Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

sint de acord cu tine. insa ce iti spun acum, iti spun tie ca sa citeasca altii (care se cred dotore in motociclism): cind s-a rtecut de la clasa 500in 2 timpi la clasa 800in 4 timpi, "marele si genialul rossi" nu a mai continuat cu honda echipa care l-a sprijinit, lansat in lumea buna si care l-ar fi pupat si-n poponeata. baiatu' si-a pus coada pe spinare si s-a dus la yamaha, care avea un avans tehnologic. asta ca sa citeasca si pupi-n curistii lui muila.

:eek: si tu imi scoteai ochii ca n am idee ce se intampla in motogp ?!?!?

 

 

mai bine :

 

lasa-te de urmarit sportul asta, ca oricum n-ai inteles nimic din el. In afara de numele pilotilor, nu stii nimic despre motogp :D

sau urmareste arhiva administrata de wbmt.. poate s-o lipi ceva de tine..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 652
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Honda şi-a reînnoit (aşa cum era de aşteptat) contractul cu Marc Marquez pentru încă doi ani!

Sunt curios cu cât i-au crescut salariul (de 4 milioane) cei de la HRC tânărului talent spaniol...

Nu cred ca este vorba de marit salariu. Poate o fi mai pus ceva , dar oricum era de asteptat sa ramana la Honda. Poate dupa inca 2 ani daca vad cei de la HRC ca ar da semne de plecare , atunci sa sara cu un salariu mai mare. Acum este pe o scara de ascensiune cu motorul cu care se intelege si va ramane asa cel putin 2 ani de acum in colo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a trecut niciodata de la 2 timpi 500cc la 4 timpi 800cc. Dar daca honda1 a vazut cursele pe vremea aia, n-ai cum sa il contrazici, chiar daca in realitate s-a trecut la motoare de 990cc in 4 timpi. Si chiar daca Rossi A RAMAS la Honda si a castigat inca 2 campionate cu motorul in 4 timpi (RC211V - cu motorul V5). Abia in 2004 a trecut la Yamaha.

 

honda1, lasa-te de urmarit sportul asta, ca oricum n-ai inteles nimic din el. In afara de numele pilotilor, nu stii nimic despre motogp :D

da frate ai dreptate. am gresit cind am zis de la 500 la 800. cind s-a trecut de la 1000 la 800cc. corect. insa n-ai sesizat esenta problemei: era vorba despre comportament....

asa iti recomand, atit tie cit si altora ca tine, sa va lasati de urmarit sporturile astea ca statisticile le gasit pe net....vad ca stiti sa cititi.

 

:eek: si tu imi scoteai ochii ca n am idee ce se intampla in motogp ?!?!?

 

 

mai bine :

 

sau urmareste arhiva administrata de wbmt.. poate s-o lipi ceva de tine..

n-ai inteles nici tu...stai linistit ca nu ma mir.

 

Ca sa vezi...a iesit adevarul la iveala....noroc cu tine si deducerile tale .

incearca sa spui ceva inteligent....singura circumvolutiune care o vad la tine e urma de la cascheta....in afara de mistocarii mai stii ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

n-ai inteles nici tu...stai linistit ca nu ma mir.

da macar lectii n-am dat precum ai facut-o zilele trecute, parerile sunt altceva. Oricum.. esti slab, bun de trecut la ignore. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subiectul a fost discutat de prea multe ori, in ambele situatii Rossi a avut aceeasi trasa fortata pentru a nu fi depasit, diferenta dintre Stoner si Marcel este ca australianul a folosit ulterior interiorul tirbusonului, pe cand al tau vis umed a luat-o pe aratura taind curba. Da, sunt total deifeite :D

Nu l-a aruncat Rossi nicaieri afara de pe circuit, a fost incapatanarea lui Marcel de a incerca depasirea in alta parte. A fortat depasirea pana cand a ajuns in porumbi si de aici marea istorie a bataliei. Nu zic ca nu era mai rapid Marcel decat Rossi.. dar sa nu cac@m pe noi in privinta corectitudinii acelei depasiri. Rossi a tacut pentru ca i imaginea lui. PUNCT!

De restul mizeriilor nu ma ating pentru ca sunt prea mici ca sa pot da explicatii.

 

ce biet copil debutant BB?!?! Are oo, foote de mult si isi forteaza limitele pe pielea altora.. Acum ii plangi de mila?!?! WTF??

citeste aberatiile care le-ai scris mai sus.... se vede cit esti de pregatit.... de citit citeste orice intelept (ca tine).... insa aici nu e vorba de citit/reprodus ci de interpretat niste evenimente.... asta n-ai inteles

Editat de honda1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah lasa ma cu interpretarile tale, ia bac-ul si du-te..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate ai dreptate. am gresit cind am zis de la 500 la 800. cind s-a trecut de la 1000 la 800cc. corect. insa n-ai sesizat esenta problemei: era vorba despre comportament....

 

Pai tocmai, ca nici ce spuneai despre comportament nu e real. Tu spuneai ca atunci cand s-a facut trecerea de la 2 timpi la 4 timpi, Rossi a plecat de la Honda... ceea ce e fals. Rossi a mai castigat 2 campionate la Honda, cu motocicleta in 4 timpi. Cand a trecut la Yamaha, avea deja 4 ani petrecuti cu Honda, si 3 titluri mondiale.

 

Ca un hater Rossi, ai avea o gramada de lucruri sa ii reprosezi... chiar a facut destule chestii aiurea, despre care ai putea sa scrii. Nu trebuie sa inventezi scenarii d-astea, cum ca Rossi s-a dus la Yamaha ca aveau o motocicleta mai buna. E aberant, din moment ce Rossi a plecat de la Honda campion, si avea la dispozitie material de concurs cu care domina campionatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cind termini de citit sa te apuci de rezumat....oricum esti ca si repetent....si de ce nu ma ignori???

 

pentru ca pe alocuri pot oferii si un alt soi de iubire ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

incearca sa spui ceva inteligent....singura circumvolutiune care o vad la tine e urma de la cascheta....in afara de mistocarii mai stii ceva...

Nu ma sfiesc sa pun punctul pe i.

Iar cand o fac supar prostimea,si din pacate nu te poti exclude.

Tu vi cu niste argumente puerile pe care totusi tu le consideri purul adevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai, ca nici ce spuneai despre comportament nu e real. Tu spuneai ca atunci cand s-a facut trecerea de la 2 timpi la 4 timpi, Rossi a plecat de la Honda... ceea ce e fals. Rossi a mai castigat 2 campionate la Honda, cu motocicleta in 4 timpi. Cand a trecut la Yamaha, avea deja 4 ani petrecuti cu Honda, si 3 titluri mondiale.

 

Ca un hater Rossi, ai avea o gramada de lucruri sa ii reprosezi... chiar a facut destule chestii aiurea, despre care ai putea sa scrii. Nu trebuie sa inventezi scenarii d-astea, cum ca Rossi s-a dus la Yamaha ca aveau o motocicleta mai buna. E aberant, din moment ce Rossi a plecat de la Honda campion, si avea la dispozitie material de concurs cu care domina campionatul.

pai daca a trecut de la 1000 la 800, eu zic ca e destul de clar ca nu a trecut de la 2t la 4t. un motor de 1000 in 2t ar fi o racheta. nimeni nu a construit asemenea motor niciodata. cel putin eu nu am auzit. deaia nu am mai facut precizarea cu 2t sau 4t.

 

Nu ma sfiesc sa pun punctul pe i.

Iar cand o fac supar prostimea,si din pacate nu te poti exclude.

Tu vi cu niste argumente puerile pe care totusi tu le consideri purul adevar.

nu vad unde e puerilitatea in ceea ce spun. iti repet pt ca vad ca nu intelegi: scrie ceva inteligent. nu te mai baga in seama aiurea.

 

Nu trebuie sa inventezi scenarii d-astea, cum ca Rossi s-a dus la Yamaha ca aveau o motocicleta mai buna. E aberant, din moment ce Rossi a plecat de la Honda campion, si avea la dispozitie material de concurs cu care domina campionatul.

nu-i nimic aberant. deaia va spun ca una e sa citesti niste clasamente acum dupa multi ani, si alta e daca le-ai fi vazut atunci: rossi a iesit campion mondial, dar greu tare. a muncit mult pe circuit, in conditiile in care in acea perioada nu prea erau piloti de calibri (daca stii vreunul te rog sa-l spui). in 2003 (parca) rivalul sau era sete gibernau, care l-a si invins de citeva ori. daca nu ma insel sete la inceput a fost la echipa de client honda si l-a pus de multe ori in dificultate....

yama era o motocicleta mult mai buna, nu mai buna. daca vrei o sa-ti spun si dece.

sa nu uiti ca asta e sectiunea dedicata lui mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa lasam sa se vorbeasca despre Marquez, sa nu il mai aducem intr-una pe Rossi in discutie. Era vorba de Marc, ca si-a prelungit contractul cu Honda, si nu te-ai putut abtine sa nu zici ceva despre Rossi si trecutul sau.

 

Oricum, eu cred ca stiu de ce faci tu asta, am observat o chestie in postarile tale. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să știi că așa trebuie să fie. Cred că toți fac așa atunci când vine vremea semnării unui nou contract. Se uită la echipă, ăia le bat obrazul și ei își zic în barbă: "e cam nasol salariul, motoreta nu pare să fie prea bună dar n-am ce să fac, nu pot să fiu nesimțit și să nu semnez cu ei, nu pot să uit cum îmi puneau pungi de gheață pe umflătură când mă durea și stăteam întins în pat ..."

 

:crack:

In cazul lui MM ar fi de porc sa paraseasca echipa chiar acum dupa ce a iesit campion mondial. ACUM.

Dupa urmatorul contract, daca le mai aduce 1 titlu sau cateva... da, o sa aiba voie sa zica piua si sa faca ce vrea el.

Editat de Mikulas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostul dacă nu-i fudul, parcă nici nu-i prost destul.

 

Semnaturi

 

Honda46

B the Best

Mikul Las

 

De ce ma faci prost? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca a trecut de la 1000 la 800, eu zic ca e destul de clar ca nu a trecut de la 2t la 4t. un motor de 1000 in 2t ar fi o racheta. nimeni nu a construit asemenea motor niciodata. cel putin eu nu am auzit. deaia nu am mai facut precizarea cu 2t sau 4t.

Cand s a intamplat asta???

 

 

 

scrie ceva inteligent.

 

astept!

 

 

yama era o motocicleta mult mai buna, nu mai buna. daca vrei o sa-ti spun si dece.

te rog chiar, si mai ales sa folosesti corect limba romana. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce ma faci prost? :huh:

POFTIM???...EU???...te tog sa te trezesti....nu sunt nici mama nici tatal tau...fiecare intelege ce vrea...sau...isi pune mana in cap singur. Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand s a intamplat asta???

 

Cand s a intamplat asta???

nu inteleg ce vrei sa spui? nu te mai pot urmari. zi ce vei sa spui.

nu ma mai lua cu chestii "invata sa scrii": nu sintem la ora de ortografie. poate tu aici ai ramas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti am dat dat quote la fiecare fraza pe care ai scris o aici si astept cate un raspuns din care sa inteleg ceva, nu fac pe Pruteanu dar imi doresc sa inteleg ce vrei sa spui.

 

deci: cand s a trecut de la 1000 la 800cmc? :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti am dat dat quote la fiecare fraza pe care ai scris o aici si astept cate un raspuns din care sa inteleg ceva, nu fac pe Pruteanu dar imi doresc sa inteleg ce vrei sa spui.

 

deci: cand s a trecut de la 1000 la 800cmc? :alcy:

incepind cu 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2003 (parca) rivalul sau era sete gibernau, care l-a si invins de citeva ori. daca nu ma insel sete la inceput a fost la echipa de client honda si l-a pus de multe ori in dificultate....

yama era o motocicleta mult mai buna, nu mai buna. daca vrei o sa-ti spun si dece.

sa nu uiti ca asta e sectiunea dedicata lui mm.

Pe ce pozitii terminau motocicletele Yamaha in 2003? Capirossi, Biaggi, parca Sete Gibernau a pus probleme ceva mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce vă mai place să vă ciondăniți ... :D

 

Nu e mai bine Zen ?

:D deoarece ulterior sunt curios ce fel de tampenii mai scot cei de acolo. Stiu, sunt un om slab. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...