din RO cred ca nu ar costa chiar asa de mult. sunt nenumarati oameni calificati sa filmeze iar pentru montaj sigur se gasesc 2 care sa stie ce fac... se pot face si chestii pro bono, iar in comunitate sigur ar fi cativa care sa ajute cu know how si cu material filmat, etc..

problema ar aparea in momentul in care ai incerca sa-l plasezi in media oficiala. nu cred ca ai reusi sa-l difuzezi. ar contraveni cu ideile si convingerile majoritatii, ori in media mainstream nu "incape" asa ceva...

 

ar fi o idee buna un film documentar al comunitatii moto chiar si plasat pe internet. youtube, vimeo... etc

Nu-i rau, un fel de "motoretismul in romania", cu bune si rele. (care or fi alea bune? :grinbandit:)

 

Ar fi interesant de vazut mai ales de catre incepatori, poate va raspunde multor intrebari.

 

Chestia aiurea e ca pe unele subiecte nu o sa se cada niciodata de acord...asa ca indiferent cine il face sigur vor fi cativa "nemultumiti" sau cu o alta parere.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i rau, un fel de "motoretismul in romania", cu bune si rele. (care or fi alea bune? :grinbandit:)

hahahha, corect. alea bune-s unilaterale. adica placerea unora de a se da cu motorul. chiar daca-i deranjeaza pe altii. "pe bune" sau din ideile preconcepute aberante ale "celorlalti'...

si oricum, nu stiu de ce (eu fiind un gica contra pesimist de fel.. haaha) cand ma sui pe suzzie parca oricat de a draqului ar fi situatia.. tot ma bucur... de drum, de mobra...

Ar fi interesant de vazut mai ales de catre incepatori, poate va raspunde multor intrebari.

 

Chestia aiurea e ca pe unele subiecte nu o sa se cada niciodata de acord...asa ca indiferent cine il face sigur vor fi cativa "nemultumiti" sau cu o alta parere.

clar. ar fi anormal sa fie altfel. opinii, pareri... gusturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no fii asta reportajul secolului si care sa rupa gura targului ....., sau sa candideze la premiul Pulitzer pt reportaj ... dar a fost ceva.

adiaca a fost ceva mai mult decat nimic.

si asta e un lucru evident bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Bahahaha s-au (cuvant urat) aia de la A1 pe voi flacai. I fucking told you so.

 

Razboi cu soferii, rivalitate, moarte conservarilor si salutari cu asfaltul. Vai vai vai... Cat de previzibil. Macar au meritat alea 15 secunde de faima copii? Sunteti mai barbati acum ca ati iesit pe sticla?

Editat de Player1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...