Sari la conținut

Filmulete cu plimbarea de la Veliko ( 6/04 )


Postări Recomandate

Hei, Zahei!

Sper ca accepti din partea mea o sarja prieteneasca:

Pe vremea mea... avioanele erau legate cu sarma... si doborate cu prastia!

Am vazut ca acum... se pune genunchiul jos si in Formula 1...

Felicitari.

 

velotombe.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E vreun moderator pe aici ?

 

Propun sa fiu banat impreuna cu cesar, dan, zahei, cox si toti ceilalti care produc valuri de energie negativa iar la sfirsit sa se baneze si pe el :)

 

Partea buna este ca weekend-ul se anunta frumos si o luam spre Brasov :spsmile:

 

 

p.s. parca sunteti copii ...

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah da rai sunteti mah, n-am vazut asa ceva! :crack:

 

 

Cica acu' se pune genunchiul jos pe curbe....tare!!!

Si incorect, ca io n-ajung cu genunchiu jos... M-am tot chinuit... Ma gandeam sa-i dau mobra lu' Nastase sa-mi arate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reamintesc onor clientela forumului... acum fara misto...

ca acest topic se numeste "Filmulete cu plimbarea la Veliko"...

 

 

 

elephants.gif

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

skoleru: Daca eu sunt ipocrit...

Tu esti Maica Teresa a motociclistilor in carantina...

 

PS

Stimati modelatori...

Salut faptul ca ati incercat sa faceti ceva curatenie pe aicisilea...

Dar sincer... am o observatie:

Mi-ati ascuns replica cuviincioasa si sustinuta cu argumente

la atacul obraznic si gratuit a lui Niko la adresa mea de la # 83.

Daca tinea cineva sa dispara replica... de bun-simt si barbatesc este sa nu mai existe nici atacul.

Multumesc.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema sta cam asa: nastase face flame si apoi baga report la fiecare postare sau chiar mai multe reporturi pe o singura postare... cu adierea-n par, dintr-o zare in alta zare, desigur :D.

Iata cu ce se ocupa zeul motoretismului romanesc :D

Moderatorii n-au nici o vina ca iar a scapat asta pe forum.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Motodobrism: o resursa inepuizabila de amuzament :D

problema ta cesarina... este ca... desi nu existi in lumea ROSBK...

faci umbra de pomana forumurilor infectandu-le cu incercarila tale lamentabile

de discreditare a celorlalti motociclisti folosind expresii care te caracterizeaza de facto:

Expirat, Tantalau si Gogoman.

Ti-ai montat disc si etrier la spate??!

 

Rog moderatorii corecti neimplicati in dueluri verbale off-topic privind timpii de cursa in lumea moto

sa fie in continuare pe faza!

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cesarina... la problemele de comportament pe care le ai...

medicamentele nu-ti mai ajuta la nimic. Poate bistiriul...

si un transplant de creier.

Iti recomand un gibon donator original... pentru a-ti pastra personalitatea.

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema sta cam asa: nastase face flame si apoi baga report la fiecare postare sau chiar mai multe reporturi pe o singura postare... cu adierea-n par, dintr-o zare in alta zare, desigur :D.

Iata cu ce se ocupa zeul motoretismului romanesc :D

Moderatorii n-au nici o vina ca iar a scapat asta pe forum.

Stim, ma, stim. Omu' e palalila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...........

la atacul obraznic si gratuit a lui Niko la adresa mea de la # 83.

...............

Primul atac a venit de la tine cand mi-ai mentionat numele acolo si sa spun ce timp am eu pe circuit, chestie care o stii bine inca din primul post al meu de pe probike de cand m-am intors de la Serres. Ideea e ca intre noi ne recunoastem imediat meritele, dupa timpii de circuit sau mergend pur si simplu la plimbare impreuna.

 

Toata lumea ti-are recunoaste meritele daca nu ai derapa in halul asta pe forumuri si nu ai incerca sa te impui prin VORBE. Esti mai in varsta acum, nu-ti cere nimeni sa fii mai rapid decat Cesar pe circuit, dar macar in mediu virtual ai putea da dovada de intelepciune,de exeperienta, ai putea ajuta cu sfaturi.

Normal era sa te tii pe langa o echipa de curse daca ai fost asa de recunoscut, sa fii acolo cu baietii si sa-i indrumi. Sau sa faci parte din conducerea unor astfel de departamente.

E la fel ca la arte martiale, nimeni nu cere unuia in varsta care are 10 dani sa il bata pe campionul mondial tanar si in putere, dar el se impune prin organizarea de sali, examene pentru centuri/dani, coordonarea unor tari intregi si activitatilor de acolo.

 

RESPECTUL SE CASTIGA, NU SE POATE IMPUNE!

 

P.S. Chiar daca ai fost ce ai fost, nu stii sa impui respect, cel putin nu in mediul on-line. Imi aduc aminte ca am fost la o plimbare impreuna si ne-am inteles foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NIKO:

Eu am respectat mereu adevarul, am criticat bolsevicii din conducere,

mizeriile din viata moto romaneasca si am fost mereu in contradictie cu FRM.

In 1975 nu am accepta functia de presedinte al sectiei sport-turism pentru tineret

cu care comunistii incercau si atunci sa imi inchida gura.

 

De regula am fost comentator al lumii moto, nu cursier de performanta.

Stii foarte bine si tu:

cand unul ca cesar se umfla in pene oricand cu "alergarile" lui...

dar nu a facut niciun tur al tarii si nu a realizat nimic in lumea moto...

daca esti corect... chiar daca ii esti prieten nu poti taci si sa-l lasi sa abereze la nesfarsit.

 

Daca ai fi sincer ai recunoaste ca eu nu am provocat niciodata pe nimeni in lumea moto

si nici nu am intrat cu bocancii in lumea cuiva... decat ca drept la replica.

Esti decent si in banca ta... din partea mea nu ai nicio problema!

 

Vi s-a intepenit in creier asta cu "respectul se castiga"... dar uiti esentialul:

Respectul ti-l acorda cei care stiu sa il aprecieze si stiu despre ce este vorba,

respectiv cei care il merita la randul lor... de exemplu vezi aici pe Denis...

 

Cei care cauta doar sa te denigreze sunt de fapt doar cei care nu au realizat nimic bun in viata lor.

Si inca ceva:

Eu nu m-am proclamat niciodata motociclist si nu am cerut respectul nimanui!

 

Nu ti se pare ciudat ca in viata si pe acest forum...

incearca sa ma discrediteze numai meschinii? Posesorii si nu pasionatii?!

Fa bine, te rog, si intelege ca nu am nimic cu nimeni, doar cu atitudinea falsa.

Cursele nu se fac in trafic, genunchiul nu se scoate pe curbele din oras,

timpii vorbesc in cadru organizat, pe circuit.

 

Motociclisti, incercati cu incredere:

ADEVARUL SE RESPECTA !

minciuna murdareste si are picioare scurte.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa il felicit pe Denis pentru filmulete. Cred ca modul in care sunt facute si continutul lor exprima spiritul acelei iesire si anume : voia buna, o zi perfecta si placerea de a pilota. foarte misto si alegerea muzicala

Daca nu am apucat prea mult sa il vad pilotand live, fiind lasat in spate maxim :)), pot comenta doar ca acea Aprilia arata si se aude SENZATIONAL...

 

Din ce am vazut in alt filmulet de pe Cheia, merge foarte mult in ture medii, ceea ce inseamna 1. un cuplu foarte puternic si rezerve mari de putere si 2. faptul ca nu o duce la limita, ceea ce e numai de apreciat pe drum public.

 

Inca o data felicitari si la mai multe plimbari/filmari. M-am abonat pe canalul de youtube.

 

Scuze de 'ontopic', continuati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar nu a facut niciun tur al tarii si nu a realizat nimic in lumea moto...

 

Domnule, domnule!

Sunt încă un tânăr care n-are ce face, care n-a făcut turul ţării şi care, probabil, nici nu va intenţiona să facă turul ţării.

S-au făcut ture alte ţării şi de alţi români, mulţi români. Chiar şi recent, o tură de 2000km în 31 ore, fără tam-tam ( vezi /index.php?/topic/453592-touring-team/?p=3219899 ) .

Alţii au făcut ture până la Pacific via Asia, alţii tura Africii, altcineva a străbătut tot Continetul Nou de la N la S, fără a cere să li se recunoască şi/sau atribuie merite pentru asta. Au făcut-o pentru plăcerea plimbării, după care s-au întors la vieţile de zi cu zi, fără a suferi de singurătate, în faţă unui monitor. ( atac, sâc! )

Vreţi să deveniţi un Lance Armstrong al României?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa il felicit pe Denis pentru filmulete. Cred ca modul in care sunt facute si continutul lor exprima spiritul acelei iesire si anume : voia buna, o zi perfecta si placerea de a pilota. foarte misto si alegerea muzicala

Daca nu am apucat prea mult sa il vad pilotand live, fiind lasat in spate maxim :)), pot comenta doar ca acea Aprilia arata si se aude SENZATIONAL...

 

Din ce am vazut in alt filmulet de pe Cheia, merge foarte mult in ture medii, ceea ce inseamna 1. un cuplu foarte puternic si rezerve mari de putere si 2. faptul ca nu o duce la limita, ceea ce e numai de apreciat pe drum public.

 

Inca o data felicitari si la mai multe plimbari/filmari. M-am abonat pe canalul de youtube.

 

Scuze de 'ontopic', continuati

 

Multumesc pentru aprecieri, pentru suport si ma bucura faptul ca ne-am cunoscut.

 

 

p.s. miine, doar daca nu va ploua, vom pleca pe Cheia/Brasov de la OMV Baneasa cu intinlire la un 10:45 si plecare la 11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu pot veni cu voi maine dar sper sa va distrati si sa puneti filmuletele pe net!

 

Sugestie de melodie de soundtrack: Pusha T feat. Tyler the Creator - Trouble on my mind :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-47091600-1365861592_thumb.jpg post-882-0-88500300-1365861621_thumb.jpg

 

Cu scuzele de rigoare...

Stiu ca in Romania adevarul este intotdeauna impostor, ipocrit si off-topic.

 

La multi kilometri frumosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu pot veni cu voi maine dar sper sa va distrati si sa puneti filmuletele pe net!

 

A fost foarte fain. Drumul s-a curatat de la ultima vizita, pina-n cheia a fost frumos/soare ( dupa a inceput sa ploua ) si traficul surprinzator de redus.

 

 

La plimbarea asta am filmat dintr-un alt unghi. Se vede mai bine cum lucreaza suspensia.

 

Pentru cei care mi-au reprosat si sugerat sa nu mai alterez sunetele `naturale`, un clip nealterat fonic.

 

 

 

Si un altul de la intoarcere cu o melodie care mi-a placut foarte mult.

 

 

 

 

Nu e nimic specataculos, a fost un solo joy ride insa sper sa va placa :peace:

 

Si o poza cu mindra la o sezatoare.

 

 

post-10481-0-90302400-1365940001_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...