Sari la conținut

Probleme CBR F4i 2004 - releu de incarcare - Constanta


Postări Recomandate

 

Cineva din Constanta sau cunoasteti pe cineva din Constanta ce are de vanzare un releu de incarcare pentru un CBR 600 F4i din 2004? Am o cunostinta ce a ramas prin Constanta cu motorul si se pare ca l-a lasat releul. Thx!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa aibe vro legatura cu topicul, observ un pattern. Cum da caldura si incep sa se arda relee, apar discutii aprinse pe forum, pe subiectul asta. La fel, primavara cand isi scoate tot omu mobra de la iernat, apar topicuri de genul ce ulei sa folosesc :)

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt conditii ideale de ars relee vara.Putina uzura acumulata,ceva temperaturi ridicate,incapacitate constructiva de a disipa caldura...si gata.

Mai rau cand antreneaza si alternatorul in "gluma" asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau cand afecteaza, mai rau,si CDI-ul ... alti bani, alta distractie.

Ca sa fiu ON : incearca pe topicul de Litoral, se poate sa ai ceva sanse sa stie baietii pe careva ... Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mare ajutor e un releu de rezervă (chiar chinezărie ieftină) gata montat acolo dacă e loc şi cu mufe compatibile pe el ca să poată fi introdus în circuit fără prea multe scule. Pe lângă căldura mare releul e foarte afectat de mersul cu farul stins,nu uitaţi să aprindeţi farul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie curatat permanent locul unde face contact cu cadrul sa disipe caldura. Eu am gasit plin de praf locul intre releu si cadru.

E releu fara radiator. Tot atunci am aplicat si pasta termoconductoare de la procesoare. Pana acum nu ma plang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...