Sari la conținut

accident iuliu maniu 564 langa dep fructe legume


samicaa
 Share

Postări Recomandate

un jegos cu un tir a vrut sa intoarca iar mototciclistul nu a reusit sa evite lovind tirul in lateral :( mana rupta , sciupa sange , s-a ridicat pe picioare , motocicleta un suzuki rf 900 B- 90 -RFR rosu , am inteles ca riderul este la spitalul municipal , am vb cu colegul riderului de munca , mai multe detalii nu am exista si o filmare cu accidentul la o vulcanizare din zona , multa sanatate riderului

post-69095-0-02322400-1369037340_thumb.jpg

post-69095-0-24110600-1369037356_thumb.jpg

post-69095-0-88880400-1369037362_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator miruna 26

Prea multa nepasare pentru cei din jur..... Atunci cand conduc ochii mi se plimba sanga ,dreapta in oglinzi tocmai pentru a evita o astfel de nenorocire. Pentru un motociclist o cazatura ii poate fi fatala.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste ..

recuperare rapida si nedureroasa !

dar totusi , exceptand situatia in care a fost foarte din scurt , nu inteleg accidentele cu tiruri ..

nene , lu' ala ii ia ceva timp sa faca o manevra , e mare ..chiar nu il vezi din timp ?

eu cand vad un tir , e ca prioritatea de tramvai sau de tren ..'dea draq de mai misc pana nu-l vad ca trece ..

Editat de campers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste ..

recuperare rapida si nedureroasa !

dar totusi , exceptand situatia in care a fost foarte din scurt , nu inteleg accidentele cu tiruri ..

nene , lu' ala ii ia ceva timp sa faca o manevra , e mare ..chiar nu il vezi din timp ?

eu cand vad un tir , e ca prioritatea de tramvai sau de tren ..'dea draq de mai misc pana nu-l vad ca trece ..

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat mai multa sanatate riderului, Dumnezeu fie cu el!!!

 

Sa mor de nu, o sa ajunga forumul asta mai rau ca stirile de la ora 5 din punct de vedere al horror-ului :(. Au fost si cate 4 intr-o zi care au patit-o parca :-<. E trist :(. Multa sanatate tuturor.



Vre-o veste ceva?E ok tipul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator 01Hornet

Prea multa nepasare pentru cei din jur..... Atunci cand conduc ochii mi se plimba sanga ,dreapta in oglinzi tocmai pentru a evita o astfel de nenorocire. Pentru un motociclist o cazatura ii poate fi fatala.........

imi place in bmw? are alt gust?

 

Rar am vazut tiristi sa nu stie sa mearga. De regula sunt cei mai atenti la trafic

or sti sa mearga, ca de asta is "profesionisti" dar multi au un sictir cat TIR.ul de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place in bmw? are alt gust?

 

or sti sa mearga, ca de asta is "profesionisti" dar multi au un sictir cat TIR.ul de mare.

Frate, a lovit tirul in lateral, nu stiu cata vina o avea soferul tirului, dar nici nu pot sa ma pronunt exact fiindca nu stiu exact ce s-a intamplat, si de cand am citit "vestea" , sg gand pe care il am e de fapt o intrebare si anume "cum?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rar am vazut tiristi sa nu stie sa mearga. De regula sunt cei mai atenti la trafic

 

Ohoo..te contrazic..daca ma intrebi pe mine se cred zeii dn`urilor :)

 

on: sanatate motociclistului :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, eu n-as lua niciun tirist pe garantie. O gramada de turci si bulgari care circula cum ii taie capul. Si nici cu romanii nu mi-e rusine. Tin minte ca era un filmulet pe youtube cu un idiot de prin Sibiu care dansa si facea ca maimuta in timp ce gonea cu 90km/h

 

Pe de alta parte, nici mie nu mi se pare ceva obisnuit sa nu vezi un TIR. Dupa ce ca e mare e si foarte previzibil - nu poate face manevre bruste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, eu n-as lua niciun tirist pe garantie. O gramada de turci si bulgari care circula cum ii taie capul. Si nici cu romanii nu mi-e rusine. Tin minte ca era un filmulet pe youtube cu un idiot de prin Sibiu care dansa si facea ca maimuta in timp ce gonea cu 90km/h

 

Pe de alta parte, nici mie nu mi se pare ceva obisnuit sa nu vezi un TIR. Dupa ce ca e mare e si foarte previzibil - nu poate face manevre bruste.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator 01Hornet

Ohoo..te contrazic..daca ma intrebi pe mine se cred zeii dn`urilor :)

 

on: sanatate motociclistului :(

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp ii ia unui autotren sa-l puna transversal pe banda?

ala pana intoarce la 180°, schimba 6-7 viteze, cred c-o face in 20 de secunde sau mai mult

 

maimuta de-o vazusi ca dansa... ai mers vreodata cu 90 in germania?

eu n-am zis ca m-as lasa pe mana lor, dar dintre toate categoriile, de astia mi-e teama cel mai putin. sunt cei mai atenti.

nu vorbesc de extreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, autotrenul a virat la stanga si motocilistul a lovit semiremorca in spate, dupa ultima axa. Va dati voi seama cam cata masina a trecut prin fata motocilistului pana a lovit. Un pic prea multa acceleratie la plecarea de la semaforul Practiker, dimineata in aglomeratie. Soferul autotrenului sigur nu s-a asteptat sa plece un glont dintre masinile acelea stationate la semafor si a virat catre LegumeFructe Militari. Am fost acolo, nu sunt povestitor. Bine ca nu a fost mai grav, insanatosire grabnica motociclistului, este un om in etate nu un pusti tanar.

 

P.S. Daca lovea un pic mai in fata si intra intre axe sau in fata axei1 foarte probabil acum era mort, pentru ca nici soferul nu il putea vedea sa se opreasca inainte de a-I intra sub roti intra sub roti.



cat timp ii ia unui autotren sa-l puna transversal pe banda?

ala pana intoarce la 180°, schimba 6-7 viteze, cred c-o face in 20 de secunde sau mai mult

 

maimuta de-o vazusi ca dansa... ai mers vreodata cu 90 in germania?

eu n-am zis ca m-as lasa pe mana lor, dar dintre toate categoriile, de astia mi-e teama cel mai putin. sunt cei mai atenti.

nu vorbesc de extreme

Nu a intors la 180, a virat 90 la Legumefructe. Nu schimba 7 viteze, pleaca cu doi si posibil cand se aliniaza ii da trei, dar este lunga masina si dureaza mult pana trece tot vagonul. Daca este incarcat si sunt 24 de tone pe vagon nu poti schimba pana nu se aliniaza, decat maxim o jumatate. Intre ei sunt si " soferi pe bani putini", cum se spune, dar nu sunt multi. Poti avea incredere ca parerea ta despre ei, sa iti fie teama cel mai putin, este intemeiata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu spune cam ce viteza avea motociclistul?

Ca in multe cazuri spunem saracul motociclist, taximetristul a fost de vina, tiristul a fost de vina, pietonul a fost devina, dar in multe din aceste situatii in realitate motociclistul a fost de vina ca circula cu viteza si probabil nu a fost observat sau daca a fost observat nu se gandea ca punctul ala in departare circula cu 250 la ora sau in fine cu ce viteza circula...

Nu stiu daca si in cazul asta e la fel, sau daca nu cumva a facut o manevra gresita si a pierdut controlul dar in multe situatii marea vina o are motociclistul, pentru ca trebuie sa fie atent si sa adapteze viteza in functie de trafic.

In rest insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, autotrenul a virat la stanga si motocilistul a lovit semiremorca in spate, dupa ultima axa. Va dati voi seama cam cata masina a trecut prin fata motocilistului pana a lovit. Un pic prea multa acceleratie la plecarea de la semaforul Practiker, dimineata in aglomeratie. Soferul autotrenului sigur nu s-a asteptat sa plece un glont dintre masinile acelea stationate la semafor si a virat catre LegumeFructe Militari. Am fost acolo, nu sunt povestitor. Bine ca nu a fost mai grav, insanatosire grabnica motociclistului, este un om in etate nu un pusti tanar.

 

P.S. Daca lovea un pic mai in fata si intra intre axe sau in fata axei1 foarte probabil acum era mort, pentru ca nici soferul nu il putea vedea sa se opreasca inainte de a-I intra sub roti intra sub roti.

 

Nu a intors la 180, a virat 90 la Legumefructe. Nu schimba 7 viteze, pleaca cu doi si posibil cand se aliniaza ii da trei, dar este lunga masina si dureaza mult pana trece tot vagonul. Daca este incarcat si sunt 24 de tone pe vagon nu poti schimba pana nu se aliniaza, decat maxim o jumatate. Intre ei sunt si " soferi pe bani putini", cum se spune, dar nu sunt multi. Poti avea incredere ca parerea ta despre ei, sa iti fie teama cel mai putin, este intemeiata.

 

eu am zis cat ii ia s-o intoarca complet. oricum e mare cat mantuirea neamului.

d-aia am incredere in ei, stiu ce vorbesc, am mers si eu pe asa ceva am facut teste dinamice, gol/plin. nu pe minunatii d-astea noi, pe cazane d-alea de brasov cu diferite echipari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici TIR-ul nu il vezi, ai o problema grava. Sper sa isi revina si apoi sa isi vanda motorul. E prea periculos.

Imi pare rau ca gandesti asa..sa te fereasca dumnezeu sa fii pus in situatia lui...il cunosc pe rider si are mai multa experienta decat voi toti care va dati cu parerea total neavizati...imi este scarba de aceasta rubrica de accidente...singurul cu un post bun este Dstar si cei care ureaza sanatate...stiu ce a fost acolo si nu am sa va spun pentru ca imi este scarba.

De ce???

 

De papitoi...

 

Tsunami..de la tine aveam pretentii..sunt dezamagit.

Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no pb mate,

 

fiecare avem zile si momente mai proaste si de neatentie.

o fi nimerit si el unu d-ala, si mie mi se mai intampla. daca nu am ghinion nu inseamna ca-s zeu, cu toate ca as incerca asa, sa vad cum e.sa fii zeu.

pacat ca a pus-o acum la inceputul plimbarilor si bine ca n-a fost mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...