Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

Întodeauna fanatismele astea conduc la așa ceva. Ce e mai nasol e că ajunge lumea să-l urască pe Marquez din cauza acestor fani ai lui, fani de circumstanță, la fel cum s-a întâmplat cu Rossi, de exemplu. Am avut o perioadă când îmi doream să cadă la fiecare cursă doar ca să se mai potolească agitatorii puțin - săracul om ...

sint de acord cu tine. s-ar putea daca apre altcineva mai talentat si mm o sa faca ce a facut rossi cu altii, sa ma sucesc cu cel ce apare.....nu am promis nimanui ca-l iau de nevasta pe mm.....cit despre fanatisme nu stiu ce sa zic, insa mi se pare cea mai mare mojicie sa dai vina pe altul, in cazul de fata un debutant, un copil, atunci cind merge mai tare, in conditiile in care "tu marele rossi" ai facut pe circuit mult mai multe mojicii: cu gibernau, cu biagi, cu lorenzo (tot un debutant la acea ora).

asta ca sa vezi si tu "de ce n-are ursu coada", ma refer aici la altii care urmaresc cursele de la inceput pina la sfirsit.....de un an incoace...

 

 

:lol: Cred ca imi tiparesc un calendar cu citate din astea sa ma inveselesc in diminetile de luni.. Poti deveni celebru daca o ții tot asa, sti nu?

foarte bine. esti pe drumul cel bun prietene. incepi sa inveti. nu e suficient doar sa te uiti la o cursa: trebuie sa mai si pricepi ceva....fa un calendar si cu asta..

pina una alta raspunde la intrebrea care ti-am adresat-o, fara sa bati cimpii daca poti.

Editat de honda1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 652
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Esti un caz fascinant.. :) Ma rog, am inteles care e nivelul deci renunt la a mai purta un dialog sau a da explicatii.. ar fi de prisos toate. Nu trebuia sa intervin, insa posturile tale sunt intr-adevar ceva iesit din comun si nu m-am putut abtine :) Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un caz fascinant.. :) Ma rog, am inteles care e nivelul deci renunt la a mai purta un dialog sau a da explicatii.. ar fi de prisos toate. Nu trebuia sa intervin, insa posturile tale sunt intr-adevar ceva iesit din comun si nu m-am putut abtine :) Seara buna!

ma bucur ca le-ai lecturat cu interes si te mai astept cu neclaritati. o seara linistita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca imi tiparesc un calendar cu citate din astea sa ma inveselesc in diminetile de luni.. Poti deveni celebru daca o ții tot asa, sti nu?

Ce te amuză așa tare ? În ambele Phillip Island a fost penalizat cu consecințe maxime (2011 moto2 - un campionat, 2013 motogp - o cursă). În 2013 a fost ceva mai mult decât ar fi trebuit (sau decât ar fi meritat)

Cânți fals din fundul sălii aceeași partitură lungă :bore:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20 de ani a fost un pilot matur.

Iar pe pista asa se merge,adrenalina te face sa fi mai incisiv

Daca nici marquez nu e talent pur atunci nu stiu cine e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda1 :10: :10: :10:

 

Exact asa e cum zici tu, eu unul nu pot sa concep cum niste frustrati din Roma-landia s-au gasit sa-i caute nod in papura lui Marc Marquez, unde mai pui ca unii dintre ei nu au pus vreodata mana pe o motocicleta. Si in primul rand ce poti sa ai cu un biet copil, un debutant, toti sfintii de pe aici erau usa de biserica pe la 18-19-20 de ani, daca ii puneai la varsta aia pe o motoreta de 1000 in campionatul mondial cred ca se kakau pe ei de 3 ori inainte de a intra pe o pista de circuit... si ei au tupeul sa comenteze caracterul lui Marc...

 

@cracanel- gius lemu

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tu trebuie sa te mai uiti odata la depasirea intirbuson. am impresia ca daca te mai uiti de 100 de ori tot n-o sa intelegi nimic. hai sa-ti explic un pic: in tirbuson cind l-a depasit pe cirnat-rossi, rossi (cel depasit pe exterior) era in afara circuitului...era pe pe pamint la un moment dat....pe cind atunci cind cirnat-rossi l-a depasit pe stoner tot pe exterior, stoner (cel depasit) era pe asfalt, iar rossi pe pamint, adica (pt tine traduc) in afara circuitului: deci cred ca ai inteles ca situatiile (in aparenta identice) sint total diferite.

 

subiectul a fost discutat de prea multe ori, in ambele situatii Rossi a avut aceeasi trasa fortata pentru a nu fi depasit, diferenta dintre Stoner si Marcel este ca australianul a folosit ulterior interiorul tirbusonului, pe cand al tau vis umed a luat-o pe aratura taind curba. Da, sunt total deifeite :D

 

 

mai uitate odata la depasirea din tirbuson: o sa vezi ca rossi l-a aruncat in afara circuitului. nimeni nu pune problema "cum sa te comporti asa cu un copil ... tu un mare campion..." la viteza aia se putea intimpla o nenorocire cind a intrat pe pamint din cauza unui timpit care n-a suportat ca l-a haituit un copil toata cursa.... vrei cumva sa ne spui ca rossi nu are voie sa fie depasit, nu are voie sa se apropie cineva de el...ial acasa si intrecetiva numai voi... cursele astea te incarca de adrenalina si automat comportamentul este altul in timpul cursei, deaia este agresiv, ..... ca "isi ia ca reper persoanele din jurul lui" ce vrei sa spui: a violat vreuna din fetele de pe linga el?....sau vrei sa-si ia ca reper persoanele din tribuna?....sau sa-si ia ca reper concurentii de la moto3?.... nu inteleg modul asta de a pune probleme...

Nu l-a aruncat Rossi nicaieri afara de pe circuit, a fost incapatanarea lui Marcel de a incerca depasirea in alta parte. A fortat depasirea pana cand a ajuns in porumbi si de aici marea istorie a bataliei. Nu zic ca nu era mai rapid Marcel decat Rossi.. dar sa nu cac@m pe noi in privinta corectitudinii acelei depasiri. Rossi a tacut pentru ca i imaginea lui. PUNCT!

De restul mizeriilor nu ma ating pentru ca sunt prea mici ca sa pot da explicatii.

 

Si in primul rand ce poti sa ai cu un biet copil, un debutant, toti sfintii de pe aici erau usa de biserica pe la 18-19-20 de ani, daca ii puneai la varsta aia pe o motoreta de 1000 in campionatul mondial cred ca se kakau pe ei de 3 ori inainte de a intra pe o pista de circuit... si ei au tupeul sa comenteze caracterul lui Marc...

ce biet copil debutant BB?!?! Are oo, foote de mult si isi forteaza limitele pe pielea altora.. Acum ii plangi de mila?!?! WTF??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand declara acum ca mai e putin si-l bate pe Marquez, nu mai e imaginea lui?

 

Bai nu mai vorbiti in plm prostii fara sa fiti in cunostinta de cauza, faptul ca firma lui face promovarea lui MM nu inseama ca Rossi ii face vreo concesie, ce plm legatura are?

Daca firma lui face reclame pt detergenti de vase sau mai stiu eu ce iaurt, o sa-l vezi pe pe Rossi toata ziua cu iartul respectiv in bot?

 

MM e doar un client ca oricare altul pt firma aia, cine incearca sa speculeze acest aspect nu este decat vreun dobitoc de ziarist analfabet care a aflat asta si gata a dat el pe piata mare subiect de senzatie pt alti dobitoci care gusta astfel de subiecte si le iau drept argumente intr-o discutie.

In al doilea rand cred ca Rossi nici nu are timp sa se ocupe de tot ce fac firmele lui, are cred treburi mai importante si oameni de incredere care se ocupa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce biet copil debutant BB?!?! Are oo, foote de mult si isi forteaza limitele pe pielea altora.. Acum ii plangi de mila?!?! WTF??

 

 

Îi plâng eu de milă, atunci :D Mie mi se pare un pilot excepțional dar e păcat fiindcă cîștigă prea mult și prea repede și văd că se umple de cohorte de fani exaltați și troglodiți. Nașpa. Parcă suntem la fotbal.

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta va face ca si alte echipe..yamaha sau poate suzuki sa faca tot posibilul sa faca un material bun de cursa in asa fel incat sa se bata de la egal la egal. Asta va face spectacol.

Pana acum MM este in top pt ca are si materialul bun si asta il ajuta la stilul lui de mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu mai vorbiti in plm prostii fara sa fiti in cunostinta de cauza, faptul ca firma lui face promovarea lui MM nu inseama ca Rossi ii face vreo concesie, ce plm legatura are?

 

Băi BB, atunci treaba e clară. Manevra aia a fost orchestrată de MM și Rossi pentru a câștiga audiență. Doar despre asta s-a vorbit după cursă și se mai vorbește și în ziua de azi :D

 

Era clar că-l depășeșe Marquez și atunci Rossi i-a zis "Fratelo, mai bine hai să o facem lată. Ții minte cum l-am făcut pe Stoner ? Tu te bagi pe arătură peste mine dar ia-o mai larg, să nu mă tăvălești la revenire. Te uiți la mine și îți fac eu cu ochiu' cînd să te bagi".

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cea mai proasta e urmatoarea: n-a zis nimeni nimic de rau de Marquez, ba din contra, tot fanaticii au inceput sa arunce vina pe altii in incidentele in care a fost implicat Marquez, si dupa aia ti se scoate ochii ca esti hater, ca arunci cu pietre, etc. Si ultrasii aia din fotbal ii mai injura pe jucatori sau pe antrenor atunci cand gresesc. Pe motoretism punct ro, daca Marquez greseste, e ceva normal... pt ca e tanar... sau se arunca vina pe ceilalti.

 

Imi pare rau pentru Marquez ca are asa fani, chiar nu merita. Vorba lui Bibi, ajungi sa nu iti mai placa pilotul respectiv cand vezi cum unii abereaza grav de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand declara acum ca mai e putin si-l bate pe Marquez, nu mai e imaginea lui?

una este imaginea si alta este mandria.

 

 

Imi pare rau pentru Marquez ca are asa fani, chiar nu merita. Vorba lui Bibi, ajungi sa nu iti mai placa pilotul respectiv cand vezi cum unii abereaza grav de tot.

Bine ca mi ai adus aminte de toti cocalarii cu lant la gat ce prin 2004-2006 erau porecliti toti Shumi si acum sunt aptibilde pe lunetele altor fani.. :puke:

 

Pana acum MM este in top pt ca are si materialul bun si asta il ajuta la stilul lui de mers

in locul tau mi as vinde mobra si as lua o honda cu 93 pe carena ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedem peste 3 ani unde va fi marcel.pana atunci are timp suficient sa se prapadeasca.eu sper sa nu....dar odata tot o va pati urat.

Mie imi place de marc ca pilot si ca persoana.poate isi face si asta un plod la anu cu o moldoveanca si apoi gata cu distractia.:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..dar odata tot o va pati urat.

adica asa

 

isi face si asta un plod la anu cu o moldoveanca si apoi gata cu distractia. :P

:D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"băi, unde plm erau fanii lui atunci ?"

 

Bai, eu imi aduc aminte doar de 9fingers ca ii lua apararea cand era acuzat ca are nu stiu ce pe la motocicleta, ca prea e diferenta mare intre el si ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hateri sunt aia care zic ca nu-l supoarta pt ca are un caracter infect, >Zair, 9fingers si mai erau cativa care ziceau ca gata "li s-a taiat" cu MM de cand a depasit fosila in tirbuson.

Astia ma enerveaza pe mine.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hateri sunt aia care zic ca nu-l supoarta pt ca are un caracter infect, >Zair, 9fingers si mai erau cativa care ziceau ca gata "li s-a taiat" cu MM de cand a depasit fosila in tirbuson.

De ce sa ma kak pe mine.. omul mi a placut de el cand era mai putzau la 125 din mom in care a recuperat ca zmeul dupa o prostie in warmup. Mai tarziu in lupta cu Bradl in moto2 am inceput sa am suspiciuni, iar depasirile si mizeriile pentru care a fost taxat au desenat portretul idolului vostru. Ce a facut cu Rossi e acelasi lucru ca si cu Corsi, nu are limite si cand va veni momentul se va opri de tot. Are coae si ii place sa se frece de toti.. sa se duca langa Stewart Jr.

Astia ma enerveaza pe mine.. :D

Adica m-ai luat pe mine si pe alalalt in colemator si ai uitat de cei de la digi?!? :nono:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hateri sunt aia care zic ca nu-l supoarta pt ca are un caracter infect, >Zair, 9fingers si mai erau cativa care ziceau ca gata "li s-a taiat" cu MM de cand a depasit fosila in tirbuson.

Astia ma enerveaza pe mine.. :D

Uite de ce aveam dreptate cand iti spuneam ca nu mai poti sa judeci corect ceea ce vezi, fiind atat de afectat de spiritul asta de galerie?

Eu am zis ca nu m-a mai surprins deloc ce-a facut MM pe Laguna Seca, "mi s-a taiat" de cand am vazut ce a facut pe Jerez si mai ales cum s-a justificat dupa cursa.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu, nesimpatizandu-l pe Lorenzo - pt ca are un caracter infect in opinia mea ( :lol: ) , normal ca am simpatizat cu Marquez cand i-a suflat locul 1, facandu-l voit sau nu sa o ia pe aratura.

Deci, la mai mare MM!! hahaha

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...