Sari la conținut

Cheia- Siriu, sambata 13.07


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut! Se poate sa ne vedem pe traseu, eu nu indraznesc sa pretind ca pot tine pasul cu voi, dar o bucata din traseul vostru coincide cu al meu. S-avem parte de vreme buna!

Eh,te dai tu lovit dar sunt sigur ca poti tine pasul pe curbe, nu mergem la Veliko in linie dreapta!:)

 

Sunt sanse sa ma alatur si eu.

Bravos,baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FIlmari:

 

cheia 1/2

 

cheia 2/2

 

spre Siriu, mentalist filmat de mine:

 

 

dupa Siriu, kriminal filmat de mine:

 


eu pe Siriu filmat de mentalist:

 


 

.

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca asa iti fac si mainile pe ghidon ....dupa cum e imaginea camerei..... tot respectul. ......voua chiar va place sa va chinuiti pe drumurile patriei

 

in locul tau as monta camera pe casca ca e pacat de spatiul de stocare de pe youtube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, am observat, bratul cu ventuza prins pe rezervor vibreaza ca toti dracii, problema e ca nu stiu cine ar accepta sa ramana cu o prindere adeziva de gopro pe casca...dar tr e gasita alta varianta oricum



!! opa, youtube-ul are o functie de stabilizare, cred ca o sa avem o surpriza placuta la final (acum proceseaza, pe la 11 sunt gata) :D



.

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte, vrei sa apari si tu in poze, nu? :)

 

Eu am facut pana la urma o Vatra Dornei...Cand vad cine a luat parte la plimbare, parca m-as fi riscat si eu la o tura Piatra Neamt-Cheia-Siriu-Piatra Neamt. Next time.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

youtube ar trebui sa aibe o functie si de spalat/ pulisat" parbrizul......

nu de alta dar ..... filmezi prin el.....

 

 

Din localitatea de la min 15 sunt eu. Daca stiam din vreme veneam si eu, stiu curbele alea ca pe buzunare. :D Cred ca as recunoaste mirosul padurii de acolo si daca m-ai duce cu ochii inchisi. Data viitoare cand mergeti as vrea sa merg si eu, ii sun pe ai mei sa pregateasca niste fripturi cat capacu' de la WC si ne oprim :D Daca mergeam si eu, va invitam la un sorici proaspat, tocmai cica au taiat un porc. :))

LE: Are tata o țuică de stă vrabia-n cioc.

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' te-ai trezit ?

Din localitatea de la min 15 sunt eu. Daca stiam din vreme veneam si eu, stiu curbele alea ca pe buzunare. :D Cred ca as recunoaste mirosul padurii de acolo si daca m-ai duce cu ochii inchisi. Data viitoare cand mergeti as vrea sa merg si eu, ii sun pe ai mei sa pregateasca niste fripturi cat capacu' de la WC si ne oprim :D Daca mergeam si eu, va invitam la un sorici proaspat, tocmai cica au taiat un porc. :))

LE: Are tata o țuică de stă vrabia-n cioc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si filmarile facute de mine pe Cheia.

 


http://www.motobikes.ro/?video=bmw-f-800-gt-onboard-pe-cheia-partea-1

http://www.motobikes.ro/?video=bmw-f-800-gt-onboard-pe-cheia-partea-2

http://www.motobikes.ro/?video=bmw-f-800-gt-onboard-pe-cheia-partea-3

 

Incepusem sa filmez si pe Siriu, cand mergeam in spatele lui anonymous si mentalist, dar camera a ramas fara baterii dupa 47 de secunde. Data viitoare o sa stiu sa o setez pe rezolutie mai mica, sa filmeze mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, nu m-am alaturat datorita faptului ca o comanda a venit fix sambata si trebuia sa fiu acasa.

 

Cat despre incident, pacat...

 

Niko - se pare ca cu tine se accidenteaza lumea, sa ma gandesc de doua ori inainte sa merg vreodata cu tine la drum ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plm, am avut de lucru saptamana ce tocmai a trecut de am ajuns numai pe la 3 noaptea acasa sau trezit la 3 si n-am mai avut timp sa vad pe-aici ce si cum, program infernal. Pe unde v-ati intors? Pe DN2?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, nu m-am alaturat datorita faptului ca o comanda a venit fix sambata si trebuia sa fiu acasa.

 

Cat despre incident, pacat...

 

Niko - se pare ca cu tine se accidenteaza lumea, sa ma gandesc de doua ori inainte sa merg vreodata cu tine la drum ? :)

Sa stii ca uneori ma bantuie chestia asta si imi vine sa ies singur. Dar, daca in alte dati sa zicem ca eu am mers intr-un ritm poate prea rapid pentru unii si ma gandesc ca poate am si eu o parte din vina (desi pana la urma in sportul asta toti ar trebui sa dam dovada de stapanire de sine si cand vedem ca cineva merge mai tare decat posibilitatile noastre sa mergem in ritmul nostru), acum chiar am stat cuminte.

Am mai mers cu Cristi- racheta la drum, dar acum cred ca el era cel cu chef de plimbare si poate dat mai tare, era primul in grup in momentul incidentului.

 

La fel si Adi-anonymous, care cred ca mai are un pic si cade (un fel de previziune gen Balamuc), sper sa cada pe Amckart fara pasagera in spate! :D

 

Aceste baietii pe Cheia raman periculoase, cu cat creste viteza si nivelul de skill, cu atat mai mult trebuie exersata si stapanirea de sine.

 

P.S. Denis, te rog spune-i lui Adi ca acel cauciuc a trecut demult de limita sigurantei si sa bage mana in buzunar sa ia cauciucuri!

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...