Sari la conținut

Accident Dorobanti


ares_mlnmr
 Share

Postări Recomandate

Un autovehicul de teren a intrat într-o motocicletă, în zona Dorobanți, pe strada Radu Beller. Accidentul a avut loc în jurul orei 17.

În urma accidentului, motociclistul și-a rupt piciorul, informează Andrei Codău, purtător de cuvânt al Poliției Rutiere.

Sursa: http://www.b365.ro/accident-in-nordul-capitalei-motocicleta-incalecata-de-o-ma-ina-de-teren_190576.html

 

Sper sa fie ok motociclistul.

Ce ma socheaza este pozitia Jeep-ului.

post-56728-0-63051000-1369146402_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucrez pe strada aia, la 150 de metri de intersectie si n-am auzit nimic.(zgomot de accident).

din ce vad in poza, masina a iesit de pe putul lui zamfir unde are cedeaza. e cam rahatzeasca intersectia aia.. aia care vin din stanga blocheaza intersectia fix dupa ce trec de pozitia jeep-ului cand se pune verde la pietoni.. asta din jeep o fi vazut ca s-au oprit masinile care vin din dreapta si a zis sa-si faca repede intrarea pana nu vine unu din stanga.. a reusit..

totusi, daca nici din santa fe nu esti in stare sa vezi ce e in jurul tau nu prea ai ce cauta la volan..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata lucrurile impactul a fost la viteza mica. De ce s-o fi suit jeep-ul pe motor dupa impact nu stiu dar is curios daca era o femeie care-a facut asta.

Ca tot au spart categoriile la motoare poate ar trebui un B2 pentru jeepane ca-s multi care le conduc in oras fara sa aiba habar cum sa struneasca gabaritul si pozitia mai inalta de condus a masinariei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil !! iti vezi linistit de drumul tau (stiu zona ca acolo stau, probabil motociclistul era in stationare sau viteza mica din cauza trecerii) si se urca una pe tine in timp ce se uita in cu totul alta parte decat in fata.

 

Nasoala faza cu piciorul rupt, dar bine ca nu a fost mai rau.

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata lucrurile impactul a fost la viteza mica. De ce s-o fi suit jeep-ul pe motor dupa impact nu stiu dar is curios daca era o femeie care-a facut asta.

 

Ca tot au spart categoriile la motoare poate ar trebui un B2 pentru jeepane ca-s multi care le conduc in oras fara sa aiba habar cum sa struneasca gabaritul si pozitia mai inalta de condus a masinariei.

 

stii ca avem un caz cu una care a omorat un motociclist, conducand un hummer h2 pentru care iti trebuie categoria pt >3.5 tone.. guess what.. no jail time..

asta e un bun pont pt baietii din meseria asta.. ce atatea arme, te urci in masina, fara permis si esti safe in fata legii..

Editat de silencer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori l-a vazut prea tarziu si a franat cand motorul era deja sub roti, ori in loc de frana, a apasat acceleratia (cunosc cazuri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc intersectia aceea...in fiecare zi trec p-acolo ;) claxonez de fiecare data cand ma apropii de dobitocii care ies prea in fata de pe Putul lui Zamfir...inclusiv noaptea cand vad faruri :) better safe than sorry , trebuie sa fim mai prudenti...nu tre sa ne bazam niciodata pe altii , noi singuri trebuie sa ne purtam de grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil !! iti vezi linistit de drumul tau (stiu zona ca acolo stau, probabil motociclistul era in stationare sau viteza mica din cauza trecerii) si se urca una pe tine in timp ce se uita in cu totul alta parte decat in fata.

 

Nasoala faza cu piciorul rupt, dar bine ca nu a fost mai rau.

Stai asa, nu te grabi sa tragi concluzii ca nu se stie inca daca era barbat sau femeie la volan. Eu doar mi-am exprimat curiozitatea. Dupa cum is oprite vehiculele e clar ca soferul nu a reactionat corespunzator si jeep-ul si-a continuat avansul. Asta-mi spune ca nu s-a franat sau mai rau, din panica, s-a accelerat.

 

Articolul a fost actualizat dar nu precizeaza sexul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vina sunt si parcarile la dublaj in fata la Banca Reiffeisen. Daca iesi de pe Putul Lui Zamfir, nu ai nici un fel de vizibilitate.

 

Sanatate motociclistului.

Il cunoaste cineva?

Moto pare a fi un chopper, cu sissy-bar si cutii laterale Givi E34...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu la Iancului de inca incerc sa-mi revin(nu mai am toti dintii in gura, si ma duc la dentist de ceva timp), m-a lovit un tampit cu taxiul in timp ce incetineam sa opresc. Cand am ajuns la urgente la vre-o 2 zile asa am dat de alt tip care facuse aceeasi chestie cu un an in urma(adica acum vre-o 3 ani), numai ca el s-a ales cu o gamba lipsa :( si operatii din 2 in 2 saptamani. din cate am inteles, tot la iancului, tot aceeasi manevra(vroia sa parcheze).Nu ai ce sa le faci, si neatentia la volan este cea mai rapida modalitate prin care poti ajunge un criminal. in cazul meu taximetristul si-a luat-o pe toate partile(ramas fara dreptul de a conduce, despagubiri, puscarie si o mama de omor de la 2 metrii si 130Kg de al de tata, in cazul tipului de-l mentionai mai devreme, tipa care l-a lovit a scapat dupa ce l-a lovit cu 1suta si ceva la ora si l-a schilodit pe viata pe bietul om. Am fost "sicanat" pe DN1 de un cioroi cu bmw-ul care tot incerca sa-mi ia roata, sa se urce peste mine pe banda si alte mizerii(nu puteam sa-i dau gaz cum trebuie ca la intrarea spre chitila erau baietii in albastru care uimitor m-au scapat de oropsitu' mortilor in carca. Unii sunt intr-adevar inconstienti, dar altii fratilor, altii sunt pusi pe fapte, ceea ce ma duce cu gandul la faptul ca suntem inconjurati de sociopati si/sau psihopati, fiindca eu altfel nu imi explic de ce ai vrea sa lovesti un om care nu ti-a facut nimic, nu l-ai vazut in viata ta,etc., sau cum poti lovi un om, si dupa aceea sa nu accepti consecintele(macar din vinovatie)

 

Multa sanatate accidentatului, si recuperare cat mai rapida si mai lipsita de dureri si urmari!!!

Editat de theskipper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti gasesti linistea.. :(

 

E vorba de Adita. Fie-i tarana usoara.

 

dsc0277tv.jpg

Voi ce-aveti mai, v-ati lovit??? Omul are piciorul fracturat, nu a murit. Vedeti ca sunteti pe alt topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc intersectia aceea...in fiecare zi trec p-acolo ;) claxonez de fiecare data cand ma apropii de dobitocii care ies prea in fata de pe Putul lui Zamfir...inclusiv noaptea cand vad faruri :) better safe than sorry , trebuie sa fim mai prudenti...nu tre sa ne bazam niciodata pe altii , noi singuri trebuie sa ne purtam de grija

 

Aia e intersectia... sotia si junioara mea erau intr-un taxiu cand au fost izbiti de un nebun care a iesit de pe Putul Lui Zamfir fara sa se asigure... e o chesti clasica acolo, mai ales ca se parcheaza la strada si nu e vizibilitate suficienta. Trebuie fixat un Bumper la iesirea de pe "Buta lui Zamfir"... ca prea isi baga unii piciorul in gaz la iesirea de pe ea.

Mizerie de intersectie.

 

important e sa intrii in intersectie cu precautie... sunt de cateva ori pe luna accidente usoare in zona.

Statistic vorbind la aprox 100 acidente se intampla unul grav, iar la 1000 unul mortal...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum iesi domne in intersectie ca nebunul cand nu vezi? Las-o in balega de treaba cu taximetristii si altii parcati in fata la banca. Nu vezi in lateral dar in fata e intersectie, ce faci? Dai blana ca poate iese un 6 din 49? Si chiar daca e sa-l vezi prea tarziu, tarsait intrat in motor nu te urci pe el daca rotile-s blocate si nu se invart. Asta cu jeepanul trebuie luat la levier si corectat ca stramb l-a facut ma-sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum iesi domne in intersectie ca nebunul cand nu vezi? Las-o in balega de treaba cu taximetristii si altii parcati in fata la banca. Nu vezi in lateral dar in fata e intersectie, ce faci? Dai blana ca poate iese un 6 din 49? Si chiar daca e sa-l vezi prea tarziu, tarsait intrat in motor nu te urci pe el daca rotile-s blocate si nu se invart. Asta cu jeepanul trebuie luat la levier si corectat ca stramb l-a facut ma-sa.

 

Daca avea bicla sau era pe jos, se uita.

Fiind cu jeep-ul insa... sansele sa vina ceva mai mare, in zona Dorobanti, erau minime...

Asa ca... fuck 'em all, da-i in c - - - t de pitici...

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...