Sari la conținut

inca unul in Pipera vizavi de Renault


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 min am trecut pe acolo, moto avariata langa gard, riderul in picioare. Mobra parea destul de sifonata, nu mi.am dat seama ca este. In schimb, riderul semana cu Lexisexy de aici de pe forum. Da, ii stiu motocicleta, dar cea avariata nu prea parea RSV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai deschid alt topic adaug si eu inca unul pe 13 septembrie trecand de intersectia cu sebastian la vre-o 30 m mai sus spre intersectia cu trafig greu in jurul orelor 13 un suzuki srad avea parbrizul tandari oglinzile rupte , din ce am putut sa observ , politistii il tineau ridicat si faceau masuratori . riderul nu l-am vazut si nici nu am putut opri deoarece eram pe sensul celalat pe banda 2 in plin trafic . daca cunoaste cineva mai multe detali ..... oricum sper sa nu fie f grav .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai deschid alt topic adaug si eu inca unul pe 13 septembrie trecand de intersectia cu sebastian la vre-o 30 m mai sus spre intersectia cu trafig greu in jurul orelor 13 un suzuki srad avea parbrizul tandari oglinzile rupte , din ce am putut sa observ , politistii il tineau ridicat si faceau masuratori . riderul nu l-am vazut si nici nu am putut opri deoarece eram pe sensul celalat pe banda 2 in plin trafic . daca cunoaste cineva mai multe detali ..... oricum sper sa nu fie f grav .

e deja unul tot aici la accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci inseamna ca pietonul era tipa aia julita pe fund de langa bordura langa linia de tramvai ???? am trecut pe acolo dar nu am putut oprii... aveam o gramada de masini in spate .... pe acolo si nu numai ... in toata zona rahova se poarta traversarea prin loc nepermis... mai ales la prosper...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Pipera eu am fost.

Nimic grav, genunchiul cam nasol, umflat,nu este de spital.( nu aveam genunchere).

Am plecat de la serviciu, mers 10 min sa zic, nu avem cauciucurile incalzite, zic eu, si am blocat fata. Nu imi dau seama cum, dar cred ca in jumatate de secunda eram jos, cazut pe contrasens si vedem masina cum vine spre mine. Noroc ca se circula bara la bara.

Motorul: ghidon si rezervor indoit pe partea stanga, semnalizarea dreapta sparta, a curs putina benzina pe moment, dar motorul merge. Trebuie sa caut sa il aduc acasa acum...

Nu stiu cun, dar se pare ca am intrat si masina din fata si i-am rupt o prindere de la toba si luata vopseaua putin de pe bara.

 

Sa nu mai zic ca astazi de dimineata vroiam sa il duc acasa la ai mei la iernat...nu mi-a venit sa cred ca s-a imtamplat, dar bine ca nu a fost mai grav.

 

O sa pun si cateva poze, mom am ramas si fara laptop, numai ghinioane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 min am trecut pe acolo, moto avariata langa gard, riderul in picioare. Mobra parea destul de sifonata, nu mi.am dat seama ca este. In schimb, riderul semana cu Lexisexy de aici de pe forum. Da, ii stiu motocicleta, dar cea avariata nu prea parea RSV.

Eu sunt ok ... :D

 

Pleaca ma ca ala e drac, nu`l prinde pe el accidentu

Asa ziceam pana sa ma dea cu craci in sus mosu ala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile de strada, oricit de noi ar fi, tot aluneca la o frina mai ferma. Cit ar fi costat un cauciuc fatza, soft? 150euro? Nu-i mult, daca stai sa te gindesti cit ai fi economisit acum. O sa sara acum profesorii, cum ca, mai invatza sa frinezi, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucul era ok, ma mai tine destul pana sa il schimb, abia am atins frana. Nu are rost sa detaliez, o sa deviem mult...

 

Apropo, ce sa fac cu genunchiul? E destul de zgariat, putin umflat, schiopatez prin casa, dar e destul de mobil.

Am pus apa oxigenata si am lesinat , la propriu, de durere, am lipsa cateva secunde si niste palme primite pe care nu mi le amintesc. Betadina mi-ar mai trebui, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te duci la un medic.

Nu te juca cu articulatiile caci pot aparea complicatii.

La medic poti spune ca ai cazut pe scari, sau orice accident domestic iti trece prin cap. Daca le spui ca au cazut cu moto, adica accident rutier, medicii vor chema politia rutiera.

Dar nu mai sta, mergi la medic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nici cu bicicleta, așa am spus eu când - culmea - chiar am căzut cu bicicleta și cei de la spital au vrut să anunțe poliția. Noroc că i-am explicat în timp util că am căzut în pădure și că nu eram pe drum public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-ai patit mare lucru. Eu eram cu duba, 7 insi in ea, cineva de pe partea opusa mi-a zis: "uite, tocmai am trecut de un accident cu moto" si am reusit sa vad putin din departare.

 

Se mai intampla, nimeni nu pleaca de acasa cu gandul sa se imprastie. Ideea e ca acum fiind vremea asta inselatoare, trebuie putin mai multa grija!



Eu sunt ok ... :D



Asa ziceam pana sa ma dea cu craci in sus mosu ala

Ma bucur ca tu esti ok! :)

De la departare si din mers riderul semna cu tine, aceeasi coafura la barba.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...