Sari la conținut

Juma' de TA


Postări Recomandate

Foarte fain, bravo!!! Iarna asta lunga ți-a dat curaj pt tura, sunt convins ca toamna târziu, după un sezon plin, nu ai fi făcut-o :)

Zic din experiența, in weekend am bătut si eu tara din vest in est, pe 2 roti ;)

Editat de TheHaWk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos surprins...desi in fiecare an toata lumea trece pe TA ce cel putin 2-3 ori si nimic nu pare a fi mega spectaculos...uite unu ca tine ne scoate din anonimat..

bravo.. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super fain

deci pentru noi s-a dat drumul la Transalpina. eu am crezut ca nu se poate circula inca de asta nici nu m-am gandit la traseul asta ca altfel ne intalneam pe drum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa tura. Daca te mai mananca sa mergi prin zona aia, iti dau un alt traseu dar obligatoriu sa mai fii cu cineva si gume mai de enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor!

 

super fain

deci pentru noi s-a dat drumul la Transalpina. eu am crezut ca nu se poate circula inca de asta nici nu m-am gandit la traseul asta ca altfel ne intalneam pe drum :D

 

Bre, pe matale te vad cam des, pentru ca umbli mult. :)

Nu cred ca drumul e accesibil inca intre Ranca si Obarsie, dar pe nord, dupa cum vezi, merge. Daca nu ti-e teama de forestiere bune, pentru a evita portiunea rupta dintre Voineasa si Vidra poti alege forestierul de pe valea Lotrului care te scoate la baraj. Din Voineasa, in loc sa faci stanga pe DN 7A, o tii inainte. Drumul e cam asa:

 

 

 

Frumoasa tura. Daca te mai mananca sa mergi prin zona aia, iti dau un alt traseu dar obligatoriu sa mai fii cu cineva si gume mai de enduro.

 

Multam! Cand am trecut pe langa lacul Vidra ma tot uitam pe stanga dupa forestierul care te scoate in Strategica (despre drum am aflat tot de pe forum), doar din curiozitate, dar nu mi-am dat seama care ar fi acela, dintre toate drumurile de exploatare forestiera din zona. Poate la vara sa ma incumet la un macadam pe-acolo, ca n-as schimba gumele anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa, drumul ala ma gandeam sa il fac asta vara :) cred ca tot la tine am vazut fimuletul . am mai fost pe acolo in urma cu mai bine de 25 de ani. aveam vreo 6-7 ani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sunt curios daca se poate trece totusi. Alaltaieri, insa, disparuse restrictia de pe panoul de la Obarsie, mai precis drumul nu mai e inchis oficial intre Obarsie si Sugag. Ma rog, cat de oficial se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...