Sari la conținut

delimitare motocicleta 25 kw


alecsutzyu
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Ma gandesc sa imi cumpar o motocicleta si am gasit cateva prin Italia limitate la 25 kw.

Se poate delimitata ? Ce anume trebuie facut?

Unul din exemple este acesta : http://www.moto.it/moto-usate/kawasaki/ninja-636-zx-6r/ninja-636-zx-6r--2005-06/index.html?msg=4775903

 

 

 

PS: sper sa nu ma injurati daca a mai fost deschis vreun topic asemanator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea din italia sunt doar in acte cu 25 de kw , dar in realitate au aceeasi putere. sau mai sunt unele doar cu cip de limitare. daca stii putina italiana poti vorbii cu vanzatorul sa vezi exact adevarul si dupa aia poti sa te interesezi daca trebuie sa o delimitezi sau doar s-o inmatriculezi direct aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru piata franceza tot ce sare de 100cp (defapt cred ca se accepta un maxim de 108cp) este limitat. O mare tampenie care insa din cate am inteles nu va mai dura mult, s-a dovedit ca aceasta masura nu a avut efectul scontat, acela de a reduce accidentele si UE a decis sa interzica aceasta restrictie, doar ca statul francez are la dispozitie un timp de "acomodare" pana sa schimbe legea, si probabil il va folosi la maxim. Din cate am retinut eu parca in 2016 ar fi obligati sa anuleze prostia cu limitarea.

 

Primul loc in care as cauta limitarea ar fi in galeriile de admisie, cam toate au limitare acolo, dar in cazul asta aproape sigur mai exista limitare si in ecu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa fii surprins dar pentru piata franceza GSXR 1000 L1/2/3 de ex.care are stok 200hp este limitat la 100.

faci o treaba cu 100 dar 34 chiar suna putin :)

 

Pentru piata franceza tot ce sare de 100cp (defapt cred ca se accepta un maxim de 108cp) este limitat. O mare tampenie care insa din cate am inteles nu va mai dura mult, s-a dovedit ca aceasta masura nu a avut efectul scontat, acela de a reduce accidentele si UE a decis sa interzica aceasta restrictie, doar ca statul francez are la dispozitie un timp de "acomodare" pana sa schimbe legea, si probabil il va folosi la maxim. Din cate am retinut eu parca in 2016 ar fi obligati sa anuleze prostia cu limitarea.

 

Primul loc in care as cauta limitarea ar fi in galeriile de admisie, cam toate au limitare acolo, dar in cazul asta aproape sigur mai exista limitare si in ecu.

oare si la masini se aplica limitarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer si niste variante corecte: "a scoate limitarea", "a elimina limitarea", "a scoate restrictia", "a debloca", "a

 

"a delimita" este sinonim cu "a limita" nu are cum sa fie in nici un caz antonimul lui "limita."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer si niste variante corecte: "a scoate limitarea", "a elimina limitarea", "a scoate restrictia", "a debloca", "a

 

"a delimita" este sinonim cu "a limita" nu are cum sa fie in nici un caz antonimul lui "limita."

 

ai gresit forumul! aici se vorbeste de motorete....forumul pt tine este aici: http://forum.softpedia.com/topic/80598-gramatica-limbii-romane/

 

Bafta la corectat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...