Sari la conținut

TARA NOASTRA CA O FLOARE.BASHINA PORCULUI.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Mai fratilor,ce v-ati inflamat asa!Iubire de tara versus denigrarea ei,etc!

Bolovanii,gropile,nisipul,uleiul,cainii,cai,vaci si boi la volan fac parte din frumusetile patriei!

Suntem motociclisti,ne place pericolul si adrenalina,doar nu ne speriem de un bolovan ,o gropa sau orice rahat!?

 

Honda San,spunei baiatului sa nu se mai simta in siguranta!Siguranta pe motor inseamna de fapt pericol,mare pericol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A sosit fiul meu de la eveniment.El mergea pe banda 2 .Gashka se deplasa cu 120-140 km/h.Adica ushurel ,dupa gustul meu.Din spate au venit masini ce mergeau f.repede si le-au dat cu farurile sa se dea la oparte.In acest moment Mirci a dat smnal dreapta si cand a efectuat manevra de schimbare a directiei,a patit ce a patit.Am facut foto cu roata.Cum le incarc le pun.Foarte interesant este ca voind sa ia bolovanul drept proba,ia ghiciti.Cine merge cu motorul vede faza in dinamica ei.De la impact si pana la oprire,cateva sute de metri.Va las sa faceti supozitii pentru ca vad ca le nimeriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, vezi ca in tara asta locuiesc si altii care, spre deosebire de tine, o iubesc asa cum e. Faptul ca traiesc si cretini in ea si semenii au de suferit nu-ti scuza descrierea topicului. Rusine.

Tu iti platesti taxele? Iti indeplinesti obligatiile fata de stat? Presupun ca da....statul ce iti da inapoi? Nu vreau sa o iei cu tenta politica, nu asta este scopul intrebarii.

Spui ca iti iubesti tara....eu la rindul meu te intreb: DE CE?

Sa nu ma iei cu istoria glorioasa..dar daca incerci sa ma iei,incepe cu stefan care ii batea pe turci si apoi le platea tribut, bagi tu cuprinsul, si incheie cu ceausescu impuscat.

O fi ea o tara frumoasa, dar oamenii o strica..si cind zic oamenii ma refer la majoriatea oamenilor, nu la exceptile care se comporta normal, pentru ca asta e adevarul...aici normalitatea este o exceptie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut mi-am luat si eu o piatra direct in mana dreapta aruncata de niste tigani pe la 150 la ora. Nu cred ca mai e nevoie sa zic ce vanataie am avut. Bine ca nu m-au nimerit in cap.

Editat de Costi97
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dada, se zgâria casca domnule !

 

Cum le incarc le pun.Foarte interesant este ca voind sa ia bolovanul drept proba,ia ghiciti.

 

Au furat bolovanul ca să extragă fierul din el !

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vemea de rahat (ploi,polei,mazga ,etc) la care se adauga mici amanunte precum gropi/cratere in sosea ,linii de tramvai in stare de descompunere ,conservari orbi / inconstienti niste bolovani pe mijlocul straziii sunt fleacuri pentru noi :crack:

Noi motociclisti romani care supravietuim mai mult de 3 sezoane (la cele mai de rahat conditii pentru 2 rotzi din lume) suntem printre cei mai buni motociclisti pe plan mondial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bolovanul cam de 30 cm diametru.Iata urmarile.post-27437-0-85388900-1365196123_thumb.jpgpost-27437-0-85388900-1365196123_thumb.jpg

 

Multumesc lui Dumnezeu ca s-a intors copilu acasa sanatos.

 

Janta e de nerecuperat.Alta.Ce mai conteaza?Dar eu nu ma las.Va urma.

post-27437-0-90468100-1365196139_thumb.jpg

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

A facut poze/filmare cu bolovanul imediat dupa incident?

A mai oprit imediat si alti participanti la trafic pentru a ii ruga sa ii fie martori?

A sunat la orice ziar, televiziune pentru a relata incidentul si a-l face cat de cat public (pentru a nu se musamaliza)?
A chemat Politia Autostrazi ca sa reclame accidentul cu pagube materiale si i-a asteptat sa vina si sa ii faca fotografii / plansa foto?

A fost identificat administratorul sectorului de drum in discutie (in zona de vest sunt firme de paza care au ca sarcina si evitarea de astfel de obstacole sau instiintarea celor care pot face asa ceva)?

Daca nu...

Pe de alta parte - la cat de anemic este Hornetul in general, dar mai ales la peste 160 kmh eu nu inteleg cum nu a vazut un bolovan cu diametrul de 30 de cm.

Te rog sa nu ma intelegi gresit. Nu vreau sa sune a rautate sau ceva de genul, dar motocicleta asta nu este in stare sa treaca de 235 kmh. Testat. Deja la peste 210 vobleaza ghidonul ca la cutremur, asa ca imi este greu sa cred ca avea peste 210 la ora in drum spre mare, cu, ma gandesc, un minim de bagaje.

Si la 200 la ora eu tot zic ca poti vedea un obiect de 30 de cm. Si aici intervine cat de magnific este Hornetul, un motor gandit pentru incepatori, oras si commuting pe distante scurte - frane normale, abs zero, suspensii stock, etc, etc.

Daca in schimb avea peste 200/210 si se tinea de ea ca de crucea mantuirii (eu asa ma tineam de cea cu care am ajuns la vitezele de mai sus in Ungaria), atunci, da, nu ma mira ca l-a luat in plin. Mai ales si la ce manevrabilitate are dulapul cand il scoti din oras si il treci de limita de 120 kmh.

Numai in Romania Hornetul este un fel de mother of all gods -_- .

Mircea sa multumeasca cui vrea el ca a scapat. La ora asta putea fi mult mai rau. Fiarele nu au nici o valoare.

Bine ca a scapat intreg!

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vemea de rahat (ploi,polei,mazga ,etc) la care se adauga mici amanunte precum gropi/cratere in sosea ,linii de tramvai in stare de descompunere ,conservari orbi / inconstienti niste bolovani pe mijlocul straziii sunt fleacuri pentru noi :crack:

Noi motociclisti romani care supravietuim mai mult de 3 sezoane (la cele mai de rahat conditii pentru 2 rotzi din lume) suntem printre cei mai buni motociclisti pe plan mondial.

hai sa nu exageram... iti recomand o excursie prin India

 

A sosit fiul meu de la eveniment.El mergea pe banda 2 .Gashka se deplasa cu 120-140 km/h.Adica ushurel ,dupa gustul meu.Din spate au venit masini ce mergeau f.repede si le-au dat cu farurile sa se dea la oparte.In acest moment Mirci a dat smnal dreapta si cand a efectuat manevra de schimbare a directiei,a patit ce a patit.Am facut foto cu roata.Cum le incarc le pun.Foarte interesant este ca voind sa ia bolovanul drept proba,ia ghiciti.Cine merge cu motorul vede faza in dinamica ei.De la impact si pana la oprire,cateva sute de metri.Va las sa faceti supozitii pentru ca vad ca le nimeriti.

 

Daca erau in gasca de ce s-au retras de pe banda... domnii daca se grabesc si vor sa mearga peste limita de viteza sunt invitati sa depasteasca pe banda din dreapta... zic ca poate le era mai bine daca lua ei bolovanu ala in freza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut poze/filmare cu bolovanul imediat dupa incident?

A mai oprit imediat si alti participanti la trafic pentru a ii ruga sa ii fie martori?

A sunat la orice ziar, televiziune pentru a relata incidentul si a-l face cat de cat public (pentru a nu se musamaliza)?

A chemat Politia Autostrazi ca sa reclame accidentul cu pagube materiale si i-a asteptat sa vina si sa ii faca fotografii / plansa foto?

A fost identificat administratorul sectorului de drum in discutie (in zona de vest sunt firme de paza care au ca sarcina si evitarea de astfel de obstacole sau instiintarea celor care pot face asa ceva)?

Iti spun fara rautate...ar fi mers sa faca asta daca ar fi fost intimplarea prin ceva tara nordica.

Sunt toate sansele ca participantii la trafic sa nu opreasca macar, iar daca opresc sa spuna ca nu se baga, pt ca se gindesc la cit timp pierd prin tribunal.

Pozele cu bolovanul sint irelevante.....foarte bine i se poate reprosa ca el la pus, ca a avut motocicleta avariata dinainte, si ca vrea sa o repare pe banii adiministratorului drumului.

Si la noi sint firme de paza pe autostrazi, numa ca ele merg stand in parcare, si sa fi tu sigur ca in raportul lor scrie ca au verificat portiunea respctiva si ca nu era vreun bolovan cind au trecut ei..ca daca zic ca au vazut bolovanul dar nu l-au luat, a doua zi agentii aia nu mai au servici.

Crezi tu ca trimite vreun post tv o echipa sa faca acolo reportaj daca nu a fost macar un cot julit?

 

Pe scurt, nu se poate dovedi ca si-a stricat motorul din cauza bolovanului..sint declaratiile lui contra declaratiile (eventuale ) ale paznicului.

Daca erau camere de supraveghere din x in x km, care sa marcheze ca motocicleta mergea pe rotile ei la km x, iar la km x+2 era bulita, poate mai era ceva de facut (desi si aici e problematic, ca se poate sustine ca motociclistul nu a frinat cum trebuia, si a dat cu roata in bordura, si si-a sifonat singur janta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu exageram... iti recomand o excursie prin India

 

 

Daca erau in gasca de ce s-au retras de pe banda... domnii daca se grabesc si vor sa mearga peste limita de viteza sunt invitati sa depasteasca pe banda din dreapta... zic ca poate le era mai bine daca lua ei bolovanu ala in freza

 

Mergi cu motocicleta?Intrebarea mea este fireasca pentru ca eu merg cu o motocicleta si merg repede.Si nu urasc mai mult decat pe tontii si mai ales toantele care se planteaza pe banda 2 si merg incet.Imi vine sa le sparg fata.Nu mai spun ca sunt generatoare de accidente.Am exemple din experienta proprie.Nu le mai pun aici.Eu daca merg pa A2 cu 170 pe banda 2 si vine unu "tare",poa sa fie si Trabant,ma dau cuminte la oparte.Nu mi-e rusine si nici nu-mi cade rangul.Consider ca fiul meu a procedat corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu motocicleta?Intrebarea mea este fireasca pentru ca eu merg cu o motocicleta si merg repede.Si nu urasc mai mult decat pe tontii si mai ales toantele care se planteaza pe banda 2 si merg incet.Imi vine sa le sparg fata.Nu mai spun ca sunt generatoare de accidente.Am exemple din experienta proprie.Nu le mai pun aici.Eu daca merg pa A2 cu 170 pe banda 2 si vine unu "tare",poa sa fie si Trabant,ma dau cuminte la oparte.Nu mi-e rusine si nici nu-mi cade rangul.Consider ca fiul meu a procedat corect.

 

de ce? nu stii sa depasesti pe dreapta sau ce? :| eu unul conduc de 12 ani legal, am si o mica gasca (5 sunt, 6 cu mine) cu care merg de obicei la drum lung. mergem pe vitezane, nu facem flash-uri ca spartii, depasim pe dreapta. la fel, daca vine unu' din spate nu spargem formatia, altfel incet-incet o sa ajungem sa lasam si conservari printre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi vorbim aici de motociclete nu de masini... cu masina te retragi pe o banda inferioara dar aparent cu motocicleta o retragere din asta fortata se poate lasa cu umari grave dupa cum se poate observa. Tu esti atent la dementii care vin tare din spate si care iti mai dau si flashrui ca asa au invatat ei la scoala de soferi ca se procedeaza, esti cu ochii in pioneze de la xenoanele lui haftarmarket si iei bolovanu tiganului in freza ca asa e pe la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depasirea prin dreapta e interzisa. si periculoasa. si deviati iar... discutam despre un bolovan pe a2, nu despre depasiri si de ce a trecut pe banda 1... nu asta conteaza, conteaza ca pe o autostrada e un bolovan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depasirea prin dreapta e interzisa. si periculoasa. si deviati iar... discutam despre un bolovan pe a2, nu despre depasiri si de ce a trecut pe banda 1... nu asta conteaza, conteaza ca pe o autostrada e un bolovan.

 

acum aproape 3 ani la intoarcerea din vama pe autostrada am fost in stare sa vad un cal gri noaptea pe banda 1. eram pe 2 si aveam 230. dar trecem peste... depasirea pe dreapta? hahaha e ilegala doar in lege, in 90% din cazuri nu se poate demonstra! ;)

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ilegala in lege... periculoasa pe drum, sunt sigur ca stii de ce. hai sa revenim la bolovani....putea sa fie pe banda 1, sau pe 2, sau intre benzi... sau la intrarea in vreo benzinarie.. oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha , nu va mai certatzi fratilor din cauza unei pietre care paradoxal a ajuns pe carosabil...... asta a fost un incident... omu' a spus patania pretenului sau , nu a inchis drumurile romaniei spre europa!!!!! Hai sa nu mai aruncam cu noroi aiurea ci sa ne gandim cu cine am votat si ce scop a avut votul nostru ;acela de a ne ajuta sau ........ a ne afunda in "FOSA" europei cu E mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce? nu stii sa depasesti pe dreapta sau ce? :| eu unul conduc de 12 ani legal, am si o mica gasca (5 sunt, 6 cu mine) cu care merg de obicei la drum lung. mergem pe vitezane, nu facem flash-uri ca spartii, depasim pe dreapta. la fel, daca vine unu' din spate nu spargem formatia, altfel incet-incet o sa ajungem sa lasam si conservari printre noi.

Acu doi ani eram cu Bogdan Harea pe sosea.Veneam de prin Ardeal pe DN 1.Cu 5 km inainte de Otopeni,o mandra intepenita pe banda 2 cu ceva de genul 70-80 la ora.Bogdan,care era in fata mea,a dat semnal dreapta si s-a bagt sa depaseasca prin dreapta.Inainte sa intre total pe banda 1 ,a venit unu tare din spate si l-a ratat pe Bogdan "la mustata".Chestie vazuta de mine ,nu din povesti.Sa fiu scuzat de catre "deontologi" da eu am depasit-o prin stanga ,pe contra sens si i-am indreptat si oglinda din dreapta ca nu era reglata.Cine a mers cu mine stie ca nu mananc castane.Asa ca vezi matale?Scrie ca daca mergi cu o vitez inferioara altora,sa mergi pe banda dinspre margine drumului?Scrie.Dece sa fiu catar?Ma dau la oparte.N-am orgolii de genul asta.M-am dat la oparte si din fata grupurilor de vitezane si din fata unei singure vitezane,la randul meu mi s-a facut loc de catre alti motociclisti si ne-am transmis bezele si nu injuraturi.Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu doi ani eram cu Bogdan Harea pe sosea.Veneam de prin Ardeal pe DN 1.Cu 5 km inainte de Otopeni,o mandra intepenita pe banda 2 cu ceva de genul 70-80 la ora.Bogdan,care era in fata mea,a dat semnal dreapta si s-a bagt sa depaseasca prin dreapta.Inainte sa intre total pe banda 1 ,a venit unu tare din spate si l-a ratat pe Bogdan "la mustata".Chestie vazuta de mine ,nu din povesti.Sa fiu scuzat de catre "deontologi" da eu am depasit-o prin stanga ,pe contra sens si i-am indreptat si oglinda din dreapta ca nu era reglata.Cine a mers cu mine stie ca nu mananc castane.Asa ca vezi matale?Scrie ca daca mergi cu o vitez inferioara altora,sa mergi pe banda dinspre margine drumului?Scrie.Dece sa fiu catar?Ma dau la oparte.N-am orgolii de genul asta.M-am dat la oparte si din fata grupurilor de vitezane si din fata unei singure vitezane,la randul meu mi s-a facut loc de catre alti motociclisti si ne-am transmis bezele si nu injuraturi.Respect.

 

ca nu s-a uitat omu' in oglinda cand a facut depasirea nu e vina mea, nici a celui care venea din spate. dimpotriva, era obligatia lui. ce nu inteleg io nici batut e cum dracu' i-ai reglat oglinda din dreapta madamei cand tu ai depasit pe stanga. exista cavalerii jedi si in viata reala sau ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si greu de inteles.I-am dat un un pumn in oglinda din stanga incat vibratiile s-au transmis prin caroserie la oglinda din dreapta.Simplu ,nu?

Da maestre ,m-ai prins.Am gresit.

Consimt la mesajul tau si gandesc la fel.Mah,da tu nu te duci maine la munca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si greu de inteles.I-am dat un un pumn in oglinda din stanga incat vibratiile s-au transmis prin caroserie la oglinda din dreapta.Simplu ,nu?

Da maestre ,m-ai prins.Am gresit.

Consimt la mesajul tau si gandesc la fel.Mah,da tu nu te duci maine la munca?

 

ba da, ma duc. numai ca eu incep la 10 si trebuie doar sa cobor 16 trepte... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fac intentionat! pun tot felul de capcane!

Prietenul Bogdan :( ,care a decedat Duminica in Ciolpani in accidentul moto, mi-a povestit acum vreo luna ca ,in Barbulesti un grup de romi i-au intins sarma inghimpata in fata , noroc ca i-a vazut din timp!

Oameni buni, sunt si Romi muncitori si cinstiti, insa 3%. restu sunt doar pe jefuit! ne asteapta vremuri grele!

Bunule, bine ca a scapat pustiul tau bine! spune-i sa se lase de vitezane! incredinteaza-i Zundapp-ul!

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

horror..

cine draqu se uita dupa bolovani pe autostrada?

bine ca nu a fost mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...