Sari la conținut

Primul drum la mare cu ea


Postări Recomandate

Sal, acum 7 zile am plecat hai hui din Targoviste(DB) pana in Eforie Sud pe A 2.Aproximativ 300 km. Dumnezeu m-a adus si intreg si vreau sa va zic ca este obositoare la drum lung, am facut cate o pauza de 40 min la fiecare 100 km. Viteza medie a fost 130 km/h. Viteza maxima 160 km/h- sa mai scap de coloane. Moto: Cagiva Mito SP 525. Si chiar daca este in 2t nu a luat foc :) Pun 2-3 poze, o sa revin si cu un video. Am fost insotit de un ford mondeo 2004 break cu familia si 3 prieteni in el

post-69849-0-06949900-1377028182_thumb.jpg

post-69849-0-26382600-1377028208_thumb.jpg

post-69849-0-99379700-1377028284_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca pana la mare nu e drum asa obositor. Probabil ca esti incepator de ti se pare. Plictisitor sigur e sa mergi pe autostrada. De asta nici nu am mers la mare vreodata cu motorul, oricum nu ma omor dupa ea. Obositor= Transalpina+Transfagarasan(din Bucuresti) pe supersport cu pasagera care nu mai poate de maini si la fiecare franare vine peste tine. E chiar criminal. :nono:

O sa te obisnuiesti. Baga 3 saptamani de Max Insanity si dupaia mai fa drumul o data. Sa vezi ca nici nu te mai opresti pana la mare si mai te intorci si inapoi fara oprire.: :peace: Ajuta si la agatat cand ajungi la mare :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pauza 40 min la 100 km .... nu mai bine luai trenul?????

 

sincer acum ....

cauta o motocicleta care sa te si BUCURE cand o pilotezi.....

 

Meeeee, ce bine arata farurile..

arata super farurile .... mai ales cand nu stai pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este mult mai bn sa incepi cu 125-250 si nu cu 600-1000. Am terminat scoala anul trecut in acelasi tim cu un baiat care si-a luat un sv 650 de aproximativ 70-80 cp. Din pacate nu i-a putut stapani putere si franele(inghetand roata fata si a intrat intr-un tir) motocicleta distrusa complet, el a scapat cu o mana rupta. E bine ca inainte sa inveti a accelera, sa inveti a frana in siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza medie a fost 130 km/h. Viteza maxima 160 km/h- sa mai scap de coloane.

Ai reusit o viteza medie de 130 km/h si viteza maxima de 160 km/h cu un motor de 125 cmc si 15 CP?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, intradevar, pozitia pe ea nu este grozava, dar pe viraje este un deliciu :P

....mai ales virajele de pe drumul spre mare :)

Nu-i cam mica de tine? Pare ca stai cam ghemuit pe ea.

Asfalt uscat si cat mai multi km fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert,nu stiu sigur daca este limitata la 15 cp, e posibil sa fie delimitata si sa aiba 25 cp. Asfalt uscat tuturor si uitati un sfat din mica mea experienta, nu accelerati/franati pe dungile de la trecerile de pietoni(proaspete sau vechi cum or fi ele) sunt alunecoase si pentru pantofi, mi s-a invartit in gol roata spate pana la asfalt si i-am dat putin gaz :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obositor= Transalpina+Transfagarasan(din Bucuresti) pe supersport cu pasagera care nu mai poate de maini si la fiecare franare vine peste tine. E chiar criminal. :nono:

.

Si incearca asta intr-o singura zi :)

nu iti mai trebuie motor 2 zile intregi dupa....

 

 

Si incearca asta intr-o singura zi :)

 

nu iti mai trebuie motor 2 zile intregi dupa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este mult mai bn sa incepi cu 125-250 si nu cu 600-1000. Am terminat scoala anul trecut in acelasi tim cu un baiat care si-a luat un sv 650 de aproximativ 70-80 cp. Din pacate nu i-a putut stapani putere si franele(inghetand roata fata si a intrat intr-un tir) motocicleta distrusa complet, el a scapat cu o mana rupta. E bine ca inainte sa inveti a accelera, sa inveti a frana in siguranta

Felicitari! Vitezometrul e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Proxi! Totul, inclusiv vitezometrul este functional . Cand am cumparat-o am testat vitezometrul rugand niste prieteni sa mearga cu masina in paralel la 60 km/h. Ne arata aceeasi viteza :P

 

Mai adaug un videoclip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu pricep ceva, pe bikez.com scrie ca SP 525 are.... 525cmc si 39cp..

parca mai devreme ai zis tu ca are 125 cmc, cum e pana la urma?

 

*in descriere zice de 125 cmc.. inseamna ca siteul ala e facut de incompetenti :D

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...