Sari la conținut

Mi-am Luat Motoooooooor


OLY
 Share

Postări Recomandate

Dupa o lunga abstinenta si dupa o supersportiva, a venit in familie un jupiter 3 cu suflet(motor) de 56' ..... ;)

e ceva de lucru la el dar iarna e lunga .

AZI l-am adus acasa cu un papuc din Tg. si trebuia sa ma laaaaaud ....

deocamdata singura poza cu el e data de fostul proprietar dar o pun si pe asta doar asa sa va faceti o idee :lol:

post-8699-1163953145_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ha asta a fost unul din primele mele motoare cu care am facut ceva km,este un motor super bun,am inteles ca i-a facut si modificare pe 12w,intr-adevar asta era o problema care necesita remediere In rest este un motor beton,are piesele originale,ma refer la piston si cilindru asa ca mai merge cel putin 5 ani zic io

Felicitari si sa te bucuri de el

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravoooooooooooooooo o alegere inteleapta sa stii chiar e ij 56 nu doar motorul . sa nu il modifici sa il lasi clasic . din poza vad ca nu are filtrul de aer cel original este de metal doua bilute ii mai zice .ca sa dea mai bine poti sa ii dai si tobele cu spray negru de rezista la 600 de grade. inca odata felicitari si rugaminte nu il modifica, :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce ti-ai ascuns fatza? N-ai vrut sa ne sperii?

 

Sa o stapanesti sanatos!

bai baiatule, ala cu fata cenzurata e fostul propietar uite aici poze cu mine si motorul ;)

 

 

 

p.s ....... o s-o laS originala :banana: nu ma ca nu stiu cum o sa stau eu pe ea ca ar trebui sa fiu pe saua din spate sa pun frana si sa schimb vitezele k lumea :lol:

post-8699-1164059558_thumb.jpg

post-8699-1164059571_thumb.jpg

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule, ala cu fata cenzurata e fostul propietar uite aici poze cu mine si motorul ;)

 

 

 

p.s ....... o s-o laS originala :banana: nu ma ca nu stiu cum o sa stau eu pe ea ca ar trebui sa fiu pe saua din spate sa pun frana si sa schimb vitezele k lumea :lol:

 

bravos! E frumoasa motocicleta! Drumuri frumoase si fara service! Bafta! E prima?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt ceva prb la stat pe ea cei cu picioare mai lungi au ceva dificultati in a schimba vitezele. dar pune si tu o sha pe arcuri din acea model vechi te va ridica putin , vad din poza ca ai desfacut la aprindere , poti sa ii pui un kit de aprindere electronica fara platini ca sa nu mai stai mereu sa reglezi aprinderea si ai motor ce te tine o viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos! E frumoasa motocicleta! Drumuri frumoase si fara service! Bafta! E prima?

e prima comunista dar nu primul motor(mersi de urari ;) )......cat despre ce a zis aleko .....tre sa mearga cel putin ca a zidului :banana:

 

da sunt ceva prb la stat pe ea cei cu picioare mai lungi au ceva dificultati in a schimba vitezele. dar pune si tu o sha pe arcuri din acea model vechi te va ridica putin , vad din poza ca ai desfacut la aprindere , poti sa ii pui un kit de aprindere electronica fara platini ca sa nu mai stai mereu sa reglezi aprinderea si ai motor ce te tine o viata.

desfacuta am luat-o acolo si tre sa-i pun la punct deocamdata aprinderea asta cu platini pe care o am si sa o aud macar :lol:

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prima comunista dar nu primul motor(mersi de urari :banana: )......cat despre ce a zis aleko .....tre sa mearga cel putin ca a zidului :crack:

desfacuta am luat-o acolo si tre sa-i pun la punct deocamdata aprinderea asta cu platini pe care o am si sa o aud macar :banana:

 

Spor la munci oa sa caut pe acasa niste poze sa scanez sa iti arat cum arata ea dupa prima reconditionare,dar de se schimba proprietarul se schimba si motorul-chestie de gust ;)

Chiar sunt curios cum o sa arate la tine

Succese nebanuite! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la munci oa sa caut pe acasa niste poze sa scanez sa iti arat cum arata ea dupa prima reconditionare,dar de se schimba proprietarul se schimba si motorul-chestie de gust ;)

Chiar sunt curios cum o sa arate la tine

Succese nebanuite! :lol:

cum o sa arate la mine nici eu nu stiu inca ....yo de-abia astept sa-i fac o data aprinderea aia ,...pana acum i-am curatat una alta ,i-am pus alte roti pe 18 pt itp ca aveam 19 ....bujii filtre uleiuri ....pana la urma sunt curios cum o sa mai pun eu frana spate ca loveste pedala in alternator si platinile ce ies acum mult in afara :banana: si ce sea o sa-i pun sa pot sta .......deci va arata ........functional

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca rotile originale ale IJ-ului 56 sunt de 19, nu de 18. Sa n-ai probleme cind ii faci identificarea la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand s-a facut cartea de identitate la acest motor ,desteptii de la RAR din tgv,asa au vazut iei ca este jupiter si ca are roti pe 18,dar motorul arata identic cum este acum,-puteai sa lasi si rotile pe 19 ca nu baga nimeni de seama, sa nu uit sa scanez pozele alea de le-am promis :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o lunga abstinenta si dupa o supersportiva, a venit in familie un jupiter 3 cu suflet(motor) de 56' ..... :D

e ceva de lucru la el dar iarna e lunga .

AZI l-am adus acasa cu un papuc din Tg. si trebuia sa ma laaaaaud ....

deocamdata singura poza cu el e data de fostul proprietar dar o pun si pe asta doar asa sa va faceti o idee ;)

:D sa.l stapinesti cu placere si asfalt uscat e super tare imi place :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o lunga abstinenta si dupa o supersportiva, a venit in familie un jupiter 3 cu suflet(motor) de 56' ..... :D

e ceva de lucru la el dar iarna e lunga .

AZI l-am adus acasa cu un papuc din Tg. si trebuia sa ma laaaaaud ....

deocamdata singura poza cu el e data de fostul proprietar dar o pun si pe asta doar asa sa va faceti o idee :burnout:

 

dupa o supersportiva....bv...suflet de motociclist ;) asa te vreau ombre..si sa il stapanesti sanatos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand s-a facut cartea de identitate la acest motor ,desteptii de la RAR din tgv,asa au vazut iei ca este jupiter si ca are roti pe 18,dar motorul arata identic cum este acum,-puteai sa lasi si rotile pe 19 ca nu baga nimeni de seama, sa nu uit sa scanez pozele alea de le-am promis :burnout:

 

Uite si pozele promise, una e pe drum spre sibiu si celalta este la sibiu la intunire

 

post-8528-1164355473_thumb.jpg

 

spor la lucru ;)

post-8528-1164355560_thumb.jpg

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...