Sari la conținut

Accident Puchenii MoÂşneni - 25.04.2013


PepsiMan
 Share

Postări Recomandate

Tocmai m-a sunat o cunostinta daca sunt ok, a vazut la tv o stire despre un accident moto pe DN1, cautand stirea pe net am dat de asta:


 

25 apr 2013, 10:53 | RTV.net

O persoană a fost grav rănită după ce motocicleta cu care circulau s-a ciocnit cu un autoturism pe DN1. Traficul pe DN1 este oprit pe ambele sensuri la kilometrul 44, în zona localităţii prahovene Puchenii.

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, am vb cu un prieten ce a trecut cu masina pe langa accident (se afla la aproximativ 1 km distanta de momentul accidentului). Un logan a iesit de pe o straduta secundara cu intentia sa taie linia dubla continua. Din ce mi-a zis, s-a intamplat exact in curba aceea in forma de S. Nu stie ce viteza avea motorul, asa ca sa lasam speculatiile momentan. Dupa ce a lovit botul loganului, a sarit peste capota si s-a tarat vreo 50m (cam asta era distanta dintre motociclist si masina). Cei care erau in jurul motociclistului aveau o trusa de prim-ajutor, dar ii scosesera casca si se pare ca avea sange la gura, nas si urechi (informatiile sunt relative, deoarece persoana care mi le-a relatat se afla in trafic si a trecut cu viteza mica pe langa rider, dar nu putea opri). Mai multe detalii nu cunosc.

 

A, da, se pare ca erau doi pe motor, dar despre pasager nu a putut sa-mi dea detalii.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care presupun ca era pasagerul deoarece a zburat vreo 5 m peste masina era foarte grav, era plin de sange si tremura...nu avea decat casca care i-a fost scoasa inainte sa ajunga medicii(mare prostie).Iar rider`ul a ramas langa botul masinii si parea a fi mai bine...nu aveau viteza mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate accidentele pe acest dn1 sunt din cauza tarambetilor care, ori pleaca fara sa se asigure si sa semnalizeze , ori intorc unde au ei treaba (ptr ca stiu ei zona,sau si-au adus aminte ca au uitat ceva acasa...) sau pur si simplu pe acolo se face o straduta pe unde trebuie sa ajunga ei. Ar trebui sa se puna despartitoare de sens in dreptul stradutelor si in locurile predispuse accidentelor din aceste cauze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo la putin timp dupa accident....despre pasager nu stiu nimic pentru ca era deja in salvare, am inteles ca are ceva probleme, dar este in viata..pilotul era constient, cand am trecut prin dreptul lui chiar a ridicat capul...vina este 100% a conservarului, pentru ca a taiat dunga dubla continua( doar era baiat de primar si isi permite)....pe sosea NU EXISTAU URME DE FRANARE... Inca o data se dovedeste ca existenta parapetilor pentru separarea sensurilor de mers este obligatorie pe dn1... Motoreta este o Honda Hornet cu numere provizorii de prahova...pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor iar incepeti cu despartitoarele de sensuri...?...daca tot vreti despartitoare, faceti ceva in sensul asta, nu la fiecare accident umplem forumul de idei. Hai sa ne interesam de sanatatea celor implicati in accident si daca putem ajuta cu ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despartitoare sunt pe autostrada, cativa km in lateral.

Nu ai de unde sa stii daca nu cumva baiatul cu motorul avea treaba pe undeva pe DN... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura bretea de acces intre DN1 si A3 pe distanta Bucuresti - Ploiesti este la Snagov-Ghermanesti. Daca ai treaba in Pucheni sau Romanesti ce faci? Din autostrada sint incepute iesirile catre fiecare comuna de pe DN1, dar se pare ca nu sint bani si pentru ele; parca la Balotesti-Corbeanca se face ceva.

Parapetii aia dintre sensuri pe DN1 arata masura salbaticiei traficului din Romania, eu ii consider un semn de inapoiere grava a societatii romanesti.

Din pacate, se pare ca fara ei nu se poate, puterea legii e insignifianta deoarece nu e aplicata.

Sanatate motociclistilor, la gazeta zicea ca unul dintre ei (pilotul) a fost luat cu elicopterul SMURD, deoarece intrase in coma. Doamne-fereste de ce-i mai rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate accidentele pe acest dn1 sunt din cauza tarambetilor care, ori pleaca fara sa se asigure si sa semnalizeze , ori intorc unde au ei treaba (ptr ca stiu ei zona,sau si-au adus aminte ca au uitat ceva acasa...) sau pur si simplu pe acolo se face o straduta pe unde trebuie sa ajunga ei. Ar trebui sa se puna despartitoare de sens in dreptul stradutelor si in locurile predispuse accidentelor din aceste cauze.

 

si pe urma o sa te trezesti cu masini care-ti vin pe sensul tau ca sa faca stanga si nu au loc de parapeti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe urma o sa te trezesti cu masini care-ti vin pe sensul tau ca sa faca stanga si nu au loc de parapeti..

pe pariu ca se imputineaza accidentele... nu zic ca nu o sa mai fie un copil de primar care o sa vina pe contrasens dar macar o sa-l vezi, iar numarul accidentelor va fi mult mai redus . S-a demonstrat ca in zonele in care au fost pusi parapetii s-au redus numarul de accidente....si apropos ... pe autostrada unul dintre accidente afost ptr ca un conducator auto gasise o bresa in spatiu dintre sensurile de mers si a intors acolo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, nu.

La digi24 au dat acum 30 minute o știre:

 

Directorul medical al ambulanţei Prahova, martor al unui accident grav pe DN1, nu a fost lăsat să acorde primul ajutor victimelor aflate în stare gravă. Un agent de poliţie a fost cel care i-a interzis medicului cu experienţă să intervină, deşi bărbatul s-a legitimat şi avea la el trusa medicală de prim-ajutor.

Incredibil !!
Editat de Balaurele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din păcate, nu.

La digi24 au dat acum 30 minute o știre:

 

Directorul medical al ambulanţei Prahova, martor al unui accident grav pe DN1, nu a fost lăsat să acorde primul ajutor victimelor aflate în stare gravă. Un agent de poliţie a fost cel care i-a interzis medicului cu experienţă să intervină, deşi bărbatul s-a legitimat şi avea la el trusa medicală de prim-ajutor.

Incredibil !!

ce ar mai fi de comentat... traiasca militia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din păcate, nu.

La digi24 au dat acum 30 minute o știre:

 

Directorul medical al ambulanţei Prahova, martor al unui accident grav pe DN1, nu a fost lăsat să acorde primul ajutor victimelor aflate în stare gravă. Un agent de poliţie a fost cel care i-a interzis medicului cu experienţă să intervină, deşi bărbatul s-a legitimat şi avea la el trusa medicală de prim-ajutor.

Incredibil !!

Mai devreme am avut treaba prin Ploiesti si la radio se vorbea despre acest accident, mai precis despre politistul zelos care nu a permis accesul unui medic la o victima aflata in stare foarte grava. Abia acum vad ca in accidentul despre care se vorbea era implicat si un motor. Cand am revenit spre capitala, am mers pe dn1 si nu mai erau urme de accident. Oricum atata imbecilitate cat vezi la orice tine de institutiile romanesti si reprezentantii acestora greu mai gasesti in lume. Gaborul ala ar trebui dat afara din politie,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe la locul accidentului,am ajuns exact cand il urcau pe pacient in elicopter.din ce am inteles unul dintre ei a fost transportat la spitalul din Ploiesti iar celalalt a fost luat cu elicopterul care a decolat spre Bucuresti.

Ce stau oamenii ca la spectacol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...