Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

Ce te amuză așa tare ? În ambele Phillip Island a fost penalizat cu consecințe maxime (2011 moto2 - un campionat, 2013 motogp - o cursă). În 2013 a fost ceva mai mult decât ar fi trebuit (sau decât ar fi meritat)

Cânți fals din fundul sălii aceeași partitură lungă :bore:

Eram amuzat de "motivatiile" gasite pt fiecare gafa, si in special de fraza asta la care am si dat reply-ul respectiv: in australia nu stiu ce sa zic ca s-a intimplat, nici nu ma intereseaza, insa sanctuinea a fost prea dura. Dar banuiesc ca tie nu ti se pare nimic in neregula, din moment ce aplici aceeasi logica pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 652
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai eu, nesimpatizandu-l pe Lorenzo - pt ca are un caracter infect in opinia mea ( :lol: ) , normal ca am simpatizat cu Marquez cand i-a suflat locul 1, facandu-l voit sau nu sa o ia pe aratura.

Deci, la mai mare MM!! hahaha

 

Taci, ca ii daudsei si like la pagina de facebook lui Lorenzo :laugh: Recunoaste ca esti fanul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu, nesimpatizandu-l pe Lorenzo - pt ca are un caracter infect in opinia mea ( :lol: ) , normal ca am simpatizat cu Marquez cand i-a suflat locul 1, facandu-l voit sau nu sa o ia pe aratura.

Deci, la mai mare MM!! hahaha

Nu intelegi ce spun eu pt ca te arunci sa combati fara sa citesti mai inainte.... Sa ziceam ca asta nu e vreo tragedie. Dar tu nu stii nici macar ce facea Marquez (nu i-a suflat locul unu, pt ca locul unu era al lui Pedrosa) si deja ai niste texte pregatite. Incepe sa arate tragic pt un suporter atat de devotat ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram amuzat de "motivatiile" gasite pt fiecare gafa, si in special de fraza asta la care am si dat reply-ul respectiv: in australia nu stiu ce sa zic ca s-a intimplat, nici nu ma intereseaza, insa sanctuinea a fost prea dura. Dar banuiesc ca tie nu ti se pare nimic in neregula, din moment ce aplici aceeasi logica pe aici..

Eu zic că nu a înțeles la care Australia te-ai referit și vorbește despre aia din 2013 cu intratul mai târziu la boxe unde sancțiunea a fost prea dură.

Pt Australia 2011 sancțiunea a fost corectă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tarziu in lupta cu Bradl in moto2 am inceput sa am suspiciuni, iar depasirile si mizeriile pentru care a fost taxat au desenat portretul idolului vostru. Ce a facut cu Rossi e acelasi lucru ca si cu Corsi, nu are limite si cand va veni momentul se va opri de tot. Are coae si ii place sa se frece de toti.. sa se duca langa Stewart Jr.

sa stii ca si eu am suspiciuni in ceea ce te priveste: nu cred ca ai vazut cursele cu rossi in tinerete. eu le-am urmarit aproape pe toate (in direct) atunci cind nu prea aveai unde sa le vezi. acum 10-12 ani televiziunea nu era la nivelul asta. am fost mult timp fan rossi. insa cind am vazut mojiciile care le facea cu gibernau, biagi, stoner, lorenzo...si altii care nici nu mai stiu cum ii cheama...am inceput sa-mi dau seama ca omul vostru are probleme....

asta e suspiciunea mea in ce te priveste: sa-ti traduc: cred ca cursele acelea pe care eu le-am vazut live, tu nici in reluare nu le-ai vazut, dar de vorbit vorbesti ca si cum ai dotore, sau daca nu le-ai vazut nu le-ai inteles....dar ca sa ne convingi spune-ne cite ceva despre tine: studii, virsta,....

 

"mi s-a taiat" de cand am vazut ce a facut pe Jerez si mai ales cum s-a justificat dupa cursa.

ce a facut la jerez??

 

Pai eu, nesimpatizandu-l pe Lorenzo - pt ca are un caracter infect in opinia mea ( :lol: ) , normal ca am simpatizat cu Marquez cand i-a suflat locul 1, facandu-l voit sau nu sa o ia pe aratura.

Deci, la mai mare MM!! hahaha

adu-ti aminte si de cit de ingimfat era, ce atitudune avea, cit de imbufnat era cind cineva io facea d-lui lorenzo......acum cind este un inadaptat (spun asta deoarece fosila rossi s-a adaptat) i-a mai scazut ciocul: nu mai priveste de sus, vorbeste cam ca un mielut.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a facut la jerez??

Cred ca e vorba de Jerez-ul de anul trecut cand in ultimul tur, pe ultimul viraj MM a avut o trasa cam ciudata, ceea ce l-a obligat pe Jorge (care se incapatana sa-si tina trasa perfecta desi era deja in spate) sa-l acroseze usor. Rezultatul a fost ca cel din urma a luat-o nitel pe aratura si-a pierdut locul 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e vorba de Jerez-ul de anul trecut cand in ultimul tur, pe ultimul viraj MM a avut o trasa cam ciudata, ceea ce l-a obligat pe Jorge (care se incapatana sa-si tina trasa perfecta desi era deja in spate) sa-l acroseze usor. Rezultatul a fost ca cel din urma a luat-o nitel pe aratura si-a pierdut locul 2.

 

Pai da, pt 9fingers cursele inseamna sa mearga ordonat unul in spatele celuilalt, pastrand daca se poate distanta legala, iar in caz de depasire sa se respecte perfect legislatia. Sa semnalizeze intentia de depasire, sa se asigure ca nu vine nimeni pe contrasens si ca altcineva din spate nu a inceput manevra de depasire asupra sa, sa pastreze o distanta suficienta fata de cel depasit incat sa nu-l incomodeze.

Dar MM e un bou la faza asta, se cunoaste ca nu are permis de conducere. :alcy: :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, pt 9fingers cursele inseamna sa mearga ordonat unul in spatele celuilalt, pastrand daca se poate distanta legala, iar in caz de depasire sa se respecte perfect legislatia. Sa semnalizeze intentia de depasire, sa se asigure ca nu vine nimeni pe contrasens si ca altcineva din spate nu a inceput manevra de depasire asupra sa, sa pastreze o distanta suficienta fata de cel depasit incat sa nu-l incomodeze.

Dar MM e un bou la faza asta, se cunoaste ca nu are permis de conducere. :alcy: :tempted:

 

Eu ma astep ca un pilot sa nu rateze voit un viraj cu scopul de a-si bloca si forta adversarul sa iasa de pe circuit ori sa cada.

Asta a facut Marquez si a facut-o ca un las, in ultimul viraj din ultimul tur. Asta nu e o victorie desi daca te uitai la cum se bucura asa ai fi crezut...

 

Si tu stii foarte bine pozitia mea, pt ca ne-am mai contrazis in detaliu pe acest subiect, la momentul acela. Dar mesajele tale se degradaza vazand cu ochii in ultima vreme.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e vorba de Jerez-ul de anul trecut cand in ultimul tur, pe ultimul viraj MM a avut o trasa cam ciudata, ceea ce l-a obligat pe Jorge (care se incapatana sa-si tina trasa perfecta desi era deja in spate) sa-l acroseze usor. Rezultatul a fost ca cel din urma a luat-o nitel pe aratura si-a pierdut locul 2.

nu stiu ce ai vazut tu, dar eu am vazut ca lorenzo a iesit larg, a ales o trasa rapida, nu a frinat mai din timp, iar mm s-a infiltrat....asa e la curse....nu sintem la defilare, iar de lovit nu a lovit nimeni pe nimeni cu intrentie, ci lorenzo s-a proptit in mm, ceea ce ia dat un brinci spre inainte lui mm. adica lorenzo l-a atins in spatele umarului drept pe mm. si asta a fost. nu vad nici un motiv sa se spuna ceva de rau la faza asta despre mm.

tu n-ai vazut ce facea rossi, ce metode de intimidare folosea si cum isi scotea adversarii din ritm. ... pacat ca n-ai vazut acele curse in direct... nu e acelasi lucru cind le vezi/revezi pe yotube...eu eram fan rossi si nu-mi venea sa cred ca poate sa fie atit de muist, in conditiile in care titlul era ca si al lui.... insa cind a aparut stoner: totul s-a terminat. el ncepuse sa fie cam terminat de la aparitia lui lorenzo, insa acesta avea acelasi material de concurs si mai erau zvonuri....,,,,insa stoner, cu marterial de concurs net inferior, i-a dat cu motorul-n cap. a avut si rossi citeva momente cind i-a iesit cite ceva, dar slabut pt unu cu 9 titluri si care la acea vreme era mult mai tinar ca acum (cind poate sa dea vina pe virsta) si care nu avea probleme de sanatate ca stoner, care pilota uneori cu o mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu eram fan rossi si nu-mi venea sa cred ca poate sa fie atit de muist, in conditiile in care titlul era ca si al lui.... insa cind a aparut stoner: totul s-a terminat. el ncepuse sa fie cam terminat de la aparitia lui lorenzo, insa acesta avea acelasi material de concurs si mai erau zvonuri....

 

...greetings from the planet Pluto.

Vampiria, uite o pagina speciala pt calendarul tau :crack:Nu stiu cum de il luati in serios pe aici...

 

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de honda1, ca indiferent desre cine e vorba, el il aduce in discutie pe Rossi :laugh:

 

Reporter - "Cu cine votati la europarlamentare?"

honda1 - "Cu partidul PXX"

Repoter - "Chiar si dupa tot ce au facut astia, tot ii mai votati?"

honda1 - "Pai da' Rossi cum facea? N-ati vazut ce metode de intimidare avea si cum isi scotea adversarii din ritm? [...] Din cauza lui n-a luat Lorenzo campionatul in 2013, ca si-a bagat nasul in dezvoltarea motocicletei si a distrus-o asa cum a facut si cu Ducati."

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de honda1, ca indiferent desre cine e vorba, el il aduce in discutie pe Rossi :laugh:

 

Reporter - "Cu cine votati la europarlamentare?"

honda1 - "Cu partidul PXX"

Repoter - "Chiar si dupa tot ce au facut astia, tot ii mai votati?"

honda1 - "Pai da' Rossi cum facea? N-ati vazut ce metode de intimidare avea si cum isi scotea adversarii din ritm? [...] Din cauza lui n-a luat Lorenzo campionatul in 2013, ca si-a bagat nasul in dezvoltarea motocicletei si a distrus-o asa cum a facut si cu Ducati."

ce ai prizat prietene?? mai bine fa un comentariu inteligent, nu replici de maidanez....si m-am legat de rossi pt ca sint f multi care-i iau apararea aiurea, care se uita la curse de 2,3,4 ani, perioada in care a pierdut cam pe toate fronturile, si s-au gasit unii care sa zica ceva de genul "mm e foarte obraznic si deaia pierde rossi, lorenzo"...sau chestii de genul asta...bine mai: propuneti ca cei obraznici sa concureze separat si voi uitativa la ai vostri, noi la ai nostri.

se gasise unu care sa laude, la un moment dat. prestatia lui rossi in qatar, comparativ cu mm....total gresit: trebuie laudata prestatia lui rossi comparativ cu ceilalti si nicidecum cu mm.

"si-a bagat nasul in dezvoltarea mocicletei": ce stii tu despre dezvoltarea motocicletei?? poate nu stii cum merg lucrurile: in echipa sint si ingineri...si daca matale ai impresia ca rossi certfica ce fac inginerii si spune "da aici ati lucrat/proiectat corect, ...aici ai gresit formula: nu se aplica formula asta, ci ailalta.." te inseli amarnic. fac pariu cu tine ca rossi (ca multi alti piloti) habar nare de nici o formula, ca daca stia.....

ca sa intelegi si tu prietene despre ce e vorba in propozitie si sa faci distinctie intre unul care da replici obiective si altul care da replici de maidanez....

sa citesti aceste rinduri cind te trezesti

Editat de honda1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Dar mesajele tale se degradaza vazand cu ochii in ultima vreme.

 

E frustrarea pentru ca sunt in grupul GALBEN, poate de aia. E funny ca nu mi-a dat nimeni nici o explicatie din partea motoretism, s-o fi temut ca-l iau pe userul bikeshop la numarul de posturi. :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai prizat prietene?? mai bine fa un comentariu inteligent, nu replici de maidanez....si m-am legat de rossi pt ca sint f multi care-i iau apararea aiurea, care se uita la curse de 2,3,4 ani, perioada in care a pierdut cam pe toate fronturile, si s-au gasit unii care sa zica ceva de genul "mm e foarte obraznic si deaia pierde rossi, lorenzo"...sau chestii de genul asta...bine mai: propuneti ca cei obraznici sa concureze separat si voi uitativa la ai vostri, noi la ai nostri.

se gasise unu care sa laude, la un moment dat. prestatia lui rossi in qatar, comparativ cu mm....total gresit: trebuie laudata prestatia lui rossi comparativ cu ceilalti si nicidecum cu mm.

"si-a bagat nasul in dezvoltarea mocicletei": ce stii tu despre dezvoltarea motocicletei?? poate nu stii cum merg lucrurile: in echipa sint si ingineri...si daca matale ai impresia ca rossi certfica ce fac inginerii si spune "da aici ati lucrat/proiectat corect, ...aici ai gresit formula: nu se aplica formula asta, ci ailalta.." te inseli amarnic. fac pariu cu tine ca rossi (ca multi alti piloti) habar nare de nici o formula, ca daca stia.....

ca sa intelegi si tu prietene despre ce e vorba in propozitie si sa faci distinctie intre unul care da replici obiective si altul care da replici de maidanez....

sa citesti aceste rinduri cind te trezesti

 

X-(

 

Imi pare rau ca nu stii sa te exprimi, ca sa intelegm si noi ce vrei tu :laugh: Poate putem sa te ajutam.

 

Eu ma amuzam de faptul ca era vorba de Marquez, si tu imi spui ce facea Rossi pe vremea lu' Ceausescu. Si nu pot sa nu rad cand vad ca ai luat in serios si fraza aia cu "si-a bagat nasul in dezvoltarea motocicletei" =)) Si mai ales de explicatiile tale cu inginerii! Chiar m-ai facut sa rad serios, acum la sfarsitul zilei. :D

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti si voi lui honda1 ca pilotul nr 1 in echipa are un cuv greu de spus in dezvoltarea motoretei...si daca el are impresia ca ala e acolo doar ca sa traga de acceleratie se inseala amarnic ...asta a nu se confunda ca e si pilotul inginer sa ne intelegem da...:)))....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti si voi lui honda1 ca pilotul nr 1 in echipa are un cuv greu de spus in dezvoltarea motoretei...si daca el are impresia ca ala e acolo doar ca sa traga de acceleratie se inseala amarnic ...asta a nu se confunda ca e si pilotul inginer sa ne intelegem da... :)))....

nu este nevoie sa-mi spui lucruri pe care le stiu: este logic ca nu-i acolo de momaie. dar ca sa-ti spun cinstit nu stiu in ce privinta are un cuvint greu de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iertare, poate n-am m-am exprimat suficient de clar. Exact acelasi lucru am vazut si eu: doi piloti, cu doua trase diferite care se intersectau la un moment dat, un contact minor in urma caruia unul dintre ei a iesit sifonat (in ceea ce priveste pozitia de pe podium)

 

Imi amintesc insa ca la momentul respectiv s-a facut mult tambalau pe tema asta si ala micu' a fost considerat trisor pentru ca l-a scos pe Lorenzo in boscheti. Prin faptul ca am mentionat explicit faptul ca JLo era in spate exact asta am vrut sa spun: a iesit in boscheti insa a iesit pe mana lui.

 

PLM, mi se pare aproape rezonabil sa te iei la hartza cand exista divergente de opinie. Incep insa sa am din ce in ce mai des impresia ca oamenii se iau de piep doar asa, pentru distractie. Faptul ca sustin aceeasi idee nu mai are nici o relevanta...

nu stiu ce ai vazut tu, dar eu am vazut ca lorenzo a iesit larg, a ales o trasa rapida, nu a frinat mai din timp, iar mm s-a infiltrat....asa e la curse....nu sintem la defilare, iar de lovit nu a lovit nimeni pe nimeni cu intrentie, ci lorenzo s-a proptit in mm, ceea ce ia dat un brinci spre inainte lui mm. adica lorenzo l-a atins in spatele umarului drept pe mm. si asta a fost. nu vad nici un motiv sa se spuna ceva de rau la faza asta despre mm.

[...]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iertare, poate n-am m-am exprimat suficient de clar. Exact acelasi lucru am vazut si eu: doi piloti, cu doua trase diferite care se intersectau la un moment dat, un contact minor in urma caruia unul dintre ei a iesit sifonat (in ceea ce priveste pozitia de pe podium)

 

Imi amintesc insa ca la momentul respectiv s-a facut mult tambalau pe tema asta si ala micu' a fost considerat trisor pentru ca l-a scos pe Lorenzo in boscheti. Prin faptul ca am mentionat explicit faptul ca JLo era in spate exact asta am vrut sa spun: a iesit in boscheti insa a iesit pe mana lui.

 

PLM, mi se pare aproape rezonabil sa te iei la hartza cand exista divergente de opinie. Incep insa sa am din ce in ce mai des impresia ca oamenii se iau de piep doar asa, pentru distractie. Faptul ca sustin aceeasi idee nu mai are nici o relevanta...

si toate astea cred ca sint din cauza unor comentatori timpiti al caror comentariu de moment influenteaza rationamentul unora. daca si ala a fost CONTACT...ce sa mai zicem de unele accidente stupide: dau un exemplu: cind pedrosa l-a darimat pe hayden intr-un viraj, atunci cind hayden a iesit compion cu honda....ce ar putea sa zica/faca hayden: sa-l impuste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la vremea respectiva am studiat mult faza si am si argumentat si cu poze din avion, si mie mi s-a parut ca mai mult l-a lovit Jorge pe Marc, cu toate ca daca nu-l lovea poate nu intra pe trasa cea buna...

 

Si aici am o poza de colectie, cum asista Rossi la dezvoltarea motocicletei Ducati Desmosedici:

 

1236938_395210130601934_751792159_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mortii au fost dezgropati intr-un post pe care eu nu-l vad. Colegul honda1 a intrebat despre ce e vorba. Mi-am permis sa raspund la intrebare iar asta a generat o mica neintelegere. End of story.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la vremea respectiva am studiat mult faza si am si argumentat si cu poze din avion, si mie mi s-a parut ca mai mult l-a lovit Jorge pe Marc, cu toate ca daca nu-l lovea poate nu intra pe trasa cea buna...

 

 

Nu pot să nu remarc hilaritatea acestei afirmații !

 

Da, Jorge l-a lovit pe Marc la fel cum boscheții și copacii de pe marginea drumului asaltează autovehicule și motocicliști.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut cum Rossi i-a inchis trasa lui Pedrosa anul asta? S-a aparat perfect. Daca Lorenzo facea la fel anul trecut, l-ar fi luat zevzecul de Marquez ca la popice, la cum a intrat in virajul ala.

 

Lorenzo stia ca Marc nu e atat de aproape incat sa incerce o depasire, asa ca a urmat trasa ideala. Dar SuperMarc a intrat pe interior cum faceam eu cand ma jucam NFS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact așa era să mă ia și pe mine nepotu' pe Amckart, noroc că eu sunt bătrân și nu mai am orgolii, așa că am aruncat o privire în spate și l-am văzut cum intră kamikaze pe interior. :crack:



Marc nu e atat de aproape incat sa incerce o depasire

 

Nu-și făcuse temele Lorenzo. Noțiunea asta nu există la Marquez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...