Sari la conținut

Accident Ushor Cu Jawa


vinkator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@hell , era sa patesc acelasi lucru aseara, urata treaba cu mazga aia pe jos, dar sincer noroc ca era unu cu un papuc la o distanta apreciabila si am putut sa il ocoloesc , sa opresc langa el si sa fac o fata din aia...I mean to do that:)))

 

Pai na tu esti de curse!!bine k nu ai patit si tu ceva, nu k ar fi prima oara!!Bine k nu e nimik grav, fieru se face!!multa bafta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alex001 domnu sef mai vorbim cand iti cumperi motoreta, asa sa mergi cu a prietenilor din an in paste normal ca nu prea ai cum sa cazi, dar daca mergi in fiecare zi cresc sansele.......si nu mai bea atat ca esti baiat tanar, oricum deviezi de la subiect era vorba de un baiat care cazuse, si nu de ce fac eu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si io incepator, da smor io daca am cazut vreodata din frana fata pe ploaie. Am dat in ea ca nebunu si tot nu mi-a alunecat fata sau spatele...cum dreq reusiti io nu stiu.

 

Ieri in Bucuresti a plouat si s-a facut mazga aia pe jos...pe chei, 110 km/h, rosu la stop, apasat frana fata violent, m-am dat mai in spate sa nu dau in stoppie si m-am oprit la limita, nu mi-a fugit nu nimic, nu am picat. Super ciudat cum reusiti voi.

 

Apropos, din ce vad eu, cred ca ai culcat-o...prea te duci direct pe dreapta...sau ai blocat frana fata, altfel nu-mi explic.

 

cand intrii in panica (fie ca te lasa frana pe spate, fie ca apare ceva, ma rog, ideea e ca intrii in panica pentru ca ai vrea sa te opresti mai repede decat crezi ca e posibil) franezi prea brusc si daca mai ai si o motocicleta de 2 lei se blocheaza instantaneu roata si ai zburat. am experimentat adesea si pe asfalt uscat.

 

oricum, tare rau filmul, ce caterinca era pe capul alora. nici nu apucase omu sa se adune de pe jos si deja incepusera glumele hehehe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si pozele cu "damage"-urile....am iesit chiar subtire..noroc cu roll bar-urile de protectie.Maine am de lucru la ciocanit si vopsit...iar duminica cu coada intre picioare o sa ies iar la o plimbare :burnout: .Sper sa nu ploua ;)

 

 

post-13253-1164393613_thumb.jpg post-13253-1164393627_thumb.jpgpost-13253-1164393636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare..normal k e funny...su eu kand pikam jos la viteza mici..ma apukam sa rad, ma rog, dak nu ma juleam prea nashpa...asta e viatza! mai trebuie sa faci si haz de necaz! tare shpagat! :burnout: fratilor..mai moale cu stresul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nush daca ati observat dar omul avea viteza destul de mare cand a vrut sa puna frana si nici cu frana spate nu cred ca putea sa se opreasca la timp...si tin sa precizez ca jawele sunt destul de instabile,am vazut aici pe cineva care zicea ca nu rupe aderenta pe fata nici la 100...baiatu'..tu ai kawasaki nu jawa...e dif de la cer la pamant...si mai frica mi-era de prietenii tai care era sa-i iei ca popicele...casca alta data si mai multa experienta pe moto...bine ca-i totul ok :burnout: ...invata sa folosesti si frana de motor,ajuta mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nush daca ati observat dar omul avea viteza destul de mare cand a vrut sa puna frana si nici cu frana spate nu cred ca putea sa se opreasca la timp...si tin sa precizez ca jawele sunt destul de instabile,am vazut aici pe cineva care zicea ca nu rupe aderenta pe fata nici la 100...baiatu'..tu ai kawasaki nu jawa...e dif de la cer la pamant...si mai frica mi-era de prietenii tai care era sa-i iei ca popicele...casca alta data si mai multa experienta pe moto...bine ca-i totul ok :burnout: ...invata sa folosesti si frana de motor,ajuta mult

 

Viteza nu aveam..daca aveam 40!!! Daca tinea spatele ma opream...dar m-am cam panicat ca apasam pedala de frana in gol,si am blocat fatza.Pana la urma vina e mea.Asta e....azi am reparat toata ziua la ea-->Maine e din nou ca noua!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu'i vorba de cablu...ai franat prea tarziu...derapai si cu spatele si tot cadeai zic eu pt ca nu aveai aderentza sa franezi atat de tare sa te opresti pana in oamenii aia la viteza care vad ca o aveai...nu permitea suprafatza sa opresti atat de scurt si luasei ceva viteza...Bine ca esti ok !

Editat de AlexLau_81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai kawa si la aia nu se blocheaza fata asa usor

dar doamne fereste sa iti iasa ceva in fata si sa trebuiasca sa tragi tare de frana fara sa te mai gandesti ca poate se blocheaza si ai sa vezi daca ai noroc sau nu

mare noroc ca nu ai patit nimic

nici macar ce julituri in palma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai kawa si la aia nu se blocheaza fata asa usor

dar doamne fereste sa iti iasa ceva in fata si sa trebuiasca sa tragi tare de frana fara sa te mai gandesti ca poate se blocheaza si ai sa vezi daca ai noroc sau nu

mare noroc ca nu ai patit nimic

nici macar ce julituri in palma

 

Dar d c nu ma crede nimeni ca mi s-a blocat fatza,si s-a rupt spatele?C rost ar avea sa va mint?

Intr-adevar daca eram pe asfalt uscat mai mult ca sigur nu se bloca,dar avand in vedere mazga de pe jos,s-a rupt aderentza.

Nu m-am lovit pt ca nici eu nu stiu cum de am facut "spagatul" si am ramas in picioare si cu mainile pe coarne. (am facut un fel de sky nautic :burnout: )

 

P.S. Tocmai am terminat reparatiile la ea.Ma duc acum sa dau o tura...mai mult de 30-40 nu cred k voi merge ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si io incepator, da smor io daca am cazut vreodata din frana fata pe ploaie. Am dat in ea ca nebunu si tot nu mi-a alunecat fata sau spatele...cum dreq reusiti io nu stiu.

 

Ieri in Bucuresti a plouat si s-a facut mazga aia pe jos...pe chei, 110 km/h, rosu la stop, apasat frana fata violent, m-am dat mai in spate sa nu dau in stoppie si m-am oprit la limita, nu mi-a fugit nu nimic, nu am picat. Super ciudat cum reusiti voi.

 

Apropos, din ce vad eu, cred ca ai culcat-o...prea te duci direct pe dreapta...sau ai blocat frana fata, altfel nu-mi explic.

 

 

tati, tu ai gume de 300 de euro...care cu greu se blocheaza...generatie 2006, motor aproape nou cu alta ciclistica...normal ca e altfel fata de moto lui care face 300 de euro tot, ciclistica si tehnologi de acum 25 de ani.

 

PS: nu vreau sa jignesc pe nimeni numai ca aceasta comp e destul de aiurea :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa zic si io ca incepator dupa o cazatura, mai mult de 30-40 nu merg, si ma trezesc ca ajung la 100 brusc si reduc, asta e firea umana, te fura nu prea ai cum sa mergi cu 30-40, adica eu nu pot, decat daca te uiti dupa femei pe trotuar, si de fapt si asta e periculos ;))

 

offtopic:

 

Trage de doua ori din acceleratie si o sa se uite ele dupa tine :D ...

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cbr nu ca nu de asta mi-am luat motoreta sa se uite dupa mine sau sa o parchez la terasa, ci ca sa ma deplasez mai repede prin iadul de oras

 

 

Era o gluma! incet, incet si la noi motocicleta devine o necesitate. Si ca sa imbin utilul cu placutul iaca mi-am tras si eu un CBR :burnout:

 

Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...